Jump to content
Alex

Ktoś dzisiaj w nocy zarobił ~kilkaset tysięcy ;)

Recommended Posts

Przyznajcie się kto założył opcję na AD.pl

 

Ta domena to latajacy Holender i przykład na niejasne zasady wygasania domen w NASK. Firma a raczej spółka, która zarejestrowała domenę już od jakiegoś czasu nie istnieje, IMO domena według normalnych zasad powinna spasć jeszcze w zeszłym roku a tu nic. Ciekaw jestem czy ten kto założył opcję otworzy za miesiac szampana i czy to będzie ktosz NASKU :)

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cholera... Jedna z najlepszych istniejących dwuliterówek... Jeśli łapiący nie jest oszustem, gratulacje;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Informacje WHOIS dla domeny ad.pl są następujące:

 

Status domeny: Domena zarejestrowana

Status opcji: Opcja istnieje

Rejestrator: NASK

 

DOMAIN: ad.pl

registrant's handle: nsk88938 (CORPORATE)

nameservers: sklep1.totu.com.

alfa.atrem.pl. [212.244.176.182]

created: 1998.09.21 13:00:00

last modified: 2004.09.24 06:30:43

 

option: created 2009.08.16 16:23:48

 

REGISTRANT:

company: ANIMMUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄ

street: DROGOWCÓW 26

city: 60-447 POZNAŃ

location: PL

last modified: 2003.03.29

 

 

 

REGISTRAR: NASK

ul. Wąwozowa 18

02-796 Warszawa

Polska/Poland

+48.22 3808300

info@dns.pl

 

Domena spada? Czy o co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy się tego nie dowiesz. Na tą domenę była już założona opcja która normalnie byłaby zrealizowana w zeszłym roku chyba że domenę przedłużają duchy lub NASK sobie przedłuża okresy rejestracji według uznania (mając w D tych co założyli opcje). Ja tą domenę obserwuje już 3 lata i dokopałem się do spółki Animmus. Nie było żadnego działajacego kontaktu.

 

Co wiecej domena animmus.pl spadła i była wolna bodajże ostatnie dwa lata, aż do zeszłego miesiaca!!!!!!!!

REGISTRAR: Michau Enterprises Ltd. - czyli spółka animmus nie powróciła do życia a domena nie została zarejestrowana bez powodu.

CUDA? czy moze ktoś próbuje dostać się do maili animmusa i zmienićw NASKu dane rejestranta i przejać domenę ?

 

Tego się też nigdy nie dowiemy bo system NASKu jest nieprzejrzysty i przetrzymuje domeny jak im pasuje.

 

Jak dla mnie to za dużo cudów jak na jedną domenę :)

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nigdy się tego nie dowiesz. Na tą domenę była już założona opcja która normalnie byłaby zrealizowana w zeszłym roku chyba że domenę przedłużają duchy lub NASK sobie przedłuża okresy rejestracji według uznania (mając w D tych co założyli opcje). Ja tą domenę obserwuje już 3 lata i dokopałem się do spółki Animmus. Nie było żadnego działajacego kontaktu.

 

Co wiecej domena animmus.pl spadła i była wolna bodajże ostatnie dwa lata, aż do zeszłego miesiaca!!!!!!!!

REGISTRAR: Michau Enterprises Ltd. - czyli spółka animmus nie powróciła do życia a domena nie została zarejestrowana bez powodu.

CUDA? czy moze ktoś próbuje dostać się do maili animmusa i zmienićw NASKu dane rejestranta i przejać domenę ?

 

Tego się też nigdy nie dowiemy bo system NASKu jest nieprzejrzysty i przetrzymuje domeny jak im pasuje.

 

Jak dla mnie to za dużo cudów nak na jedną domenę :)

Niestety twoja teoria ma jeden słaby punkt, otóż wymieniona firma nadal istnieje, a przynajmniej istniała jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taaak? a na jakiej podstawie tak sadzisz? rozmawiałeś może z Panem Rafałem który jest/był wpółwłascicielem Animmus'a? Bo mnie pomimo tego że mam wszystkie możliwe dane jakoś się nie udało skontaktować.

 

Pozatym jak wytłumaczysz fakt rejestracji domeny animmus.pl w Aftermarket.pl? I to na miesiac przed spadem opcji na ad.p? Stała wolna ponad 2 lata albo i dłużej? Dlaczego opcja nie została zrealizowana w zeszłym roku?

 

Ba ....takich domen zarejestrowanych w NASK po firmach które egzystowały w latach 90tych jest jeszcze pare i cudownym zbiegiem okolicznosci wszystkie lepsze domeny przekraczają termin wygasnięcia i opcje nie są realizowane. Obserwuje je od 3-4 lat i tej jesieni okaże się czy parę z nich normalnie spadnie jak powinno i NASK wywiąże się z umowy na opcje czy znowu duchy przedłużą te domeny :)

 

Uprzedzajac tych co powiedzą że przecieżnie wiadomo czy sama firma nei przedłuża...powiem oczywiscie że nie wiadomo bo NASK nie pokazuje daty wygasnięcia tylko domeny są przedłużane nie wiadomo przez kogo a opcje nie są realizowane.

 

Była taka jedna firma która z kilkunastu dobrych keywordowych domen nie przedłużyła 99%. Te domeny zostały przejete jeszcze na przełomie lat 90/00 ostatnie bodajze 2 które sie uchowały nigdy nie przeszły w opcje i są prawdopodobnie przetrzymywane przez NASK, bo po firmie a raczej osobie bo była to jednoosobowa firma (dodam że nie związana z internetem), sladu nie ma.

 

Cudownych zbiegów okolicznosci jest w NASK o wiele za dużo moim zdaniem. Nie zaobserwowałem takich malwersacji u żadnego rejestratora, zaś domeny utrzymywane w NASK to szara strefa, bez przejrzystych informacji na temat daty przedłuzenia domeny lub jej wygasniecia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taaak? a na jakiej podstawie tak sadzisz? rozmawiałeś może z Panem Rafałem który jest/był wpółwłascicielem Animmus'a? Bo mnie pomimo tego że mam wszystkie możliwe dane jakoś się nie udało skontaktować.

Z Panem Rafałem Ch. nie rozmawiałem, ale w ciągu tygodnia spróbuję skontaktować się z Panem Cezarym, współwłaścicielem :) tak, że może coś powie na ten temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzymam za słowo :) Jeżeli ci sie uda to zapytaj kto zarejestrował w zeszłym miesiacu animmus.pl i na ile we wrzesniu 2004 została przedłużona domena AD.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzymam za słowo :) Jeżeli ci sie uda to zapytaj kto zarejestrował w zeszłym miesiacu animmus.pl i na ile we wrzesniu 2004 została przedłużona domena AD.pl

Ok, jeżeli kontakt, który mam będzie działał to spróbuję się dowiedzieć wszystkiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
na ile we wrzesniu 2004 została przedłużona domena AD.pl

 

Domenę w NASK jednorazowo można przedłużyć maksymalnie o rok. Dowiadywałem się kiedyś telefonicznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenę w NASK jednorazowo można przedłużyć maksymalnie o rok. Dowiadywałem się kiedyś telefonicznie.

MU chodziło o to, czy w 2004 rozpoczęła się windykacja, czy roku kolejnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
MU chodziło o to, czy w 2004 rozpoczęła się windykacja, czy roku kolejnym.

 

Wcale się nie rozpoczęła. Wejście w postępowanie zmienia datę ostatniej modyfikacji. Albo domena jest opłacana, albo sztucznie utrzymywana przy życiu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena spada? Czy o co chodzi?

Domena miała opcję założoną:

option created 2006.08.16 16:23:48

a teraz ma:

option created 2009.08.16 16:23:48

Czyli ktoś ją złapał (opcję).

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wcale się nie rozpoczęła. Wejście w postępowanie zmienia datę ostatniej modyfikacji. Albo domena jest opłacana, albo sztucznie utrzymywana przy życiu.

Czyli gdyby ostatni raz została opłacona w 2004 roku to co byłoby obecnie napisane we whois?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co mnie zastanawia; godzina złapania opcji na ad.pl i i.pl jest taka sama (różnica 30 s) Jeden tajemniczy ktoś? :)

Edited by Ores

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co mnie zastanawia; godzina złapania opcji na ad.pl i i.pl jest taka sama (różnica 30 s) Jeden tajemniczy ktoś? :)

 

Dziś w odstępach kilkudziesięciosekundowych spadały 4 ciekawe opcje. A więc „jeden ktoś” 3 lata temu je założył, niekoniecznie w tym roku złapała je ta sama osoba (czy raczej firma, czy raczej grupa firm ;-), aczkolwiek to prawdopodobne.

 

Czyli gdyby ostatni raz została opłacona w 2004 roku to co byłoby obecnie napisane we whois?

 

Nic by nie było napisane, bo w whois podawana jest jedynie data ostatniej modyfikacji, a opłacenie domeny w NASK nie jest jej modyfikacją – liczy się jedynie zmiana delegacji, abonenta oraz wejście/wyjście z postępowania wyjaśniającego, które to postępowanie może się równie dobrze rozpocząć w tydzień po zarejestrowaniu domeny, jak i sto lat po ostatnim jej przedłużeniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wcale się nie rozpoczęła. Wejście w postępowanie zmienia datę ostatniej modyfikacji. Albo domena jest opłacana, albo sztucznie utrzymywana przy życiu.

 

I to jest to o czym mówie od dawna....jeżeli klient przedłużył domenę to powinno to być ujęte w dacie modyfikacji, tak jak to jest u rejestratorów na całym świecie. A tak to w 2004 domena została przedłużona po raz ostatni a dalej NASK ukrywa czy przedłużał własciciel czy komuś od nich domena się spodobała.

 

NASK dotąd będzie narażony na oskarżenia o kombinacje przy domanach dopóki ich system nie bedzie przejrzysty.

Tutaj chodzi o setki tysięcy a biorac pod uwagę ilość keywordowych domen o nieokreslonym statusie, nawet o wieksze kwoty.

 

Biorąc pod uwagę inne domeny które obserwuje, skłaniam sie do opcji o której wpomniał PB, że niektóre domeny są sztucznie utrzymywane przy życiu (dodam że przy kompletnym ignorowaniu klientów którzy zapłacili NASKowi za opcje).

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nic by nie było napisane, bo w whois podawana jest jedynie data ostatniej modyfikacji, a opłacenie domeny w NASK nie jest jej modyfikacją – liczy się jedynie zmiana delegacji, abonenta oraz wejście/wyjście z postępowania wyjaśniającego, które to postępowanie może się równie dobrze rozpocząć w tydzień po zarejestrowaniu domeny, jak i sto lat po ostatnim jej przedłużeniu.

Czyli po okresie ~4 lat od końca ostatniej prolongaty domeny, nieopłacona domena nie musi koniecznie spaść? Może być legalnie przedłużona w nieskończoność, czy to już jest niezgodne z regulaminem NASKu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, sprawdziłem właśnie firmę która jest abonentem domeny w bazie REGON i nic nie wskazuje na to że przestała istnieć czy choćby zawiesiła działalność.

A że brak kontaktu to nic dziwnego, wielokrotnie spotkałem się z pozornie porzuconą domeną gdzie z firmą nie było kontaktu, a jednak domena była przedłużana (dotyczy domen utrzymywanych u partnerów, gdzie to lepiej widać).

 

Czyli po okresie ~4 lat od końca ostatniej prolongaty domeny, nieopłacona domena nie musi koniecznie spaść? Może być legalnie przedłużona w nieskończoność, czy to już jest niezgodne z regulaminem NASKu?

 

Umowa na utrzymywanie domeny w NASK zawierana jest na czas nieokreślony i może być wypowiedziana przez NASK w dowolnym momencie. Z naciskiem na może.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Umowa na utrzymywanie domeny w NASK zawierana jest na czas nieokreślony i może być wypowiedziana przez NASK w dowolnym momencie. Z naciskiem na może.

 

czyli wychodziło by na to że dzięki temu NASK wyłudza od klientów pieniadze na opcje które mogą nie zostać realizowane bo NASK z niewiadomych powodów może sobie domeny przetrzymywać :)

 

 

 

Swoją drogą, sprawdziłem właśnie firmę która jest abonentem domeny w bazie REGON i nic nie wskazuje na to że przestała istnieć czy choćby zawiesiła działalność.

A że brak kontaktu to nic dziwnego, wielokrotnie spotkałem się z pozornie porzuconą domeną gdzie z firmą nie było kontaktu, a jednak domena była przedłużana (dotyczy domen utrzymywanych u partnerów, gdzie to lepiej widać).

 

Pozostaje pytanie dlaczego firma nie przedłużyła swojej domeny firmowej (która przez lata była wolna) a miałaby przedłużać inną i kto wykupił animmus.pl tuż przed wygasnięciem opcji? Nie wydaje ci się to trochę dziwne?

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozostaje pytanie dlaczego firma nie przedłużyła swojej domeny firmowej (która przez lata była wolna) a miałaby przedłużać inną i kto wykupił animmus.pl tuż przed wygasnięciem opcji? Nie wydaje ci się to trochę dziwne?

Sprawa wygląda w ten sposób: firma, która widnieje we whois nie używa domeny Ad*pl bezpośrednio do prowadzenia swojej działalności, za to z e-maila w tej domenie korzysta ktoś inny, nie chce pisać nazwiska, ale można powiedzieć, że jest to pionier handlu w Internecie na poziomie światowym, osoba dobrze znana w Wielkopolsce. No, ale to jeszcze o niczym nie świadczy.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprawa wygląda w ten sposób: firma, która widnieje we whois nie używa domeny Ad*pl bezpośrednio do prowadzenia swojej działalności, za to z e-maila w tej domenie korzysta ktoś inny, nie chce pisać nazwiska, ale można powiedzieć, że jest to pionier handlu w Internecie na poziomie światowym, osoba dobrze znana w Wielkopolsce. No, ale to jeszcze o niczym nie świadczy.

 

czyżbyś nawiązał kontant z właścicielami?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Umowa na utrzymywanie domeny w NASK zawierana jest na czas nieokreślony i może być wypowiedziana przez NASK w dowolnym momencie.

Możesz napisać z jakiego zapisu to wynika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×