Jump to content
umberto

Agora pozwała Praca.pl

Recommended Posts

Jeśli cokolwiek.praca.pl robi przekierowanie to ciężko udowodnić, że ktoś wymierza w interes Agory. Co innego gdyby specjalnie przekierowali gazeta.praca.pl na główną a np. fsdfsigkjsdf.praca.pl wyświetlała komunikat typu "nie ma takiej strony".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wildcard nie wildcard, tak jak na drodze kierujący pojazdem musi zadbać, aby umocowany ładunek nie spowodował zgrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak właściciel domeny musi doglądać i sprawdzać (oczywiście bo leży to też w jego interesie), czy nie wyrządza komuś szkody (za którę będzie musiał zapłacić). Wiem że to brzmi tak górnolotnie, ale tak jest. Od drogowych nieszczęść można sie ubezpieczyć, nie słyszałem, aby komukolwiek ubezpieczono jego domeny.

 

a gdzie tak jest napisane? :)

 

 

 

 

Może sędzia miał gorszy dzień?

 

sędzia miał gorszy dzień i to wpłyneło na wynik rozprawy pomiedzy spółkami takiego kalibru?

Ja chyba źle coś przeczytałem .....

 

 

 

To ja może przypomnę inny przypadek, który nie tak dawno miał miejsce

 

Ferrero i ich domena KinderMaxiKing.pl vs producent marcepanowych penisów MaxiKing.pl i ich subdomena Kinder.MaxiKing.pl

 

Jak widać, chyba się dogadali polubownie, bo choć sobie wpiszesz np. fhgjduydj.maxiking.pl i otworzy się strona www, to pod Kinder.MaxiKing.pl mamy ERROR. A więc można! I czy ktoś tu tłumaczył to jakimś wildcardem?

 

MaxiKing etc ....to znaki towarowe, wyrazy nie będące powrzechnie w użyciu. W przypadku gazeta czy praca nie ma zdolności odróżniajacych

Agora pomimo tego że ma gazetapraca jako znak towarowy to niestety nie ma prawa to wyłącznosci na te słowa oddzielnie a tym bardziej w przypadku gdy praca.pl nie ustawiła specjalnei pod tym adresem serwisu tylko używa zwykłedo 404 .htaccess jak co drugi serwis w necie. Ktoś w serwisie Agory musi wyciagnąć za przeproszeniem głowę z tyłka i pomysleć bo błaźnią się na całej linii.

 

 

 

 

Mamy tu do czynienia z dwiema firmami konkurującymi z sobą na rynku, w dodatku "praca, human resources" to ostatnio branża na topie i bardzo konkurencyjna, po trzecie: Agora jest posiadaczem znaku towarowego, po czwarte: Praca.pl nie prowadzi żadnej gazety, aby użycie takiej subdomeny było uzasadnione w kontekście całego zwrotu.

 

Ogólnie jest to bardzo ciekawy przykład walki o swoje w nowej kategorii, czyli gdy o wszystkim decyduje kropka. Najczęściej bowiem mamy do czynienia z klasycznymi literówkami lub cybersquattingiem.

 

TUTAJ poruszałem już w pewnym sensie ten problem. Pisałem co prawda na co trzeba uważać, dobierając nazwy domen, i jak widać w punkcie 12 nadmieniłem, że tego typu tworzenie nazw z kropką może przysporzyć kłopotów. Odmianą tego typu sporów mogą być domeny i serwisy tworzone według schematu w punkcie 9a, ale o tego typu sporze chyba jeszcze nie słyszałem.

 

 

jeszcez raz napiszę to samo.... zwykły 404 redirect....standard w internecie. Jakby wszyscy byli tacy "uczeni" jak Agora to McDonald musiałby ich też skarzyć, potem Pepsi, Nike i tak dalej:

 

McDonalds.praca.pl

Pepsi.praca.pl

Nike.praca.pl

 

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×