Jump to content
umberto

No to mamy nowy layout Dropped i Aftermarket :)

Recommended Posts

Przepraszam wszystkich za zamieszanie z layoutem :) Mam nadzieję że powrót do starej wersji zadowoli wszystkich, którym nowy wygląd się nie podobał.

 

Błąd z ustawieniem ceny i wystawieniem domen na sprzedaż został poprawiony. Wszyscy, którym layout się rozjeżdża, proszeni są o wyczyszczenie cache przeglądarki (zmienił się plik stylów w związku z poszerzeniem strony).

 

W ramach prac nad AfterMarket.pl, zatrudniłem zespół testerów którzy dokonają oceny usability serwisu, szaty graficznej oraz funkcjonalności. Obiecuję efekt ich pracy pokazać najpierw do oceny zanim zostanie wdrożony :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ramach prac nad AfterMarket.pl, zatrudniłem zespół testerów którzy dokonają oceny usability serwisu, szaty graficznej oraz funkcjonalności. Obiecuję efekt ich pracy pokazać najpierw do oceny zanim zostanie wdrożony ;)

Ja tam Ci moge po gratisie zrobić :(. Jak zawze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chciałem wczoraj napisać, że nowy układ na stronach dropped.pl i Aftermarket.pl mi sie o wiele bardziej podoba, ale dobrze byłoby jakby został stary szablon, no i nie zdążyłem, ale widzę, że dziś tak jest (stary szablon, nowy układ), dobra decyzja, bo siła przyzwyczajenia jest jednak czasem za wielka, a te nowe funkcjonalności są ciekawe i widzę, że parę starych błędów wyeliminowanych (choć w sumie kosztem paru nowych). :(

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam Ci moge po gratisie zrobić ;). Jak zawze :(

Wiem że zawsze mogę na Ciebie liczyć, ale jednak przerycie całego AfterMarket to spokojnie kilkaset roboczogodzin - nie wiem czy dasz radę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to, że dropped i aftermarket nie działały przez jakiś czas, było to spowodowane wdrażaniem nowego stylu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

zmiana układu zakładek, to spore utrudnienie, b.duża strata czasu, i żadnych korzyści, a za jakiś czas znowu powstanie pomysł na nowy układ, trudno to zrozumieć, można było wprowadzić nieduże korekty, ale nie zmieniać całkowicie układu zakładek, testowanie nic nie da, bo tu chodzi o komfort użytkowników, a nie osób, które testują "na pusto",

 

układ strony się zmienił, jest rozjechany, oferty sprzedaży domen są nieczytelne, a za jakiś czas będzie trzeba znowu przyzwyczajać do innej koncepcji, a teraz to wszystko jest tymczasowe

 

sporo jest rzeczy potrzebnych do zmiany, wprowadzenia takich jak choćby w PPD, zmiana nie przyniosła żadnych korzyści, tylko straty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie, na daną chwilę wygląd i funkcjonalność dropped.pl i aftermarket.pl to najbardziej optymalne rozwiązanie pod wszystkich użytkowników. Poprawić tylko wszelkie zgłoszone usterki i dać sobie spokój z grafiką, bo nigdy się wszystkim nie dogodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiany sprowadziły się do tego, że np. na liście domen na sprzedaż, zamieniono kolejność ceny minimalnej z ceną kup teraz, i teraz trzeba się zastanawiać, by wprowadzić właściwe wartości.

 

Wyszukiwarka domen nie działała dobrze, teraz w ogóle nie działa.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak zmiany to zmiany :(

co do wyświetlania usuniętych domen nie można wdrożyć opcji 1000, 2000 i może 5000 domen na stronę ?

Edited by blink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do zmiany układu nawigacji, to tu jest na plus. Wcześniej musiałem kliknąć w kilka odnośników aby dojść np. do listy domen wystawionych na sprzedaż, a teraz jest pięknie odnośnik "Domeny na sprzedaż" w części Dropped. WHIS i rejestracja znajdowały się w Moje domeny co było bez sensu. I wiele innych rzeczy zostało poprawione w dobrym kierunku. No i teraz tylko się do tego przyzwyczaić... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak zmiany to zmiany :)

co do wyświetlania usuniętych domen nie można wdrożyć opcji 1000, 2000 i może 5000 domen na stronę ?

 

Takie coś nie pomaga oczom, bo szybciej się męczą. 500 to jest max i dla dobra użytkowników nie zmieniałbym tego.

 

p.s. też nie lubię co chwilę zmieniać strony :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

widziałem nowy layout przez chwilę w nocy i mi sie podobał bo był nowoczesny, możnaby go dopracować i zostawić.

serwisy często robia tak że nowy układ odpalają testowo na subdomenie beta.....pl i wtedy można się spokojnie przyzwyczaić pozgłaszać uwagi i obywa się bez awantury userów :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
widziałem nowy layout przez chwilę w nocy i mi sie podobał bo był nowoczesny, możnaby go dopracować i zostawić.

serwisy często robia tak że nowy układ odpalają testowo na subdomenie beta.....pl i wtedy można się spokojnie przyzwyczaić pozgłaszać uwagi i obywa się bez awantury userów :(

 

z tego co widziałem na screenie to zdecydowanie nie był nowoczesny...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy na stronie aukcji danej domeny nie ma już informacji kiedy wygasa ?

 

Nigdzie tego nie widzę :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na głównej stronie serwisu, po wejściu na adres strony, powinny być najbardziej przydatne rzeczy dla nowego klienta, czyli dokładna wyszukiwarka domen, z dostępnymi wszystkimi funkcjami, łącznie z wyborem tld oraz odpowiednim sortowaniem. Jest to kluczowa sprawa.

 

Z pewnością warto przetestować wyszukiwanie odpowiedniej domeny w serwisie, bo to jest słabą stroną serwisu, teraz po wyszukaniu otrzymuje się setki domen, i trudno znaleźć odpowiednią. W zasadzie trudno w ten sposób w ogóle szukać domeny do kupna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szybkie pytanko.

 

W co / gdzie mam kliknąć by zobaczyć listę domen do opłacenia? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szybkie pytanko.

 

W co / gdzie mam kliknąć by zobaczyć listę domen do opłacenia? :-)

 

 

Zarządzaj domenami -> Opłać domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zauważyłem pewną nieścisłość i nie wiem czy to jest jakiś błąd wynikający ze zmian czy może coś innego. I dlatego pytam właśnie w tym miejscu.

 

Chodzi mianowicie o to, że jak na zakładce "lista domen" kliknę na "Data usunięcia: wczoraj" to dostaję listę 1330 domen.

Jak skorzystam z RSS "Dzienna lista domen: Domain realased on: 2009-08-20 (czyli też wczoraj)" to dostaję listę 1991 domen.

 

Czy to są różne zestawienia? Jedno i drugie dotyczy przecież "wczoraj".

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×