Jump to content
majsterklepka

Jak przekonac wlasciciela domeny do sprzedazy

Recommended Posts

Witam serdecznie , od dłuższego czasu obserwuję pewną domenę , od 5

lat nic na niej nie było. Domena stoi nieruszana. Jakich argumentów

użyć ( wy używacie ) do przekonania właściciela domeny do jej

sprzedaży. Poza ceną, która mam nadzieje nie będzie zbyt wysoka. Co takiego mu napisać ? Licze na waszą pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy jaka domena, branża etc. Podaj tą swoją domenę :blink: tylko wcześniej ją zarezerwuj/zarejestruj bo może okazać się dobra i ktoś Ci ją chapsnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co zrozumialem, to domena jest zarejesrowana od pieciu lat i nic na niej nie stoi.

Ja bym zalozyl na nia opcje i cierpliwie czekal, jesli by mi na niej zalezalo i niemial bym duzo $ do wydania.

 

Ewenualnie mozesz wyrazic zainteresowanie domeną i czekac na jego ewentualna propozycje cenowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zależy jaka domena, branża etc. Podaj tą swoją domenę :) tylko wcześniej ją zarezerwuj/zarejestruj bo może okazać się dobra i ktoś Ci ją chapsnie ;)

 

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem. :blink:

Opcja z opcją nie jest zła, ale nie daje żadnej pewności i w dodatku trzeba nadal czekać.

Ja bym napisał do właściciela z pytaniem czy w ogóle jest zainteresowany sprzedażą (a może współpracą).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego co zrozumialem, to domena jest zarejesrowana od pieciu lat i nic na niej nie stoi.

Ja bym zalozyl na nia opcje i cierpliwie czekal, jesli by mi na niej zalezalo i niemial bym duzo $ do wydania.

 

Ewenualnie mozesz wyrazic zainteresowanie domeną i czekac na jego ewentualna propozycje cenowa.

 

 

 

Dokładnie od 5 lat istnieje tylko pusta domena. Jej właściciel tylko ją opłaca , ewentualnie zmienił się na kogoś innego. Zaproponuje umieszczenie banera do mojej strony choć wolał bym poprostu ją odkupić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ty się wogóle pytałeś tego kolesia czy zechce sprzedać domenę i ci odmówił czy pytasz nas co do niego napisać pierwszy raz??

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ty się wogóle pytałeś tego kolesia czy zechce sprzedać domenę i ci odmówił czy pytasz nas co do niego napisać pierwszy raz??

 

 

 

Nie nie pytałem. Chciałe poznać wasze opinie na ten temat. Co zaproponować i co napisać aby nie zostać olanym. Jakieś informacje którymi mógł bym zainteresować właściciela domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie nie pytałem. Chciałe poznać wasze opinie na ten temat. Co zaproponować i co napisać aby nie zostać olanym. Jakieś informacje którymi mógł bym zainteresować właściciela domeny

 

napisz po prostu pytanie czy nie są zainteresowani odsprzedażą tej domeny... po prostu.

a to, że na domenie nie ma www to jeszcze o niczym nie świadczy. często bywa tak, że domena używana jest tylko do maili (albo jakichś innych celów.. nie wiem. serwery nazw, cokolwiek). co nie oznacza, że nie możesz się zapytać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wedlug mnie zalozenie opcji bardzo czesto skutkuje tym, ze wlasciciel, widzac ja w whois, bedzie celowo nadal przedluzal domene. Moze w innym przypadku domene by odpuscil w kolejnym roku, a tak to celowo ja przedluzy. Najlepsza metoda wydaja sie byc negocjacje z wlascicielem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wedlug mnie zalozenie opcji bardzo czesto skutkuje tym, ze wlasciciel, widzac ja w whois, bedzie celowo nadal przedluzal domene. Moze w innym przypadku domene by odpuscil w kolejnym roku, a tak to celowo ja przedluzy. Najlepsza metoda wydaja sie byc negocjacje z wlascicielem.

 

A właśnie, jak to jest – czy właściciel jest powiadamiany o tym, że na jego domenę została założona opcja?

Bo jeśli chodzi o whois – kiedyś często 'whoisowałem' swoje domeny, bo to był najszybszy sposób na sprawdzenie kiedy była zarejestrowana i jakie ma ustawione DNS-y, ale teraz tego nie robię, od kiedy wyłączyli bezpośredni dostęp – więc pewnie bym nie zauważył.

 

Jest to w jakiś sposób zrozumiałe, bo skoro ktoś wykupił opcję, to rodzi się podejrzenie, że domena jest coś warta i opłaca się ją przedłużyć. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem w tym ze ludzie są zachłanni i dostają "śruby" do głowy jak widzą że ktoś pyta o ich domenę.

Miałem tak co najmniej 3 przypadki.

 

Złożyłem ofertę 10,000 zł za domenę na której nic nie ma. Domena jest dobra więc uważam ze jako cenę do negocjacji dałem wystarczająco dobrą.

Facet odpisał mi ze "po co mam sprzedawać taką dobrą domenę?" hmmmm może po to ze grzyby na niej wyrosną a on i tak nic z niej nie zrobi (bo widziałem jego "możliwosci" na innych domenach) Ale jak nie chce to pies mu morde lizał :)

 

Niedawno złozyłem następną ofertę na inną domenę. Na początku klient zgodził się na 5000 zł ale jak (domyślam się) zorientował się że prowadzę firmę w USA to nagle wyjechał mi z ceną (rzekomo podaną przez specjalistów - yeah right :blink: ) 40,000 zł. Swoją drogą jestem ciekaw co to za specjalisci w Polsce od domen wyceniają takie chore ceny.

Oczywiscie sobie odpuściłem, miał szansę zarobić to mysli ze na frajera trafił.

 

Problem leży w tym że Polacy myślą że jak wywindują cenę to i tak się sprzeda a prawda jest taka że kupujący ma okreslony budzet i w wiekszości przypadków dobrze wie ile naprawdę domena jest warta. Takze takie przeginanie pały z reguły kończy siętym ze domena lezy dalej nieuzywana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A właśnie, jak to jest – czy właściciel jest powiadamiany o tym, że na jego domenę została założona opcja?

Nie jest powiadamiany. Mi ktoś założył swego czasu opcję na dwuliterówkę i dopiero po pewnym czasie zauważyłem :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niedawno złozyłem następną ofertę na inną domenę. Na początku klient zgodził się na 5000 zł ale jak (domyślam się) zorientował się że prowadzę firmę w USA [...]

Aligned? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie, typowo polska domena

 

To się dogadaliście. :)

 

A propos cen, ludzie mają siano w głowach nie tylko jak ktoś pyta o domenę. Np. pewna firma niedawno przesłała mi ofertę sprzedaży domen elementarz pe-el i puzzle net pe-el. Z ciekawości zapytałem ile chcą za elementarz. Odpowiedź: 100 000 zł. O puzzle już nie pytałem. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aligned? :)

co to znaczy?? mam tu na myśli w odniesieniu do domeny, bo wyregulowany/ustawiony w szeregu jakos mi do domeny nie pasuje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
co to znaczy?? mam tu na myśli w odniesieniu do domeny, bo wyregulowany/ustawiony w szeregu jakos mi do domeny nie pasuje :blink:

 

Pewnie chodziło o alignedacquisitions.com – firma znana ze skupowania m.in. polskich domen z ruchem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nie wiedziałem że oni skupują polskie domeny, chociaż nic mnie już nie zadziwi :)

 

tak czy inaczej to ja byłem kupujacym a sprzedajacy to osoby fizyczne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×