Jump to content
Dropped.pl

Domeny last minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

Czy opis do aukcji domeny 'last minute' można dodać w swoim panelu użytkownika: Sprzedawaj domeny > Aukcje , po odhaczeniu checkbox'u 'Na sprzedaż' i wpisaniu kwoty 10 PLN ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Link na stronie głównej dodany, wystawianie aukcji poprawione.

Dzięki - a co z opisem ?

Można go dodać tak jak pytałem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możecie mi powiedzieć w jakim momencie, chwili, ile dni przed czym domena nabywa status umożliwiający wystawienie jej w kategorii LastMinute??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możecie mi powiedzieć w jakim momencie, chwili, ile dni przed czym domena nabywa status umożliwiający wystawienie jej w kategorii LastMinute??

oznaczona żółtym symbolem w panelu czyli domeny wygasające w ciągu 30dni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
oznaczona żółtym symbolem w panelu czyli domeny wygasające w ciągu 30dni :)

 

Dzięki, pytałem nie bez powodu, bo część domen jest dostępna a część nie. To pewnie jakaś loteria.

Mówię oczywiście o swoich domenach i odnoszę wrażenie, że domeny transferowane do AM aby skorzystać na aukcjach LastMinute na tę okazję chyba się nie załapują.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki, pytałem nie bez powodu, bo część domen jest dostępna a część nie. To pewnie jakaś loteria.

Mówię oczywiście o swoich domenach i odnoszę wrażenie, że domeny transferowane do AM aby skorzystać na aukcjach LastMinute na tę okazję chyba się nie załapują.

 

ja z dwiema domenami przetransferowanymi specjalnie na ta okazje nie mialem problemu, ale teraz przy nastepnej porcji i probie wystawienia na aukcje last minute otrzymuje komunikat: Fatal error: Call to undefined method AfterMarket::checkDomainAccess() in /var/home/svn/production/soap/impl/AfterMarket.class.php on line 509

 

EDIT: o juz jest OK ;]

Edited by rok1978

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy możesz podać przykład takiej domeny? Nie powinno tak być.

 

Oczywiście, oto one:

kruz.pl

pliz.pl

loveego.pl

zostankrupierem.pl

domoporta.pl

 

@rok1978, mam taki sam komunikat ale myślałem, że jest to wynik ostatnich prac na serwisie AM.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się, jak długo jeszcze będzie istniała możliwość wystawienia każdej domeny w dziale "Last Minute"?

 

Z tego co wiem, w kategorii "last minute" można było wystawić wygasające domeny, których nie zamierzamy przedłużyć.

Aby uniknąć zaśmiecania serwisu tysiącami aukcji, wystawienie miało kosztować 1 PLN.

 

Niestety, tak jak ktoś już wcześniej zauważył bez problemu można wystawić każdą domenę (nawet niewygasającą) w kategorii "last minute" i to za darmo. [sprzedawaj domeny > Nowa aukcja > Wybierz kategorię: last minute]

Co za tym idzie kategoria ta jest już porządnie zaśmiecona, znajduje się tam sporo aukcji, które nie miały prawa się tam znaleźć.

 

Dopóki Dropped nie zablokuje możliwości wystawienia każdej domeny w tym dziale i nie usunie domen, które nie powinny się tam znaleźć nie widzę sensu kategorii "last minute".

Edited by entersite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym podsumować procedurę wystawiania aukcji Last Minute. Na część pytań w ogóle nie odpowiedziano, również support ma odmienne zdanie od przedstawionych w tym wątku, więc zapytam ponownie:

 

1. Czy domeny pojawiające się w kategorii "ExpiringAuctions" są w tym katalogu widoczne z automatu?

2. Na ile dni przed wygaśnięciem są tam widoczne?

3. Czy transferując domenę do AM system automatycznie sprawdza, czy domeny kwalifikują się do "Expiring"? Np. gdy chcę przetransferować domenę, której wygasanie kończy się za 12 dni.

4. Na kiedy ustawiany jest koniec takiej aukcji: na 4 (tak wskazuje system pomocy) czy 6 (tak twierdzi support) dni przed wygaśnięciem?

 

Bardzo proszę o odpowiedź na pytania, bo odnoszę wrażenie (chyba nie tylko ja), że Dropped na niewygodne pytania unika często odpowiedzi.

Dodatkowo zapytam, czy forum Di.pl jest miejscem, które Dropped traktuje jako dodatkowy i cenny helpdesk, czy na zasadzie: "wiem ale nie powiem" co może być potraktowane jak "gra w kulki"? Może warto by się określić w tej materii?

Przepraszam, ale takie osobiście Ja odnoszę wrażenie i chciałbym przypomnieć, że na rynku funkcjonują 2 strony transakcji: świadczeniodawcy i świadczeniobiorcy (klienci).

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jeśli ten link przekierowuje mnie na strone główną, to znaczy, że nie mam aktualnie domen możliwych do wystawienia?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nie do końca rozumiem pytanie, ale ogólnie jest tak, że jeśli masz jakieś kwalifikujące się domeny, to wszystkie z automatu pojawią się na liście do wystawienia, i jeśli wystawisz jakąś aukcję Last Minute, to z automatu zawsze pojawi się w odpowiedniej kategorii.

 

2. Od 30 do 6 dni przed wygaśnięciem.

 

3. Automatycznie sprawdza, i jeśli przetransferowana domena się kwalifikuje, to pojawi się na liście.

 

4. Koniec aukcji jest na 4 dni przed wygaśnięciem, natomiast termin 6 dni dotyczy terminu możliwości wystawienia aukcji (maksymalnie na 6 dni przed wygaśnięciem domeny).

 

Nie unikam odpowiedzi na pytania, natomiast nie śledzę wszystkich możliwych wątków na DI, ponieważ pracuję na łączy EDGE i każda strona ładuje mi się kilkadziesiąt sekund. Tak więc część wątków po prostu mi umyka. Za wszystkie serdecznie żałuję, a po przesiadce na Neostradę obiecuję poprawię :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie unikam odpowiedzi na pytania, natomiast nie śledzę wszystkich możliwych wątków na DI, ponieważ pracuję na łączy EDGE i każda strona ładuje mi się kilkadziesiąt sekund. Tak więc część wątków po prostu mi umyka. Za wszystkie serdecznie żałuję, a po przesiadce na Neostradę obiecuję poprawię :)

Ok, rozumiem i dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi. Mam jasność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×