Jump to content
fandomen

Samorobiące się zaplecze

Recommended Posts

Dobrym pomysłem na zagospodarowanie domen jest tworzenie na nich zaplecza, które pozycjonuje naszą stronę. Fajnie jest posiadać szerokie zaplecze zbudowane na wielu domenach, trudniej jest jednak potem to utrzymywać, poświęcać temu czas na tworzenie go. Moje pytanie brzmi, jakie znacie ciekawe sposoby by zaplecze samo się rozwijało, zarobiło na siebie a jeszcze ciekawiej, przynosiło dodatkowy zysk, tak by utrzymywać je minimalnym nakładam pracy. Myślę że ciekawym rozwiązaniem byłoby stworzenie różnych for internetowych....Samopiszące się wordpressy(zasysające kanały rss) czy precle nie wiem czy to jest dobry pomysł , dlatego szukam czegoś lepszego... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co wypisales jest popularne, malo skuteczne i szybko "dostaje czape".

 

Kazdy platny skrypt (w cenie 100-5000zł) jest juz na tyle popularny, ze ryzyko "czapy" jest b. duze.

 

Naprawde fajne, (dlugotreminowe), skutecznie dzialajace zaplecza auto musisz zrobic sam badz zlecic wg. wlasnego pomyslu.

 

Nie pytaj tez o pomysl na forum bo nawet jak ktos cos wymysli ciekawego to zaraz dziesiatki ludzi to skopiuje i bedzie lipa ;-)

Edited by pavka

Share this post


Link to post
Share on other sites
fajny temat

 

"jak nie robić nic ale czerpać z tego zyski"

 

taka robota to tylko w zarządzie banku. Kilkadziesiąt tysięcy miesięcznej kapuchy za nic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
taka robota to tylko w zarządzie banku. Kilkadziesiąt tysięcy miesięcznej kapuchy za nic.

 

Zapomniałeś dodać tych z zawodem "polityk", choć tam trochę mniejsze pieniądze niż w bankowości :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapomniałeś dodać tych z zawodem "polityk", choć tam trochę mniejsze pieniądze niż w bankowości :lol:

Wszystko zalezy od tego, kim sie jest w tejze polityce :P Bo bedac ministrem, ma sie kase z wyplaty, ale ma sie takze od szwagra, ktorego sie wcisnelo na dobre stanowisko w panstwej firmie/instytucji, ew. wprowadzilo sie ustawe robiona wlasnie pod firme szwagra, ktory jest np, jedynym importerem/producentem czegos tam :D Sa tez przetargi robione pod szwagra... Szwagier pierwszy wie, gdzie beda przebiegaly autostrady, dzieki czemu szwagier wykupi cala ziemie... itd - przykladow mozna mnozyc :P

 

Szwagrow mozna miec kilku, tak jak i znajomych po studiach etc :) Od kazdego jakis maly procencik z zyskow i na wyplate nie trzeba czekac ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie rzeczy są jak najbardziej możliwe. I utrzymują się w Google już bardzo długo. Wiem zarówno ze swojego doświadczenia jak i serwisów które są dostępne w sieci. Takie wirtualne perpetuum mobile :lol: Zaproponowałem mojej promotorce, że napiszę o tym pracę mgr (którą mam złożyć do grudnia), zgodziła się bardzo chętnie. Myślę pracę później udostępnić większemu gronu (o ile można). Dla osób które cośtam o tym wiedzą rewolucji nie będzie, jednak po rozmowach prowadzonych podczas MD wiem, że jest zainteresowanie takim tematem :) Do tego oczywiście informacje jak na tym zarobić.

 

PS. oczywiście także te najbardziej popularne i długo działające serwisy mogą dostać czapę i będzie pozamiatane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie fora internetowe, portale społecznościowe są mniej więcej takim mechanizmem, gdyż właściciel w zasadzie nie musi być w to zaangażowany. Macie jakiś pomysł na stworzenie czegokolwiek gdzie treść tworzyłaby się sama, sama czyli niekoniecznie przez boty itd ale ludzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie fora internetowe, portale społecznościowe są mniej więcej takim mechanizmem, gdyż właściciel w zasadzie nie musi być w to zaangażowany. Macie jakiś pomysł na stworzenie czegokolwiek gdzie treść tworzyłaby się sama, sama czyli niekoniecznie przez boty itd ale ludzi.

Być może w laboratoriach badających/tworzących sztuczną inteligencję tym się zajmują :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie fora internetowe, portale społecznościowe są mniej więcej takim mechanizmem, gdyż właściciel w zasadzie nie musi być w to zaangażowany. Macie jakiś pomysł na stworzenie czegokolwiek gdzie treść tworzyłaby się sama, sama czyli niekoniecznie przez boty itd ale ludzi.

 

Ludzie raczej sami niechętnie tworzą treść na takich forach. Inaczej to wygląda, jeśli jest moderator, który zna sie na rzeczy pisałby ciekawe artykuły oraz odpowaiadał na pytania ludzi.

Wtedy na takie forum ludzie trafiajac z wyszukiwarek widząc, ze jest to wartościowe forum zaczynaja sami tworzyć tą społeczność.

Forum samo z siebie sie tak nie rozwinie. Jest masa takich bezużytecznych pustych forów.

 

Treść stworzoną przez bota pozostawiam bez komentarza. Nikt o zdrowych zmysłach nie poświęci swojego czasu na forum wypełnione taką treścią.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie raczej sami niechętnie tworzą treść na takich forach. Inaczej to wygląda, jeśli jest moderator, który zna sie na rzeczy pisałby ciekawe artykuły oraz odpowaiadał na pytania ludzi.

Wtedy na takie forum ludzie trafiajac z wyszukiwarek widząc, ze jest to wartościowe forum zaczynaja sami tworzyć tą społeczność.

Forum samo z siebie sie tak nie rozwinie. Jest masa takich bezużytecznych pustych forów.

 

Treść stworzoną przez bota pozostawiam bez komentarza. Nikt o zdrowych zmysłach nie poświęci swojego czasu na forum wypełnione taką treścią.

 

Owszem, ale właściciel fora nie musi wcale być moderatorem, można przecież tą zaszczytną funkcję zlecić znajomemu który się zna i ma dobre chęci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajnie jest posiadać szerokie zaplecze zbudowane na wielu domenach, trudniej jest jednak potem to utrzymywać, poświęcać temu czas na tworzenie go. Moje pytanie brzmi, jakie znacie ciekawe sposoby by zaplecze samo się rozwijało, zarobiło na siebie a jeszcze ciekawiej, przynosiło dodatkowy zysk, tak by utrzymywać je minimalnym nakładam pracy.

Zgadzam się tutaj ze zdaniem @Pavka. Mieliśmy już kilka tego typu zleceń - mocno lakoniczny opis masz tutaj http://bomb.pl/realizacje/aplikacje-seo oczywiście z wiadomych względów żadnych szczegółów tam nie ma. W każdym razie na tych przykładach widać, że jak najbardziej jest to do stosunkowo łatwego utrzymania. W zasadzie wszystko można wyklikać z panelu admina, a modułowość pozwala na dołączanie niczym w Wordpressie kolejnych funkcjonalności. Minusem jest pewnie wysoka cena, ale osoby które się na to decydują mają ogromne ilości domen i zamieniając obsługę tego (dziesiątki hostingów, haseł, ftpów, wordpressów, for, katalogów etc.) na jeden panel i jeden serwer oszczędzają GIGANTYCZNE ilości czasu. A czas to pieniądz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie zastąpi unikalnej treści, do tego jeśli jest to treść, którą ludzie poszukują, to domena z taką treścią sama na siebie i inne domeny zarobi.

 

Jedynym automatem z którego warto skorzystać jest Cron wbudowany w kont z hostingiem. Wystarczy raz usiąść, natworzyć trochę treści i ustawić w cronie kiedy on ma tą treść wrzucać na stronę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrym pomysłem na zagospodarowanie domen jest tworzenie na nich zaplecza, które pozycjonuje naszą stronę. Fajnie jest posiadać szerokie zaplecze zbudowane na wielu domenach, trudniej jest jednak potem to utrzymywać, poświęcać temu czas na tworzenie go. Moje pytanie brzmi, jakie znacie ciekawe sposoby by zaplecze samo się rozwijało, zarobiło na siebie a jeszcze ciekawiej, przynosiło dodatkowy zysk, tak by utrzymywać je minimalnym nakładam pracy. Myślę że ciekawym rozwiązaniem byłoby stworzenie różnych for internetowych....Samopiszące się wordpressy(zasysające kanały rss) czy precle nie wiem czy to jest dobry pomysł , dlatego szukam czegoś lepszego... :)

 

Z tym samopiszącym wordpressem zasysającym kanały rss bym naprawde uważał,zwłaszcza na rssy z blogów prawników bo łatwo można dostać po uszach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobrym pomysłem na zagospodarowanie domen jest tworzenie na nich zaplecza, które pozycjonuje naszą stronę. Fajnie jest posiadać szerokie zaplecze zbudowane na wielu domenach, trudniej jest jednak potem to utrzymywać, poświęcać temu czas na tworzenie go. Moje pytanie brzmi, jakie znacie ciekawe sposoby by zaplecze samo się rozwijało, zarobiło na siebie a jeszcze ciekawiej, przynosiło dodatkowy zysk, tak by utrzymywać je minimalnym nakładam pracy. Myślę że ciekawym rozwiązaniem byłoby stworzenie różnych for internetowych....Samopiszące się wordpressy(zasysające kanały rss) czy precle nie wiem czy to jest dobry pomysł , dlatego szukam czegoś lepszego... :)

 

nic samo się nie stworzy.

 

RSS jest źle postrzegany przez wyszukiwarki

Fora to co najmniej rok , dwa rozwijania treści

 

praktycznie wszystko jest czasochłone i nie gwarantuje sukcesu.

Przykładowo jedno forum które tworzyłem od 3 lat dopiero teraz zaczeło zarabiać, ale też bez kokosów.

2000+ uu dziennie generuje w okolicach $200~300/mies z adwords, co pozwala utrzymać serwer ale nic wiecej.

 

oczywiscie jest potencjał i wzrost 20~40% w ciągu roku, więc jest szansa że zyski wzrosną ale tak jak pisałem .... bardzo mozolna praca.

Jedynym plusem jest potencjał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2000+ uu dziennie generuje w okolicach $200~300/mies z adwords, co pozwala utrzymać serwer ale nic wiecej.

:)

 

gdzie są tak drogie serwery pod forum? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nic samo się nie stworzy.

 

RSS jest źle postrzegany przez wyszukiwarki

Fora to co najmniej rok , dwa rozwijania treści

 

praktycznie wszystko jest czasochłone i nie gwarantuje sukcesu.

Przykładowo jedno forum które tworzyłem od 3 lat dopiero teraz zaczeło zarabiać, ale też bez kokosów.

2000+ uu dziennie generuje w okolicach $200~300/mies z adwords, co pozwala utrzymać serwer ale nic wiecej.

 

2000+uu/dzień to małe forum, myślę że utrzymanie powinno być tanie, natomiast zarobki z tak małego forum są imponujące, z tego co słyszę to fora bardzo mało zarabiają z Adsense, dlatego ludzie korzystają z agencji reklamowych płacących za wyświetlanie banerów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

 

gdzie są tak drogie serwery pod forum? :)

Do utrzymania forum z dużym ruchem nie wystarczy jakies standardowe konto z 50GB transferu miesiecznie. Niestety z autopsji wiem, ze juz na poczatku zabawy w tworzenie forum mozna wystrzelac sie z limitow.

Utrzymanie serwera dedykowanego to juz niestety koszty od kilkuset zlotych w góre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do utrzymania forum z dużym ruchem nie wystarczy jakies standardowe konto z 50GB transferu miesiecznie. Niestety z autopsji wiem, ze juz na poczatku zabawy w tworzenie forum mozna wystrzelac sie z limitow.

Utrzymanie serwera dedykowanego to juz niestety koszty od kilkuset zlotych w góre.

na 2k uq dziennie potrzeba rozwiązań dedykowanych? Sory ale nie mogę w to uwierzyć... Uważam, że za te 300$ utrzymam forum przez rok czasu. Czyli 11 miesięcy x 200-300$ zysku (chociaż i w te zarobki z Adsense ciężko uwierzyć...)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:)

 

gdzie są tak drogie serwery pod forum? :)

 

nieścisle się wyraziłem ....forum płaci za server na którym trzymam wszystkie projekty :)

To jest server + management na networku Z.I.M.A. ustawiony w Nowym Yorku specjalnie tak aby połączenia z obu kontynentów były szybkie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • smarowidla.pl   aukcja BCM
    • Gdansk.tv   Sprzedam domene gdansk.tv cena: 2000zł netto
    • Dzięki za Waszą opinie  Już wiem, że nie ma sensu puszczać jej za 5k.
    • Dobra wycena Przemka. Moim zdaniem bliżej nawet tej dolnej granicy niż górnej. Porównywanie rynku i trendów pomiędzy .com a .pl nie ma sensu, to tak jakby porównywać polską gospodarkę do amerykańskiej lub chińskiej.
    • archiwizacja.pl   Dobra domena w dobrej cenie.   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2606689/?utm_source=market_redirect&_track=249a42ce335537159e067eec5d1c68a9
    • Każda z niżej wymienionych domen .com.pl po 90 zł netto w opcji "kup teraz" na AM. Oferta ważna do jutra do godziny 19:00. Promocją objąłem te domeny, które uważam, że mają dużą szansę na znalezienie KK. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem większej ilości domen (od 3 sztuk wzwyż) to proszę o wiadomość na priv (lista domen + login). Robię wtedy escrow i daję  rabat 20 zł netto/domenę.   Dla osób, które przestały wierzyć w moc domen .com.pl informacja; sprzedaje dużo domen tego typu (całkiem niedawno: kret*com*pl za niskie XXXX netto i nie było to 1000 zł). Zapraszam do zakupów. --- Alfabetyczna lista 50 domen.   alternatory.com.pl autolak.com.pl carrental.com.pl culture.com.pl cynamon.com.pl dexterity.com.pl dladzieci.com.pl dobrykredyt.com.pl dobrywegiel.com.pl drukarkifiskalne.com.pl fuga.com.pl gabinetylekarskie.com.pl granitex.com.pl habitat.com.pl harcowka.com.pl instalacjegazowe.com.pl instalgaz.com.pl invitro.com.pl knowledge.com.pl koks.com.pl kolektorysloneczne.com.pl kotlyweglowe.com.pl lighters.com.pl maszynypakujace.com.pl meblenierdzewne.com.pl ocieplenie.com.pl oryginalneprezenty.com.pl orzeszki.com.pl paragon.com.pl pcv.com.pl phone.com.pl piwokraftowe.com.pl posrednictwopracy.com.pl radek.com.pl raki.com.pl rarytas.com.pl rozruszniki.com.pl serwisklimatyzacji.com.pl silikony.com.pl systemykominowe.com.pl szkoleniastrzeleckie.com.pl t-shirts.com.pl + tshirts.com.pl taniekredyty.com.pl tanieogrzewanie.com.pl testing.com.pl tukan.com.pl wrozbyonline.com.pl wycinki.com.pl wyrobyskorzane.com.pl wystrojwnetrz.com.pl
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×