Jump to content
grastabakalator

Stowarzyszenie domeniarzy

Recommended Posts

Podczas MD 2009 powstało zawarte porozumienie (Dryzek, Agnieszczak, Sikora) w sprawie stowarzyszenia.

Czy wiadomo już coś więcej na temat stowarzyszenia ? Jest może jakiś statut?

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie tez kiedyś pytałem o jakies info ale się nie doczekałem. Jak widać to jest tak elitarne stowarzyszenie, że poza założycielami i wąską grupką paladynów nikt nie ma do niego wstępu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszyscy (bogaci) mają wstęp, ale nie wszyscy się zapisali. ;)

 

Parę osób je zbojkotowało. Być może pojawi się ktoś kto powoła alternatywne stowarzyszenie? Przecież nie wszyscy muszą mówić jednym głosem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszyscy (bogaci) mają wstęp, ale nie wszyscy się zapisali. :P

 

Parę osób je zbojkotowało. Być może pojawi się ktoś kto powoła alternatywne stowarzyszenie? Przecież nie wszyscy muszą mówić jednym głosem.

Tak jak Umberto uwielbia mieszać kijem w 'mrowisku narodowo-politycznym', tak Ty jesteś niestrudzonym zwolennikiem zamieszek stowarzyszeniowo -NASK'owych ;)

To, że nie każdy zdecydował się na przystąpienie do nowego stowarzyszenia, nie musi od razu oznaczać, że je bojkotuje.

Przyczyn może być przecież tyle ile jest osób.

 

Ale skoro Ciebie było stać na wpisowe a mimo tego nie zdecydowałeś się na to, to spodziewam się, że powołasz alternatywne ( i zapewne lepsze ) stowarzyszenie z olbrzymią ilością wartościowych członków ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wiem, ale jak znajomy ostatnio zakładał stowarzyszenie, to trwało to rok. Przygotowanie statutu, rejestracja to chyba kosztuje trochę czasu, szczególnie oczekiwanie na odpowiedź ze strony sądu. No chyba, ze już to jest załatwione - nie wiem, nie byłem na MD, mogę się tylko domyślać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stowarzyszenie jest, członkowie też, legitymacji wprawdzie jeszcze nie przysłali, ale wierzę że jest w drodze. ;-)

Po szczegóły najlepiej, jak podejrzewam, pisać do DD.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stowarzyszenie jest, członkowie też, legitymacji wprawdzie jeszcze nie przysłali, ale wierzę że jest w drodze. ;-)

Po szczegóły najlepiej, jak podejrzewam, pisać do DD.

To może jakieś tajne stowarzyszenie, czy jak?

 

Jaka jest strona www tego "stowarzyszenia"?

Ile kosztuje wpisowe?

Kto może przystąpić do elitarnego klubu?

Czy trzeba mieć udokumentowaną sprzedaż domen?

Jaki jest statut?

Kto zawiaduje?

itd. itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polskie Stowarzyszenie Właścicili Domen powstało i powoli zabiera się do pracy. Wszelka pomoc mile widziana. Nowi Członkowie Stowarzyszenia zostaną powitani z otwartymi ramionami. Agitacji jeszcze nie rozpoczęliśmy, bo chcielibyśmy najpierw coś pokazać (stronę, pierwsze działania itd.). Z pomocą Rafała Agnieszczaka i Google Apps już niedługo powinna pojawić się strona pod adresem PSWD.pl.

 

Wszelkie zainteresowane osoby zapraszam po informacje na mojego emaila daniel.dryzek@pswd.pl - zwrotnie prześlę regulamin. W przypadku zainteresowania możliwe będzie otrzymanie deklaracji członkowskiej i przystąpienie do Stowarzyszenia. Dostępny jest też mail do Rafała Agnieszczaka (rafal.agnieszczak@pswd.pl) - prezesa ds. marketingu i Rafała Sikory (rafal.sikora@pswd.pl) - prezesa ds. prawnych. Udział w Stowarzyszeniu wiąże się ze składką członkowską w wysokości 100 zł miesięcznie. Zanim zaczniemy jednak płacić składki określimy wspólnie z Członkami na co chcemy wydawać pieniądze.

 

Do Stowarzyszenia może przystąpić KAŻDY komu zależy na rozwoju rynku domen w Polsce (zarówno wtórnego jak i pierwotnego). Obecnie w Stowarzyszeniu jest już kilkanaście osób. Ale nie od razu Kraków zbudowano, dlatego nie będziemy robić łapanek na ulicach. Dajcie nam trochę czasu na okrzepnięcie, zorganizowanie strony, napisanie jednego czy dwóch pism do NASK, urzędów, Pani Minister itd. Stowarzyszenie ma ledwie tydzień, ale formalnie już istnieje.

 

Jeszcze raz zapraszam do kontaktu ze mną daniel.dryzek@pswd.pl. Stowarzyszenie będzie starało się robić coś realnego, dlatego zapraszam do zgłaszania pomysłów i chęci pomocy drogą emailową. Jak tylko będzie logo i bannery - będzie można reklamować Stowarzyszenie na swoich stronach, blogach itd. Pomocą będzie też uświadamianie i edukacja znajomych, rodziny, partnerów biznesowych - to jest naprawdę ważne i więcej znaczy niż dyskusje na forum, które czasami do niczego nie prowadzą (aczkolwiek czasami mogą być również bardzo pożyteczne).

 

Ze strony Grześka i Dariusza padł również pomysł, żeby urządzać lokalne spotkania domainerów pod patronatem Stowarzyszenia - myślę, że to bardzo dobry pomysł - pomoże promować zarówno rynek domen jak i samo Stowarzyszenie. Chętni na organizowanie takich spotkań proszeni są o kontakt. Niektóre już się odbywają - nowe mogą powstać. Z czasem może uda się pozyskać sponsorów czy zapraszać ciekawych gości na tego rodzaju spotkania. Powinny one również pełnić funkcję edukacyjną i dobrze, żeby trafiali na nie nie tylko domainerzy, ale również firmy, które mogą być zainteresowane zakupem domen z rynku wtórnego.

 

Macie ciekawe pomysły jak pomóc w rozwoju rynku domen? - piszcie na mój email, z propozycją co chcecie robić i jak możemy wspólnie zrealizować te cele szybciej i efektywniej.

 

"Jaka korzyść z takiego stowarzyszenia?" - rozwój rynku, na którym działamy i na którym zarabiamy; edukacja społeczeństwa i firm; ochrona rynku i interesów podmiotów na nim działających przez odpowiednie regulacje prawne.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Udział w Stowarzyszeniu wiąże się ze składką członkowską w wysokości 100 zł miesięcznie.

Hehe, była swego czasu taka akcja z Elita-polski.pl. Widze, że PSWD będzie jeszcze lepsze! Brawo!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do Stowarzyszenia może przystąpić KAŻDY ...

Dodajmy, że może to być każda osoba fizyczna.

Na chwilę obecną osoby prawne oraz podmioty posiadające tzw. ułomną osobowość prawną , nie mogą jeszcze zostać członkiem tego stowarzyszenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Hehe, była swego czasu taka akcja z Elita-polski.pl. Widze, że PSWD będzie jeszcze lepsze! Brawo!

Bez przesady. Żeby zadziałać trzeba mieć fundusze. Chyba nie oczekujesz że np. Daniel będzie wszystko finansował z własnej kieszeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, była swego czasu taka akcja z Elita-polski.pl. Widze, że PSWD będzie jeszcze lepsze! Brawo!

Pewnie - najlepiej coś wyśmiać, parę jeszcze osób się chętnych znajdzie, ponarzekamy, popsioczymy i będzie git. Brawo umberto ;) Cieszę się, że znalazło się jednak już kilkanaście osób (i to w ciągu kilku minut od ogłoszenia powstania Stowarzyszenia), które uważają, że jednak warto wydać te 100 zł miesięcznie na organizację, dzięki której w przyszłości rynek wtórny domen będzie większy, bezpieczniejszy, bardziej dochodowy.

 

Ja chcę, żeby Stowarzyszenie miało realny wpływ na tworzący się rynek wtórny. A to zostanie zapewnione dzięki: a) pracy Członków Stowarzyszenia; :P pieniądzom, które będzie można przeznaczyć na reklamy edukujące rynek, badania, ekspertyzy prawne, lobbowanie itd.

 

Miłego weekendu wszystkim życzę, a osoby chętne do pracy i pomocy oraz chcące mieć realny wpływ na rynek domen zapraszam do kontaktu mailowego :P Miłego dyskutowania pozostałym życzę ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, była swego czasu taka akcja z Elita-polski.pl. Widze, że PSWD będzie jeszcze lepsze! Brawo!

 

Ciekawe, że z całego postu DD tylko to uznałeś za godne uwagi.

A jaki Twoim zdaniem jest odpowiedni poziom składki i dlaczego niższa składka lepiej wpłynęłaby na działalność i skuteczność Stowarzyszenia?

 

 

Grzesiek

Edited by Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kurcze jak łatwo zostać prezesem :-( Może w stowarzyszeniu znajdzie się stanowisko prezesa asystującego? ;-) Czy stowarzyszenie będzie prawnie bronić za składkowe pieniądze domainerów którzy rejestrują TMy? Czy w stowarzyszeniu jest (jeden z najważniejszych domainerów w Polsce) kilofek?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez przesady. Żeby zadziałać trzeba mieć fundusze. Chyba nie oczekujesz że np. Daniel będzie wszystko finansował z własnej kieszeni?

Przecież Stowarzyszenie może prowadzić działalnośc komercyjną i zarabiać. To nie fundacja. Poza tym członkowie korporacyjni i tak będą napedzać Stow. a nie indywidualni pod względem funduszy. 100 zł TAK, ale rocznie! Albo półrocznie. Ale miesięcznie, to już trąci Elita-polski.pl. Własnie opłacam składki do trzech różnych stowarzyszeń: 20 zł rocznie, 100 zł rocznie (plus 4 numery kwartalnika do tego) oraz 45 zł rocznie.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hehe, była swego czasu taka akcja z Elita-polski.pl. Widze, że PSWD będzie jeszcze lepsze! Brawo!

 

 

Umberto jak wyceniasz wartość swojego czasu pracy ? 10-30-50-100-500 pln za godzinę?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Umberto jak wyceniasz wartość swojego czasu pracy ? 10-30-50-100-500 pln za godzinę?

To nie o to chodzi, żeby zaraz powiedzieć: "No widzisz, to jedną czy dwie godziny w miesiącu robisz na Stow." Ale nie przecze, że są takie leity, co sobie liczą nawet w tysiącach euro rocznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie o to chodzi, żeby zaraz powiedzieć: "No widzisz, to jedną czy dwie godziny w miesiącu robisz na Stow."

zuepłnie nie o ten aspekt mi chodziło. bardziej o to, że - nie wypowiadam się teraz w imieniu Stowarzyszenia, ale wlasnym - jeżeli przeszkodą dlakogoś jest wydanie miesiecznie 100 pln na wszelkie koszty zwiazane z działalnoscią stowarzyzenia, to jest mniej prawdopodobne, że nie bedzie widział przeszkód, aby pracować dla stowarzyszenia: pisać art, jeździć na spotkania, i wiele innych rzeczy. jak rozumiem na początku nie liczy sie ilość, a jakość i zaangażowanie członków. nie wierzę, że ktoś kto uważa, że 100 pln miesiecznie to duzo, znajdzie czas na pracę dla stowarzyszenia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby jeszcze wyjaśnić te kwestie finansowe. Pomagać Stowarzyszeniu można i bez zostawania jego Członkiem. Wkrótce pojawi się pewnie możliwość bycia członkiem wspierającym - będzie można tak samo pracować na rzecz Stowarzyszenia, pomagać, edukować itd. ale bez możliwości udziału w głosowaniach (jeden z przywilejów bycia pełnoprawnym Członkiem), udziału w zamkniętych spotkaniach itp. Będzie sporo możliwości, ale nie było jeszcze czasu wszystkiego przygotować, opracować, zbudować strony - już o tym pisałem. Dlatego nie podawaliśmy jeszcze informacji o PSWD - nie ma co się o nim rozpisywać, skoro nic jeszcze nie zrobiło, prawda?

 

Jeśli będziemy występować z postulatami, wysyłać listy do urzędów, NASK itd. to będzie się można podpisać pod takim listem - jak zbierzemy tysiące podpisów - na pewno taki list będzie miał większą wartość.

 

itd. itd. ale zanim to wszystko to czeka nas jeszcze najpierw sporo pracy, którą trzeba wykonać i sama się nie zrobi.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony gratuluję Danielowi konsekwencji i zapału do realizowania projektów, które na tym forum tak szybko gasły jak się zapalały. Pierwsze podchody do zorganizowania ogólnopolskiego spotkania domainerów to była jakaś masakra - trudno było uzbierać garstkę osób w jednym czasie i jednym miejscu ... aż pojawił się MeetDomainers, gdzie nawiasem mówiąc za uczestnictwo też trzeba był zapłacić.

Post dotyczacy stowarzyszenia i 100 wariacji na jego temat to chyba jeden z pierwszych jakie czytałem na tym forum - jakieś dwa lata temu. Cieszy mnie fakt, że sygnatariusze stowarzyszenia idą pod prąd i zamiast mielić temat przez kolejne dwa lata po prostu biorą się do roboty. Dopinguję PSWD.

 

Co do wysokości składki, to rzeczywiście jest ona wysoka, ale z drugiej strony przy kilkunastu, nawet 20 członkach roczny budżet to niespełna 25k, nie zbyt dużo jeśli celem ma być edukacja "wszystkich polaków". Umberto pisze o 3 stowarzyszeniach szkoda że bez nazw - byłoby to bardziej wiarygodne. Ja za przykład mogę podać Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomosciami gdzie poza wpisowym (500zł) miesięczna składka wynosi 50zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wydaje mi się, że powinno być PSWDI.pl jednak "pswdi.pl oczekuje w kolejce na rejestrację" ;)

Taa, i jeszcze .org.pl przecież, bo to organizacja. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak jak Umberto uwielbia mieszać kijem w 'mrowisku narodowo-politycznym', tak Ty jesteś niestrudzonym zwolennikiem zamieszek stowarzyszeniowo -NASK'owych ;)

To, że nie każdy zdecydował się na przystąpienie do nowego stowarzyszenia, nie musi od razu oznaczać, że je bojkotuje.

Przyczyn może być przecież tyle ile jest osób.

 

Ale skoro Ciebie było stać na wpisowe a mimo tego nie zdecydowałeś się na to, to spodziewam się, że powołasz alternatywne ( i zapewne lepsze ) stowarzyszenie z olbrzymią ilością wartościowych członków ;)

Czy napisałem, że wszyscy, którzy nie przystąpili do stowarzyszenia, zbojkotowali je? Wiem, że na pewno zrobiło to parę osób. Mimo że sam też je zbojkotowałem, nie wykluczam, że się w przyszłości w nim znajdę. Cieszę się bardzo, że stowarzyszenie powstało, ale nie podoba mi się sposób, w jaki do tego doszło oraz to, że cena jest zaporowa dla większości domeniarzy (na początku było to 2000, jednak po moim pytaniu, czemu tak drogo, zostało obniżone do 1200 :P). Tak naprawdę będzie to instytucja, która będzie reprezentowała interesy wąskiej grupy osób. Nie chcę być w przyszłości posądzony o kumoterstwo czy nieuczciwość. Gdy powstawało poprzednie stowarzyszenie, opłaciłem składkę jako drugi, chociaż też była za wysoka. Byłem też na pierwszym spotkaniu, a osoby, które powołały obecne stowarzyszenie, dołączyły później. Nie wiem czy wiesz, ale Saint sporządził wszystkie potrzebne do powołania stowarzyszenia dokumenty i chciał to zrobić na Meetdomianers. Daniel Dryzek wiedział o tym wcześniej, jednak nikogo nie informując wolał to uprzedzić.

 

Jeżeli chodzi o pojęcie "walki", które tak źle zostało odebrane, to chodziło mi tylko o odebranie NASK-owi domeny .pl. Fajnie by było, jakby NASK zajął się swoimi badaniami, a zarządzaniem domeną powinna się zająć organizacja non-profit. Cele stowarzyszenia zostały ustalone wcześniej i nic do nich nie mam. Jeżeli moje wątpliwości się nie sprawdzą, a mam taką nadzieję, to z chęcią dołączę do stowarzyszenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×