Jump to content
StrefaDomeny

Będzie można rejestrować jedno- i dwuznakowe niemieckie domeny

Recommended Posts

Zapytania wykonane 9:00:06 -> "You may not perform this action ; [The top level domain [de] has been disabled]"

 

Następnie: 9:03:35 -> "Niewystarczajaca ilosc srodkow pienieznych na koncie aby zrealizowac operacje" ? :P a mam wpłacone środki [...] :)

Zapytań wykonałem chyba ~600

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli nazwijmy rzeczy po imieniu :P - DENIC zrobil prezent swoim akredytowanym rejestratorom - bo każdy z nich kilka domena chapnie...taki bonus na zblizajace sie swieta w okresie kryzyu :) trzeba bylo staras sie o akredytacje DENIC za wczasu :P

Myślę, że dokładnie tak jak mówisz - DENIC to partnerzy, czyli rejestratorzy. Jako, że jest to organizacja non-profit to sama nie zarabia, ale nie przeszkadza to, żeby czasem zarobili rejestratorzy, którzy biorą na siebie ciężar obsługi domen .de: kontakt z klientem, sprzedaż itd. I to jest fair moim zdaniem. Rejestratorzy w Niemczech to tak jakby "udziałowcy" DENIC.

 

@umberto Owszem, jestem zwolennikiem organizacji non-profit zarządzającej rejestrem domen, jednak w tym wypadku uważam, że DENIC powinien inaczej zorganizować sprzedaż domen premium. Z drugiej strony rejestratorzy widać stwierdzili, że lepiej będzie tak. Ich decyzja i ich do tego prawo, którego nie podważam.

 

DENIC to dla mnie przede wszystkim drugi na świecie rejestr ccTLD (po .cn) oraz jedne z najtańszych domen na świecie (3 EURO za rejestrację i przedłużenie).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można sobie już powchodzić na adresy: aa.de n.de de.de itd itd :P i sprawdzić kto trzyma domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A de.de ma... DENIC :) Udało im się złapać... :P

 

DD

To nie jest chyba ich, tylko utrzymywana u nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TV.DE

 

ype: PERSON

Name: Hostmaster of the Day

Organisation: Key-Systems GmbH

Address: Prager Ring 4-12

Pcode: 66482

City: Zweibruecken

Country: DE

Phone: +49-6332791850

Fax: +49-6332791871

Email: info@key-systems.net

Changed: 2009-10-22T15:02:07+02:00

 

i wszystko jasne :P

 

sporo fajnych domen polapali panowie:

 

Thomas Mueller i Gerald Baumgartner - przypadek?? :)

Edited by isildur

Share this post


Link to post
Share on other sites
znalazł już ktoś swoje dane we whois przy jakiejś domenie ?? :P

 

A jak udało mi się coś zarejestrować, dostanę informację na email, że domena jest moja? Czy mam zgadywać? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem właśnie email z Sedo potwierdzający, że jestem zwycięzcą 10 aukcji domen dwuliterowych .de, 2 dwucyfrowych i 1 jednoliterowej. Będzie cud, jeśli którąkolwiek ostatecznie będę mógł faktycznie kupić..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostałem właśnie email z Sedo potwierdzający, że jestem zwycięzcą 10 aukcji domen dwuliterowych .de, 2 dwucyfrowych i 1 jednoliterowej. Będzie cud, jeśli którąkolwiek ostatecznie będę mógł faktycznie kupić..

 

sprawdz kto je zarejestrowal i czy ten rejestrator mial umowe z SEDO na przed-sprzedaz jesli tak to powinienies moc kupic - jesli nie to nie wierze zeby ktos sprzedal bo ceny na SEDO sa w/g mnie za male - po prostu - za duzo domen na raz do kupienia :P powodzenia Daniel

Share this post


Link to post
Share on other sites
sprawdz kto je zarejestrowal i czy ten rejestrator mial umowe z SEDO na przed-sprzedaz jesli tak to powinienies moc kupic - jesli nie to nie wierze zeby ktos sprzedal bo ceny na SEDO sa w/g mnie za male - po prostu - za duzo domen na raz do kupienia :P powodzenia Daniel

Tak, zdaję sobie z tego sprawę. A wiesz gdzie mogę znaleźć listę współpracujących z Sedo rejestratorów?

 

@DawPi Nie ma co drzeć skóry na niedźwiedziu :) Osobiście jestem przekonany, że żadnej nie uda mi się kupić.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
podniecacie sie jakby udalo wam sie wysłać kupon LOTKA - do pełni szczescia jeszcze trzeba trafic te 6 cyferek

No bo domeny to duże pieniądze a pieniądze to zawsze gorący temat. Czy to afera Swistagate czy uwolnienie dwuznakowych .de, to wszystko ma związek z tym niesamowitym biznesem domenowym o którym mało na szczęście ludzi ma pojęcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwnym zbiegiem okoliczności :P ,tak jak się tego obawiałem, domenę d1.de ma... :

 

Deutsche Telekom AG Domainreservierung

Adresse: Ammerlaender Heerstr. 138

PLZ: 26129

Ort: Oldenburg

Land: DE

 

Czyżby ta domena była dla nich cudownie zarezerwowana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak się można było spodziewać - wczorajsze przerwy w działaniu Sedo to nie nadmierna ilość użytkowników a zwykły atak DDoS:

 

http://domainnamewire.com/2009/10/23/sedo-...service-attack/

 

P.S Z tego co słyszałem to bardzo duże ilości domen są przypisane na kilka nazwisk - parę osób zostało milionerami dziś rano.. i to milionerami w euro :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
P.S Z tego co słyszałem to bardzo duże ilości domen są przypisane na kilka nazwisk - parę osób zostało milionerami dziś rano.. i to milionerami w euro :P

Znam przynajmniej dwie osoby które również się w to bawiły i nie widnieją na żadnych listach a to pewnie dlatego iż stworzyła się grupka ludzi których domeny teraz widnieją wszystkie prawdopodobnie pod tym jednym nazwiskiem które występuje najczęściej. (Mnie również pytano o chęć udziału, ale nie posiadałem odpowiednich możliwości.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bardzo duże ilości domen są przypisane na kilka nazwisk - parę osób zostało milionerami dziś rano.. i to milionerami w euro :)

Ot, jak to dobrze czasami jak człowiek zna człowieka... właściwego. :P

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedo poinformowało, że są już pierwsi szczęściarze, którzy wygrali aukcje na Sedo i dostaną swoje domeny:

http://sedo.de/links/showhtml.php3?Id=2527...&language=d

 

A mnie na razie poinformowali, że jedna z "moich" dwucyfrówek została złapana przez kogoś innego i teraz spróbują ją odkupić.. coś przeczuwam, że się nie uda :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sedo poinformowało, że są już pierwsi szczęściarze, którzy wygrali aukcje na Sedo i dostaną swoje domeny:

http://sedo.de/links/showhtml.php3?Id=2527...&language=d

 

A mnie na razie poinformowali, że jedna z "moich" dwucyfrówek została złapana przez kogoś innego i teraz spróbują ją odkupić.. coś przeczuwam, że się nie uda :P

 

DD

 

Ale nie podali jakie domeny udało się złapać dla "klientów" SEDO ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co to w ogóle za głupi pomysł, najpierw robić aukcje a dopiero potem łapać te domeny... Powinni je złapać najpierw, a potem to możnaby licytować. Niskie ceny wynikają zapewne z tego, że licytujący nie wiedzieli co się złapie a co nie, więc byli ostrożni w licytowaniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

widzę, że część domen trafiła do domyślnych właścicieli:

 

o2.de

lg.de

vw.de

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co to w ogóle za głupi pomysł, najpierw robić aukcje a dopiero potem łapać te domeny... Powinni je złapać najpierw, a potem to możnaby licytować. Niskie ceny wynikają zapewne z tego, że licytujący nie wiedzieli co się złapie a co nie, więc byli ostrożni w licytowaniu.

 

Pomysl rzeczywiscie glupi. Dobrze, ze nikt nie wpadl na pomysl aby podobnie lapac .eu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×