Jump to content
StrefaDomeny

Będzie można rejestrować jedno- i dwuznakowe niemieckie domeny

Recommended Posts

Pomysl rzeczywiscie glupi. Dobrze, ze nikt nie wpadl na pomysl aby podobnie lapac .eu :)

Hehe :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Co to w ogóle za głupi pomysł, najpierw robić aukcje a dopiero potem łapać te domeny... Powinni je złapać najpierw, a potem to możnaby licytować. Niskie ceny wynikają zapewne z tego, że licytujący nie wiedzieli co się złapie a co nie, więc byli ostrożni w licytowaniu.

Nie uważam, iż był to aż tak głupi pomysł. Dzięki temu Sedo się dowiedziało które domeny opłaca się najbardziej złapać, przez co mogli odpowiednio nastawić skrypty. Poza tym dzięki temu można było powysyłać odpowiednie komunikaty prasowe nt "wartości" tych wszystkich domen których dotyczyła aukcja -> darmowa reklama w przeróżnych mediach.

 

A niektórzy wogóle nie licytowali w aukcjach Sedo, gdyż był paragraf mówiący iż jeżeli się zalicytuje na Sedo to nie wolno danej domeny dać do przechwycenia gdziekolwiek indziej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Michal Byłoby OK gdyby naprawdę nałapali teraz tych domen, ale obawiam się, że uda im się sprzedać klientom tylko promil zamówionych domen. Trochę jednak wtopa. No chyba, że naprawdę uda im się pozyskać dużo domen dla swoich klientów. Niestety wątpię, że tak się właśnie stanie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tutaj temat dotyczący nowych domen .de na największym niemieckim forum o domenach (obecnie przegląda go 77 osób, co również pokazuje na ile domaining w Niemczech jest bardziej rozwinięty niż w Polsce):

 

http://consultdomain.de/forum/domaincafe/4...t-bekommen.html

No nie przesadzaj. Przecież gdyby u nas się uwalniały 1 i 2 literówki to byłoby i ze 177 osób w wątku :P

 

Lista domen wraz z informacją kto je przechwycił:

http://dl.getdropbox.com/u/24363/short_domains.txt

 

Fajne, dzięki!

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
No nie przesadzaj. Przecież gdyby u nas się uwalniały 1 i 2 literówki to byłoby i ze 177 osób w wątku :)

Chcesz tym zasugerować iż inwestowanie w .pl jest bardziej popularne niż w .de? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcesz tym zasugerować iż inwestowanie w .pl jest bardziej popularne niż w .de? :)

Nie, ale jeśli chodzi o community to naprawdę nie musimy mieć kompleksów, nawet w przypadku rynku niemieckiego :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie sobie sprawdziłem abonentów domen dwuliterowych i "podkradły" mi je poniższe firmy / osoby :)

 

3 x Ania Wozniak (SENSUS DATA NETWORK LTD)

4 x Thomas Mueller (TEC-MEDIA-SERVICE)

6 x INNY

 

No to chyba byłoby na tyle :P

 

P.S Kurcze, fajnie było być rejestratorem domen .de..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
No to chyba byłoby na tyle :P

Nie wykluczone iż dane podmioty sprzedadzą te domeny firmie Sedo.

 

Marc Stepken z Sedo informuje, że oficjalne wyniki przechwyceń firma opublikuje prawdopodobnie dopiero w poniedziałek. Sam twierdzi, iż wynik jest "wyśmienity".

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Marc Stepken z Sedo informuje, że oficjalne wyniki przechwyceń firma opublikuje prawdopodobnie dopiero w poniedziałek. Sam twierdzi, iż wynik jest "wyśmienity".

Poczekamy, zobaczymy.. :P

 

Generalnie strasznie dużo niejasności. Denic sobie porejestrował domeny, niektóre firmy dostały swoje (np. lg.de), chociaż oficjalnego sunrise nie było (dla wybranych?), g.de czy f.de nie były i nie są dostępne? A inne jednoliterówi są. O co tu w ogóle chodzi?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
O co tu w ogóle chodzi?

 

DD

 

"Jak nie wiadomo o co chodzi .................................."

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

np b.de czy 1.de ma

 

Domaininhaber: Michael Haizmann

Organisation: Anwaltskanzlei Haizmann

Adresse: Treuhand Service

Pruefeninger Str. 106

PLZ: 93049

Ort: Regensburg

Land: DE

 

czyli kancelaria prawna działająca w czyimś imieniu. Być może jest to "zajęta domena" na poczet czyichś roszczeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to byl wielki dzien - tak czy inaczej :P ale jeseli kos chce sprzedac domeny po takich cenach jakie osiagnely na SEDO to jest baran i tyle :P to sa ceny wrecz promocyjne i dobrze o tym wiemy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa taka Ania Wozniak ma zarejestrowanych 18 domen, Thomas Mueller 192 domeny :| A ja słyszałem, że miały być limity, to gdzie one były jak na 1332 kombinacje (2 znakowe, 2 literowe, 1 znakowe, 1 literowe) nawet jednej nie udało się nikomu z nas zarejestrować :|

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwna sprawa taka Ania Wozniak ma zarejestrowanych 18 domen, Thomas Mueller 192 domeny :| A ja słyszałem, że miały być limity, to gdzie one były jak na 1332 kombinacje (2 znakowe, 2 literowe, 1 znakowe, 1 literowe) nawet jednej nie udało się nikomu z nas zarejestrować :|

 

a to jest jakiś partner Denic na tym forum?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwna sprawa taka Ania Wozniak ma zarejestrowanych 18 domen, Thomas Mueller 192 domeny :| A ja słyszałem, że miały być limity, to gdzie one były jak na 1332 kombinacje (2 znakowe, 2 literowe, 1 znakowe, 1 literowe) nawet jednej nie udało się nikomu z nas zarejestrować :|

Bo Niemcy umieją grać w drużynie.. (przykład choćby w postaci drużyny piłkarskiej). Thomas Mueller wraz z innymi największymi domainerami z Niemiec wspólnie złapali te domeny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
a to jest jakiś partner Denic na tym forum?

Nie wiem czy są, ale można być partnerem partnera. :P

A tak czy tak uważam, że jeżeli tak nastawili się, tylko na swoich partnerów, to ograniczyli dostęp obcym inwestorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo Niemcy umieją grać w drużynie.. (przykład choćby w postaci drużyny piłkarskiej). Thomas Mueller wraz z innymi największymi domainerami z Niemiec wspólnie złapali te domeny.

 

I co warte podkreślenia, pomijać domenowe interesy niektórych forumowiczów, są to niemieckie domeny :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
I co warte podkreślenia, pomijać domenowe interesy niektórych forumowiczów, są to niemieckie domeny :)

Dlatego trzeba im trochę zabrać :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba wygrałem TV.de B)

 

Dostaliscie takiego meila?

 

Hello Ross,

 

We have good news for you: You placed the highest bid in Sedo?s 1, 2, & 3-character .de Pre-Auction, and we were able to partner with our network of registrars to successfully register the domain(s) TV.de for you!

 

Here are the next steps:

 

* You will receive an invoice for the amount of your highest bid.

 

* After receiving payment the domain will be transferred to you via Sedo?s escrow service.

 

* Once the technical transfer is complete, the domain will be yours!

 

You can view the current status of the transaction anytime by visiting the Transfer Center.

 

Congratulations on your purchase of this special .de domain. If you have any questions regarding your domain please contact us.

 

Best Regards,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba wygrałem TV.de B)

No to teraz trzeba będzie znaleźć ponad milion złotych na jej opłacenie. ;)

 

Nie słyszałem jeszcze o kredytach na domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×