Jump to content
StrefaDomeny

Będzie można rejestrować jedno- i dwuznakowe niemieckie domeny

Recommended Posts

No to teraz trzeba będzie znaleźć ponad milion złotych na jej opłacenie. B)

 

Nie słyszałem jeszcze o kredytach na domeny ;)

Myślałem, że nie wygram i licytowałem dla zabawy ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysl rzeczywiscie glupi. Dobrze, ze nikt nie wpadl na pomysl aby podobnie lapac .eu B)

Łapanie .eu w ten sposób jest wymuszone konstrukcją umowy z EURid, która zabrania innego łapania domen.

 

Notabene, jako że EuroDNS ma dobre kontakty z EURid, w toku są już rozmowy mające na celu zrobienie dla nas wyjątku i pozwolenie na normalne łapanie domen .eu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślałem, że nie wygram i licytowałem dla zabawy ;/

Gdyby taka sytuacja rzeczywiście miałaby miejsce, to myślę że bez trudu znalazłbyś inwestora który wyłożyłby wylicytowaną kwotę w zamian za przyszły zysk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie słyszałem jeszcze o kredytach na domeny B)

Ale na pewno słyszałeś o kredytach na inwestycje?

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślałem, że nie wygram i licytowałem dla zabawy ;/

Jeśli zdecydujesz sie zbierac milion i bedziesz musial zrobic jakies wyprzedaze domen premium .pl w krótkim okresie,

to ja chetnie skorzystam z okazji. Daj znać co masz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli zdecydujesz sie zbierac milion i bedziesz musial zrobic jakies wyprzedaze domen premium .pl w krótkim okresie,

to ja chetnie skorzystam z okazji. Daj znać co masz.

 

yy ja również! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z PM B) sprostuję, że to pomyłka. Nie nazywam się Ross tak jak pisze w emailu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jednak plama!

 

W niemieckiej blogosferze pojawily sie informacje, ze system rejestrowania domen przez DENIC specjalnie przygotowany na okolicznosc uwolnienia krotkich nazw domen, nie zdal egzaminu i co wiecej, pojawily sie problemy, ktore mogly zawazyc na przydziale domen.

 

Dokumenty (w jezyku niemieckim), a dokladniej wewnetrzny dokument DENIC - sprawozdanie z wprowadzania krotkich nazw domen - wyciekl na WikiLeaks (PDF).

 

- Niektorzy rejestratorzy mogli zglaszac wiecej niz 4 wnioski na minute (4 - tyle wnioskow na minute oficjalnie przyjmowal wedlug zasadyfirst come first served DENIC)

 

denic1.jpg

 

- Przez blad w routerze niektore wnioski ladowaly w zupelnie innej kolejnosci, tyn w miejscu, ktore przyjmowalo wnioski, ale nie zwizane z rejestracja domen. Takich sytuacji bylo 6750 Co prawda byly te wnioski rozpatrywane, ale niestety juz nie wedlug zasady first come first served

 

denic2.jpg

 

- Wielu providerow zebralo sie w grupki wnioskujac wspolnie o domeny i aby nie zapychac kolejki podwojnymi wnioskami, wysylali oni wszystko z pojedynczych adresow IP. Zabronione to nie jest wedlug zasad DENIC, jednak kazdy wniosek wyslany z jednego IP opatrzony jest rowniez sygnatura (Master-Key) identyfikujaca danego providera i tylko taki moze byc rozpatrzony. Zatem wniosek trzeciego providera wysylany poprzez IP "kolegi" nie powinien byc rozpatrywany i istnieje obawa, ze niektore wnioski przeszly "pod stolem"

 

- Providerzy otrzymywali tez podwojne maile-odpowiedzi po wyslaniu wniosku. Dlaczego tak? NIe wiadomo. W fazie testow blad ten nie wystapil.

 

EDIT

 

Pierwszych 20 przydzielonych domen przez DENIC (oraz pierwsza numeryczna 42.de oraz pierwsze IDN-y:

 

denic0.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

umberto czyli nawet w "super-erefenie" coś potrafią sknocić.. :)

A tak serio to nie do końca może być przypadek - w końcu tu się toczyła gra o grubą kasę..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwsze dwuznakowe domeny .de wystawione na aukcję na Sedo:

Interesujące, czy to z tej puli 28-procentowej?...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
dokladnie kwoty prawie jak w Polsce

Gdyby nagle w Polsce pojawił się taki wysyp domen dwuliterowych, to ceny poleciałyby na łeb na szyję :D

 

Wszystko zgodnie z prawami rynku - popytu i podaży. Tutaj podaż jest olbrzymia, a popyt na razie głównie wśród domainerów. Niemcy nie są przyzwyczajeni do domen dwuliterowych, dlatego trzeba czasu aż się spopularyzują. Na początku Niemcy mogą traktować takie adresy jak błędnie zapisane domeny.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

666666.de 4,500 EUR

404.de 4,488 EUR

 

666666.pl była wolna do 2009.02.03 12:45:41

404.pl pewnie trudno sprzedawać za 10% z tego...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby nagle w Polsce pojawił się taki wysyp domen dwuliterowych, to ceny poleciałyby na łeb na szyję :)

 

Wszystko zgodnie z prawami rynku - popytu i podaży. Tutaj podaż jest olbrzymia, a popyt na razie głównie wśród domainerów. Niemcy nie są przyzwyczajeni do domen dwuliterowych, dlatego trzeba czasu aż się spopularyzują. Na początku Niemcy mogą traktować takie adresy jak błędnie zapisane domeny.

 

DD

 

 

podobnie jak u nas w tym tygodniu z 3literowymi .pl, może na mniejszą skalę, ale ceny troszkę spadły, ze względu na duża podaż, a pewnie za tydzień trudno będzie kupić 3literową za 500-600 zł. dobry czas na zakupy, już dwie sobie przygarnąłem :)

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby nagle w Polsce pojawił się taki wysyp domen dwuliterowych, to ceny poleciałyby na łeb na szyję :)

 

Wszystko zgodnie z prawami rynku - popytu i podaży. Tutaj podaż jest olbrzymia, a popyt na razie głównie wśród domainerów. Niemcy nie są przyzwyczajeni do domen dwuliterowych, dlatego trzeba czasu aż się spopularyzują. Na początku Niemcy mogą traktować takie adresy jak błędnie zapisane domeny.

 

DD

to prawda, ale mimo to spodziewałem się wyższych kwot

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem proporcje w .de są prawidłowe.

 

3 literowa .de około 1000 EUR

 

2 literowa .de około 5000 EUR

 

czyli 2 literowe są około 5krotnie więcej warte od 3 literowych

 

a u nas

 

3 literowa .pl około 600 zł

 

2 literowa .pl około 10.000 zł

 

czyli 2 literowe .pl są około 17 krotnie więcej warte od 3 literowych .pl - zdecydowanie za dużo, bardziej realne wyglądają proporcje .de

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim zdaniem proporcje w .de są prawidłowe.

 

3 literowa .de około 1000 EUR

 

2 literowa .de około 5000 EUR

 

czyli 2 literowe są około 5krotnie więcej warte od 3 literowych

 

a u nas

 

3 literowa .pl około 600 zł

 

2 literowa .pl około 10.000 zł

 

czyli 2 literowe .pl są około 17 krotnie więcej warte od 3 literowych .pl - zdecydowanie za dużo, bardziej realne wyglądają proporcje .de

znajdź kogoś kto sprzeda 2 literówkę za 3k :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopiero skończyło się rozdawnictwo krókich domen .de a już mamy "rejestratora", który oferuje subdomeny .co.de (na wzór .co.uk, czy co.nz)

 

Najpierw jest faza sunrise (do 28 lutego) dla posiadaczy TM - koszt 99 EUR za rok

 

Potem nastąpi faza sunrise 2 (1.03-31.05.2010), w której każdy może wykupić domenę.

 

Oczywiście ta oferta nie ma nic wspólnego z DENIC i jest prywatną ofertą jak każde inne aliasy (np. w Polsce oferty aliasów w xn.pl czy o7.pl i u innych). Oferta naturalnie gra na wspomnianych skojarzeniach z .co.uk.

 

PS proponuje odwiedzić domenę CO.DE - niezły automatyczny translator :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×