Jump to content
Sign in to follow this  
domenator

co najważniejsze przy rejestracji?

Recommended Posts

hej.

tak z ciekawości chciałem Was zapytać co jest dla Was najważniejsze wybierając rejestratora: cena rejestracji, przedłużenia, forma płatności, łatwy w obsłudze panel administracji domen (czy mógłby być w języku angielskim), możliwość otrzymania faktury vat?

dla mnie osobiście bardzo ważna jest cena przedłużenia domeny, chociaż cena rejestracji też jest ważna. natomiast nie jest dla mnie istotna możliwość otrzymania fvt.

aha, dużego plusa mają u mnie rejestratorzy oferujący opłatę mTransferem (bo akurat mam konto w mBanku)

na jakie inne czynniki jeszcze zwracacie szczególną uwagę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

najważniejsza jest chyba cena rejestracji - bo to nasz wkład, który nie wiadomo czy się zwróci, potem cena przedłużenia która mniej więcej jest zbliżona do siebie u wielu rejestratorów,

 

.info w godaddy ~6,50zł

.pl w az.pl (bleh jak ja ich nie lubie) - 18,30 brutto, ale jeszcze tylko przez 3 dni,

com/net... najtaniej ma bodajze theplanet.com ($5.99 register i $6.99 renew, bardzo skąpy panel), ale to ktos musi chyba miec tam serwer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako że często-gęsto trafiam na niewypały - cena rejestracji. Nie bez znaczenia jest też całodobowa pomoc techniczna czy to za pośrednictwem infolinii czy czatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena rejestracji, przedłuzenia.

Panel.

Możliwość zmiany dnsów kilku domenom jednocześnie.

Automatyczna rejestracja.

Przelew elektorniczny.

 

 

...niekoniecznie w takiej kolejności ;P

 

Język i FV na razie nie mają znaczenia dla mnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są jacyś rejestratorzy u których nie można płacić przelewem elektronicznym?

Tak, nie będę teraz sobie przypominał którzy to, ale rejestratorów jest sporo.

To nie tylko az.pl home.pl nazwa.pl domeny.pl domenytanio.pl rejestracjadomen.pl i inni popularni rejestratorzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
.pl w az.pl (bleh jak ja ich nie lubie) - 18,30 brutto, ale jeszcze tylko przez 3 dni,

 

drogo. zwróc uwagę na www.rejestracjadomen.pl - mają teraz promocję .pl za 9,76 brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
najtaniej ma bodajze theplanet.com ($5.99 register i $6.99 renew, bardzo skąpy panel), ale to ktos musi chyba miec tam serwer...

 

Ale czy przypadkiem nie trzeba mieć już wykupionych wcześniej jakichś usług? Hm.. a poza tym widzę cenę $6.99 za rejestrację. Popraw mnie jeśli się mylę :-)

 

[ Dodano: 2007-01-05, 00:42 ]

ovh.com - info za 0.9euro+vat

 

Całkiem niezłe ceny rejestracji domen globalnych mają. No właśnie. Tylko nie mogę znaleźć pełnego cennika. Albo już tak późno jest...

Widzę tylko "Dotyczy jedynie rejestracji nowych domen na okres 12 miesięcy. Odnowienie i transfer domen po normalnej cenie."

Co to znaczy cena normalna? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na domeny.pl .info i regionalne macie po 4,99 netto. Może by tak podwiesić post, w którym będziemy wypisywać promocje albo utworzyć nowy dział?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego typu informacje jak narazie proponuje ogłaszać w dziale "Newsy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×