Jump to content
Domenalia

Aukcje first minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

I tak parsival musiał opłacić tę domenę, bo inaczej zostałoby mu naliczone 100% wartości aukcji jako kara, więc nie do końca zrozumiałe są te spekulacje na temat nieopłacania domen, że ktoś sobie licytuje i nie opłaca. :P A domena wyszukiwarkacen.pl jeśli znajdzie się pomysł lub klient z pomysłem to na pewno nie była przepłacona, dobry zakup. :ph34r:

 

biuroarchitektonicze.pl - na pewno było przepłacone o jakieś 550 zł, dobrze, że ktoś je w końcu "zdetronizował". :P Gratulacje sprzedaży, dlp. :P

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę pozytywne aspekty FM. Natomiast stawiającym pierwsze kroki w "świecie domen" polecam jednak wpierw rezerwację domen (póki jeszcze ona istnieje) a później przespanie się z tymi rezerwacjami. I spojrzenie na nie świeżym okiem następnego dnia. Oszczędzi im to rozczarowań a pozostałym Użytkownikom Aftermarket.pl, śmietnika na tej platformie.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli macie jakieś domeny, które nie sprzedały się na FM w AfterMarket (aukcja już skończona) i nadal nie wiecie co dalej z nimi czynić proponuję podesłać je do mnie w ilości nie większej niż 10 sztuk a wystawię je na DropPatrol.pl.

 

Być może ktoś zaspał lub zapomniał o aukcji a miałby ochotę skontaktować się z "właścicielem" rezerwacji to ma taką okazję.

Wystawione domeny są od razu podlinkowane - kierują do formularza kontaktowego.

 

Domeny proszę nadsyłać poprzez formularz kontaktowy na stronie DropPatrol.pl

 

P.S.

Nadesłane domeny będą "czekać na klienta" tydzień...

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. Dziękujemy firmie Dropped za odpowiedź na nasze pytanie. Wasza reakcja a w tym przypadku jej kompletny brak, z profesjonalizmem nie miała niczego wspólnego...

Nie przypominam sobie waszego (?) pytania.

 

Edit: Za pomocą tego formularza możesz skontaktować się z właścicielem domeny zarejestrowanej w naszym serwisie.

 

To chyba nic dziwnego, że nie dostaliśmy Twojego emaila, skoro wysłałeś go za pomocą tego formularza do właściciela domeny wystawionej na aukcji, a nie do nas... :ph34r:

Edited by Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przypominam sobie waszego (?) pytania.

 

Edit: Za pomocą tego formularza możesz skontaktować się z właścicielem domeny zarejestrowanej w naszym serwisie.

 

To chyba nic dziwnego, że nie dostaliśmy Twojego emaila, skoro wysłałeś go za pomocą tego formularza do właściciela domeny wystawionej na aukcji, a nie do nas... :ph34r:

 

W tym miejscu należą się przeprosiny.

Co oficjalnie robię...PRZEPRASZAM...

Młody zastosował nie ten formularz kontaktowy co powinien. Zatem nic dziwnego że Dropped nie otrzymało wiadomości...:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

cieszą pierwsze sprzedaże za średnie i wysokie xxx :ph34r: widać, że niektóre domeny na FM mają jednak potencjał :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
W tym miejscu należą się przeprosiny.

Co oficjalnie robię...PRZEPRASZAM...

Młody zastosował nie ten formularz kontaktowy co powinien. Zatem nic dziwnego że Dropped nie otrzymało wiadomości...:ph34r:

No problem :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
cieszą pierwsze sprzedaże za średnie i wysokie xxx :ph34r: widać, że niektóre domeny na FM mają jednak potencjał :P

Oznacza to, że dzieje się to co zapowiadałem - rynek aukcji FM się cywilizuje.

 

Ze swojej strony pracuję też nad skryptem do oznaczania literówek na aukcjach - działa już dla wyrazów bez polskich literek, ale UTF-8 jeszcze stawia opór :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaką obserwujecie tendencję, jeśli chodzi o FM:

 

- aukcje nabierają rozpędu (zaczynają sie ewentualne licytacje) dopiero pod sam koniec ich trwania, czy mieliście pierwsze oferty niedługo po wystawieniu ?

- jaki procent klientów to domainerzy (90%) ? Z grubsza przeglądając niektóre aukcje zauważyłem, że niektórzy licytujący często się powtarzają (niektórzy często wygrywają).

 

Wiem, że jeśli chodzi o powyższe pytania, to wiele zależy od jakości domeny, jednak jak widzę jakie słowotwory się tam sprzedają (i nie chodzi mi tylko za 20-30 zł), to dziw mnie bierze, że nie sprzedałem jeszcze ani jednej ze swoich FM. Moim zdaniem to po części wynika z faktu, że domen wystawianych na FM jest bardzo dużo i nawet jak ktoś ma dobrą na sprzedaż, to nie zawsze można ją dostrzec.

 

Czy domeny FM pojawiają się na liście, na pierwszej stronie AM jako aukcje "kończące się" czy też "aukcje z ofertami" ?

 

S.F.

alpine5

Edited by alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jak narazie mam 6 ofert w swoich FM i wszystkie były złożone w pierwszych 2 dniach od wystawienia. 

 

A teraz cisza, nawet nikt do obserwowanych nie dodaje, to chyba przez ten ogrom ofert. Może jakieś kategorie by pomogły? może tylko kilka głównych (generyczne, technologia, rozrywka) bez rozbicia na pod kategorie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałoby się promowanie takie jak w PPD. Na początku listy za jakieś grosze dziennie ;-) Niech już będzie te 5 zł za całą aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może i powinno być droższe. Zawsze można zarejestować normalnie domenę i wystawić do sprzedaży w odpowiedniej kategorii. Ja otrzymałem ofertę w ciągu kilkunastu godzin od wystawienia na jedną z domen z sygnatury.

 

ps. wizarz

Edited by kalesin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ciekawe, że następnego dnia po wysokostawkowych sprzedażach pojawia się mnóstwo klonów takiej domeny :)

Co do newslettera to bez przesady. Aż taki długi nie jest, przeczesanie go zajmuje max 5 minut a zawsze można coś ciekawego wyłuskać i dodać do obserwowanych.

 

Rynek FM będzie się z pewnością krystalizował. Narazie jest mnóstwo ninj i różnych dziwnych słowotworów, ale z czasem spodziewam się naturalnej selekcji, poprostu Ci którzy wystawiają taki chłam zniechęcą się prędzej czy później brakiem ofert.

Edited by Gutek

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po ile na raz aukcji FM wystawiacie (ile naraz macie aktywnych) ?

 

Mi się wydaje, że się rozpędziłem (bo to wciąga strasznie)...

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po sprzedaży ubzezpieczeniamotoryzacyjne.pl za 40 zł postanowiłem odpuścić aukcje FM. Chyba faktycznie nikt tego nie przegląda..

 

 

Również składam się ku takiej opinii ...

Chyba "zły pieniądz wypiera dobry pieniądz" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że aukcje First Minute wymagają wsparcia serwisu dropped.pl.

Wymienię kilka postulowanych na forum ułatwień w obsłudze aukcji:

- podział na kategorie

- wydzielone podforum do spacyfikowania kryptoreklamy itd.

- ja osobiście chciałbym pobierać listę aukcji do pliku csv i oglądac ją offline.

 

Poza tym nie poszła jakaś akcja informacyjna poza forum i AfterMarketem.

Mimo że pojawili się nabywcy spoza forum, to ciągle największym problemem jest brak ludzi i ruchu.

Nie wiem czy tajne są statystyki ruchu. Podejrzewam że administratorzy serwisu znają liczę ludzi która siedzi w okolicach 22 na stronie.

W wątku o 90 tysiącach domen wkleiłem dane z Google Ad Planner dla doemny aftermarket.pl

 

aftermarket.png

 

Jak widać statystyki są szacunkowe, ale dają jakiś pogląd jakiego rzędu są to liczby uzytkowników i odwiedzin. Ile z tego jest skierowanych odwiedzin konkretnie na FM?

Nie będzie lepiej dopóki obsługa aukcji nie będzie łatwiejsza (offline) oraz gdy nie przybędzie ludzi do handlu. Za chwilę kupującym zabraknie środków :) Ciągle widzę te same nazwy użytkowników

Edited by dlp

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po sprzedaży ubzezpieczeniamotoryzacyjne.pl za 40 zł postanowiłem odpuścić aukcje FM. Chyba faktycznie nikt tego nie przegląda..

 

Literówkę zrobiłeś (tu w poście), a to były prawdziwe ubezpieczenia motoryzacyjne (nie literówka). :) Faktycznie czasem aż żal tych sprzedaży, ja na przykład żałuję dwóch swoich. A jak człowiek żałuje sprzedaży - to chyba nie do końca o to chodzi, to był też mój powód rezygnacji od strony sprzedającego na FM. ;)

 

Od strony kupującego nie - bo takich okazji bywa dużo więcej.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem FM pokaże prawdę o rynku domen i może być doskonałym barometrem tego jakie są tendencje na rynku .

Trzeba pamiętać że rynek jest jeszcze świeżutki było raptem do tej pory 8 dni licytacji.

Pocieszającym jest natomiast to , że mimo mizernych jak do tej pory wyników , ilość aukcji FM z dnia na dzień rośnie . Jak to dalej będzie się rozwijać pokaże czas

Może się zdarzyć już niedługo , albo sytuacja pobudzenia rynku i łapania tego co jeszcze ma jakiś sens i znaczenie - a to siłą rzeczy spowoduje że coraz trudniej będzie zarejestrować coś sensownego z palca.

Może też zdarzyć się coś odwrotnego - nawet całkiem sensowne nazwy nie znajdą nabywcy na FM - a to będzie oznaczać zimny prysznic na głowy najaktywniejszych kolekcjonerów

Ja w każdym razie każdego dnia z uwagą przeglądam nowe FM-ki i będę to robił dalej . FM jest faktem , i jeśli ktoś uważa się za "zawodowca" na rynku domen powwinen ten rynek bacznie obserwować , podobnie jak inwestorzy giełdowi siedzą na rynku akcji a inwestujący w nieruchomości obserwują zmiany na swoim rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A moim zdaniem FM pokaże prawdę o rynku domen i może być doskonałym barometrem tego jakie są tendencje na rynku .

Trzeba pamiętać że rynek jest jeszcze świeżutki było raptem do tej pory 8 dni licytacji.

Pocieszającym jest natomiast to , że mimo mizernych jak do tej pory wyników , ilość aukcji FM z dnia na dzień rośnie . Jak to dalej będzie się rozwijać pokaże czas

Może się zdarzyć już niedługo , albo sytuacja pobudzenia rynku i łapania tego co jeszcze ma jakiś sens i znaczenie - a to siłą rzeczy spowoduje że coraz trudniej będzie zarejestrować coś sensownego z palca.

Może też zdarzyć się coś odwrotnego - nawet całkiem sensowne nazwy nie znajdą nabywcy na FM - a to będzie oznaczać zimny prysznic na głowy najaktywniejszych kolekcjonerów

Ja w każdym razie każdego dnia z uwagą przeglądam nowe FM-ki i będę to robił dalej . FM jest faktem , i jeśli ktoś uważa się za "zawodowca" na rynku domen powwinen ten rynek bacznie obserwować , podobnie jak inwestorzy giełdowi siedzą na rynku akcji a inwestujący w nieruchomości obserwują zmiany na swoim rynku.

 

Bardzo celne stwierdzenie - FM jest faktem - a jak wiadomo z Faktami się nie dyskutuje.

W ogóle cały Twój post jest sensowny i nie sposób się z nim nie zgodzić. Dopóki będą rezerwacje domen - dopóty będzie rynek FM zgodnie z zasadą, że ekonomia nie lubi próżni.

 

Od dwóch, trzech dni brakuje już "literówek" 2 x v (typu vvódka) to też dobrze wróży. Niektórym skończyło się "kieszonkowe" więc rynek sam się powoli czyści.

 

Reasumując: Krytyka, krytyką ale nie lekceważyłbym zjawiska, które istnieje od dłuższego czasu a dopiero teraz poprzez AfterMarket zostało niejako "zalegalizowane" - w branży domeniarskiej bo w firmach namingowych, marketingowych już dawno.

 

FM to "sprzedaż" pomysłów na nazwy. Będą nabywcy - będzie rynek.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×