Jump to content
Domenalia

Aukcje first minute w AfterMarket.pl

Recommended Posts

Reasumując: Krytyka, krytyką ale nie lekceważyłbym zjawiska, które istnieje od dłuższego czasu a dopiero teraz poprzez AfterMarket zostało niejako "zalegalizowane".

 

FM to "sprzedaż" pomysłów na nazwy - będą nabywcy - będzie rynek.

 

Zgadzam się z przedmówcą. To sedno wypowiedzi.

 

Jeśli ktoś chce za to płacić to dlaczego mamy się obrażać na aukcje First Minute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak pisałem ten pomysł nie ma większych szans na poważne zaistnienie, ale nie spodziewałem się, aż tak słabych nazw, więc myślenie o reklamie i wciskaniu ich na siłę mija się z celem, dobry pomysł zawsze naturalnie sam się rozwija, a w tej chwili AM idzie w kierunku aukcji za 10-20 zł i to bez ofert, takie jest ogólne wrażenie, nie jest to dobry kierunek, w dodatku kosztem innych spraw, na których serwis wyszedłby znacznie lepiej

 

jedyne co warto zmienić, to liczbę aukcji na stronie, bo aktualnie byłaby to syzyfowa praca przeglądać 80 podstron, choćby w celu orientacji jakie są propozycje,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
myślenie o reklamie i wciskaniu ich na siłę mija się z celem, dobry pomysł zawsze naturalnie sam się rozwija, a w tej chwili AM idzie w kierunku aukcji za 10-20 zł i to bez ofert

wiadomo, wciskanie czegoś na siłę powoduje reakcje obronne i bojkot, ale z drugiej strony szersza publiczność która ma okazję poznać ogólnie AfterMarket była by korzystna dla FM, LM i innych ofert.

Ja osobiście nadal będę szukał ciekawych propozycji na FM i tu brak konkurencji wśród kupujących mi nie przeszkadza. Szkoda tylko że ostatnio dodane aukcje nie są już tak śledzone jak jeszcze kilka dni temu. Nie wydaje mi się żebym wystawiał słabsze a widzę gwałtowne załamanie w liczbie obserwowanych.

 

Można traktować FM różnie, jeśli ktoś zakłada wielkie i stałe dochody może sobie odpuścić. Ja chciałbym wykorzystać to jako wsparcie parkingu i dodatkowe środki do wydania na odnowienia np. Wymaga to jednak trochę wkładu własnej pracy, dlatego swoje FM wyciągam na zewnętrzną stronę, oprawiam je w grafikę, dzielę na kategorie i tak prezentuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda tylko że ostatnio dodane aukcje nie są już tak śledzone jak jeszcze kilka dni temu. Nie wydaje mi się żebym wystawiał słabsze a widzę gwałtowne załamanie w liczbie obserwowanych...

 

Zgadzam się, mam podobne odczucie...

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
ilość aukcji FM z dnia na dzień rośnie. Jak to dalej będzie się rozwijać pokaże czas

Może się zdarzyć już niedługo , albo sytuacja pobudzenia rynku i łapania tego co jeszcze ma jakiś sens i znaczenie - a to siłą rzeczy spowoduje że coraz trudniej będzie zarejestrować coś sensownego z palca.

 

No właśnie rośnie, rośnie i coraz trudniej coś dojrzeć, to na pewno nie doprowadzi do wzrostu cen na aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie rośnie, rośnie i coraz trudniej coś dojrzeć, to na pewno nie doprowadzi do wzrostu cen na aukcjach.

Ooooo! i tutaj - myślę - należy zadać kilka pytań:

1. Komu zależy na obniżce/podwyżce cen?

2. Czy handel na zasadzie obrotu (a obrót robi pieniądz) to już/jeszcze inwestowanie czy tylko "zwykły" handel domenami?

3. Kto to jest inwestor domen, domainer i domeniarz?

4. Na czym polega w ogóle to "domeniarstwo"?

 

Każdy pewnie zastanowi się na pytaniami, które można mnożyć i każdy pewnie szuka swojego miejsca w tym niełatwym biznesie.

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy po zakończonych aukcjach FM (na których Wasze zarezerwowane domeny się nie sprzedały) wystawiacie je gdzieś jeszcze na kilka dni (np. allegro), aby jednak spróbować je sprzedać ?

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj rano udało mi się przejrzeć całą listę FMów, czy to znak, że zainteresowanie wystawianiem takich aukcji jest już mniejsze?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za niecałe dwie godziny koniec dzisiejszych licytacji. Niedziela sprzyja aukcjom FM.

Czy ja wiem, kilka jak narazie po 20 zł i jedna za 90 zł - moim zdaniem słabizna (zobaczymy po 22-ej, ale nie sądzę, żeby się dużo zmieniło).

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie sie dowiedziałem, że zene znaczy muzyka po węgiersku:) Jednak warto przeglądać to forum;)

 

Oczywiście, że warto (z różnych powodów) :rolleyes: , warto też zaglądać w stopki/sygnaturki użytkowników, niekiedy można trafić na nie lada okazje...

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że mówisz o mojej sygnaturze!:rolleyes:

Twoja 'sygnatura' jest wypaczeniem sygnatury czyli typowym przykładem śmietnika reklamowego o którym pisałem niedawno.

 

Przyjrzyj się temu krytycznie.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twoja 'sygnatura' jest wypaczeniem sygnatury czyli typowym przykładem śmietnika reklamowego o którym pisałem niedawno.

 

Przyjrzyj się temu krytycznie.

 

popieram

 

Wiesz, tak naprawdę, to tylko Twoja subiektywna ocena...

 

Subiektywna czy nie, faktem jest że Twoja sygnaturka nie jest zgodna z regulaminem forum.

W tej chwili w mojej sygnaturze na samym dole masz miarkę, gdzie możesz sobie porównać 3 rozmiary czcionek.

Rozmiary wieksze od 3 są niezgodne z regulaminem. Dziwie się, że moderatorzy tego nie egzekwują na forum.

Ostatnio zastanawiałem się czy powinienem to raportować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kończę z FM, po kilkudziesięciu wystawionych tam domenach (i ani jednej sprzedaży) dochodzę do wniosku, że nie warto.

 

Oczywiście większość z tych domen będę "musiał" zarejestrować, gdyż poprostu mi ich szkoda (wydają mi się więcej warte niż 20 zł).

 

Jeśli za 20 zł nie da się sprzedać dla przykladu domeny "technikioslonowe" z rozszerzeniem *pl, to nie jest chyba dobrze.

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie sytuacja wygląda trochę lepiej ale też bez rewelacji, większość sprzedaży to 20zł.

 

Wystawiłem 13 aukcji (zakończone) z tego sprzedane 7, 6 po 20zł i 1 po 60zł.

 

6 x 7,68zł + 1 x 46,08zł - 13 x 0,50zł = 85,66zł

 

Na plus ale kwota nie powala na kolana :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mimo sprzedania jak dotychczas zaledwie 4-ch FM-k po 20 zł , cały czas wierzę że ten rynek jeszcze nie wystartował na dobre i wróżę mu przyszłość

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na razie z testowo wystawionych ceikawych domen mam 2 obserwowoane i dwie z ofertami

 

wiec słabo, a domeny nie najgorsze:

 

refinansowanie-kredytu.pl

elektrownia-atomowa.pl

wczasywhiszpanii.pl

meblezimportu.pl

modeletelefonow.pl

zimowepromocje.pl

 

etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×