Jump to content
networker

transakcje kupiona - sprzedana

Recommended Posts

Potrzebuje do artykuu analitycznego wszelkich informacji o transakcjach domen, które w przeciagu roku maksymalnie dwóch zostały kupione i sprzedane

preferowane transakcje, których sprzedaż była powyżej 4000 pln

 

np.:

 

wolnemiejsca.pl sprzedana 1000 PLN 2009-11-11 kupiona 60 PLN 2008-07-20

abonenci.pl sprzedana 1100 PLN 2009-10-28 kupiona 780 PLN 2007-10-02

niskierachunki.pl sprzedana 6100 PLN 2009-10-15 kupiona 80 PLN 2008-01-10

aed.pl sprzedana 30000 PLN 2009-06-01 kupiona 1100 PLN 2009-01-10

lekarze.pl sprzedana 135000 PLN 2009-09-25 kupiona 52000 PLN 2008-11-17

ogrodzenie.pl sprzedana 4000 PLN 2009-10-05 kupiona 2000 PLN 2009-05-22

zaglowki.pl sprzedana 4000 PLN 2008-12-03 kupiona 2100 PLN 2007-10-02

 

im więcej przykładów tym artykuł będzie bardziej konkretny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest to przykład dużej stopy zwrotu i sprzedaż nie przekroczyła 4 tys. ale mogę podać powszechnie znany przykład kaloryfery.pl ( 1660 PLN vs 3500 PLN ) w niespełna 1,5 roku.

Choć jak wszyscy wiedzą została sprzedana niedrogo i cena dla klienta końcowego będzie 'nieco' wyższa.

Znam też ciekawsze przypadki np. 30 PLN zakup a sprzedaż wyraźnie ponad 4 tys. PLN :rolleyes: ale przynajmniej jedna ze stron transakcji nie życzyła sobie ujawniania cen, tak więc zamierzam uszanować to życzenie.

 

edit: Czy podawanie w artykule niektórych porównań transakcji, nie będzie zbyt dużym odkrywaniem obszarów, które nie koniecznie powinny być nagłaśniane ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

i może jeszczr trd.pl - kupiona i sprzedana wrzesień 2009

zakup - 600

sprzedaż - 1500

 

 

gtr.pl

kupno - 650 - marzec 2009 - Dropped

sprzedaz - ok 6500 - pazdziernik 2009 - prywatnie

Edited by netkurier

Share this post


Link to post
Share on other sites

aed.pl sprzedalem za 36 600, z tego co pamietam, poslugujemy sie kwotami brutto. ;-)

O ile dla osob, ktore beda wchodzic w domeny i inwestowac w nie, to ciekawe wiadomosci i dobra motywacja, o tyle klienci koncowi znajac takie ceny/przebicia moga mniej swobodnie wykladac pieniadze. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
aed.pl sprzedalem za 36 600, z tego co pamietam, poslugujemy sie kwotami brutto. ;-)

O ile dla osob, ktore beda wchodzic w domeny i inwestowac w nie, to ciekawe wiadomosci i dobra motywacja, o tyle klienci koncowi znajac takie ceny/przebicia moga mniej swobodnie wykladac pieniadze. ;-)

no wasnie miałem problem z brutto/netto - musze to jakoś uporzadkowac.

 

a dlaczego myslisz, że KK będzie grymasil ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
no wasnie miałem problem z brutto/netto - musze to jakoś uporzadkowac.

 

a dlaczego myslisz, że KK będzie grymasil ?

Bo już jeden mi grymasił. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo już jeden mi grymasił. :lol:

no pewnie się zdarza. mimo to wydaje mi sie, że więcej bedzie korzyści z pokazania na szerszych wodach "stopy zwrotu" niż strat z kilku grymaszacych klientów

Share this post


Link to post
Share on other sites
no pewnie się zdarza. mimo to wydaje mi sie, że więcej bedzie korzyści z pokazania na szerszych wodach "stopy zwrotu" niż strat z kilku grymaszacych klientów

 

Wydaje Ci się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nieruchomosci-komercyjne*pl opcja i rejestracja grudzien 2008 - 50zl (wczesniej myslalem, ze ja zarejestrowalem z "palca" :lol:

sprzedaz pazdziernik 2009 - 7000zl AM

 

emuzyczny*pl - rejestracja kwiecien 2009

sprzedaz pazdziernik 2009 - 3000zl AM

 

epodatnik*pl - kupno 360zl , kwiecien 2009

sprzedaz wrzesnien 2009 - 5000zl AM

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy te ceny zostana gdzies opublikowane oficjalnie, czy czysto ma to byc tylko analiza?

 

 

oficjalnie w ramch większego artukułu, który ma nadziej znajdzie sie w w serwisach i gazetach z brazy nie tlyko internetowej, ale i finansowej. dlatego ważne jest aby przykładów było jak najwięcej

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dla osob, ktore beda wchodzic w domeny i inwestowac w nie, to ciekawe wiadomosci i dobra motywacja, o tyle klienci koncowi znajac takie ceny/przebicia moga mniej swobodnie wykladac pieniadze. ;-)

 

Dokładnie... w jakimś stopniu może to też spowodować u EU/KK większe zainteresowanie serwisami typu Dropped, PPD itp., a niekoniecznie ofertami domainerów :lol: Podobnie nowi inwestorzy poprzez zwiększanie konkurencji spowodują podniesienie cen przejmowania spadających domen ;) Oczywiście nie sugeruję tu, że ten artykuł to spowoduje, ale generalnie sobie myślę na głos... ale to tylko moje subiektywne odczucia :P

pozdrawiam,

Yesterday

Share this post


Link to post
Share on other sites

zestawienie 30 zł > 1000 zł, kojarzy się tylko z hazardem, więcej szkody może przynieść niż pożytku, także lepszy przykład to wzrost wartości w kolejnych latach 2000 > 3000 > 5000 zł

 

wykresy wartości, np. złota, są sporządzane za wiele lat i pokazują trend, także może najlepszym przykładem są domeny trzyliterowe,

 

dobre przykłady można dać dla rynku com lub de, biorąc dane z namebio.com, to lepiej pokaże perspektywę polskiego rynku, a domeny .pl tylko jako uzupełnienie zestawienia, pokazujące, że nas rynek właśnie się tworzy, i jest możliwość wejścia

 

choć i tak po lekturze takiego artykułu na rynek domen trafią osoby prywatne, które ostatecznie będą szukać okazji za 30 zł, niż inwestorzy z większymi pieniędzmi, wiele firm kupuje domeny za kilka tys., ale wcale z tego powodu nie myślą o dalszych zakupach, mają swój biznes

 

aby przyciągnąć inwestorów, to trzeba by sporządzić rodzaj raportu i przesłać do różnych funduszy inwestycyjnych, przedstawiając perspektywy wzrostu rynku i sposób jak zakupić całe portfolia domen

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
aby przyciągnąć inwestorów, to trzeba by sporządzić rodzaj raportu i przesłać do różnych funduszy inwestycyjnych, przedstawiając perspektywy wzrostu rynku i sposób jak zakupić całe portfolia domen

 

taki jest też mój długoterminowy plan :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to że cos kiedys kosztowalo 30 zł nie znaczy ze za 2 mc nie moze kosztowac 5000. To ja jestem wlascicielem domeny i to ja decydujue czy chce sprzedac i za ile

Share this post


Link to post
Share on other sites
to że cos kiedys kosztowalo 30 zł nie znaczy ze za 2 mc nie moze kosztowac 5000. To ja jestem wlascicielem domeny i to ja decydujue czy chce sprzedac i za ile

 

Dokładnie, handel unikalnymi dobrami (domeny takimi są) odbywa się na takiej zasadzie, już wielokrotnie powtarzałem, że domeny to nie identyczne w masowej produkcji ciepłe bułeczki z kilkuprocentową marżą - niektórzy po prostu o tym zapominają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu chodzi o coś innego, o spojrzenie na wyniki osób z zewnątrz, więc nie ma dowolności indywidualnej oceny, tylko szuka się pewnych reguł, takich jakie można znaleźć na rynku com

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo jestem ciekaw tego artykulu (tzn jaka bedzie jego teza), bo przecież nawet przy pogarszającej sie koninkurze mozna wybrac domeny, ktore byly kupione taniej a sprzedane drożej, a jak ktos poda dane to raczej takie, ktorymi warto sie pochwalic, a nie, że kupił za 1000zł, a po dwóch latach z podkulonym ogonem sprzedał za 900zł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... a nie, że kupił za 1000zł, a po dwóch latach z podkulonym ogonem sprzedał za 900zł ;)

Domyślam się, że autor artykułu wspomni, że z takim ryzykiem też trzeba się liczyć a w niektórych sytuacjach nie odzyska się żadnych pieniędzy ( tak może być np. w przypadku domen sezonowych np. wybory2010.pl )

Bo jeśli Bartek pozyska z czasem jakiś fundusz inwestycyjny, to po sprzedaży mu swojej kolekcji, jako ekspert będzie miał szansę zostać dobrze opłacanym doradcą takiego funduszu.

A gdy zdarzy mu się źle doradzić, to zawsze będzie mógł się powołać na swoje słowa :P

 

Na ddfund.eu nadal jest napisane:

The project will launch in Mid-October of 2009

Daniel też czeka na Twój artykuł ? ;)

 

Wierzę jednak, że ten artykuł będzie dobrze przemyślany zanim się ukaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×