Jump to content
Guest Michal

Aukcja mistrzowie.pl

Recommended Posts

Guest Michal

https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=478416

 

Domena poszła taniej niż większość sprzedanych przeze mnie w ciągu ostatnich kilku dni trzyliterówek, tj za 370 zł, a więc zostala oddana dosłownie za darmo! Aukcja była obserwowana przez 23 osoby. Czy wystawiłem ją po prostu w złym momencie, czy ludziom się skończyły pieniądze czy domena Waszym zdaniem jest faktycznie taka śmieciowata? Najchętniej bym odwołał aukcję płacąc te 100 zł kary, ale niestety się już nie da.

 

Moje wnioski po tej całej akcji aukcyjnej:

1. Absolutnie nie warto wystawiać domen generycznych na aukcjach bez ceny minimalnej.

2. Ceny trzyliterówek nieźle poleciały w dół (w ostatnich dniach: ous.pl 380 zł, oea.pl 320 zł) -> a więc rynek inwestycyjny jest jednak dość mały.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście nie widzę nic wielkiego w domenie mistrzowie.pl.Śmiem twierdzić że gdyby nie Twoje działania i Twoja osoba sprzedałaby się taniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Podobno Aftermarket tóż przed godziną 21:00 znowu nie działał:

Znowu AM leży. Gdzie to jest postawione?

 

Jakie jest w tej sprawie stanowisko firmy Michau Enterprises Limited? Zastanawiam się nad kwestią odpowiedzialności.

 

Może jednak warto wystawiać aukcje na PPD, jeżeli AfterMarket jest na tyle zawodny że ciągle im padają serwery?!

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie domena mistrzowie*pl sprzedała się dosyć tanio, jednak sam (według subiektywnej opinii) wyceniłbym ją na max. 600-700 zł, więc chyba takiej wielkiej tragedii nie ma. Jesteś z pewnością bardziej doświadczony ode mnie, czy możesz zdradzić na jaką cenę sprzedaży liczyłeś ?

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze to ciężko mi sobie wyobrazić jakiś serwis mogący zarobić dużo pieniędzy pod domeną mistrzowie.pl. No bo co tam mogłoby się znaleźć?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Ceny trzyliterówek nieźle poleciały w dół (w ostatnich dniach: ous.pl 380 zł, oea.pl 320 zł) -> a więc rynek inwestycyjny jest jednak dość mały.

 

ftf.pl sprzedana dzis za ponad 1000 zł - takze nie wiem czy trzyliterówki poleciały w dół....może to kwestia jakosci domen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze to ciężko mi sobie wyobrazić jakiś serwis mogący zarobić dużo pieniędzy pod domeną mistrzowie.pl. No bo co tam mogłoby się znaleźć?

 

DD

 

Katalog w tym temacie mamy raczej ubogi (jeśli chodzi o sport - a z tą dziedziną najbardziej mi się kojarzy słowo mistrzowie) - Adam Małysz, siatkarze, pływacy, szczypiorniści...

 

S.F.

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie domena nie jest rewelacyjna.

Aukcja była obserwowana raczej z ciekawości dla ceny końcowej, a nie z chęci licytacji.

 

Swoją drogą Dropped nie powinien dopuszczać do takich sytuacji.

Edited by grastabakalator

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podobno Aftermarket tóż przed godziną 21:00 znowu nie działał:

 

 

Jakie jest w tej sprawie stanowisko firmy Michau Enterprises Limited? Zastanawiam się nad kwestią odpowiedzialności.

 

Może jednak warto wystawiać aukcje na PPD, jeżeli AfterMarket jest na tyle zawodny że ciągle im padają serwery?!

 

Nie zauważyłem, żeby AM nie działał przed 21:00. Uczestniczyłem w dwóch aukcjach w tym czasie i nie miałem problemów z dostępem do serwisu. Łączyłem się z komórki, ale to chyba nie robi różnicy.

Rozumiem, że możesz być rozczarowany ceną, ale umówmy się - domena nie jest wcale mistrzowska.. jest lekko pół średnia i za taką cenę się sprzedała.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aukcja była obserwowana raczej z ciekawości dla ceny końcowej, a nie z chęci licytacji.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Co z tego, że generyk? L.poj znacznie lepsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pewnie wiekszosc obserwowala aukcje, zeby zobaczyc co wyjdzie z tak reklamowanej na forum i webhostingu domeny.

 

sam obserwowalem z ciekwosci

 

domena bardzo srednia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nie zachwyca... Zatem cena moze lekko zanizona, ale tez bez wielkich strat.

 

Odnosnie Dropped i ppd, to bledem jest niemoznosc zakonczenia aukcji o konkretnej godzinie, co do minuty (np. 21:07). Pozniej wlasnie dzieja sie tego typu sytuacje, ze wszyscy ustawiaja zakonczenie swoich aukcji na 21:00 i jest ... sruttttt... serwer dostaje czkawki i zadyszki, lacze sie zapycha i ogolnie jest "sr...czka".

 

Nawet Allegro ma okreslone limity i jesli juz ten limit jest przekroczony, to nie mozna wystawic o okreslonej porze/dniu, tylko trzeba celowac w inny termin. Z tym, ze na Allegro jednak jest to rozlozone w czasie - nawet w minutach. Mysle, ze wiele aukcji na ppd, a bardziej na dropped (jako ze jest o wiele aukcji i ofert) konczyloby sie wiekszymi kwotami, chocby przez fakt, ze jeden czlowiek nie jest w stanie sie rozmnozyc w danej chwili, by moc licytowac w kilku aukcjach na raz. Ciagle pady dropped, biora sie poniekad wlasnie z braku optymalizacji i rozlozenia ruchu (o zastosowaniu Centosa juz nie wspomne). Juz raz zwracalem na to uwage, ale Michau jakby za bardzo obrosl w piorka i zaczyna olewac totalnie to, co stworzyl, albo to co stworzyl, zaczelo go przerastac...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odnosnie Dropped i ppd, to bledem jest niemoznosc zakonczenia aukcji o konkretnej godzinie, co do minuty (np. 21:07). Pozniej wlasnie dzieja sie tego typu sytuacje, ze wszyscy ustawiaja zakonczenie swoich aukcji na 21:00 i jest ... sruttttt... serwer dostaje czkawki i zadyszki, lacze sie zapycha i ogolnie jest "sr...czka".

 

Technicznie nie ma przeciwwskazań, wystarczy dodać do rozwijanki nowe gidzinominuty, ale... taką „nierówną” godzinę trudniej zainteresowanym zapamiętać, więc i tak więcej aukcji byłoby przegapianych. Rozdwajać się nie trzeba bo, przynajmniej na PPD.pl można licytować z poziomu listy, a więc pilnować kilku aukcji naraz. Zapychania serwera w okresie gdy kończą się aukcje też nie zauważyłem, jeśli to tego dojdzie to coś zaradzimy.

 

Ale sam pomysł swoją drogą ciekawy, warty przemyślenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze to ciężko mi sobie wyobrazić jakiś serwis mogący zarobić dużo pieniędzy pod domeną mistrzowie.pl. No bo co tam mogłoby się znaleźć?

 

DD

 

Serwis sportowy ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Technicznie nie ma przeciwwskazań, wystarczy dodać do rozwijanki nowe gidzinominuty, ale... taką „nierówną” godzinę trudniej zainteresowanym zapamiętać, więc i tak więcej aukcji byłoby przegapianych. Rozdwajać się nie trzeba bo, przynajmniej na PPD.pl można licytować z poziomu listy, a więc pilnować kilku aukcji naraz. Zapychania serwera w okresie gdy kończą się aukcje też nie zauważyłem, jeśli to tego dojdzie to coś zaradzimy.

 

Ale sam pomysł swoją drogą ciekawy, warty przemyślenia.

 

Nie uwazam, ze jest to zle rozwiazanie. bo jak zauwazyles, nie kazdy jest w stanie zapamietac dana godzine. Ale Wy macie jeszcze stosunkowo male natezenie i mniej ofert. U Was jest tez to troche bardziej pomyslane w panelu i nie trzeba odswiezac stron, jak to jest w dropped. Ale serwis, ktory ma przeciazenia, nie optymalizuje kodu, olewa rozbudowe serwerowni, bazuje jedynie na popularnosci swojej marki, powinien chociaz rozlozyc ten ruch tak, by nie powodowal ciaglych czkawek. Zamiast wymyslac coraz nowsze uslugi, generujace jedynie zyski, dropped powinien tez chociaz czesc przychodu przeznaczyc na poprawe tego, co juz ma, a nie pchac np. FM w sytuacji, gdy AM i LM ledwo dyszy... O dns juz nie wspomne, bo to powinno byc na zupelnie innej maszynie, tak jak i serwer bazodanowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też odnoszę wrażenie, że wszystko siadło. Może przez te całe FM, które omijam szerokim łukiem. Na początku owczym pędem wstawiłem tam kilka rezerwacji ale już nigdy więcej. Szkoda czasu na takie bzdety. Nie przeglądam nawet tego śmietnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w zyciu nie przez First Minute - ile tam jest wydawanych pieniedzy ???? 500, 1000 dziennie nie wiecej

Ale jakaś część domeniarzy traci teraz czas na te rezerwacje żeby te 7zł zarobić i nie widzi już normalnego biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w zyciu nie przez First Minute - ile tam jest wydawanych pieniedzy ???? 500, 1000 dziennie nie wiecej

 

To, ile jest tam wydawanych pieniedzy, nie jest wspolmierne do tego, ile ruchu generuja takie aukcje. Tak jak i samochod ma okreslona liczbe miejsc, tak i serwery i lacza nie sa z gumy. Napakuj 5 grubych bab do Malucha, doczep przyczepke pelna walizek z majciorami, a bedziesz mial ten sam efekt, co w dropped.

 

Nawet, jesli FM to malutki procent calego ruchu/obciazenia, to tym bardziej zle swiadczy o dropped. Wtedy by to znaczylo, ze ma nas totalnie tam, gdzie slonce nie dochodzi. Jak najtanszym kosztem, z nastawieniem sie tylko na zysk, daleko nie zajedzie...

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×