Jump to content
gregor123

GG.PL - domena zmieniła właściciela!!! :)

Recommended Posts

Nie mamy pewności czy ta firma miała doświadczenie w takich sprzedażach.

 

W czyim imieniu mówisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena GG.PL została odsprzedana (?) firmie GG Network S.A. (Gadu Gadu).

Mija 1,5 miesiąca od tej transakcji a po wpisaniu gg.pl nie udało mi się trafić na stronę Gadu Gadu ...

 

Przy okazji muszę przyznać, że postanowiłem skasować dotychczasowy nr gg i ściągnąć nową wersję.

Ależ się zawiodłem - jeden wielki, komercyjny kram / chłam.

Mam ochotę pozbyć się tego i przejść na Skype co niniejszym czynię.

Proszę nie pisać do mnie na gg ( przynajmniej tymczasowo ).

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji muszę przyznać, że postanowiłem skasować dotychczasowy nr gg i ściągnąć nową wersję.

Może nie na temat ale zapytam,

Ty przy każdej aktualizacji numer gg zmieniałeś :unsure: ?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy okazji muszę przyznać, że postanowiłem skasować dotychczasowy nr gg i ściągnąć nową wersję.

 

Ty przy każdej aktualizacji numer gg zmieniałeś :unsure: ?

 

Nie no teraz to Jacek pojechał po bandzie :blink:

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie no teraz to Jacek pojechał po bandzie :unsure:

Nie napisałem, że to było konieczne.

Postanowiłem zrezygnować ze starego nr ( przy okazji ) z zupełnie innego powodu.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postanowiłem zrobić ( przy okazji ) z zupełnie innego powodu.

 

Z jednym sie zgodze. Nowe wersje to straszne g...

Z checia bym wrocil do jakiejs starszej. Jesli ktos ma jakas instalke starszej wersji lub wie skad taka sciagnac prosze o info.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety codziennie po włączeniu GG wyskakuje komunikat, że moja wersja GG nie obsługuje rozmów z numerami wyższymi od 17 000 000

 

To całe Nowe GG to jedno wielkie G.

Ja włączałem gg przy każdym uruchomieniu komputera czyli średnio 5-6 razy dziennie ...

Przy okazji odniosłem wrażenie, że nie obsługiwanie rozmów z numerami wyższymi niż 17 mln, to zwykły chwyt marketingowy mający zmusić użytkowników do ściągnięcia najnowszej wersji.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopóki nie miałem "Nowego Gadu Gadu", to ten syf nawet nie wyświetlał poprawnie liter z polskimi znakami diakrytycznymi (ć, ź, ę, ó i inne), tylko krzyżyki, bo ci "szpece" programiści nawet nie potrafili wziąc pod uwagę prawidłowego kodowania i że Polak może pracować np. na niemieckim Windowsie. Nowa wersja już ma poprawionych szereg wad, ale za to jest kombajnem nie gorszym od IE8. Ładuje się toto kupę czasu, otwarcie okienka z emotkami zajmuje z 15 sekund i przesycone jest innym gó..m. Używam GG tylko dlatego, że parę osób z Polski nie wiedziało zawczasu co to jest Skype i zostałem skazany na porozumiewanie sie za pomocą tego syfu, który dodatkowo tylko obciąża system.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak sobie offtopujemy - to mam pytanie odnośnie wartości krótkich numerów gg.

 

ktoś coś wie w tej materii? numery od 1 do 999 zostały parę lat temu odebrane użytkownikom na potrzeby wewnętrzne gg, ja sam mam numer 4-cyfrowy, swojego czasu ktoś do mnie pisał, że daje mi 1000zł za niego, ale też gdzieś kiedyś czytałem o kwotach znacznie wyższych rzędu 10k pln..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest k4nil

A więc do off topa to bedzie tak:

 

1. Numery od 1 do 999 nie zostały odebrane nikomu kto ten numer zdobył w sposób rejestracji, pula która została odebrana to coś koło 46 numerów przekazanych na początku istnienia komunikatora przez pana Foltyna na rzecz promocji GG. Użytkownicy ci otrzymali w zamian atrakcyjne

wolne numery 4 cyfrowe.

2. Numery cztero cyfrowe występowały w obiegu trzy razy masowo. Gdy otrzymały je redakcje w zamian za trójki i cześć z nich trafiła na rynek i do wymiany między redaktorami/serwisami. Drugi raz to wyciek listy numerów na sprzedaż które zostały ukradzione,kupione w sposób zabroniony przez regulamin

( wtedy i ja straciłem swój nie wiedząc czemu znalazł się na liście,jednak numer odzyskałem ) a było to ponad dwa lata temu. Trzeci przypadek to delikwent zwany brokergg który prawdo podobnie kradł numery a potem je sprzedawał. Nie wiem jak sie sprawa zakończyła ale ktoś pewno doniósł do GG i działalność zakończył. Ponoć nawet faktury dawał do tego i jeździł do danego miasta by ubić targu ceny z tego co wiem miał nie małe od 3 do 15 tyś w zależności od numeru. Ale to tylko plotki.

3. Tak na prawdę 10k płacą ale firmy za numer i jego obsługę z botem do GG które chcą numer reklamowy wykupić na miesiac. W sprzedaży detalicznej o ile taka oferta sie znajdzie co przypomnę jest wbrew regulaminowi to kwota dochodzi do 500-650 zł max :) .

Edited by k4nil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam zamienniki gg. Sam korzystam z Mirandy, ktora ma wszystko. Jest lekka, ma mase dodatkow, zero reklam, wspolpracuje chyba z kazdym popularnym protokolem jaki jest na Ziemi (z polskich: gg, tlen, jabber, skype). Znajomi uzywaja Spika, Tlena, aqq itp ktore tez obsluguja protokol gg, zatem nie widze sensu uzywania tego chlamu oryginalu gg.

 

Odnosnie Skype, to sporadycznie tego uzywam, bo w trybie idle strasznie grzeje mi procka w laptopie (nie wspomninam juz o normalnej rozmowie, badz videorozmowie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze rok temu na tym forum były masowo sprzedawane numery w cenach 80-100 PLN.

Nie wszystkie zostały odebrane przez GG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×