Jump to content
gregor123

GG.PL - domena zmieniła właściciela!!! :)

Recommended Posts

Domena GG.PL została odsprzedana (?) firmie GG Network S.A. (Gadu Gadu).

Kwota transakcji niestety nie została ujawniona.

 

W końcu. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena GG.PL została odsprzedana (?) firmie GG Network S.A. (Gadu Gadu).

Kwota transakcji niestety nie została ujawniona.

 

Aż dziwne, że przez tyle lat jej nie odkupili. No właśnie - w końcu (ktoś poszedł po rozum do głowy).

Edited by domenator

Share this post


Link to post
Share on other sites

zatem możemy tylko się domyślać tej kwoty, według mnie była to na zapewne średnie/wysokie xxx.xxx kto tak w ogóle był poprzednim właścicielem tej domeny? wiadomo coś na ten temat

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aż dziwne, że przez tyle lat jej nie wykupili. No właśnie - w końcu (ktoś poszedł po rozum do głowy).

 

Na kilku innych przykładach można dojść do wniosku że trzeba zagranicznego inwestora żeby firma dostrzegła potrzebę zabezpieczenia 'pasujących' domen...

 

Z własnego podwórka – jakiś czas temu złapałem sobie do kolekcji domenę z pewnym imieniem, tak się składa że często spotykanym też w nazwach firm. Domena została skasowana przez polską firmę, będącą – jak się okazało – dystrybutorem, czy może przedstawicielem niemieckiej firmy mającej to imię w nazwie; uznali że im niepotrzebna. Wszystko to wiem z pierwszej ręki, bo jakiś czas potem dzwonili do mnie z tej firmy, że ów niemiecki partner uświadomił im, że jednak przydałaby im się ta domena. No ale powiedziałem że domena nie jest na sprzedaż i jakiś czas był spokój. Po czym skontaktowała się ze mną bezpośrednio firma niemiecka oferując za domenę ćwiartkę euro * 10^4. I to jest ta petite différence w postrzeganiu domen „u nas” i „u nich”.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zatem możemy tylko się domyślać tej kwoty, według mnie była to na zapewne średnie/wysokie xxx.xxx kto tak w ogóle był poprzednim właścicielem tej domeny? wiadomo coś na ten temat

 

 

Swego czasu korespondowałem przez chwilę ze starym właścicielem domeny GG.PL, była to firma: TECHVENTURE :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No proszę, najpierw nk.pl, teraz gg.pl, ciekawe co jeszcze na czeka. Allegro.pl raczej a.pl już mieć nie może :)

 

Ważne, że firmy postrzegają wartość posiadania krótkich adresów.

 

Taki Google modyfikuje sposób wyświetlania strony głównej, aby najpierw ukazał sie pasek wyszukiwania, a potem pozostałe linki. W ten sposób te kilka milisekund szybciej ludzie mogą szukać.

 

Jeśli ludzie zaczną wpisywać nk.pl zamiast nasza-klasa.pl, to są te 2 sekundy szybciej na n-k, czyli przemnożone to razy te parę milionów użytkowników daje niezły dodatkowy czas jaki użytkoniwk spędza na witrynie, co liczy się w statystykach dla reklamodawców!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swego czasu korespondowałem przez chwilę ze starym właścicielem domeny GG.PL, była to firma: TECHVENTURE :)

 

 

Udało mi się odgruzować pocztę, na pytanie zadane dokładnie rok temu, czy są zainteresowani odsprzedaniem domeny GG.PL otrzymałem psychologiczną odpowiedź, cyt.:

 

"Pomysł na domenę mamy i nie szukamy zmian.

Jednak na propozycje jesteśmy otwarci.

Proszę o telefon to może wstępnie coś wymyślimy."

 

Hmm...być może jestem w błędzie, według mnie domena poszła za minimum 500K ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a mi sie wydaje ze poporzeni wlasciciel domeny to osoba z forum na di.pl i to dosc aktywny ;) czy sie myle??

 

 

Hehe, wnioskuję, że piszesz o mnie :) Przykro mi, niestety to nie ja byłem tym szczęśliwcem ;)

Nie ukrywam jednak, iż swego czasu rozważałem odkupienie owej domeny...

W 2006r oferta wydawała się być dość rozsądna:

http://web.archive.org/web/20060903023300/http://www.gg.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
No proszę, najpierw nk.pl, teraz gg.pl, ciekawe co jeszcze na czeka. Allegro.pl raczej a.pl już mieć nie może :)

Bankiera kupili sobie to i a.pl dadzą rade ;) Naspers ma sporo $$$ ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji - ktoś pamięta kiedy domena nk.pl zmieniła właściciela?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podczas konferencji TMT.Buyouts, Łukasz Foltyn bardzo szczerze przyznał, że nie zastanawiał się nad sprzedażą Gadu Gadu po ofercie, którą dostał od Naspersa bo była ona nie do odrzucenia.

 

Przypuszczam więc, że poprzedni abonent domeny gg.pl jest teraz równie mocno zadowolony :)

 

Przy okazji - ktoś pamięta kiedy domena nk.pl zmieniła właściciela?

http://www.di.pl/index.php?showtopic=32012...;hl=nk\.pl

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Kangur.

 

A sprzedaż gg.pl na pewno w średnich-górnych granicach xxx xxx PLN.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki Kangur.

 

A sprzedaż gg.pl na pewno w średnich-górnych granicach xxx xxx PLN.

 

DD

 

 

Daniel, maksymalnie 300 K PLN.

Edited by Andrzej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nieźle :) Więc w tym roku były sprzedaże przynajmniej dwóch dwuliterówek za prawdopodobnie xxx.xxx zł (lub więcej :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie coś w kościach łamie na rekord o którym już było pisane tylko ze nikt nie wiedział co to było...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A mnie coś w kościach łamie na rekord o którym już było pisane tylko ze nikt nie wiedział co to było...

Jeżeli masz na myśli artykuł w PB to ukazał się on 26 listopada br.

Napisali tam

W ostatnich tygodniach właścicieli zmieniły dwa cenne adresy.

Ostatnią modyfikację na gg.pl widać 11 grudnia br.

Pomijając fakt, że PB mógł nie mieć potwierdzonych informacji, to chyba jednak nie chodzi o tą domenę.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę, że to może być rekord sprzedaży polskiej domeny...

 

Myślę podobnie - na palcach jednej ręki można policzyć domeny (do tego 2literowe), które tak jednoznacznie kojarzą się jednocześnie z produktem/usługą oraz firmą. W mojej ocenie warta dużo więcej niż NK.PL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli masz na myśli artykuł w PB to ukazał się on 26 listopada br.

Napisali tam

Ostatnią modyfikację na gg.pl widać 11 grudnia br.

Pomijając fakt, że PB mógł nie mieć potwierdzonych informacji, to chyba jednak nie chodzi o tą domenę.

 

Możliwe, ale ja swoją you4me*pl sprzedałem chyba jakoś w czerwcu. Domena została przetransferowana poprzez AuthInfo, ale od września załatwialiśmy cesję papierkową (nazwa.pl) która zakończyła się pod koniec listopada. Sytuacja może być podobna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślę podobnie - na palcach jednej ręki można policzyć domeny (do tego 2literowe), które tak jednoznacznie kojarzą się jednocześnie z produktem/usługą oraz firmą. W mojej ocenie warta dużo więcej niż NK.PL

 

Z drugiej strony zależy to też od samego sprzedającego, a właściwie aż w 50% od niego :) Jeżeli podał niską cenę, to mogła pójść tanio a nawet bardzo tanio. Nie mamy pewności czy ta firma miała doświadczenie w takich sprzedażach. Skąd wiecie czy nie sprzedali za 50K, bo uznali, że to wystarczająca kwota? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×