Jump to content
korneliusz.com

Nazwa.pl - Firma nieprzyjazna klientowi.

Recommended Posts

Jakiś czas temu dokonałem zakupu domeny na giełdzie nazwa.pl. Płatność kartą została potwierdzona - "Przelew platnosci.pl został potwierdzony" i "Dziękujemy za dokonanie płatności za domenę xxxxxx.pl zamówioną na Giełdzie Domen". Byłem przekonany, że płatność została wykonana i domena już jest moja.

 

Po jakimś czasie otrzymuję maila, że cena za domenę xxxxxx.pl została obniżona. Zdziwiło mnie to, że domena nadal jest dostępna i natychmiast zadzwoniłem do nazwa.pl. Poprosiłem o zablokowanie domeny do wyjaśnienia. Obsługa nie miała pojęcia o czym mówię i nie potrafiła wyjaśnić co się stało z płatnością. Zleciłem więc płatność jeszcze raz otrzymując te same komunikaty. Później zadzwoniłem ponownie do nazwa.pl i otrzymałem zapewnienie, że płatność została przyjęta.

 

Spełnił się jednak czarny scenariusz, który zakładałem i domena została sprzedana komuś innemu. Ja straciłem domenę, a sprzedający zarobił mniej niż mógł. Na moją reklamację otrzymałem odpowiedź, że zgodnie z Regulaminem korzystania z usługi Giełda Domen, Art.V pkt.2 oraz Art.XI pkt.1, nie są w stanie zaproponować mi rozwiązania umożliwiającego kupno domeny.

 

Co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym nalegał sprawdzenia w logach kto był pierwszym kupującym i kto najpierw opłacił domenę, a to że mają problemy w swoim systemie to nie twoja wina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co o tym myślicie?

Problem przypomina mi podobną sytuację z Home.pl, którą w sierpniu br. przedstawiał tomasso ( link ).

Jest tam kilka wskazówek - Home poradziło się z tym całkiem skutecznie i sprawnie.

Należy oczekiwać, że Nazwa postąpi podobnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szybkie pytanie: jaką formę płatności wybrałeś - mtransfer, platnosci.pl (przez które nazwa obsługuje większość banków) czy może kartę kredytową? to może być istotne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karta kredytowa. Wcześniej telefonicznie uzyskałem informację, że płatność jest potwierdzona, a później napisali mi, że "powodem odrzucenia w systemie http://www.platnosci.pl/ było podanie innych danych niż te które znajdowały się na karcie płatniczej". Jestem przekonany, że podałem prawidłowe dane.

 

Gdybym otrzymał jakąkolwiek informację, że pierwsza płatność została odrzucona to bym ją opłacił w inny sposób, gdyż dopiero po 5 dniach domenę kupił ktoś inny. Wiedziałem, że w nazwa.pl panuje biurokracja, ale nie wiedziałem, że taki bałagan.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie piszesz nic o dokumentach, a wysłanie wniosku jest chyba niezbędne.

 

Teraz doczytałem, że po 5 dniach, czyli pewnie jeszcze nie zawracałeś sobie tym głowy.

 

PS: To był IDN?

 

A czy to nie była domena na literę S?

Edited by kubolo

Share this post


Link to post
Share on other sites
... dokumentami nie zawracałem sobie głowy, bo wiedziałem, że w nazwa.pl wszystko trwa długo przez ich biurokrację.

A czytałaś art. VII Regulaminu Giełdy Domen ?

Obowiązki Sprzedającego i Kupującego.

2.Niezwłocznie po zawarciu Warunkowej Umowy Sprzedaży Kupujący zobowiązuje się do wypełnienia oraz podpisania oryginału wniosku (oświadczenia) o przyjęciu praw i obowiązków wynikających z umowy o rejestrację domeny. Wniosek jest dostępny w Panelu Klienta. Wraz z oświadczeniem Kupujący zobowiązuje się dostarczyć do NetArt wszystkie wymienione na wniosku, prawidłowo i kompletnie wypełnione dokumenty.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest na to 14 dni.

Korneliusz nie podaje dat.

"Nie zawracając sobie tym głowy" najprawdopodobniej pozbawił się na własne życzenie praw do tej domeny i teraz może jedynie starać się odzyskać środki, które wpłacił, o ile nie zostały mu zwrócone.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Karta kredytowa. Wcześniej telefonicznie uzyskałem informację, że płatność jest potwierdzona, a później napisali mi, że "powodem odrzucenia w systemie http://www.platnosci.pl/ było podanie innych danych niż te które znajdowały się na karcie płatniczej". Jestem przekonany, że podałem prawidłowe dane.

 

 

Powiem tak, zdarza się ;) Pamiętam jak dzisiaj jak wpłacałem kaucje na licytacje domeny aed*pl (!). Płatność oczywiście została zablokowana na moim koncie bankowym, ale dropped jej właśnie z tego samego powodu nie otrzymało. Oczywiście wszystkie dane były prawidłowe.

Jeśli korzystasz z zagranicznej karty debetowej czy kredytowej to takie sytuacje mogą zdarzać się często. Zarówno w PPD jak i Dropped potwierdzono mi że to może być jedyny powód - zagraniczny adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Karta kredytowa. Wcześniej telefonicznie uzyskałem informację, że płatność jest potwierdzona, a później napisali mi, że "powodem odrzucenia w systemie http://www.platnosci.pl/ było podanie innych danych niż te które znajdowały się na karcie płatniczej". Jestem przekonany, że podałem prawidłowe dane.

 

Gdybym otrzymał jakąkolwiek informację, że pierwsza płatność została odrzucona to bym ją opłacił w inny sposób, gdyż dopiero po 5 dniach domenę kupił ktoś inny. Wiedziałem, że w nazwa.pl panuje biurokracja, ale nie wiedziałem, że taki bałagan.

 

Hardkorowiec jesteś - skoro podałeś inne dane niż dane na karcie :) nie wstyd Ci?

 

Ja sam skupuję domeny z giełdy nazwa.pl i wiem, że tylko opcja ich nadpłat (wpłacasz sobie wcześniej kasę na konto nazwa.pl bez konkretnego tytułu przez mtransfer i po kilku min. w twoim panelu klienta masz zaksięgowaną kwotę). Jeśli widzę jakąś domenę za dobrą kasę (a jest tam sporo domen wystawionych przez amatorów za małe $$) to klikam i z nadpłat realizuję transakcję. Nie robię przlewu, bo kasa na koncie netart już jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisał o tym wcześniej SWAGGER - płatność wykonałem zagraniczną kartą kredytową, ale to nie ma i tak żadnego znaczenia.

 

Proszę osoby z wiedzą prawniczą o opinię, czy warto walczyć o tę domenę w sądzie i w jaki sposób? Przyznam, że w tej sytuacji chętnie zaryzykuję parę tysięcy na prawnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pisał o tym wcześniej SWAGGER - płatność wykonałem zagraniczną kartą kredytową, ale to nie ma i tak żadnego znaczenia.

 

Ma duże znaczenie, bo płatności.pl odrzucają bardzo dużo płatności o wysokich kwotach z zagranicznych kart. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę osoby z wiedzą prawniczą o opinię, czy warto walczyć o tę domenę w sądzie i w jaki sposób? Przyznam, że w tej sytuacji chętnie zaryzykuję parę tysięcy na prawnika.

Przeciwko NetArtowi? A co z nowym właścicielem, który kupił ją legalnie? Obawiam się, że to ja nim jestem.

 

Wysłałem PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę osoby z wiedzą prawniczą o opinię, czy warto walczyć o tę domenę w sądzie i w jaki sposób? Przyznam, że w tej sytuacji chętnie zaryzykuję parę tysięcy na prawnika.

Tutaj nie trzeba mieć zbyt rozległej wiedzy prawniczej, żeby wiedzieć że stoisz na straconej pozycji, domena nie do odzyskania. Chyba, że chcesz walczyć o jakieś odszkodowanie od Netart-u, ale tu trzeba by udowodnić powstanie straty z tego powodu - równie ciężka sprawa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie posiadam wiedzy prawniczej. Jednak kiedyś musiałem sprzedać domenę dużo poniżej jej wartości mimo, że ofertę wystawiłem przypadkowo. Czy ta transakcja z Nazwą nie jest w ten sam sposób wiążąca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×