Jump to content
Sign in to follow this  
Dropped.pl

Przechytywanie .de

Recommended Posts

Zapraszam do korzystania z nowej funkcjonalności serwisu Dropped.pl: przechwytywania domen niemieckich:

 

http://www.dropped.pl/search_de.php

 

Koszt przechwycenia jednej domeny .de to 15 EUR. Skrypt przechwytujący jest na razie w dość wczesnej fazie rozwoju, ale już działa i w ramach beta-testów złapał kilka nienajgorszych domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co z domenami .sk ???

 

w początkowej fazie też nieźle przechwytywał....

 

czy dropped.pl odpuszcza łapanie domen .sk ???

 

P.S. sorry za ironie ale od dłuższego czasu nie moge uzyskac odpowiedzi na to pytanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

.sk nie odpuszczamy (w styczniu złapaliśmy kilkanaście domen), ale są w tej chwili problemy z SK-NIC który blokuje nasze skrypty. Na nowych serwerach będzie inaczej i skuteczność wzrośnie z powrotem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy będzie jakieś ułatwienie dla osób nieznających języka niemieckiego? Może jakieś oznaczenie ciekawych domen itp.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy będzie jakieś ułatwienie dla osób nieznających języka niemieckiego? Może jakieś oznaczenie ciekawych domen itp.?

raczej nie ma tam słownikowych wyrazów więc śmiało możesz przeczesywać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fatal error: Call to undefined method View::_init() in /var/home/svn/production/include/layout.php on line 203

 

Pojawia się po ustawieniu różnych filtrów na przeczesywanie domen de.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam dwa pytania odnosnie przechwytywania .de

 

 

1. jak wygasaja te domeny?

2. restrykcje dla domen .de:

Rejestrant lub kontakt administracyjny musi posiadać ważny adres w Niemczech.

Jak ta sprawa jest rozwiązana w dropped?

Share this post


Link to post
Share on other sites

przydałby się newsletter z ciekawymi okazami, pojedynczo trudno będzie zaistnieć na tym rynku,

 

czy jest strona z historią sprzedaży domen .de

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
raczej nie ma tam słownikowych wyrazów więc śmiało możesz przeczesywać ;)

 

Zdziwiłbyś się. Jednowyrazowych krótkich raczej nie będzie, ale tak jak w pl-kach na nich się rynek nie kończy, a zresztą u Niemców to są niektóre słowa jak nasze dwa lub trzy (taka dziwna przypadłość).

 

Ja na pewno sprawdzę tę nową funkcję i podczepiam się pod pytanie z tym kontaktem administracyjnym na terytorium Niemiec, co zadał rok1978. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdziwiłbyś się. Jednowyrazowych krótkich raczej nie będzie, ale tak jak w pl-kach na nich się rynek nie kończy, a zresztą u Niemców to są niektóre słowa jak nasze dwa lub trzy (taka dziwna przypadłość).

 

Poprzeglądałem trochę i stąd taka opinia. Czyste generyki można w promilach mierzyć (może)..

 

..co do długich słów to moim ulubionym jest Selbstbedienunggaststätte ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podziwiam Was Panowie, że macie czas monitorować jeszcze spady .eu, .sk, .de. Ja mam spore opóżnienie w monitorowaniu spadów .pl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podziwiam Was Panowie, że macie czas monitorować jeszcze spady .eu, .sk, .de. Ja mam spore opóżnienie w monitorowaniu spadów .pl. ;)

Ja nawet czasem nie mam czasu na monitorowanie swoich spadów ;);)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nawet czasem nie mam czasu na monitorowanie swoich spadów ;);)

 

DD

Bo Twoje spady, to w pewne słoneczne dni jakieś 70 % wszystkich spadów. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nawet czasem nie mam czasu na monitorowanie swoich spadów ;);)

 

DD

 

Dobrze wiedzieć ;)

 

Ale "łaparka" dla domen .SK mogła by być lepsza :P

Bo myślę, że dropped ma nikłe szanse na rynku niemieckim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja na pewno sprawdzę tę nową funkcję i podczepiam się pod pytanie z tym kontaktem administracyjnym na terytorium Niemiec, co zadał rok1978. ;)

EuroDNS podstawia swój niemiecki kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy będzie jakieś ułatwienie dla osób nieznających języka niemieckiego? Może jakieś oznaczenie ciekawych domen itp.?

Ciekawych dla kogo i wg jakich kryteriów ?

Znajomość języka to jedno, czas to druga sprawa ale dodawanie do przechwycenia i ew. licytowanie domen innego kraju bez dokładnej znajomości realiów lokalnego rynku to jak obstawianie na chybił-trafił.

 

Chętnie poznam zdanie kilku osób, które znają niemiecki rynek dokładniej jak np. Keyword czy Michał, czy ta gra w ogóle jest warta świeczki ?

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

z punktu widzenia użytkownika sprawa wygląda tak, albo da się dobrze funkcjonować na jednym działaniu lub rynku, w tym wypadku .pl, i wtedy przede wszystkim warto dopracować zarządzanie, promocję i sprzedaż domen .pl, tak by ten biznes wyglądał sprawnie i poważnie, i dopiero wtedy szukać nowych możliwości,

 

albo przeskakiwać z jednego rynku na drugi, w nadziei, że może tam, gdzie się nie było, będzie lepiej, ale takie działanie to naiwność, i jeżeli już, to lepiej zainteresować się rynkiem .com, bo on stanowi większość całego rynku domen, niż bawić się przy nieznajomości języka niemieckiego, a także rynku i zwyczajów tam panujących, w domeny .de, lepiej sobie je odpuścić, także .eu oraz podobne ciekawostki, a skupić się na czymś konkretnie, wtedy jest większa szansa na końcowy efekt,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×