Jump to content
DD

Ciekawe artykuły o domenach

Recommended Posts

 

 

- W Polsce przed sądem można rozwiązać sprawy dotyczące domen .pl - mówi mecenas Ireneusz Matusiak, prezes sądu polubownego ds. domen przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Jak mówi, domenę .eu można przejąć drogą sądową przed sądem w Czechach, a sprawy domen .org rozwiązuje Światowa Organizacja Własności Intelektualnej (WIPO). - Obawiam się, że decyzja międzynarodowych organizacji w sprawie tych domen może się różnić od tej, którą wydałyby sądy polskie - mówi prezes.

 

Żenada. Czyli polskie sądy były by przychylne muzeom a w przypadku sporu z WIPO byłoby ono bezstronne - co byłoby przecież skandalem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powyższe zdanie sugeruje, że Daniel jako pierwszy wysłał ofertę, a z tego co deklaruje nigdy tego nie robi.

 

Może też być tak, że oni wysłali do Daniela zapytanie, a on zaproponował im te 5 tysięcy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powyższe zdanie sugeruje, że Daniel jako pierwszy wysłał ofertę, a z tego co deklaruje nigdy tego nie robi.

Hehe, czego to się człowiek dowiaduje z artykułów na Wyborczej :o

 

Zaraz się dowiem skąd mają taką informację, bo nigdy nikt mnie nie pytał o tę domenę, a już na pewno sam jej nikomu nie oferowałem. Ale w tym tekście, jak w większości tekstów w mediach masowych, jest pewnie pełno błędów i nieprawdziwych informacji. Z tego co widzę, to w artykule jest taki tekst:

 

Propozycję zakupu dziesięciu adresów internetowych (w różnych konfiguracjach "com", "net", "org", "eu", "info") dostało wczoraj muzeum Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince (obecnie ma adres z końcówką "pl"). Cena - bagatela 5 tys. zł netto za komplet.

 

Chyba, że ktoś składa oferty zakupu domen, których nie posiada, ale wątpię. Pewnie samo muzeum nie bardzo zrozumiało email, który dostało.

 

W WHOIS dla treblinka.com pojawiają się takie dane:

 

Contactprivacy.com

96 Mowat Ave

Toronto, ON M6K 3M1

CA

 

Dla treblinka.net:

 

Lisciotto.com

Carmelo Lisciotto (carmelo@lisciotto.com)

+1.7085973038

Fax: +1.0000000000

2228 West 123rd Place

Blue Island, IL 60406

US

 

Dla treblinka.info: wolna.

 

Także zanim ktoś weźmie sobie do serca to co pisze Wyborcza i inne opiniotwórcze pisma, niech lepiej zweryfikuje "fakty" które są tam podawane :)

 

W tekście jest też info, że ktoś wykorzystał pomysł ministra... ta jasne. Te domeny już dawno temu zostały zarejestrowane, treblinka.eu w 2006. I kto tu kogo pomysły wykorzystuje? :o;) Ehhh, politycy i dziennikarze. Ale artykuł jest, sensacja jest, wejścia są, wyświetlenia reklam są, biznes się kręci. I kto tu zarabia na obozach koncentracyjnych?

 

EDIT: Niech każdy chociaż wejdzie i odpowiednio oceni artykuł (na dole można dać od jednej do pięciu gwiazdek).

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaraz się dowiem skąd mają taką informację, bo nigdy nikt mnie nie pytał o tę domenę, a już na pewno sam jej nikomu nie oferowałem.

może brokerdomen.pl prowadzi te rozmowy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostaliśmy maila w tej sprawie od osoby podpisującej się jako "Szymon". Za stronę chciała 300 zł. Nic nie odpowiedzieliśmy, bo mieliśmy plan "B" i nie było potrzeby płacenia internetowym spekulantom.
...ale po kradzieży napisu z Muzeum w Auschwitz nie powinienem się już niczemu dziwić. Tym bardziej, że w świetle prawa sprzedaż i zarabianie na domenach są przecież legalne. Niestety - prawo w wielu miejscach pozwala legalnie być łobuzem.

Spekulant, łobuz, hiena itd. i jak tu spokojnie żyć z tak ogromną nienawiścią społeczeństwa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spekulant, łobuz, hiena itd. i jak tu spokojnie żyć z tak ogromną nienawiścią społeczeństwa :rolleyes:

 

Dla mnie prawdziwi spekulanci to Ci od stacji benzynowych - ich nienawidzi 90% społeczeństwa ;) hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powyższe zdanie sugeruje, że Daniel jako pierwszy wysłał ofertę, a z tego co deklaruje nigdy tego nie robi.

 

Powyższe zdanie mówi, że osoba która robiła skrót do nagłówka nie miała pojęcia o czym pisze.

 

Muzeum ma domenę muzeum-treblinka.pl i domeny które im zaproponowano to jak sądzę muzeum-treblinka w różnych rozszrerzeniach a nie treblinka. Wyjątkowo(jak na teksty o domenach) w artykule błędów nie znalazłem, natomiast spaprany jest wstęp.

 

DD może wystąpić o odszkodowanie za straty moralne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla mnie prawdziwi spekulanci to Ci od stacji benzynowych - ich nienawidzi 90% społeczeństwa :rolleyes: hehe

Przed nimi w kolejce są jeszcze bankierzy, ubezpieczyciele, komornicy i urzędy (szczególnie skarbowe) oraz policja - ich nienawidzi jeszcze więcej ludzi - prawie wszyscy

 

***

 

Mnie najbardziej w artykule zaciekawił ten fragment:

 

Cena - bagatela 5 tys. zł netto za komplet.

 

- Na pewno nie zapłacimy, nie mamy takich pieniędzy - mówi Edward Kopówka, kierownik muzeum. - Podlegamy marszałkowi województwa mazowieckiego, to on podejmie decyzję, czy będziemy zmieniać adres.

 

I ja się nie dziwię, że nie mają pieniędzy na domeny, za to na przejedzenie i hulanki to już jest kasiora. KLIK>>>

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielu z naszych klientów rejestrujących domeny w home.pl odsprzedaje je w ciągu roku za sumy od kilkuset do kilku tys. zł“ – mówi Marcin Zmaczyński z Działu Rozwoju Biznesu home.pl.

To już chyba jednak trochę propaganda :lol: Trzeba by dodać, że na sto kupionych może uda się jedną lub dwie odsprzedać i to raczej za kilkaset niż za kilka tysięcy :P

 

Brakuje przytoczenia innych serwisów, przez co traci na wiarygodności. Niestety wygląda jak artykuł sponsorowany home.pl. Ale lepsze to niż nic, zawsze coś pozytywnego o wtórnym rynku domen ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładniej to jest to informacja prasowa home.pl :lol:

Gdyby ktoś miał ochotę napisać rzetelny artykuł na ten temat to chętnie go zamieszczę na MSP.PL

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie mistrzostwo świata :lol:

 

Płacę 20 tysięcy zł rocznie za studia. I to jest dla mnie nieetyczne a nie handel domenami. Mój kolega prowadzi firmę zajmującą się projektowaniem stron www. Zadzwonił do mnie i zapytał czy mam pieniądze, bo można zarobić. I tak w to wszedłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokładniej to jest to informacja prasowa home.pl ;)

Gdyby ktoś miał ochotę napisać rzetelny artykuł na ten temat to chętnie go zamieszczę na MSP.PL

To chyba jakaś stopka "informacja prasowa" by się przydała? :lol:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed chwila w TVN24 byl przeglad prasy, gdzie uslyszalem, ze w dzisiejszym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna" jest cos o "łowcach" domen. Jesli ktos mialby dostep do gazety i skanera, to prosilbym o skan tego arta ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tej pory nie poruszano w artykułach o domenach kwestii rejestrowania domen na zapas. nie sądzę jednak, by to coś zmieniło w tej kwestii. I nie chodzi tu tylko o nazwy produktów, ale nawet nazwy kampanii marketingowych, np. WielkaKumulacja.pl ( i cały czas trwająca kampania Wielka Kumulacja w RMF FM) czy CenkaOpada (była chyba w 2009 roku taka kampania reklamowa RTV EURO AGD), a tymczsem domena cenkaopada.pl chyba w zeszłym roku spadła (wcześniej regnięta przez jakiegoś domainera). Uważam, że mimo wszystko to jest strata (dla firm oczywiście, nie dla domainerów :P ) i gdy ci SZpece wymyślają kampanie reklamowe (szczególnie ze zwykłymi, krótkimi chwytliwymi hasłami) to takie hasła powinny byc zabezpieczone w postaci adresu internetowego. Może ktoś ma z was doświadczenie z testowaniem tego typu domen i wie czy to jest warte zachodu czy nie. Mimo wszystko jednak zawsze warto. Kwestia zrobienia prostej stronki za 1000 zł, albo chociażby przekierowania na stronę główną to chyba przy wydatkach na kampanie reklamowe telewizyjno-radiowo-billboardowe to chyba nie jest problem.

 

EDIT: O widzę, że ktoś już właśnie parę dni temu skorzystał z CenkaOpada.pl ;)

 

Natomiast z innej beczki:

 

Bardzo nie podobają mi się w artykułach o domenach teksty jak ten:

 

Łatwiejszą domenę chciał przejąć jeszcze przed swoim wejściem na polski rynek w 2007 roku, lecz wtedy na drodze stanął mu jej właściciel, który od 2002 roku na stronie Play.pl prowadził sklep z grami komputerowymi.

 

Użyte słowo "przejęcie" sugeruje bowiem, że Spółka PLAY miała jakiekolwiek prawa do nazwy play.pl, ale niedobra mała firemka weszła jej w drogę i niemalże "ukradła" adres play.pl a PLAYowi się on należał, co jest oczywistą bzdurą i przekłamaniem.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie rozumiem w jakim celu w artykule jest wzmianka o procesowaniu się ;)

 

pozatym sam onetowski tytuł "Inwestycja warta miliony dostępna dla każdego" na głównej bardzo fajny :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie rozumiem w jakim celu w artykule jest wzmianka o procesowaniu się ;)

 

Jak to po co? Prawnik też człowiek, zarobić musi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
pozatym sam onetowski tytuł "Inwestycja warta miliony dostępna dla każdego" na głównej bardzo fajny :P

;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×