Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad

Czy my ze sobą konkurujemy?

Recommended Posts

Przede wszystkim wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że każda domena jest niepowtarzalna. I pod tym względem nie wymyślimy nic nowego. Klient wie co kupuje, widzi to od razu. Nie liczy się wersja BOX czy OEM, nie ma opakowań, szkoleń, reklamacji i innych niepotrzebnych dodatków. Wszystko jest jasne i klarowne. Klient płaci i dostaje domenę, proste jak drut.

 

Dokładnie. :) Każdy ma tu unikalny produkt, i w przeciwieństwie do dzieł sztuki nie ma tu zamienników czy replik, jeśli ktoś chce tworzyć serwis o danej dziedzinie i wypatrzył sobie daną domenę to inne nie stanowią już konkurencji jeśli ta pierwsza jest dostępna na sprzedaż i cena nie jest zaporowa.

 

Pamiętajmy, że domena to także znak firmowy/towarowy, rozpoznawalność, unikalny adres i w pewnym sensie klucz do sukcesu. Dla firm działających online to nie jest dodatek typu fajny numer tel. w stylu 0-22 222 2222 tylko najważniejsza rzecz w całej firmie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że boli Cię to cały czas :) To jest akurat zdrowa i sprawiedliwa konkurencja.

 

Naprawdę z całym szacunkiem (nie mam opcji), uważam że to nie jest jakakolwiek konkurencja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Naprawdę z całym szacunkiem (nie mam opcji), uważam że to nie jest jakakolwiek konkurencja.

 

Ciesze sie, ze sie zgadzamy. Moze faktycznie nawet to nie jest konkurencja. Ja tez nie mam opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości, czy uważacie że sprzedawanie opcji jest "fair" jeśli ktoś ma domenę wykupiona na prawie 10 lat naprzód? :)

 

Moje najbardziej wartościowe domeny opłacam w ten sposób (na wszelki wypadek), ale widzę że ludzie i tak zakładają opcje na nie. Tylko jaki jest sens, skoro opcja nie ma jakichkolwiek szans zrealizowania się?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy ma tu unikalny produkt, i w przeciwieństwie do dzieł sztuki nie ma tu zamienników czy replik, jeśli ktoś chce tworzyć serwis o danej dziedzinie i wypatrzył sobie daną domenę to inne nie stanowią już konkurencji jeśli ta pierwsza jest dostępna na sprzedaż i cena nie jest zaporowa.

Nie ma zamienników powiadasz ?

Gdyby nie te "jeśli" oraz "i" to bym w to być może uwierzył :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak z ciekawości, czy uważacie że sprzedawanie opcji jest "fair" jeśli ktoś ma domenę wykupiona na prawie 10 lat naprzód? :)

 

Moje najbardziej wartościowe domeny opłacam w ten sposób (na wszelki wypadek), ale widzę że ludzie i tak zakładają opcje na nie. Tylko jaki jest sens, skoro opcja nie ma jakichkolwiek szans zrealizowania się?

 

Opcja to częściej/bardziej hazard niż inwestycja, więc nic mnie w tym wypadku nie dziwi... W przeciwnej sytuacji dokładna data wygasania domeny byłaby jawna, a to (przynajmniej na razie) kłóci się z polityką NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje najbardziej wartościowe domeny opłacam w ten sposób (na wszelki wypadek), ale widzę że ludzie i tak zakładają opcje na nie. Tylko jaki jest sens, skoro opcja nie ma jakichkolwiek szans zrealizowania się?

Zawsze istniej prawdopodobieństwo różne od zera, że taką domenę wyrejestrujesz. I opcja wówczas zadziała.

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba prędzej jakiś rejestrator coś pomyli i nie przedłuży, ponoć jak się im płaci z góry za wiele lat to oni i tak z roku na rok płacą NASKowi... Już jednej osobie stąd tak się stało (ale akurat z domeną .eu), ale rejestrator odzyskał ją od nowego nabywcy zapewne płacąc za nią. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba prędzej jakiś rejestrator coś pomyli i nie przedłuży, ponoć jak się im płaci z góry za wiele lat to oni i tak z roku na rok płacą NASKowi...

 

Takie postępowanie jest niebezpieczne i karygodne. Co jeśli użytkownik będzie chciał wytransferować domenę? Mój znajomy kiedyś zapłacił nazwie za przedłużenie domeny (.com), po czym ją przetransferował z jednoczesnym przedłużeniem (wymagane przy transferze com). Po transferze okazało się, że domena jest przedłużona tylko na rok. Nazwa oczywiście zwaliła winę na nowego rejestratora, co jest ewidentną bzdurą, bo nie da się transferować com bez przedłużenia... :)

 

Powinno być tak, że jeśli domenę w panelu rejestratora przedłuża się o 5 lat, to powinna ona być przedłużana o 5 lat w NASK. Być może nieuczciwi rejestratorzy korzystają z tego, że data wygaśnięcia domeny .pl jest znana jedynie rejestrowi i im samym. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie postępowanie jest niebezpieczne i karygodne. Co jeśli użytkownik będzie chciał wytransferować domenę? Mój znajomy kiedyś zapłacił nazwie za przedłużenie domeny (.com), po czym ją przetransferował z jednoczesnym przedłużeniem (wymagane przy transferze com). Po transferze okazało się, że domena jest przedłużona tylko na rok. Nazwa oczywiście zwaliła winę na nowego rejestratora, co jest ewidentną bzdurą, bo nie da się transferować com bez przedłużenia... :)

 

Powinno być tak, że jeśli domenę w panelu rejestratora przedłuża się o 5 lat, to powinna ona być przedłużana o 5 lat w NASK. Być może nieuczciwi rejestratorzy korzystają z tego, że data wygaśnięcia domeny .pl jest znana jedynie rejestrowi i im samym. :)

 

Dzięki za info, tutaj jest też wina NASKu bo fajnie byłoby mieć te dane w WHOIS. No ale wtedy też zakup opcji w wielu przypadkach nie miałby miejsca... ;)

 

A jak to jest w USA w przypadku GoDaddy i ich funkcją skonsolidowania dat odnowień w całym portfolio? Czy to jest ich wewnętrzny tylko zabieg czy mogą oni rzeczywiście zmienić datę ważności o poszczególnie miesiące i dni?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje najbardziej wartościowe domeny opłacam w ten sposób (na wszelki wypadek), ale widzę że ludzie i tak zakładają opcje na nie. Tylko jaki jest sens, skoro opcja nie ma jakichkolwiek szans zrealizowania się?

 

Domena AgentUbezpieczeniowy.pl też podobno była przedłużona a spadła, więc do końca nigdy nic nie wiadomo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena AgentUbezpieczeniowy.pl też podobno była przedłużona a spadła, więc do końca nigdy nic nie wiadomo :P

 

Wystarczy trzymać domeny u pewnego rejestratora, który ma wielopoziomowe zabezpieczenia, np. daty widoczne w panelu są okresowo sprawdzane pod kątem zgodności z datami w EPP, a także raz dziennie jest przeprowadzana kontrola czy wszystkie domeny widoczne w EPP są również w systemie oraz czy są we właściwych panelach (domena musi być tam, gdzie przypisany do niej kontakt). Wtedy można spokojnie odnowić domenę na 10 lat, albo ustawić autorenew (i pamiętać o zasileniu konta na czas) i spać spokojnie. ;-)

 

[/reklama] :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×