Jump to content
polo333

Opcja na domenę

Czy kiedykolwiek udało wam się zrealizować opcję na domenę, której abonentem była firma Onet.pl ?  

25 members have voted

  1. 1. Czy kiedykolwiek udało wam się zrealizować opcję na domenę, której abonentem była firma Onet.pl ?

    • Tak
      5
    • Nigdy
      7
    • Nie zakładam opcji na domeny, których abonentem jest znana firma
      13
    • 0


Recommended Posts

Mam na oku pewną domenę, która pasuje mi pod własny projekt. Nie jest to żadne rozpoznawalne słowo, wyniki w Google to potwierdzają 27,100 (język polski).

 

Obecnie domena jest na parkingu ( NameDrive) i nie ma opcji Kontakt z właścicielem domeny.

 

Proszę o wzięcie udziału w sondzie, zwłaszcza te osoby bardziej doświadczone na rynku domen.

 

 

Pozdrawiam, Juliusz Grabowski

Edited by polo333

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfą i omegą nie jestem, ale od d... strony to wszystko zaczynasz, a widać że jesteś dokładny, ambitny i sumienny więc lepiej byś poszedł inna drogą i rejestrował naprawdę fajne domeny. Taki komplement przy niedzieli :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet największej firmie zdarza się coś wypuścić niechcący. Pozostaje kwestia prawdopodobieństwa, bo chociaż są takie przypadki to bardzo rzadkie. W przypadku Onetu to mało prawdopodobne bo oni sami przecież są rejestratorem domen i wiedzą jak pilnować swojego stada. Jeśli coś spuszczają to widocznie dochodzą do wniosku, że nie jest warte przedłużenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zakładam opcji na domeny, których abonentem jest znana firma

A czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

 

Co prawda u rejestratorów mniej znanych, gdzie obsługa klienta nie jest "dopracowana" może być mniej komunikatów o wygasaniu domeny, czy takich informacji. Ale poza tym nie widzę większego znaczenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnego dnia, jakieś 2 lata temu zastanawiałem się nad założeniem opcji na fajną domenę, której abonentem był pan Zych. Bodaj na następny dzień założył na nią opcje ktoś inny. Po 3 miesiącach domena spadła, a nowy abonent do dziś cieszy się jej posiadaniem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam nie miałem tyle szczęścia, ale widziałem wiele takich opcji, które "weszły" komuś innemu, a były pozakładane na domeny dużych firm i portali.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

A powiem Wam że dziś wygrałem w tego totka. :ph34r:

 

Mam takie pytanie. Założyłem opcję, dziś domena wygasła i co teraz mam zrobić by ją zarejestrować? Żadnej informacji na email nie otrzymałem iż domena wygasa a ja mam możliwośc jej rejestracji.

Opcja założona w AZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
A powiem Wam że dziś wygrałem w tego totka. :ph34r:

 

Mam takie pytanie. Założyłem opcję, dziś domena wygasła i co teraz mam zrobić by ją zarejestrować? Żadnej informacji na email nie otrzymałem iż domena wygasa a ja mam możliwośc jej rejestracji.

Opcja założona w AZ

 

Dostaniesz jak wygasnie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A powiem Wam że dziś wygrałem w tego totka. :ph34r:

 

Mam takie pytanie. Założyłem opcję, dziś domena wygasła i co teraz mam zrobić by ją zarejestrować? Żadnej informacji na email nie otrzymałem iż domena wygasa a ja mam możliwośc jej rejestracji.

Opcja założona w AZ

 

Może domena dopiero zaczęła wygasać? Opcja zrealizuje się dopiero gdy domena całkiem wygaśnie (patrz pole "expired" w whois), wówczas zostanie zarezerwowana dla Ciebie na 14 dni, a Ty dostaniesz maila od automat@dns.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, czyli to nie jest jeszcze powiedziane że domena będzie moja?

Kto w tym momencie ma prawo ją przedłużyć o ile to możliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha, czyli to nie jest jeszcze powiedziane że domena będzie moja?

Kto w tym momencie ma prawo ją przedłużyć o ile to możliwe.

 

Rejestrator w imieniu abonenta. Czyli np. abonent w swoim panelu.

Chyba że została skasowana (w whois jest wtedy "releasing after termination" i będzie Twoja za 5 dni).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aha, czyli to nie jest jeszcze powiedziane że domena będzie moja?

Kto w tym momencie ma prawo ją przedłużyć o ile to możliwe.

 

dotychczasowy abonent :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam na oku pewną domenę, która pasuje mi pod własny projekt. Nie jest to żadne rozpoznawalne słowo, wyniki w Google to potwierdzają 27,100 (język polski).

 

Obecnie domena jest na parkingu ( NameDrive) i nie ma opcji Kontakt z właścicielem domeny.

 

Jesteś pewny, ze abonentem domeny jest Onet? Z. Zych to admin DNS - wpisywany swego czasu jako kontakt techniczny, zatem sprawdź jeszcze raz.

 

A co do sondy: jeśli domena zostanie uznana za nieprzydatną to spadnie. Innej "opcji" (uwierz) nie ma :ph34r:

 

d

Edited by danlis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×