Jump to content
Sign in to follow this  
Bazyli

Zarobek.pl

Recommended Posts

Zauważyłem że na aukcji domen przechwyconych pojawiła się domena Zarobek.pl

Parę dni temu kopił ją mój młody:

 

http://www.allegro.pl/item902184446_domena...tatnia_bcm.html

 

Sprzedawcą był właściciel firmy UT.pl...

 

Syn kaskę wpłacił, podał na jakie konto domena ma być przetransferowana i...nic...

Zero odzewu ze strony sprzedającego...

Tak że dzisiaj wysłałem pisemko wzywające do wydania przedmiotu aukcji a jeśli to nie nastąpi to po określonym w mailu czasie pójdzie pozew...

:)

 

Także życzę wszystkim owocnych bojów w licytacji owej domeny

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z właścicielem UT miałem wiele przykrych sytuacji, głównie nadużycia ale nic "grubego"

Może celowo opóźnia sprzedaż, myślę że pierw załóż spór allegro, by mieć ewentualną podstawę kontaktu ze sprzedającym.

 

Ze zgłaszaniem pozwu jeszcze się wstrzymaj, to naprawdę ostateczna ostateczność. W polskich sądach nawet wygrani są przegranymi a nie dowie się ten, kto nie spróbuje :)

 

 

PS. Domena bardzo fajna. Gratuluję zakupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma co gratulować enzo bo jak na razie syn Bazyli zapłacił i jej nie otrzymał.

 

Swoją drogą myślę że ten temat może duuużo wnieść do licytacji na dropped :)

 

Zdrowia!

Janek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma co gratulować enzo bo jak na razie syn Bazyli zapłacił i jej nie otrzymał.

 

No ale ją otrzyma, z tą różnicą że nie wiemy czy to będzie dobrowolnie, czy z przymusu. Co nie zmienia postaci ogólnej że jednak na 99% ją otrzyma.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To nie jest takie pewne, gdyż noże to być Bazyli.

 

Licytowanie w tej aukcji nie leży w moim interesie...

:D

 

Z właścicielem UT miałem wiele przykrych sytuacji, głównie nadużycia ale nic "grubego"

Może celowo opóźnia sprzedaż, myślę że pierw załóż spór allegro, by mieć ewentualną podstawę kontaktu ze sprzedającym.

 

Ze zgłaszaniem pozwu jeszcze się wstrzymaj, to naprawdę ostateczna ostateczność. W polskich sądach nawet wygrani są przegranymi a nie dowie się ten, kto nie spróbuje :)

 

PS. Domena bardzo fajna. Gratuluję zakupu.

 

Domena owszem fajna, z tym tylko że sprzedający nie wywiązał się z zawartej umowy doprowadzając do tego że spadła. Allegro tutaj nie ma nic wspólnego. Z kolei zwrot kasy nie rozwiązuje sprawy. Zatem pozostaje mieć nadzieje że domena pójdzie za dobry grosz a wtedy można wnieść powództwo o ewidentne utracony zysk plus zwrot kasy za domenę....

No ale jak sprzedający tak zagrał, cóż...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
KOMBINATORSTWO, CWANIACTWO, to co POLACZKOM wychodzi najbardziej....

 

wg mnie jeśli sprzedający odda pieniądze, jest po sprawie.

 

Tak uważasz? A nie wywiązanie się z zwartej umowy czym wedle Ciebie jest? Normalnym, zgodnym z prawem dzianiem?

Widzisz, właśnie dlatego tak się dzieje że jest społeczne przyzwolenie na działania pozwalające na opieszałość, przeciąganie i nie wywiązywanie się z zawartych umów.

 

pojdzie ostrzezenie odda kase i bedzie muzyka grala ;]

 

Niestety, nie będzie grała bo młody spędził ferie nad przygotowaniem strony pod ten adres...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

a co w związku z ta sytuacją ma się dziać/stać z domeną i jej nowym abonentem, który ją wylicytuje ?

 

czy np dropped - o ile został poinformowany o sytuacji - nie sprzedaje teraz domeny z "wadą prawną" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co w związku z ta sytuacją ma się dziać/stać z domeną i jej nowym abonentem, który ją wylicytuje ?

 

czy np dropped - o ile został poinformowany o sytuacji - nie sprzedaje teraz domeny z "wadą prawną" ?

Ja nie za bardzo rozumiem z jaką wadą ?

Przecież dropped nabył domenę legalnie (być może wydał nawet kase na opcje) i teraz legalnie ją sprzedaje.

A to, że inni się nie dogadali to nie jest problem ani dropped, ani nowego nabywcy - tylko i wyłącznie poprzedniego właściciela i osoby która licytowała na allegro. Ale domena moim zdaniem nie ma żadnej wady prawnej (chyba że jest znakiem zastrzeżonym).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to tak, abyśmy wiedzieli kogo unikać:

UT.pl Marcin Szymonik, os. Słoneczne 36 lok. 74, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, NIP 712-266-91-04

Share this post


Link to post
Share on other sites
UT.pl Marcin Szymonik, os. Słoneczne 36 lok. 74, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, NIP 712-266-91-04

 

Te dane nie są aktualne od kilku miesięcy, chodzi o dane adresowe.

Biuro w ostrowcu to mieszkanie wynajmowane przez firmę UT do jakiegoś czasu, aktualnie firma gdzieś się przeprowadziła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

ciekawa sytuacja - ciekawy jestem jak się skonczy - Bazyli jak nie dostniesz domeny to tylko pozew - wygrana nasz w kieszeni

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten koleś to straszliwy burak taż miałem z nim "sytuacje", ale już nie chciało mi się z nim szarpać więc sobie darowałem, nie mniej jednak to już najwyższa pora aby ktoś mu dał nauczkę może wtedy spuści więcej domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wygrana wygrana a uzyskanie jakiegos roszczenia to druga sprawa, jak sie dluznik uprze to nigdy wierzyciel nie uzyska zadnych profitow z jego strony

 

Takie podejście automatycznie generuje tego typu sytuacje.

 

Proponuję złożyć propozycję ugody w wysokości 1 500 PLN i po sprawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a co w związku z ta sytuacją ma się dziać/stać z domeną i jej nowym abonentem, który ją wylicytuje ?

 

czy np dropped - o ile został poinformowany o sytuacji - nie sprzedaje teraz domeny z "wadą prawną" ?

 

Nie ma mowy o jakiejkolwiek wadzie prawnej. Dropped na legalu ją przechwycił i może z nią robić co tylko chce. Problem będzie mial za to ten który ją sprzedał a przez brak jakichkolwiek działań ze swojej strony spowodował ze domena spadła.

 

SWAGGER..dzisiaj kończę 46 lat...kuźwa zleciało.

:)

 

Ja nie za bardzo wiem gdzie de facto na chwilę obecną znajduje się firma UT.pl

W rejestrach występuje i w Ostrowcu Świętokrzyskim z warszawskim numerem telefonu jak i w Krakowie...ale tutaj już z krakowskim numerem fona...niestety w obydwóch przypadkach telfoony milczą jak zaklęte.

 

 

Zaczynam podejrzewać że to firma w teczce obsługująca klientów z kafejek internetowych

:D:):D

 

Dzisiaj Pan mnie rozbawił :

 

Witamy,

Cesje są realizowane w przeciągu 14 dni - prosimy zaczekać na przekazanie

domeny

Pozdrawiamy

--

Marcin Szymonik

UT.pl

biuro@ut.pl

http://ut.pl

 

Dzisiejsza odpowiedź po wczorajszym wezwaniu do transferu domeny na wskazane konto

:D:):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym go skasował w postępowaniu uproszczonym na 10k o ile się da. Albo może lepiej zgłosił sprawę do prokuratury jako oszustwo wtedy dostane z kk (to już ponad 200 pln wprawdzie i tu moze być znikomo szkodliwość społeczna czynu, ale jak papuga dobry :) ), a nawet niech w zawiasach, ale zawsze smród w papierach będzie miał.

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym go skasował w postępowaniu uproszczonym na 10k o ile się da. Albo może lepiej zgłosił sprawę do prokuratury jako oszustwo wtedy dostane z kk (to już ponad 200 pln wprawdzie i tu moze być znikomo szkodliwość społeczna czynu, ale jak papuga dobry :) ), a nawet niech w zawiasach, ale zawsze smród w papierach będzie miał.

 

To dlaczego wcześniej:

 

Ten koleś to straszliwy burak taż miałem z nim "sytuacje", ale już nie chciało mi się z nim szarpać więc sobie darowałem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym go skasował w postępowaniu uproszczonym na 10k o ile się da. Albo może lepiej zgłosił sprawę do prokuratury jako oszustwo wtedy dostane z kk (to już ponad 200 pln wprawdzie i tu moze być znikomo szkodliwość społeczna czynu, ale jak papuga dobry :D ), a nawet niech w zawiasach, ale zawsze smród w papierach będzie miał.

 

Jak zauważyłeś spór o kwotę za jaką została wylicytowana domena może stanowić jedynie znikomą szkodliwość a co za tym idzie myślą iż dobra "papuga" nie ugra w sądzie więcej niż wydasz na nią :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To dlaczego wcześniej:

Mówię o tym co Bazyl może zrobić teraz tym bardziej z racji zawodu.

 

Jak zauważyłeś spór o kwotę za jaką została wylicytowana domena może stanowić jedynie znikomą szkodliwość a co za tym idzie myślą iż dobra "papuga" nie ugra w sądzie więcej niż wydasz na nią :)

Może, ale nie musi. Tu potencjalnie dochodzą utracone korzyści zresztą Bazylowi chyba bardziej zależy na tym, aby utrzeć noś temu gościowi ... zresztą nie jestem specjalistą więc nie wiem czy to działa podobnie jak w przypadku kradzieży tj. 200 pln.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×