Jump to content
DD

Nie przepłacaj za przedłużenie ważności domen

Recommended Posts

Swój wpis z strefadomeny.pl przenoszę tutaj.

 

Panie Danielu :) Owszem firmy wymienione w tabeli są akredytowanymi partnerami NASK ale to o niczym nie świadczy. Firma UT.pl która kilka dni temu znikła na kilka dni z sieci też jest akredytowanym partnerem:

http://dns.pl/porozumienie/partners/ut.html

 

Sprawa jest prosta ? stawiamy albo na ceny albo na bezpieczeństwo i pewność, ewentualnie szukamy pośredniego rozwiązania (tak ? istnieją takie). Sam trzymam domeny u tych tańszych rejestratorów ale rozumiem firmy które trzymają domeny w home lub nazwie.

 

Kolejna kwestia która została poruszona to kontakt z obsługą. Nazwa i Home - telefon, czat, faks, mail - szybka odpowiedź. Dropped - formularz kontaktowy, odpowiedzi kilka godzin. Dla nas jako domainerów kontakt jest mniej istotny, bo rzadziej go potrzebujemy ale dla firm niedoświadczonych w tym zakresie jest to kwestia bardzo istotna.

 

Tym samym artykuł bardzo tendencyjny, aż niepodobne do Ciebie Daniel :-)

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie Danielu ;) Owszem firmy wymienione w tabeli są akredytowanymi partnerami NASK ale to o niczym nie świadczy. Firma UT.pl która kilka dni temu znikła na kilka dni z sieci też jest akredytowanym partnerem:

http://dns.pl/porozumienie/partners/ut.html

No właśnie - i gdyby ta sytuacja trwała to od dziś już NASK by się tym musiał zająć.

 

Po drugie: wszelkie problemy można dużo łatwiej rozwiązać z akredytowanym partnerem, który może sprawę załatwić sam i nie musi pisać do rejestratora, z którym współpracuje, żeby się sprawą zająć.

 

Ale to tylko moje subiektywne podejście, o którym napisałem w artykule. Ja nie powierzyłbym swoich domen resellerowi. Kropka.

 

Kolejna kwestia która została poruszona to kontakt z obsługą. Nazwa i Home ? telefon, czat, faks, mail ? szybka odpowiedź. Dropped ? formularz kontaktowy, odpowiedzi kilka godzin. Dla nas jako domainerów kontakt jest mniej istotny, bo rzadziej go potrzebujemy ale dla firm niedoświadczonych w tym zakresie jest to kwestia bardzo istotna.

 

Tym samym artykuł bardzo tendencyjny, aż niepodobne do Ciebie Daniel :-)

Chyba jednak nie. W artykule jest jasno, żeby każdy dokonał wyboru sam i niech weźmie też pod uwagę support itd.

 

Zresztą te 24 godzinne czaty i telefony to właśnie chyba bardziej nam by się przydały, niż komuś kto ma jedną domenę i przedłuża raz na rok :)

 

Ja za nikogo nie będę myślał i decydował. Artykuł jest tylko po to, żeby wskazać alternatywy. Po komentarzach na Wykopie stwierdzam, że się udało ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na ten moment 283 wykopy. Pięknie...

Pozdrawiam!

 

Jeśli dojdzie do ~1000, to znajdzie się w cotygodniowym newsletterze. To by było coś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli dojdzie do ~1000, to znajdzie się w cotygodniowym newsletterze. To by było coś.

Każdy ma znajomych, a znajomi swoich znajomych, a sporo z nich konta na Wykopie ;) Wystarczy tylko rozpuścić wici :) Udało się zrobić wykop na głównej, to i może się udać wejść do tygodniowego newslettera ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy ma znajomych, a znajomi swoich znajomych, a sporo z nich konta na Wykopie ;) Wystarczy tylko rozpuścić wici :) Udało się zrobić wykop na głównej, to i może się udać wejść do tygodniowego newslettera ;)

 

Może należałoby z tego uczynić stałą praktykę...

Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie - i gdyby ta sytuacja trwała to od dziś już NASK by się tym musiał zająć.

 

Po drugie: wszelkie problemy można dużo łatwiej rozwiązać z akredytowanym partnerem, który może sprawę załatwić sam i nie musi pisać do rejestratora, z którym współpracuje, żeby się sprawą zająć.

 

Ale to tylko moje subiektywne podejście, o którym napisałem w artykule. Ja nie powierzyłbym swoich domen resellerowi. Kropka.

 

O tym w ogóle nie pisałem. Tematu "rejestratorów" (celowy cudzysłów), którzy nie są nawet partnerem NASK nawet nie podejmuję. Natomiast dobrze wiemy że NASK nie ma zbyt wielkich wymogów i nie jest to wielki zaszczyt stać się ich partnerem.

 

Oczywiście w sytuacji kiedy rejestraotr padnie/zniknie itd. NASK interweniuje i domeny nie zginą, ale chyba nie warto szarpać sobie nerwów.

 

Rzecz jasna trzeba też wziąć pod uwagę ogromne nakłady reklamowe dużych rejestratorów, gdyż nie zawsze wybór KK związany jest ze względami bezpieczeństwa, dlatego w żadnym wypdku nie upraszczam schematu.

 

Zresztą te 24 godzinne czaty i telefony to właśnie chyba bardziej nam by się przydały, niż komuś kto ma jedną domenę i przedłuża raz na rok ;)

 

Oj mylisz się mylisz :-)

 

ps. Akcja na Wykopie trochę śmieszna w kontekście tego, że na głównej wykop.pl znajduje się wykop sponsorowany home.pl hehehe :)

Edited by amfre

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. Akcja na Wykopie trochę śmieszna w kontekście tego, że na głównej wykop.pl znajduje się wykop sponsorowany home.pl hehehe :)

Coś mi się zdaje, że ten ich wykop sponsorowany nie generuje nawet 5% wejść tego co nasz wykop ;) Reklamą nie da się wszystkiego kupić.

 

Myślę, że proces się już rozpoczął i wkrótce można sie spodziewać lawiny transferów i / lub obniżki cen.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
jestem ciekaw dlaczego pominięto masternet które jest równie tanie jak najtańsze z Twojego zestawienia cenowego.

Napisałem o tym w artykule. W porównaniu uwzględniłem jedynie Partnerów NASK.

 

Jeśli komuś polecam usługi jakiejś firmy, to muszę mieć pewność, że polecam coś dobrego i bezpiecznego. Nie mówię, że MasterNet.pl takie nie jest, ale jednak akredytacja to dla mnie istotna cecha rejestratora.

 

EDIT: No i artykuł o domenach spadł na drugą stronę Wykopu ;)

Kto jeszcze nie wykopał, a chciałby pomóc? :)NIECH WYKOPIE! ;)

Obecnie jest 305 wykopów.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Napisałem o tym w artykule. W porównaniu uwzględniłem jedynie Partnerów NASK.

 

Jeśli komuś polecam usługi jakiejś firmy, to muszę mieć pewność, że polecam coś dobrego i bezpiecznego. Nie mówię, że MasterNet.pl takie nie jest, ale jednak akredytacja to dla mnie istotna cecha rejestratora.

 

EDIT: No i artykuł o domenach spadł na drugą stronę Wykopu ;)

Kto jeszcze nie wykopał, a chciałby pomóc? :)NIECH WYKOPIE! ;)

Obecnie jest 305 wykopów.

 

DD

 

Wykopane.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coś mi się zdaje, że ten ich wykop sponsorowany nie generuje nawet 5% wejść tego co nasz wykop :blink: Reklamą nie da się wszystkiego kupić.

Wykop sponsorowany to około 1500 wejść pierwszego dnia, w sumie 7500 w ciągu tygodnia (reklamę wykupuje się na tydzień).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wykop sponsorowany to około 1500 wejść pierwszego dnia, w sumie 7500 w ciągu tygodnia (reklamę wykupuje się na tydzień).

Ciekawe. Jaki koszt? Pewnie też odwiedziny zależą od tego, co jest sponsorowane. O ofercie home.pl chyba już wszyscy słyszeli, więc wejść też może być mniej.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×