Jump to content
DD

Nie przepłacaj za przedłużenie ważności domen

Recommended Posts

Co prawda nikomu z tego forum raczej nie trzeba polecać firm rejestrujących domeny (chociaż i takie pytania się od czasu do czasu pojawiają), to warto temat domen przybliżyć przeciętnemu użytkownikowi Internetu. Dlatego popełniłem wpis o cenach utrzymania domen z porównaniem ofert na rynku:

 

http://danieldryzek.pl/2010/02/15/nie-prze...waznosci-domen/

 

Jest też druga strona medalu - im więcej klientów w firmach sprzyjających rynkowi wtórnemu domen (Dropped.pl, PPD.pl), tym lepiej. Dlatego mam do Was prośbę o WYKOP mojego wpisu, jeśli uważacie, że warto przybliżyć ludziom tańsze utrzymanie domen:

 

http://www.wykop.pl/ramka/300406/nie-przep...-waznosci-domen

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlatego mam do Was prośbę o WYKOP mojego wpisu, jeśli uważacie, że warto przybliżyć ludziom tańsze utrzymanie domen

Poszło. Pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poszło. Pozdrawiam!

Dzięki ;) Już ponad 200 odwiedzin wpisu w ciągu 2,5 godzin. Ponad 100 z Wykopu. Ale chyba mało osób na di.pl ma konto na Wykopie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydałby się link do Wykopu.

No jest na końcu pierwszego posta w tym wątku ;) Ale dałem też jako link do słowa WYKOP ;)

 

Dzięki.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pożyteczny wpis... ale nie zapominajmy, że niekiedy płacąc te kilka złotych więcej za domenę otrzymujemy profesjonalny support, zniżki przy zamawianiu hostingu i inne niespodziewane kody rabatowe, promocje itp... ;)

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie no, wykopowcy rozwalają mnie na łopatki. Jak coś nie jest głupie lub śmieszne to od razu SPAM.

Żenada.

Nie ma cycków - nie ma wykopu...

...pozdrawiam!

Share this post


Link to post
Share on other sites
I już jest wpis na stronie głównej :-)

Chyba uwierzę w Wykop efekt :P Wpis wszedł na główną Wykopu na drugie miejsce! ;) (bez sponsorowanych)

Jest już 2000 wejść na liczniku i przybywa :P

Do Dropped.pl, PPD.pl i OVH.pl przeszło już po 60+ osób - potencjalni klienci :P

 

P.S Daliście radę z tym wykopem ;)Kto jeszcze nie WYKOPAŁ?!

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel teraz będzie mógł sobie dodać nową linijkę w CV ;-)

 

Mój wykop był na głównej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pechowo, bardzo zły dzień na taki wpis, bo od nocy leżą serwery NASK, prawie żadne komendy nie działają (jak się komuś raz od wielkiej wody poszczęści, to coś zarejestruje albo odnowi), więc raczej nie będzie pożytku z osób które pod wpływem wpisu odwiedzą tanich rejestratorów - zobaczą że nic nie działa (sprawdzanie domen, rezerwacja, transfer) i pójdą sobie w świętym przekonaniu że wolą płacić 100 zł ale żeby działało. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pechowo, bardzo zły dzień na taki wpis, bo od nocy leżą serwery NASK, prawie żadne komendy nie działają (jak się komuś raz od wielkiej wody poszczęści, to coś zarejestruje albo odnowi), więc raczej nie będzie pożytku z osób które pod wpływem wpisu odwiedzą tanich rejestratorów - zobaczą że nic nie działa (sprawdzanie domen, rezerwacja, transfer) i pójdą sobie w świętym przekonaniu że wolą płacić 100 zł ale żeby działało. ;)

Wykop też się wysypał. Daniel popsuł :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wykop też się wysypał. Daniel popsuł :-)

 

Widocznie domeniarze, nie dosc, ze zlodzieje i kombinatorzy, to na dodatek hackerzy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pechowo, bardzo zły dzień na taki wpis, bo od nocy leżą serwery NASK [...]

Jakiś tam ferment zostanie zasiany ;) I przy następnej fakturze za domeny po 120 zł zacznie się szukanie "gdzie ja to czytałem o domenach po 5 dyszek" :P

 

Na razie 3500 odwiedzin wpisu o cenach przedłużeń ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień zakończył się z liczbą 6400 odwiedzin do artykułu o przedłużeniach domen ;)

 

Przy okazji po przeczytaniu komentarzy na Wykop zorientowałem się, że pominąłem całkiem fajną ofertę Forpsi.pl z cenami 45 PLN za przedłużenie .pl. Dodałem do porównania.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daniel, ciekawy i pożyteczny wpis!

 

Nie pamiętam czy kiedyś o tym pisałem na forum czy poruszyłem temat podczas któregoś ze spotkań domainerów w Czwie, ale sprawa dotyczyła właśnie tego, że bardzo mało robimy w sprawie uświadamiania internautów a możemy naprawdę wiele.

 

Pamiętam, że miałem na myśli zarejestrowanie domeny zrobienie podobnego wpisu jak Ty na swoim blogu oraz wypozycjonowanie w Google pod frazami: "domena", "rejestracja domeny" / etc.

 

- zarejestrowanie domeny: 12 zł

- stworzenie ministronki informacyjnej: 0 zł (na forum jest wiele osób, które zajmują się tworzeniem stron)

- wypozycjonowanie pod topowe frazy: trudne, ale od czego nas jest tylu na tym forum ;) każdy gdzieś da odpowiedniego linka z anchor text i może po kilku tygodniach na serwisie zacznie się ruch, a w skali roku to już mogą być setki tysięcy uświadomionych

 

Bo niestety takie ja mam przypuszczenia, że dopóki struktura udziału w rynku domen partnerów NASK się nie zmieni lub najwięksi nie obniżą cen to NASK też nie będzie myślał o kolejnych obniżkach.

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daniel, ciekawy i pożyteczny wpis!

 

Nie pamiętam czy kiedyś o tym pisałem na forum czy poruszyłem temat podczas któregoś ze spotkań domainerów w Czwie, ale sprawa dotyczyła właśnie tego, że bardzo mało robimy w sprawie uświadamiania internautów a możemy naprawdę wiele.

 

Pamiętam, że miałem na myśli zarejestrowanie domeny zrobienie podobnego wpisu jak Ty na swoim blogu oraz wypozycjonowanie w Google pod frazami: "domena", "rejestracja domeny" / etc.

 

- zarejestrowanie domeny: 12 zł

- stworzenie ministronki informacyjnej: 0 zł (na forum jest wiele osób, które zajmują się tworzeniem stron)

- wypozycjonowanie pod topowe frazy: trudne, ale od czego nas jest tylu na tym forum ;) każdy gdzieś da odpowiedniego linka z anchor text i może po kilku tygodniach na serwisie zacznie się ruch, a w skali roku to już mogą być setki tysięcy uświadomionych

 

Bo niestety takie ja mam przypuszczenia, że dopóki struktura udziału w rynku domen partnerów NASK się nie zmieni lub najwięksi nie obniżą cen to NASK też nie będzie myślał o kolejnych obniżkach.

A co to za firma domeny.tv ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra robota Daniel ;) ,

sami napakowani wiedzą często zapominamy, że codziennie "rodzą" się nowi domainerzy, którzy potrzebują wiedzy dla początkujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×