Jump to content
Tomasz

Tanie odnowienia większej ilości domen

Tanie odnowienia większej ilości domen  

32 members have voted

  1. 1. Czy posiadając ponad 30 domen transferowałbyś je do innego registrara, aby móc je odnowić po np. 65zł netto?

    • tak
      21
    • nie
      8
    • nie wiem
      3


Recommended Posts

Powstał mały system, chyba wieczna beta :(, którego testują moi znajomi, a którego sens dalszego tworzenia może zależeć od tej ankiety.

Otóż chodzi nam o przyciągnięcie b. dobrą ceną odnowień osób posiadających większe ilości polskich domen. Pułap jaki wstępnie określiliśmy to 30 domen, chociaż wydaje mi się on trochę zbyt mały.

Co o tym sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tobi: Limit jakiś musiałby być (niekoniecznie 30 domen), gdyż przy dużej ilości detalistów nie będziemy w stanie prowadzić sensownego supportu ( i mieć sensownego zysku :( )

 

apze: tak, bezpośredni partner NASK, kody nie wiem, tutaj nie ma jeszcze chyba decyzji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale zauważ, że niektórzy mają swoje domenki u różnych rejestratorów, ja na przykład mam owszem - więcej niż 30 domen, ale porozrzucanych po różnych registrarach, musiałaby być możliwość sumowania ilości domen z różnych źródeł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 domen to bardzo maly prog a proponowana cena nie jest az tak atrakcyjna.

 

OK, to gdzie powyżej 30 domen jest lepsza? Pokażcie to będzie taniej.

Z założenia ma być najtaniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle, ze nie ma sensu licytacja kto taniej zwlaszcza, ze balansujesz juz przy granicy oplacalnosci. Nie zapominaj, ze rabat udzielony przez NASK obowiazuje do konca roku.

 

Zalozmy, ze sciagniesz do siebie 1000 domen, obnizysz cene do 62-63 zl netto (a tyle bys musial ustawic zeby byc najtanszym). Zarobisz 2-3k zl netto w okresie 12 miesiecznym. Moim zdaniem z biznesowego punktu widzenia nie ma to ekonomicznego sensu.

 

Teraz zastanow sie co zrobisz, gdy zaoferujesz cene 62-65 zl netto a NASK obnizy rabat w 2008 roku. Co zrobisz z tymi domenami, ktore do siebie sciagnales? Podniesiesz cene? Dolozysz do interesu?

 

edit: wspomnialem o 1000 domen, ktore moglbys do siebie sciagnac i pokazalem jak marny to zarobek. Stad moje wyliczenia, ze prog 30 domen dla dobrej ceny jest za niski. Zeby interes sie oplacil nalezaloby sciagnac do siebie z 10000 domen. No chyba, ze zalezy Ci tylko na dostepie do registry - ale to akurat dostepne dla kazdego kto ma troche wiecej oszczednosci i moze sobie pozwolic na przymrozenie jej czesci w NASK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Nie wiesz ile już mamy domen w systemie, rowniez tym detalicznym,

2. 62-63zl netto ostro, napisalem 65zl netto, mysle 63 ze to lekka przesada, hrd.pl przy ogromnej ilosci dopiero oferuje taka cene,

3. Fakt pulap 30 domen za malo, a nie bardzo chcemy robic cos na wzor hrd.pl, ma byc staly limit, stala cena,

4. jesli nask obnizy rabat, to posiadajac spora liczbe domen i tak bedziemy w lepszej sytuacji niz inni registrarzy z mniejsza iloscia domen - bede mial wiekszy rabat,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł wałkowany już przez co najmniej kilka firm, każda z nich ostatecznie podnosiła cenę odnowień, po czym oczywiście traciła klientów.

Nie życzę wam źle, ale sama cena odnowień to nie wszystko. Dlatego ja mam inny plan, ale o tym na razie cicho sza. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Nie wiesz ile już mamy domen w systemie, rowniez tym detalicznym,

2. 62-63zl netto ostro, napisalem 65zl netto, mysle 63 ze to lekka przesada, hrd.pl przy ogromnej ilosci dopiero oferuje taka cene,

3. Fakt pulap 30 domen za malo, a nie bardzo chcemy robic cos na wzor hrd.pl, ma byc staly limit, stala cena,

4. jesli nask obnizy rabat, to posiadajac spora liczbe domen i tak bedziemy w lepszej sytuacji niz inni registrarzy z mniejsza iloscia domen - bede mial wiekszy rabat,

 

1) nie wiem ile macie domen, nie wiem jaka firme reprezentujecie, firm z iloscia okolo i powyzej 1000 domen jest zaledwie 20 a jak napisalem przy tej ilosci ciezko wyjsc na swoje

2) powiem Ci tak, lojalnosc wobec obecnego rejestratora i jego jakosc sprawia, ze nawet dla 62 zl bym nie przeszedl do zadnej innej firmy - oszczednosc finansowa nie bylaby tego warta

3) minimalna ilosc to kwestia Waszego biznesplanu

4) z tego co pamietam rabat promocyjny jest udzielany wszystkim partnerom w rownej wielkosci; jesli zostanie obnizony to wszystkim; jesli bedzie zniesiony to pierwsza 5 byc moze pociagnie choc patrzac realnie stawialbym na pierwszych 3 partnerow

 

I zebys mnie dobrze zrozumial, prosiles o opinie wiec napisalem swoja. Twoja odpowiedz numer 1 brzmi prawie agresywnie, wiec w sumie nie powinienem w ogole dalej pisac w tym watku. Odpisalem tylko dlatego, ze nie naleze do osob, ktore sie szybko obrazaja a do tego nie jestem Twoja potencjalna konkurencja i nie zalezy mi na zniecheceniu Cie do biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) owy system ma nie być/jest jedynym zrodlem dochodu, ma byc dodatkowym, zatem ma sens nawet przy mniejszym zysku

 

2) lojalnosc wobec rejestratora rozumiem, dlatego chcemy przywiązać wagę do ceny odnowienia i supportu,

 

4) kiedys rabat byl przyznawany w zaleznosci od ilosci rejestrowanych i utrzymywanych domen, jesli mialoby to wrocic to faktycznie niewielu graczy zostanie,

imho te czasy nie powinny wrocic, zatem Twoj argument wydaje sie slaby :ph34r:

 

1 nie miala brzmiec wrog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spróbuj przebić 70 zł brutto które oferuję :(

 

Czasy, gdy rabat zależał od liczby posiadanych domen, juz nie wrócą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spróbuj przebić 70 zł brutto które oferuję :(

 

Czasy, gdy rabat zależał od liczby posiadanych domen, juz nie wrócą.

Nikt nie przebije.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spróbuj przebić 70 zł brutto które oferuję :(

 

Czasy, gdy rabat zależał od liczby posiadanych domen, juz nie wrócą.

 

Doliczajac Vat, wychodzi mi tyle, co w @#*$(#)@ NetArcie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spróbuj przebić 70 zł brutto które oferuję :P

 

Powiem tak: mógłbym przebić (m.in. decyduję właśnie o cenniku domen w tej firmie :P ), ale po co? Zauważ, że Onet.pl nie zarabia na domenach, lecz na zupełnie innych rzeczach kilka(dziesiąt? set? razy tyle), więc może sobie pozwolić nawet na 70 zł. brutto za domenę .pl. Tylko no właśnie: po co?

 

Cena to nie wszystko - twierdzę, że ciężko *może*Ci być przekonać pewną dużą grupę klientów nawet najniższą ceną choćby tym, że dropped.pl zarejestrowana jest w innym kraju niż Polska. Niestety ludzie mają jeszcze uprzedzenia po wpadkach i upadkach różnych małych firemek - boją się czy kolejna nowa firma to nie jakiś krzak i za dwa-trzy tygodnie/miesiące nie zniknie z ich, często bardzo cennymi, domenami. W takim przypadku jak sądzisz - skuszą się na cenę kilka zł niższą niż ma konkurencja o ugruntowanej pozycji? Odpowiedź jest prosta - nie.

 

Oczywiście to zupełnie inna grupa niż osoby z np. tego forum, ale śmiem twierdzić, że jednak ludzie rejestrujący kilka(naście) domen np. dla firmy wolą zapłacić kilka złotych więcej i mieć 100% pewności, że firma nie zniknie z rynku z ich domenami, bo po prostu nie mogą sobie na takie ryzyko pozwolić.

 

Co więcej, część ludzi rejestruje domeny dalej bezpośrednio w NASK, bo "nie wierzą w rejestratorów i to pewnie wałek jakiś, że tak duuuużo taniej mają" (to dosłowny cytat osoby odpowiedzialnej za sprawy internetowe w jednej z dużych giełdowych polskich firm).

 

Tak właśnie jest. a czy niestety to sam sobie odpowiedz. Tak czy inaczej walka na ceny IMHO nie ma sensu :P

 

Czasy, gdy rabat zależał od liczby posiadanych domen, juz nie wrócą.

 

W NASK owszem (chociaż tego nie wiesz, co planują na przyszły rok :P ), ale skąd wiesz, jaką politykę ma Onet.pl albo inni rejestratorzy? Politykę, o której nie musi być "głośno", ale kto ma wiedzieć, ten wie ? :P Wiesz - tzw. specjalne warunki, "złoty klient" itp :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×