Jump to content
Perseusz

Prośba o opinię na temat oprawy graficznej strony

Recommended Posts

Proszę o opinię na temat pierwszego wrażenia na widok roboczej wersji strony startowej rafy.pl - tematyka nurkowa, fotografia podwodna...

 

http://www.rafy.pl/_draft/

 

W sprawie nawigacji proszę też o uwagi na temat liternictwa. Poniżej podaję 3 warianty. Drugi i trzeci różni się wielkością. Pierwszy nie ma zdeformowanych napisów.

 

nawigacje.gif

 

Będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne ;) uwagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie całkowicie się zlewa. Każdy projekt umieść osobno i wtedy zobaczmy ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Położenie jest bez znaczenia, brak czytelności GUZIKÓW! To bardzo ważne, dodatkowo proponował bym zmniejszyć cienie lub usunąć w całości.

 

No i zastosuj jakiś efekt, by było widać że to faktycznie jest menu w które można kliknąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już coś widać. Z tych trzech to wersja pierwsza, ale ja cisnąłbym grafika o więcej ;-)

Dzięki. Było więcej - wersje kapsułkowe np. - ale odpadły na samym starcie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Położenie jest bez znaczenia, brak czytelności GUZIKÓW! To bardzo ważne, dodatkowo proponował bym zmniejszyć cienie lub usunąć w całości.

No i zastosuj jakiś efekt, by było widać że to faktycznie jest menu w które można kliknąć.

 

Właśnie chcę odejść od guzików. Efekt będzie po wyborze nawigacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako osoba, dla której piękno podwodnego świata ( zwłaszcza rafy ) są czymś wyjątkowym pozwolę sobie jako pierwszy poddać krytyce Twój projekt.

 

Co prawda nie jestem grafikiem ale straszenie innych tak cudownymi rybami jak rekiny i ukazanie na stronie głównej tak okrojonego wizerunku rafy koralowej nie zachęca mnie do odkrywania tych cudów naszej planety.

 

Proponuję poszukać ciekawszej grafiki na stronę główną, np. TU lub TU.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co prawda nie jestem grafikiem ale straszenie innych tak cudownymi rybami jak rekiny i ukazanie na stronie głównej tak okrojonego wizerunku rafy koralowej nie zachęca mnie do odkrywania tych cudów naszej planety.

 

Dziękuję za uwagę. Co do treści to są to tylko zapełniacze wersji roboczej. Docelowo powstaje leksykon rekinów ale z pozytywnego punktu widzenia, włącznie ze wskazówkami jak postępować pod wodą po spotkaniu poszczególnych gatunków rekinów, w tym żarłacza tygrysiego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W każdej z wersji wszystko lekko opada na dół, ja jestem na to wyczulony, bo kiedyś dostałem mocną krytykę za zdjęcie z pochylonym horyzontem. Może tą ostatnią falkę daj nad drugą - wtedy się wyrówna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W każdej z wersji wszystko lekko opada na dół, ja jestem na to wyczulony, bo kiedyś dostałem mocną krytykę za zdjęcie z pochylonym horyzontem. Może tą ostatnią falkę daj nad drugą - wtedy się wyrówna.

Coś w tym jest. Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za uwagę. Co do treści to są to tylko zapełniacze wersji roboczej. Docelowo powstaje leksykon rekinów ale z pozytywnego punktu widzenia, włącznie ze wskazówkami jak postępować pod wodą po spotkaniu poszczególnych gatunków rekinów, w tym żarłacza tygrysiego ;)

Słusznie bo ludzie się w tv Szczęk naoglądali i pewnie gdyby im ktoś pokazał w podobny sposób agresywne śledzie, to by do Bałtyku nie weszli ;)

Ale spróbuj na stronie głównej zaprezentować tak piekne zdjęcia żeby każdy kto na nią wchodzi od razu zrozumiał, że wiele z tych miejsc jest równie cudownych jak ... Białowieża o poranku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest

może się narażę ale dla mnie 3 - po 1 i po 2 wrażeniu ;)

 

 

@edit: OT ;) kiedyś udało mi się złapać w naszym bałtyku iglicznię - chociaż w pl to ma chyba inną nazwę - na 1 rzut oka wyglądała jak mała nić wodorostu albo trawy morskiej ( wymiary jakieś 10 cm długości / 3 mm w przekroju ;) ) tyle, że z oczami i pyskiem na końcu :):)

Edited by Guest

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słusznie bo ludzie się w tv Szczęk naoglądali i pewnie gdyby im ktoś pokazał w podobny sposób agresywne śledzie, to by do Bałtyku nie weszli ;)

Ale spróbuj na stronie głównej zaprezentować tak piekne zdjęcia żeby każdy kto na nią wchodzi od razu zrozumiał, że wiele z tych miejsc jest równie cudownych jak ... Białowieża o poranku.

 

Na pewno nie będzie dyskryminowania polskiej przyrody podwodnej.

Kilka tematów ze starej strony: http://www.rafy.pl/archiwum.php

Share this post


Link to post
Share on other sites
Będę wdzięczny za komentarze.

Czy to ma być strona hobbystyczna czy masz jakiś pomysł na monetaryzację ruchu ?

Bo póki co tego nie widać - nie ma linków do wyjazdów czy zakupu sprzętu.

A jeśli kogoś zachęcisz opisem np. do odwiedzenia np. Blue Hole to po co ma szukać ofert na innych stronach skoro może od razu znaleźć je na Twojej stronie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to ma być strona hobbystyczna czy masz jakiś pomysł na monetaryzację ruchu ?

Bo póki co tego nie widać - nie ma linków do wyjazdów czy zakupu sprzętu.

A jeśli kogoś zachęcisz opisem np. do odwiedzenia np. Blue Hole to po co ma szukać ofert na innych stronach skoro może od razu znaleźć je na Twojej stronie ?

 

Obszar reklamowy właśnie włączyłem. Nie wiem jeszcze czy dam w nim reklamy Google - raczej nie. Już mam umówione 3 centra nurkowe do płatnych skyscrapperów. Później pewnie będzie więcej chętnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przewidujesz coś o rafach na rafy.pl? Bo obecnie nic na to nie wkazuje. A sądząc po nazwie domeny szukałbym tam takiej informacji/zakladki/ dzialu.

 

Edit:

Jak oglądałem Twoją stronę po raz pierwszy to się zastanawiałem gdzie widziałem takie rozwiązanie jak u Ciebie tzn napisy+fale.

Dziś sobie przypomniałem jak po raz kolejny zobaczyłem samochód z pralni. Mają identyczne rozwiązanie.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cała lewa strona do zmiany, te kolumny to tragedia, ale reszta prezentuję się w porządku.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
O wiele lepiej ale to jeszcze nie to.

6,5/10

Zmieniłem lewą kolumnę. Dostanę jakiś punkt więcej?

 

Przewidujesz coś o rafach na rafy.pl? Bo obecnie nic na to nie wkazuje. A sądząc po nazwie domeny szukałbym tam takiej informacji/zakladki/ dzialu.

Pod zakładką "Encyklopedia" będzie m.in. leksykon koralowców i ukwiałów ale to będzie tylko 10% zasobów wiedzy. Organizmy budujące rafy nie będą dominowały. Raczej ich mieszkańcy ale też zwierzęta pelagiczne typu rekiny, manty itd.

 

Jak oglądałem Twoją stronę po raz pierwszy to się zastanawiałem gdzie widziałem takie rozwiązanie jak u Ciebie tzn napisy+fale.

Dziś sobie przypomniałem jak po raz kolejny zobaczyłem samochód z pralni. Mają identyczne rozwiązanie.

Bardzo trudno pokazać samą rafę graficznie. Jakiś ukwiał może wyglądać dziwnie - niby krzak. Fale mają kojarzyć się z wodą. W logo słowo rafy jest pod falami, czyli pod wodą :blink:

 

Cała lewa strona do zmiany, te kolumny to tragedia, ale reszta prezentuję się w porządku.

A teraz? Zmieniłem na inny wygląd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×