Jump to content
Sign in to follow this  
Andro

Broker

Recommended Posts

Może uda się zrobić wreszcie coś na forum we wspólnym interesie.

 

Jeżeli jest osoba, która chce zrobić wysyłkę z zapytaniem do serwisów, czy są zainteresowane zakupem domen z ich branży.

 

Także jeżeli ktoś ma domeny z danego tematu i jest zainteresowany taką formą sprzedaży, niech zgłosi to w tym wątku.

 

Jest to działanie brokera, co można spotkać na np. DNforum. Broker znajduje klientów i pobiera prowizję od sprzedaży.

 

Osoby mające domeny dodatkowo oprócz zgłoszenia tematu, dla którego ma domeny, dobrze jakby podały linki do google z wyszukaniem serwisów, które są potencjalnymi klientami, a także do katalogów stron.

 

Potrzebna jest pewne doprecyzowanie zakresu działań miedzy osobami zainteresowanymi sprzedażą. M.in. idzie o to by broker prowadził działania tylko w uzgodnionym zakresie.

 

Zgłaszam tematy:

> podróże

> randki

> ubiory

> kredyty

> eu fundusze

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osoby mające domeny dodatkowo oprócz zgłoszenia tematu, dla którego ma domeny, dobrze jakby podały linki do google z wyszukaniem serwisów, które są potencjalnymi klientami, a także do katalogów stron.

 

nie no, chyba sobie jaja robisz. tzn., że sprzedający ma wykonać 95% pracy, a broker ma zrobić ctrl+c, ctrl+v i kliknąć "wyślij" w kliencie poczty?

jeśli już to ja brokerowi podaję domeny, które mam na sprzedaż, a on już sam szuka potencjalnych klientów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z domenatorem. Jeśli miałbym skorzystać z usług brokera, to w ten sposób, że ja mu podaję nazwę domeny, a on/ona znajduje kogoś, kto da za nią satysfakcjonującą mnie cenę. Zresztą to też w interesie brokera, żeby prowizja (10-15%) była warta jego/jej pracy. Oczywiście bez faktury VAT lub umowy o dzieło się nie obędzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się z domenatorem. Jeśli miałbym skorzystać z usług brokera, to w ten sposób, że ja mu podaję nazwę domeny, a on/ona znajduje kogoś, kto da za nią satysfakcjonującą mnie cenę. Zresztą to też w interesie brokera, żeby prowizja (10-15%) była warta jego/jej pracy. Oczywiście bez faktury VAT lub umowy o dzieło się nie obędzie.

 

Podpisuję się pod tym co napisał pb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Pomysł ok, ale broker musi włożyć trochę pracy. Właściciel dostaje kasę za odsprzedanie własności, a broker za włożony wkład pracy w wyszukiwanie odbiorców. To chyba sprawiedliwe, prawda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wymagający klienci ;) tylko jak na razie czekamy na brokera, motto forum: zamiast pisać posty, lepiej zarabiać :D

 

 

ps. kwestia prowizji i innych spraw do uzgodnienia,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby wszyscy ludzie wszystko robiliby sami, to nadal pewnie mieszkaliby w jaskiniach :D

 

Tak to już jest, że nie wszyscy idą tą samą drogą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakby wszyscy ludzie wszystko robiliby sami, to nadal pewnie mieszkaliby w jaskiniach ;)

 

Tak to już jest, że nie wszyscy idą tą samą drogą.

lol no sory ale jak komus podam nazwe domeny i maile na które ma wysłać ofertę kupna to wg mnie taka praca jest wart max piwo z biedronki :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednym słowem taki broker to byłby wirtualny odpowiednik biur nieruchomości i ich pośredników, tyle że pośredniczyłby w sprzedaży lub dzierżawy wirtualnej nieruchomości - świetna sprawa taki broker nazw internetowych - sam bym chętnie wszedł w taki interes. Broker mógłby mieć bazę dobrych domen internetowych i w jego interesie byłoby aby był widoczny dla potencjalnych klientów jako baza adresów internetowych, w swoim zakresie starałby się o jak najlepszą sprzedaż domeny swojego klienta, nawet inicjując w swoim zakresie sprzedaż czy tez reklamę konkretnego adresu klienta tam gdzie to tylko możliwe, nawet poza granicami Polski zdobywając kontakty z ludźmi na całym świecie, którzy szukają nowych ciekawych rynków kupna - sprzedaży dla domen internetowych. Broker negocjowałby najlepszą cenę w sprzedaży. W Polsce cały czas upadają i powstają nowe firmy a jest ich kilka milionów, nie każdy jest na tyle kreatywny aby móc wymyślić nową nazwę firmy a taki broker może oferować dodatkowo i nazwę firmy i adres internetowy dla tej firmy. W zasadzie taki broker może oferować mnóstwo innych usług związanych z domeną np. budowa serwisów www, pozycjonowanie, reklama internetowa, budowanie wizerunku firmy w internecie itd.

Tylko nie wiem czy w Polsce na razie nie są to marzenia ściętej głowy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno rynek w Polsce jest dużo trudniejszy, ale w każdym działaniu liczy się pomysłowość i konsekwencja oraz marka, a na nią trzeba trochę popracować. Pytanie jest czy serwisy chcą kupować domeny "na zapas", czy tylko przy konkretnym tworzeniu nowego serwisu. Czy w Polsce jest w ogóle rynek na domeny. :) Broker ma tę przewagę na właścicielem domen, że może mieć w danym temacie domeny od różnych osób i w ten sposób mniejsze koszty. Kwota jaką można uzyskać od końcowego klienta jest kilkukrotnie większa niż od kogoś kto inwestuje w domeny do dalszej sprzedaży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat aktualny. Z mojej strony oferuję prowizję 20%. Chciałbym także uzgodnić zasady działania. Wszelkie sprawy na pm.

 

edit: szukam brokera

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale ty szukasz "brokera" czy oferujesz swoje usługi?

 

no przeciez napisal wyraznie, ze szuka brokera, ktoremu powierzy portfolio i ktoremu daje 20% prowizji od sprzedanej domeny.

 

PS Wielu sobie mysli, ze broker to, och tam, ktos kto siedzi sobie przy telefonie i tyle...Mysle, ze takie myslenie to blad...Broker musi byc AKTYWNY..MUSI! to warunke zaplacenia brokerowi...Tak samo dzialaja agencje PR (piarowskie) - ich dzialanie nie musi z miejsca, w ciagu miesiaca podniesc wartosci firmy, czy zmienic np stosunek konsumenta do firmy, ale niektore dzialania piarowskie sa dlugoterminowe a nawet bardzo dlugoterminowe, wazne, ze taka firma dziala w imieniu klienta i to AKTYWNIE, pisze teksty, zalewa nimi dziennikarzy, zeby sie zainteresowali firma, reprezentuje firme na wszelkich eventach i podsyla oferty, gdzei nalezy sie zareklamowac itd...

 

I podobnie z brokerami, powinni jezdzic na imprezy zwiazane z rynkiem domeniarskim, pokzywac sie wszedzie, taka firma brokerska moglaby jako uzupelnienie oferowac np szkolenia zwiazane z prezencja firmy w internecie, jak wazny jest dobor domeny, szkolenia z pozycjonowania itp..Moze tez sama prowadzic uslugi typu pozycjonowanie, budowa serwisu www (wtedy np. zbudowanie serwisu wokol domeny ale z celem sprzedania tej domeny byloby znacznie drozsza usluga niz tylko wystawienie domeny na swojej stronie i czekanie na manne z nieba)...zainteresowac swoja oferta izby handlowo-przemyslowe i inne instytucje zwiazane z zakladaniem firm, gdzie przyszli przedsiebiorcy kieruja swoje kroki (juz z zamyslem firmy a nawet nazwy firmy) aby juz na tym wczesnym etapie uderzac w przedsiebiorce i oferowac jemu np domeny komplementarne do tego, czym ma sie zamiar zajmowac itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam, również szukam brokera, który korzystnie sprzeda moje domeny za odpowiednią prowizję, dam 20% od transakcji, kontakt na meila: mgemel@tlen.pl lub pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również szukam kogoś kto sprzeda moje domeny za 20% prowizji.

I nie myślę tu o człowieku, który będzie SPAMował i zniechęci potencjalnych nabywców,

ale kogoś, kto po prostu ma odpowiednie zaplecze, ale... pomarzyć można.

 

Może znacie jakieś firmy godne zaufania?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja również szukam kogoś kto sprzeda moje domeny za 20% prowizji.

I nie myślę tu o człowieku, który będzie SPAMował i zniechęci potencjalnych nabywców,

ale kogoś, kto po prostu ma odpowiednie zaplecze, ale... pomarzyć można.

 

Może znacie jakieś firmy godne zaufania?

ja tez szukam :)

oddam 25%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×