Jump to content
Kangur

rama.pl i lumix.pl

Recommended Posts

--- mocno kontrowersyjny wyrok pełen faktów wzajemnie sie wykluczających. Z orzeczenia wynika (stwierdzenie pozwanego ) ze nie jest gospodynią domową i dlatego nie wie/nie wiedział ze "Rama" to mocny trademark .Ale to juz mu nie przeszkadza składać ofertę odsprzedaży domeny za 1,2 mil zl właścicielowi znaku smile.gif Ten fakt mocno podważa zasadność takiego rozstrzygnięcia.----

 

jak napisałem wcześniej : 10 lat temu miałem pomysł na biznes a domena byłaby dobrym adresem....była wolna więc ją zarezerwowałem. nie miałem skojarzenia z margaryną ( miałem w głowie pomysł i ta nazwa kojarzyła mi się z czymś zupełnie innym - i raczej 34 letnich facetów mniej interesują produkty do smarowania...).

W wyroku jest napisane ,że owa propozycja - 1,2 mln - padła po 9 latach ( luty 2009 ) -oczywiście można sobie wyobrazić determinację ,żeby utrzymywać domenę przez 9 lat w celu odsprzedaży ...ale gdyby była na sprzedaż to dlaczego miałbym jej nie zaoferować Unileverowi wcześniej ?

Pełnomocnika ustanowiłem w listopadzie 2009 roku. Rozmowa z lutego była rozmową przedstawicieli dwóch agencji reklamowych a nie przedstawiciela Unilevera i mojej firmy. To Oni ustalili taką wartość domeny. I taka kwota pojawiła się później w dokumentach....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena nie została przez obecnego abonenta zarejestrowana, ale odkupiona za parę tysięcy na allegro. Nie pamiętam, czy na aukcji była jakaś informacja co do "możliwych zastosowań" domeny, ale niewykluczone.

też pisałem...wystawiłem ją ,żeby zobaczyć jakie będzie zainteresowanie i odzew..

Share this post


Link to post
Share on other sites
też pisałem...wystawiłem ją ,żeby zobaczyć jakie będzie zainteresowanie i odzew..

 

 

wzruszyła mnie twoja historia :) domena byla wolna to ja zarejestrowałem no świetnie wolno ci . Tak samo jak wolno ci argumentować ze nie miałeś świadomości marki rama .

A tak z ciekawości to jaki to mial byc biznes pod ta domena rama.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
wzruszyła mnie twoja historia :) domena byla wolna to ja zarejestrowałem no świetnie wolno ci . Tak samo jak wolno ci argumentować ze nie miałeś świadomości marki rama .

A tak z ciekawości to jaki to mial byc biznes pod ta domena rama.pl ?

 

generalnie miał dotyczyć oprawy grafik i obrazów w necie...to wtedy zaczęły pojawiać się ciekawe oferty ram ( to co teraz jest w każdym markecie...) obsługiwałem różne firmy i w rozmowach z nimi zauważyłem ,że jest jakaś szansa na biznes...firmy wychodziły z "siermięgi " i inwestowały w wystrój siedzib...

Share this post


Link to post
Share on other sites
generalnie miał dotyczyć oprawy grafik i obrazów w necie...to wtedy zaczęły pojawiać się ciekawe oferty ram ( to co teraz jest w każdym markecie...) obsługiwałem różne firmy i w rozmowach z nimi zauważyłem ,że jest jakaś szansa na biznes...firmy wychodziły z "siermięgi " i inwestowały w wystrój siedzib...

 

bajki opowiadasz i tyle w temacie .Takie argumentacje sa dobre dla tego Sadu i ok trafiłeś na arbitra który tak uznał ale już cie punktuje

 

1.Nawet na tym forum jest mało osób które zaczęły rejestrować domeny 10 lat temu ! A skoro ktoś tak jak Ty zaczynał to robić 2000 r a do takich sie ja sie rowniez zaliczam ( od 1998 r) to zaczynał rejestracje domen od trademarkow i tak jest prawda ale Ty jesteś inny ten święty :)?

 

2.Dziecko ci powie i nie trzeba byc fachowcem ze do tego co niby chciałeś robić pod domena rama.pl duuuuuuzo lepsza (doskonale o tym wiesz) jest domena w liczbie mnogiej ramy.pl która to jeszcze od 2000 r była parę lat wolna ! Tak wiec ?

 

3.Opowieści z zielonego lasu ze nie jesteś gospodynią i ze nie oglądasz telewizji nie chodzisz do sklepu i nie wiesz ze rama to jedna z najbardziej znanych margaryn posiadających renomę to kit ale ok Sad to łyknął .Rama nie jest na rynku polskim od 2000 r a ochronę posiada od 1975 ale ty o tym nie wiedziałeś ?;)

 

4.Pomijam sprawę pełnomocnika itd i tak dalej .OK miałeś chęć wykręcić wielki koncern na kasę ale ci sie nie udało bowiem za duzo chciałeś .Nie zdziwiłbym sie jakbyś dostał kolejne powództwo do Sadu Powszechnego a tam już takie kity mogą nie być kupione .

Byłbyś czysty jak szyba tylko w przypadku kiedy miałbyś np. dwie domeny czyli rama i ramy i jeśli kiedykolwiek byłaby tam choć wzmianka o planowaniu takiej działalności .Jak tez wówczas kiedy miałbyś sama rama.pl ale NIGDY nie proponował jej na sprzedaż bezpośrednio ( bo przez pełnomocnika to również bezpośrednio ) Unileverowi a tak ja dla mnie masz sporo za uszami tylko ten Sad nie potrafił tego ocenić.

 

5.Nie wiem tylko co chciałeś wyjaśnić jakie nieścisłości ? Jak dla mnie wszystko jest ścisłe i jasne .

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, co by nie powiedzieć, ciekawy wątek się zrobił.

 

@ Michał K. - wiele osób w domenowym świecie popełniło kiedyś ten pierwszy głupi błąd, czyli rejestrację TM, wciskanie na siłę domeny firmie, a jeszcze lepiej byłemu abonentowi itp chcąc się tak prawdziwie po polsku nachapać będąc młodym i głupim. Jednak jeszcze bardziej głupio jest się głupio z tego tłumaczyć. Czas leci, a niektórzy dziecinnieją.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziecko ci powie i nie trzeba byc fachowcem ze do tego co niby chciałeś robić pod domena rama.pl duuuuuuzo lepsza (doskonale o tym wiesz) jest domena w liczbie mnogiej ramy.pl która to jeszcze od 2000 r była parę lat wolna !

Gwoli formalności - Archive pokazuje, że ramy.pl była zarejestrowana już w 2001 roku.

Jednak co do reszty - trudno odmówić Tobie zdecydowanie więcej szczerości niż naszemu dzisiejszemu gościowi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bajki opowiadasz i tyle w temacie .Takie argumentacje sa dobre dla tego Sadu i ok trafiłeś na arbitra który tak uznał ale już cie punktuje

 

1.Nawet na tym forum jest mało osób które zaczęły rejestrować domeny 10 lat temu ! A skoro ktoś tak jak Ty zaczynał to robić 2000 r a do takich sie ja sie rowniez zaliczam ( od 1998 r) to zaczynał rejestracje domen od trademarkow i tak jest prawda ale Ty jesteś inny ten święty :)?

 

2.Dziecko ci powie i nie trzeba byc fachowcem ze do tego co niby chciałeś robić pod domena rama.pl duuuuuuzo lepsza (doskonale o tym wiesz) jest domena w liczbie mnogiej ramy.pl która to jeszcze od 2000 r była parę lat wolna ! Tak wiec ?

 

3.Opowieści z zielonego lasu ze nie jesteś gospodynią i ze nie oglądasz telewizji nie chodzisz do sklepu i nie wiesz ze rama to jedna z najbardziej znanych margaryn posiadających renomę to kit ale ok Sad to łyknął .Rama nie jest na rynku polskim od 2000 r a ochronę posiada od 1975 ale ty o tym nie wiedziałeś ?;)

 

4.Pomijam sprawę pełnomocnika itd i tak dalej .OK miałeś chęć wykręcić wielki koncern na kasę ale ci sie nie udało bowiem za duzo chciałeś .Nie zdziwiłbym sie jakbyś dostał kolejne powództwo do Sadu Powszechnego a tam już takie kity mogą nie być kupione .

Byłbyś czysty jak szyba tylko w przypadku kiedy miałbyś np. dwie domeny czyli rama i ramy i jeśli kiedykolwiek byłaby tam choć wzmianka o planowaniu takiej działalności .Jak tez wówczas kiedy miałbyś sama rama.pl ale NIGDY nie proponował jej na sprzedaż bezpośrednio ( bo przez pełnomocnika to również bezpośrednio ) Unileverowi a tak ja dla mnie masz sporo za uszami tylko ten Sad nie potrafił tego ocenić.

 

5.Nie wiem tylko co chciałeś wyjaśnić jakie nieścisłości ? Jak dla mnie wszystko jest ścisłe i jasne .

 

 

po co nerwy ;)

1. Nie rejestrowałem trademarków...w tamtym czasie miałem zarejestrowane trzy domeny : swojej firmy, rama.pl i com.pl - zapewne było jeszcze wiele domen do zarejestrowania ale zajmowałem się czymś innym.

 

2. nie pytałem żadnych dzieci o to która domena byłaby lepsza.....rama.pl wydawała mi się OK...zresztą dalej tak uważam

 

3. nigdy nie powiedziałem ,że nie chodzę do sklepu ani nie oglądam telewizji.... a to ,że nie jestem gospodynią domową to taki mały fakt. Unilever reklamował swoje produkty w prasie dla gospodyń które nie były w kręgu moich zainteresowań...teraz też nie interesują mnie np. nazwy lakierów do włosów bo jestem łysy ;)

 

4. NIGDY nie zaproponowałem żadnej kasy Unileverowi. Jak napisałem , rozmowa o kasie była prowadzona przez pracowników agencji reklamowych a nie pełnomocnika czy przedstawiciela Unilevera. Pierwszego e-maila o chęci zakupu ( a w zasadzie o chęci rozmów ) dostałem w listopadzie 2009 i nie padła , w naszej korespondencji żadna kwota. Zaraz zresztą Unilever oddał sprawę do Sądu Polubownego.

Na stronie rama.pl przez bardzo długi ( w sumie kilka lat ) okres wisiała wzmianka o planowanej działalności dotyczącej oprawy obrazów i grafik.

 

5. nie mam zamiaru nikogo przekonywać ...mogę na takim forum opisać sprawę taką jaka jest....rozumiem ,że handel domenami jest biznesem częsci internautów i nie widzę w tym niczego złego ale zajmuję się inną działalnością i nigdy nie sprzedałem żadnej domeny...

Share this post


Link to post
Share on other sites
nigdy nie powiedziałem ,że nie chodzę do sklepu ani nie oglądam telewizji.... a to ,że nie jestem gospodynią domową to taki mały fakt. Unilever reklamował swoje produkty w prasie dla gospodyń które nie były w kręgu moich zainteresowań...

Skoro sąd uwierzył, że nie miałeś świadomości renomy tej marki to ja nie będę się Ciebie szczególnie czepiał ale ja też nie jestem gospodynią domową i nie czytam prasy do nich kierowanej ale jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności zapamiętałem tą nazwę nie tylko z półek sklepowych ale także z reklam telewizyjnych, emitowanych już w połowie lat 90-tych ub. stulecia :)

 

 

Widać planowanie ramowego biznesu było czasochłonne i nie każdy miał czas na oglądanie reklam w telewizji ;)

 

dla gospodyń które nie były w kręgu moich zainteresowań...teraz też nie interesują

Gospodynie domowe potrafią być bardzo interesujące ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gospodynie domowe potrafią być bardzo interesujące ;)

 

OK :) żle to ująłem...;) fajna gospodyni nie jest zła ;)

ale rzeczywiście - pamiętam tekst " a łyżka na to : niemożliwe " ....ale ten tekst wtedy chyba chodził już "sam sobie" i pasował do wszystkiego ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×