Jump to content
korneliusz.com

samochód.pl

Recommended Posts

Input, który w międzyczasie do mnie dotarł, wskazywałby jednak na to, iż usunięcie domeny przez NASK mogło być spowodowane (błędną ale zarazem nieodwracalną) komendą techników EuroDns .

 

No właśnie. Trudno obwiniać NASK o to, że wykonała wydane polecenie. Mam tylko nadzieję, że ta sprawa (dotycząca nie tylko tej jednej domeny) skłoni ich (NASK) w końcu do umożliwienia rejestratorom całkowitego wyłączenia komendy domain:delete, która stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla utrzymywanych domen, co niejednokrotnie postulowałem. :P Ale swoją drogą, machnąć się o miesiąc, ech... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeprowadziłem dedukcję na podstawie publicznie dostępnych danych i wynika z niej, że domena została przypadkowo (błąd systemu lub człowieka) skasowana przez EuroDNS i mimo kontaktu z NASK nie dało się już nic zrobić (opcja), może dlatego o utratę domeny obwiniana jest NASK (która "odmówiła" pomocy) podczas gdy prawdziwy winny jest gdzie indziej. W tym świetle powinien to być raczej powód do zmiany rejestratora (na co namawiałem FS już dawno temu, a od tamtej pory stracił już wiele domen utrzymywanych w EuroDNS) niż do rezygnacji z inwestowania w .pl. ;)

 

Widzę, że nasze posty w kwestii merytorycznej, nałożyły się na siebie .

Co do zmiany rejestratora lub/i dochodzenia ewentualnych roszczeń, tu się sprawa nieco komplikuje . Od dawna przecież wiadomo, że DI jest powiązany kapitałowo z EuroDns .

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie. Trudno obwiniać NASK o to, że wykonał wydane polecenie. Mam tylko nadzieję, że ta sprawa (dotycząca nie tylko tej jednej domeny) skłoni ich (NASK) w końcu do umożliwienia rejestratorom całkowitego wyłączenia komendy domain:delete, która stanowi najpoważniejsze zagrożenie dla utrzymywanych domen, co niejednokrotnie postulowałem. :P Ale swoją drogą, machnąć się o miesiąc, ech... ;)

 

To, że ktoś się pomylił nie jest jeszcze powodem do anulowania możliwości usuwania domen, co jest dobrym rozwiązaniem w pewnych okolicznościach. Tak czy inaczej, jeżeli było tak jak myślisz, co jest bardzo prawdopodobne, to mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją i NASK postąpił jak najbardziej słusznie.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widzę, że nasze posty w kwestii merytorycznej, nałożyły się na siebie .

Co do zmiany rejestratora lub/i dochodzenia ewentualnych roszczeń, tu się sprawa nieco komplikuje . Od dawna przecież wiadomo, że DI jest powiązany kapitałowo z EuroDns .

 

Dropped też, a jakoś zmienił dostawcę usług z marnie działającego EuroDNS na keysys. No chyba że EuroDNS już się wycofał z dropped, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. ;-)

 

Rozumiem i serdecznie współczuję .

Mam przynajmniej nadzieję, że znasz swoje prawa .

Raz do roku deputat na odzież roboczą i dwa razy w tygodniu posiłek regeneracyjny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
. :P Ale swoją drogą, machnąć się o miesiąc, ech... ;)

 

 

jesli dokladnie o miesiac, to jako programista znam ten problem;)

w jezykach typu C++ miesiace sa maja wartosci od 1..12... a jak przechodzilem niedawno na jave to okazalo sie ze styczen to wartosc 0 (a dni licza od 1)

I przy wszystkich operacjach odczytu z bazy i pokazywania daty w okienku musze pamietac aby dodac 1, a przy zapisie -1

Nie mam pojecia kto to wymyslil.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dropped też, a jakoś zmienił dostawcę usług z marnie działającego EuroDNS na keysys. No chyba że EuroDNS już się wycofał z dropped, nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem. ;-)

Keysystems też jest z nimi powiązany kapitałowo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony wiem tyle, że API Keysystems sprawia nam znacznie mniej problemów. Właściwie z domenami globalnymi w KS nie mamy żadnych, co mam nadzieje, może wpłynąć na poprawę wizerunku i zaufania do stabilności Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domenę zarejestrowano o 10:38:30, a o 10:38:44 już ktoś znów założył opcję. 3 raz opcja już się chyba nie zrealizuje, chociaż patrząc na historię tej domeny to wszystko jest możliwe ;)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawę domeny samochód.pl znam tylko z relacji Freddiego. Nie wiadomo, kto skasował domenę. Osobiście nie sądzę, aby zrobił to NASK (choć, jak wiadomo, NASK ma prawo skasować domenę w przypadku podania błędnych danych abonenta).

 

EuroDNS nie wycofał się z Dropped, co nie zmienia faktu że kluczowe decyzje co do polityki serwisu podejmuję ja a nie EuroDNS, i kieruję się w tym interesem klientów a nie udziałowców. Dlatego nie rejestrujemy już domen globalnych w EuroDNS, dzięki czemu ich transfery wreszcie działają, DNSy wreszcie się zmieniają, i można je przedłużać kiedy wygasają. KeySystems nie jest powiązany kapitałowo z Dropped.

Share this post


Link to post
Share on other sites
KeySystems nie jest powiązany kapitałowo z Dropped.
Nie jest może bezpośrednio, ale pośrednio tak, gdyż BIP Investment Partners zainwestował zarówno w EuroDNS jak i w Key-Systems. EuroDNS z kolei zainwestował w Dropped.

 

BIP jest też inwestorem w Domain Invest Freddiego.

Edited by korneliusz.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jest może bezpośrednio, ale pośrednio tak, gdyż BIP Investment Partners zainwestował zarówno w EuroDNS jak i w Key-Systems. EuroDNS z kolei zainwestował w Dropped.

 

BIP jest też inwestorem w Domain Invest Freddiego.

W tym sensie tak, ale to już piąta woda po kądzieli - w takim stopniu chyba każdy jest powiązany z każdym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta domena budzi niezdrowe, bo nieracjonalne, snobistyczno-sentymentalne emocje. To coś jak zdjęcie rentgenowskie klatki Marylin Monroe - właściwie nikomu do niczego niepotrzebne, ale jednocześnie przez każdego pożądane :rolleyes: Nigdy nie trafiła do EU i raczej mała szansa, że trafi - tym bardziej, że na rynku D2D trzyma się w cenie, a IDNy jakoś specjalnie nie podbiły serc kupujących. Nie mówię już o tym, że liczba pojedyncza zamiast mnoga... Jedyna szansa sprzedaży to kolejne D2D. Nie twierdzę, że domena nie ma wartości, oczywiście że ma. Każdy przedmiot jest tyle wart ile ktoś inny jest w stanie za niego zapłacić, a płacą jak widać dużo :rolleyes: W każdym razie chyba każdy się ze mną zgodzi, że pierwsza transkacja zbudowała legendę tej domeny i na tejże legendzie jest ona dalej niesiona ;) Gdyby pierwsza transakcja była na kwotę 130zł albo 1300zł, to nikt by o niej teraz nie pisał. A że kiedyś ktoś jakimś cudem dał 13 000, to teraz nie znajdzie się chętny żeby oddać ją taniej :)

 

PS. Przypominam, że www.supersamochód.pl i www.alesamochód.pl można kupić po 12 zł ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×