Jump to content
Sign in to follow this  
Kokoro

Obrona przed firmami telemarketingowymi

Recommended Posts

Wielu z was na pewno otrzymuje telefony z różnymi niechcianymi ofertami, czasem po kilka razy dziennie. Rozmawiałem kiedyś z kolegą z holandii i u nich jest coś takiego, że można zgłosić swój numer do bazy telefonów, na które nie wolno dzwonić z takimi ofertami (https://www.bel-me-niet.nl). Jest to u nich usankcjonowane prawem i marketingowcy rzeczywiście przestają wydzwaniać po takiej rejestracji. Jaka szkoda, że u nas czegoś takiego (jeszcze) nie wprowadzono. Nie dość, że takie telefony są irytujące (szczególnie z tą samą ofertą, gdy poprzednim razem grzecznie odmówiło się), to jeszcze odciągają od pracy i marnują cenny czas. Zastanawiam się, czy może zorganizować w sieci jakąś petycję do rządu o wprowadzenie takiego rejestru jak w holandii również u nas w Polsce. Co wy na to ?

Edited by Kokoro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domainerzy się nie zgodzą. Jak bedą wtedy dzwonić z ofertami sprzedaży do wszystkich z panoramy firm? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domainerzy się nie zgodzą. Jak bedą wtedy dzwonić z ofertami sprzedaży do wszystkich z panoramy firm? :)

Hehe. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba sobie żartujesz, u nas ma być coś, co będzie przestrzegane prawnie. Kpisz sobie? Nawet jak dojdzie do pozwu o spam i wyroku, to sąd orzeknie, że jest "znikoma szkodliwośc społeczna czynu" i zamiast dowalić któryś milionik złotych kary, to puści wszystko mimo uszu.

 

Powiedzmy, że jestem w Erze. Powiedzmy, że zastrzegłem sobie, że nie życze sobie żadnych ofert marketingowych. Absolutnie żadnych. Dostałem nawet sms z potwierdzeniem tego zastrzeżenia. I co? Raz, dwa razy w miesiącu ktoś dzwoni z ofertą ubezpieczenia czy jakiegoś konta. Nawet nie raczy na dzień dobry zapytać, czy może przedstawić ofertę lub powiedzieć, na jakiej podstawie dzwoni, tyolko od razu wali z automatu tekst nauczony na szkoleniach sprzedażowych. No więc zgłosiłem to, ponownie zapisano i.. polecono, że jak jeszcze raz będzie jakiś telefon, to... mogę uprzejmie napisać pisemko do szefostwa Polskiej Telefonii Cyfrowej ERA. Może mam jeszcze do listu bombonierkę dołączyć? Super, pójdę walczyć ze spamerami, bo nie mam co robić z kasą, tylko chcciałbym jak najlepiej dla jakiegoś prawnika.

 

A ty tutaj wyjechałeś z jakimiś uregulowaniami prawnymi, hehe. One są. Ale przestrzeganie prawa to już inna bajka.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanawiam się, czy może zorganizować w sieci jakąś petycję do rządu o wprowadzenie takiego rejestru jak w holandii również u nas w Polsce. Co wy na to ?

 

Chyba ostro musieli Ci zajść za skórę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram taki pomysł. Taki rejestr istnieją już od dawna m.in w USA ( https://www.donotcall.gov ). Po zarejestrowaniu się, firmy mają 31 dni na dostosowanie się. Jeżeli nie, to kary zaczynają się od 11,000 USD, a kończą na kilku milionach.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy taki rejestr dotyczy również biur badań opinii publicznej albo badających rynek?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sposób jest prostu - jak następnym razem zadzwonią powiedz, że właśnie popełniasz samobójstwo albo je popełnisz, jeśli się nie rozłączy lub zadzwoni jeszcze raz.. Słyszałem kiedyś o takiej metodzie, choć jeszcze nigdy nie wypróbowałem...

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stosuję inną metodę. Mówię wprost telemarketerowi, że marnuje na mnie swój czas bo i tak nic nie wezmę - lepiej niech go poświęci na kolejną osobę z listy. Zazwyczaj skutkuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z kolei czytałem o "zbijaniu z tropu" tekstami "a co Pani ma na sobie", "Czy Pan się dziś golił" itp. Ma po nich następować często pauza, którą można wykorzystać na "do widzenia" :P

 

Ale empirycznie tego nie sprawdziłem więc nie wiem jak działa w rzeczywistości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja z kolei czytałem o "zbijaniu z tropu" tekstami "a co Pani ma na sobie", "Czy Pan się dziś golił" itp. Ma po nich następować często pauza, którą można wykorzystać na "do widzenia" :P

 

Ale empirycznie tego nie sprawdziłem więc nie wiem jak działa w rzeczywistości.

Dobre! Przy następnym telefonie wypróbuję z przyjemnością.. Mam nadzieję, że telemarketerem będzie kobieta.. :blink:

 

Z drugiej strony może być mi szkoda tej "pani". W końcu to tylko jej praca.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy taki rejestr dotyczy również biur badań opinii publicznej albo badających rynek?

Rejestr dotyczy każdej firmy , banku itp. Mogą oni zadzwonić do Ciebie, tylko jeżeli otrzymają na to wyraźną zgodę. Oczywiście są od tego pewne wyjątki, np. jeżeli telefon jest od podmiotu będącego Twoim stałym partnerem biznesowym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestr dotyczy każdej firmy , banku itp. Mogą oni zadzwonić do Ciebie, tylko jeżeli otrzymają na to wyraźną zgodę. Oczywiście są od tego pewne wyjątki, np. jeżeli telefon jest od podmiotu będącego Twoim stałym partnerem biznesowym.

 

Rozumiem. Dzięki :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. . jak do mnie dzwonią na stacjonarny to przełączam na sekretarkę " Nie ma nas w domu... masz coś pilnego to się nagraj.. a jak nie to palec ci w oko"

Nikt nie zostawił wiadomości :P

 

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi naparzają na komórke ciagle jakies zastrzezone, okazuje sie ze najczesciej to reklama z sieci komorkowej (automat), pani z banku oferujaca lepsza karte, czy też pani z OFE oferująca ubezpieczenie na życie :P

a ja glupi czekam na telefon od KK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio było kilka telefonów gdzie Pani (Pan) dzwoniła niby to z zagranicy (raz z NY) oznajmiając w jęz. angielskim, że moja firma została wybrana i oferują jakąś tam współpracę. W tle zawsze było słychać podkład szumów dużego biura. Co to za nowa ściema ? Mieliście też takie telefony?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio było kilka telefonów gdzie Pani (Pan) dzwoniła niby to z zagranicy (raz z NY) oznajmiając w jęz. angielskim, że moja firma została wybrana i oferują jakąś tam współpracę. W tle zawsze było słychać podkład szumów dużego biura. Co to za nowa ściema ? Mieliście też takie telefony?

 

Mi się zdarzyło, że dzwonił do mnie jakiś automat z zastrzeżonego numeru i informował o jakiejś wygranej. Oczywiście aby ją uzyskać musiałbym wysłać smsa. Te firmy robią się coraz bardziej bezczelne i zastanawiam się kiedy w końcu ktoś zrobi z tym porządek ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Te firmy robią się coraz bardziej bezczelne i zastanawiam się kiedy w końcu ktoś zrobi z tym porządek ;)

Od kiedy człowiek przegrał z komputerem [w szachy] robi się to coraz trudniejsze :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od kiedy człowiek przegrał z komputerem [w szachy] robi się to coraz trudniejsze ;)

 

Aczkolwiek nie niemożliwe :P dopóki człowiek rządzi maszyną, a nie na odwrót jeszcze jest szansa.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×