Jump to content
Sign in to follow this  
J23

Finaliści StartupFest 2010 i ich domeny pod e-biznes.

Recommended Posts

Oto lista finalistów StartupFest 2010 (projekt AGORY):

 

Achilles

Adternative.net

Evenea.pl

Filmaster Mobile

Iterative Translation by Monolinguists

HellBuzz

Mind the Kids!

mKrzyżówki

PicAds

Popla

Popler.TV

R1NG.pl

Smartupz

Sumos.pl

szukajauto.pl

Testuj.pl

tropMy.net

Zagadnij.pl

Zetemes.pl

zubibu.com

 

Na tych domenach powstaną projekty Biznesowe. Co sądzicie? Czy uda się twórcom serwisów zbudować na tych nazwach-domenach MARKĘ? Czy powierzyłbyś ich twórcom swoje pieniądze jako inwestor? Czy warto stawiać na "biegacza" biegnącego w sandałach z supermarketu maraton? Wiem, wiem - niektórzy kenijczycy biegają na bosaka! ...pytanie jednak pozostaje.

 

Jak patrzę na niektóre domeny to nie rozumiem o co chodzi - np. R1NG.pl - może mnie ktoś oświeci?! Rozumiem, żeby nazwać serwis "ring", ale żeby się aż tak pomylić... (?!)

RING - R1NG - to nawet literówka nie jest...

 

Żeby nie być tylko krytycznym wspomnę, że niektóre nazwy są w/g mnie OK, ale długa droga edukacyjna przed nami (jako środowiskiem). Oj, dłuuuga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslisz, że dobry serwis da się zrobić tylko na generykach? W jakiej szkole się tego uczyłeś.

 

Spójrz na to:

 

Google’s 1000 Most Visited Sites List

 

W pierwszej 30-tce znalazłem 3 domeny generyczne (live, ask, apple)

 

***

 

A co do R1NG.pl to jest to nazwa z rodzaju tych "słitaśnych" tak jak N1CKOLA - tytuł serialu. ma się kojarzyć bardziej młodzieżowo, co oczywiście nie idzie w parze z praktycznym wstukiwaniem na klawiaturze (utrata ruchu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myslisz, że dobry serwis da się zrobić tylko na generykach? W jakiej szkole się tego uczyłeś.

 

Czy ja pisałem, że "tylko generyki"? Z listy podoba mi się popla - dobra, krótka i wpadająca w ucho nazwa na brand.

 

Dzięki za przykład z N1COL'ą - zatrybiłem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tu widzę projekt naszego serdecznego kolegi z forum. Obyś wygrał reklamę o wartości 100k! Szczerze tego życzę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja tu widzę projekt naszego serdecznego kolegi z forum. Obyś wygrał reklamę o wartości 100k! Szczerze tego życzę :)

Też mu kibicuję i życzę powodzenia. Ale z moją stroną testuj.net i tak nie wygra, gdyż ma już wyrobioną markę w sieci :)

 

ps. Czy jest gdzieś opisane, czego konkretne projekty dotyczą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps. Czy jest gdzieś opisane, czego konkretne projekty dotyczą.

 

Można sprawdzić np. pod linkami z pierwszego postu, pod większością stoją te startupy. :)

 

testuj.pl akurat nie działa. :) W sumie może i działa, ale pyta o login i hasło tylko.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
....W sumie może i działa, ale pyta o login i hasło tylko.

Bo to takie założenie tego projektu :)

Więcej funkcji nie będzie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
testuj.pl akurat nie działa. :) W sumie może i działa, ale pyta o login i hasło tylko.

No to sobie potestowałem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×