Jump to content
DESiGNER

AZ.pl wyciąga armaty wobec konkurencji :)

Recommended Posts

A ja wczoraj doznałem niemiłego zaskoczenia . Dodałem do przechwycenia IDN mojego serwisu który zapomniałem opłacić . Dodałem przechwycenie tylko w AZ i ku mojemu zdziwieniu domena się zwolniła a automat przechwytujący w AZ cisza . Zarejestrowałem ponownie wolną i tym razem opłacając odrazu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Przykład domeny bardzo pomógłby ustalić przyczynę problemu. Tu (skoro już zarejestrowana) lub na priv.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

 

Przydało by się wprowadzić przypomnienie o końcu terminu opłacenia, jeśli nie ma smsem to chociaż mailem.

Przyzwyczajony z dropped, opłacać domeny pod koniec terminu,

w Az 2 przechwycone domeny 2 nie opłacone na czas i koniec przygody z przechwytywaniem heh szybko i sprawnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Wprowadzimy to z pewnością (planujemy na 24h przed terminem).

 

Proszę o ID Panelu Klienta na maila. Może uda mi się pomóc ;).

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Denerwuje mnie trochę dziwny sposób licytacji. Jeśli na aukcji osiągnięte jest powiedzmy 50 PLN - ja chcę ustawić swojego maksa na 100 PLN to aukcja automatycznie jest podbita do 100 PLN zamiast o powiedzmy 10 PLN (czyli wejście na 60 PLN).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się.

 

Ponadto przy pobieraniu listy domen na giełdzie czy dodanych do przechwycenia bardzo irytujące są dwa fakty

1. nie ma oddzielenia samej nazwy domeny od kategorii, podkategorii itp ( przy giełdzie ) oraz daty przechwycenia ( przy przechwytywaniu )

Tutaj dobrze by było żeby była możliwość wyboru czy się chce otrzymać takie dane czy też nie.

Mnie to akurat jest zupełnie niepotrzebne :)

 

2. Przy pobieraniu - uciążliwe jest przy większej ilości domen brak możliwości pobrania wszystkich od razu .... trzeba to robić na raty

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadzam się.

 

Ponadto przy pobieraniu listy domen na giełdzie czy dodanych do przechwycenia bardzo irytujące są dwa fakty

1. nie ma oddzielenia samej nazwy domeny od kategorii, podkategorii itp ( przy giełdzie ) oraz daty przechwycenia ( przy przechwytywaniu )

Tutaj dobrze by było żeby była możliwość wyboru czy się chce otrzymać takie dane czy też nie.

Mnie to akurat jest zupełnie niepotrzebne :)

 

2. Przy pobieraniu - uciążliwe jest przy większej ilości domen brak możliwości pobrania wszystkich od razu .... trzeba to robić na raty

 

Witam,

 

@Jarek17 - Zmiany mechanizmu licytacji są już w testach. Chcielibyśmy wprowadzić to najpóźniej w przyszłym tygodniu.

 

@pshemec - pobierając listę domen z Giełdy czy Przechwytywania wszystkie kolumny (w tym nazwa domeny) są oddzielone od siebie średnikiem. Otwierając taki plik w Excelu lub OpenOffice w pierwszej kolumnie powinna być widoczna nazwa domeny. Chyba, że źle rozumiem problem...

 

Odnośnie stronnicowania pobieranego pliku - w pełni zgoda. Będziemy to realizować.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa...

 

Jak zasilasz portfel w AZ to wpłacasz jakąś kwotę, a oni od razu pobierają z niej podatek VAT, co powoduje, że zasilasz portfel obniżoną o ten podatek kwotą. Przykładowo wpłacamy 123zł i w portfelu mamy 100zł.

 

Natomiast jak przechwytuję domenę to płacę 28,99. Nie wiem skąd wzięła się u nich taka suma, jeśli przy przechwytywaniu podana jest cena 20zł netto. Jeżeli płacę pieniędzmi z portfela, gdzie zapłaciłem już podatek to przechwycenie powinno mnie kosztować te 20zł i ani grosza więcej. Jakby pobierali podwójnie podatek co również nie byłoby na miejscu to za przechwycenie odciągnęliby 24,60, a nie 28,99 więc o co tutaj chodzi? Macie podobne problemy?

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziwna sprawa...

 

Natomiast jak przechwytuję domenę to płacę 28,99. Nie wiem skąd wzięła się u nich taka suma, jeśli przy przechwytywaniu podana jest cena 20zł netto. Jeżeli płacę pieniędzmi z portfela, gdzie zapłaciłem już podatek to przechwycenie powinno mnie kosztować te 20zł i ani grosza więcej. Jakby pobierali podwójnie podatek co również nie byłoby na miejscu to za przechwycenie odciągnęliby 24,60, a nie 28,99 więc o co tutaj chodzi? Macie podobne problemy?

 

...

 

8,99 to opłata za rejestrację domeny. Płacisz 20 zł za przechwycenie (+23% podatku) oraz 8,99 za rejestrację domeny (+23% podatku) razem wychodzi 35,66 zł.

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

AZ złapało domenę, którą zleciłem do przechwycenia i jestem w aukcji z "Anonimowym użytkownikiem". Czy to jest normalne? Gdzie można sobie ustawić "anonimowość"? Niestety nie mogę tego znaleźć... Użyteczność i intuicyjność AZ jest po prostu ZEROWA (od zawsze zresztą.. panel administracyjny i strona główna mają to samo).

 

Poza tym trochę się zdziwiłem jak działa licytacja... Tu nie jest tak, że jak user A dał 50 zł, user B 100zł to aktualna cena to 60zł (przebitka o 10) tylko właśnie... 100 :-) Się trochę rozpędziłem i z marszu dałem maksymalną kwotę, jaką jestem w stanie dać za domenę i taka jest aktualna cena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym trochę się zdziwiłem jak działa licytacja... Tu nie jest tak, że jak user A dał 50 zł, user B 100zł to aktualna cena to 60zł (przebitka o 10) tylko właśnie... 100 :-) Się trochę rozpędziłem i z marszu dałem maksymalną kwotę, jaką jestem w stanie dać za domenę i taka jest aktualna cena :)

patrz kilka postów wyżej, w tym tygodniu ma być poprawka

Share this post


Link to post
Share on other sites
patrz kilka postów wyżej, w tym tygodniu ma być poprawka

 

A.. fakt, nie czytałem ;-) Nawet takie same przykładowe kwoty podałeś :-)

Ciekawe czy poprawka weźmie pod uwagę trwające i zakończone aukcje, bo nie wiem dlaczego z powodu błędu AZ mam zapłacić "za dużo" za wylicytowaną domenę..

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ złapało domenę, którą zleciłem do przechwycenia i jestem w aukcji z "Anonimowym użytkownikiem". Czy to jest normalne? Gdzie można sobie ustawić "anonimowość"? Niestety nie mogę tego znaleźć... Użyteczność i intuicyjność AZ jest po prostu ZEROWA (od zawsze zresztą.. panel administracyjny i strona główna mają to samo).

 

Anonimowy użytkownik to osoba która nie ustawiła swojego profilu

na Giełdzie Domen. Profil ten jest niezbędny do uczestnictwa w regularnych

aukcjach i licytacjach, natomiast do przechwytywania nie jest wymagany.

 

Proszę spróbować wejść do Giełdy Domen:

 

https://panel.az.pl/produkcyjny/MarketList.do

 

Panel powinien poprosić o uzupełnienie profilu. Przy okazji proszę rzucić okiem

wygląd i intuicyjność tej części Panelu. To jest wygląd który implementujemy

w jego pozostałych częściach. Niestety radykalna poprawa interfejsu i użyteczności

tego narzędzia wymaga prac u podstaw co trwa.

 

Poza tym trochę się zdziwiłem jak działa licytacja... Tu nie jest tak, że jak user A dał 50 zł, user B 100zł to aktualna cena to 60zł (przebitka o 10) tylko właśnie... 100 :-) Się trochę rozpędziłem i z marszu dałem maksymalną kwotę, jaką jestem w stanie dać za domenę i taka jest aktualna cena

 

Nowy mechanizm obejmie swoim działaniem wszystkie nowe aukcje.

W sprawie aktualnej proszę o kontakt na priv.

 

SZN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Anonimowy użytkownik to osoba która nie ustawiła swojego profilu

na Giełdzie Domen. Profil ten jest niezbędny do uczestnictwa w regularnych

aukcjach i licytacjach, natomiast do przechwytywania nie jest wymagany.

 

Zmienimy to zachowanie i będziemy prosili o uzupełnienie samego nick-a przed podejściem do aukcji domeny przechwyconej. Tymczasowo w miejsce "Anonima" wprowadzimy imię oferenta.

 

Odnosząc się do mojej wcześniej wypowiedzi o wdrożeniu zmian w sposobie licytowania - skończyliśmy już testy ale niestety zbyt późno aby wdrożyć tą zmianę przed weekendem. Trudno byłoby nam zareagować na ewentualne nieścisłości. Poprawka ta będzie dostępna od poniedziałku od rana. Wybaczcie błąd w estymacji.

 

W zamian usunęliśmy mechanizm komentowania z Giełdy - większość aukcji to aukcje specjalne w których nie ma on sensu. Teraz ostatnia ikonka przy użytkowniku wskazuje na ilość przechwyconych domen zamiast na ilość komentarzy. Same ikonki też przeszły lekki lifting. Efekty widać na:

 

http://domeny.az.pl/

 

(być może będzie potrzebne odświeżenie strony w przeglądarce)

 

Miłego weekendu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowy mechanizm obejmie swoim działaniem wszystkie nowe aukcje.

W sprawie aktualnej proszę o kontakt na priv.

 

Dziękuję za zaangażowanie (był nawet telefon z AZ w tej sprawie). Dzięki Pana interwencji domenę kupiłem za 37zł brutto zamiast za 200 :-) A była to domena, na której szalenie mi zależało.

BTW: rozsądniej jest robić przebicia o 10zł a nie o 1zł, nie wiem jak to będzie w przyszłości, ale dycha wydaje się sensownym przebiciem.

 

Nie rozumiem tylko dlaczego domena pojawi się w moim panelu dopiero 5 dni po zakończeniu aukcji, mimo iż jest już opłacona i zarejestrowana na moje dane :-) Proszę o sensowne wytłumaczenie tego faktu :-) Dobrze byłoby mieć już nad nią kontrolę, skoro jestem jej abonentem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem tylko dlaczego domena pojawi się w moim panelu dopiero 5 dni po zakończeniu aukcji, mimo iż jest już opłacona i zarejestrowana na moje dane :-) Proszę o sensowne wytłumaczenie tego faktu :-) Dobrze byłoby mieć już nad nią kontrolę, skoro jestem jej abonentem.

Tez to zauwazylem.

Pewnie AZ łapie 'na partnerow' i domena dopiero za 5 dni bedzie przetransferowana do 'glownego' AZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tez to zauwazylem.

Pewnie AZ łapie 'na partnerow' i domena dopiero za 5 dni bedzie przetransferowana do 'glownego' AZ.

 

No właśnie nie. Dzisiaj np. AZ przechwyciło mi inną domenę (bez aukcji) i od razu miałem ją w panelu, a na tamtą z aukcji muszę czekać 5 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za zaangażowanie (był nawet telefon z AZ w tej sprawie). Dzięki Pana interwencji domenę kupiłem za 37zł brutto zamiast za 200 :-) A była to domena, na której szalenie mi zależało.

s*******c.pl? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, c*********a.pl ;-)

 

Jak rzuciłem okiem na wątek to myślałem, że pojawiły się wulgaryzmy :).

 

W łapaniu domen dla AZ uczestniczy konsorcjum w którego skład wchodzi także samo AZ.pl. Jeśli domena zostanie przechwycona przez AZ.pl to domena znajduje się w Panelu od ręki. W przeciwnym wypadku musimy odczekać regulaminowe 5 dni na transfer między partnerami.

 

Stąd właśnie różne zachowanie domen po przechwyceniu.

 

Przy okazji - dziękuję wszystkim bardzo za bardzo udany weekend z przechwytywaniem i gratuluję wszystkich przechwyceń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

panel klienta nie do opanowania zero intuicji masakra , męczy mnie to, nie lubię się domyślać co gdzie jest

testu na IQ nie potrzebuję :)

czy przy zerowym saldzie można licytować domenę,

i chyba coś jest z połączeniem paypal skopane,gdy próbuję doładować saldo ( mam środki na PP a odrzuca że nie może pobrać z karty ? ;)

aukcja się kończy jutro o wyśmienitej godzinie porannoprzedpołudniowej ;)

pzdr szymon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka funkcjonalności jakie proponuję zmienić/poprawić

 

- wystawianie Aukcji jeżeli domena jest na Giełdzie - wg mnie zdecydowanie ułatwi się sprawę jak będzie możliwość z poziomu Giełdy dać domenę na Aukcję ( a nie usuwać a następnie wystawiać Aukcję )

- przy Aukcjach powinna być możliwość ustawienia jednej ceny minimalnej i Kup Teraz

- tak samo przy Kategorii , Podkategorii i czasu trwania aukcji

- przydała by się opcja wstawiania jednego Opisu na wszystkie domeny w portfolio - strasznie upierdliwe jest wklepywanie tego samego tekstu przy 100 i więcej domenach

- nie działa ustawianie domen wg cen ( od mniejszej do największej i odwrotnie ) .... btw przydała by się również możliwość ustawiania ilości domen na stronie - obecne 25 jest jak dla mnie ilością zbyt małą.

Edited by pshemec

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie można sprawdzić ile ktoś domen przechwycił?

 

IPhone 4 chcesz wygrać ? :)

 

Pierwsza publikacja listy będzie miała miejsce 28.01.2011 r. (piątek).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×