Jump to content
DESiGNER

AZ.pl wyciąga armaty wobec konkurencji :)

Recommended Posts

panel klienta nie do opanowania zero intuicji masakra , męczy mnie to, nie lubię się domyślać co gdzie jest

testu na IQ nie potrzebuję :)

czy przy zerowym saldzie można licytować domenę,

i chyba coś jest z połączeniem paypal skopane,gdy próbuję doładować saldo ( mam środki na PP a odrzuca że nie może pobrać z karty ? ;)

aukcja się kończy jutro o wyśmienitej godzinie porannoprzedpołudniowej ;)

pzdr szymon

 

 

Witam,

 

Nie są potrzebne środki ani do przechwytywanie ani udziału w aukcji (inna sprawa, że ze względu na dość krótkie terminy płatności jest wygodniej mieć wcześniej zasilony Panel). Jeśli po przechwyceniu lub wygraniu aukcji brakuje wystarczającej ilości środków w Panelu Klienta zostaje wysłany email z prośbą o zapłatę elektroniczną wraz z gotowym linkiem do płatności.

 

Zasilanie salda Panelu za mocą PayPal sprawdzamy - dziękuję za zgłoszenie.

 

SZN

 

Hej własnie przypadkiem odkryłem że jak sprawdzam jakąś domenę pod kątem dostępności w az.pl i znajduje się ona na giełdzie w wynikach jest link do oferty na giełdzie!! Jak dla mnie to jest HIT !! bo w końcu przeciętny klient może trafić na ofertę na giełdzie nie mając o pojęcia o jej istnieniu

 

Jakby nie patrzeć AZ.pl odkrywa swoje AS-y wobec konkurencji . Po newsie o przechwytywaniu przyszedł czas na giełdę domen . Konkurencja już może się bać ;)

 

Witam,

 

Nie musi być dokładnie takiej domeny. Wystarczy, że jest podobna:

 

http://www.az.pl/krok-pierwszy.html?name=f...amp;x=0&y=0

 

W tabeli poniżej najpopularniejszych rozszerzeń pojawią się oferty z Giełdy Domen (pasujące, a przy ich braku ekskluzywne).

 

SZN

 

(edit: włączył mi się widok drzewka i przez przypadek odpisałem na wiadomość sprzed kilku miesięcy, wybaczcie)

 

IPhone 4 chcesz wygrać ? ;)

 

Dziękuję za odpowiedź ;).

 

Dla niezorientowanych (w co nie wierzę):

 

http://aznews.pl/2011/01/wygraj-iphone-4-w-konkursie-az-pl/

 

Kilka funkcjonalności jakie proponuję zmienić/poprawić

 

- wystawianie Aukcji jeżeli domena jest na Giełdzie - wg mnie zdecydowanie ułatwi się sprawę jak będzie możliwość z poziomu Giełdy dać domenę na Aukcję ( a nie usuwać a następnie wystawiać Aukcję )

- przy Aukcjach powinna być możliwość ustawienia jednej ceny minimalnej i Kup Teraz

- tak samo przy Kategorii , Podkategorii i czasu trwania aukcji

- przydała by się opcja wstawiania jednego Opisu na wszystkie domeny w portfolio - strasznie upierdliwe jest wklepywanie tego samego tekstu przy 100 i więcej domenach

- nie działa ustawianie domen wg cen ( od mniejszej do największej i odwrotnie ) .... btw przydała by się również możliwość ustawiania ilości domen na stronie - obecne 25 jest jak dla mnie ilością zbyt małą.

 

Dziękuję za uwagi. Szczególnie pierwszy punkt był już akcentowany wcześniej więc chcielibyśmy to wdrożyć.

 

Punkty 2 i 3 - czy masz na myśli możliwość wystawienia hurtowo wielu domen z jednymi ustawieniami?

 

Pozdrawiam,

 

SZN

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam jedno ważne pytanie: czy usługa przechwytywania domen w AZ.pl wiąże obie strony jakąś umową, czy jednak jest to usługa jednostronna, w której użytkownik ma tylko obowiązki (np. obowiązek zapłaty) a AZ.pl jedynie prawa?

 

Konkrety: dodałem jedną domenę do przechwycenia, ponieważ było więcej zainteresowanych została utworzona aukcja specjalna. Niestety dla mnie w dniu zakończenia aukcji system aukcyjny w AZ.pl miał błąd i w związku z tym nie miałem możliwości wzięcia udziału w tej licytacji. Zaraz po zakończeniu aukcji poinformowałem o zaistniałym problemie firmę az.pl i zaproponowałem rozwiązanie w postaci przedłużenia terminu licytacji. Na ten moment próbuje się zbyć mnie rekompensatą w kwocie 30 zł netto (!) lub kontaktem z wygrywającym w tej aukcji. Dziękuję, postoję.

Przyznam, że dotąd polecałem usługi az.pl i sam chętnie korzystałem, jednak taka sytuacja jak opisałem jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

P.S. Dla mnie panel AZ.pl, cała ścieżka którą trzeba przejść podczas dodawania do przechwytywania, system aukcyjny, brak ważnych linków w panelu, które trzeba szukać, nietrzymanie sesji i wiele wiele innych problemów to po prostu istne piekło.

AZ.pl mógłby już dawno wykorzystywać swój potencjał, ale moim zdaniem marnuje się on przez nieodpowiednie zaplanowanie całego mechanizmu.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jedno ważne pytanie: czy usługa przechwytywania domen w AZ.pl wiąże obie strony jakąś umową, czy jednak jest to usługa jednostronna, w której użytkownik ma tylko obowiązki (np. obowiązek zapłaty) a AZ.pl jedynie prawa?

 

Konkrety: dodałem jedną domenę do przechwycenia, ponieważ było więcej zainteresowanych została utworzona aukcja specjalna. Niestety dla mnie w dniu zakończenia aukcji system aukcyjny w AZ.pl miał błąd i w związku z tym nie miałem możliwości wzięcia udziału w tej licytacji. Zaraz po zakończeniu aukcji poinformowałem o zaistniałym problemie firmę az.pl i zaproponowałem rozwiązanie w postaci przedłużenia terminu licytacji. Na ten moment próbuje się zbyć mnie rekompensatą w kwocie 30 zł netto (!) lub kontaktem z wygrywającym w tej aukcji. Dziękuję, postoję.

Przyznam, że dotąd polecałem usługi az.pl i sam chętnie korzystałem, jednak taka sytuacja jak opisałem jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

P.S. Dla mnie panel AZ.pl, cała ścieżka którą trzeba przejść podczas dodawania do przechwytywania, system aukcyjny, brak ważnych linków w panelu, które trzeba szukać, nietrzymanie sesji i wiele wiele innych problemów to po prostu istne piekło.

AZ.pl mógłby już dawno wykorzystywać swój potencjał, ale moim zdaniem marnuje się on przez nieodpowiednie zaplanowanie całego mechanizmu.

 

Niestety w aukcjach kończących się między 28 a 30 stycznia potrafił wystąpić błąd przy licytacji. Pojawiał się najczęściej przy próbie licytacji pod koniec czasu jej trwania. W niektórych wypadkach domeny takie zostały po nieudane próbie sprzedaży zaoferowane następnym Klientom. W innych trafiły na aukcje otwarte. Nie mogąc złamać własnego regulaminu nie mogliśmy wycofać własnej oferty dla kolejnych osób.

 

W kilku wypadkach po kontakcie telefonicznym z **wszystkimi** uczestnikami aukcji i ich akceptacji aukcja była powtarzana. Nie wszędzie jednak była taka możliwość.

 

Najmocniej przepraszam wszystkich którzy spotkali się z taką sytuacją. Staramy się zrekompensować tą stratę ale wiemy, że wartości "nieprzechwyconej" domeny jest trudna do oszacowania.

 

Przypadek Pańskiej domeny opiszę dodatkowo na priv. Nie chciałbym wskazywać na nią bezpośrednio publicznie.

 

PS. Poprzedni rok był dla nas rokiem rozwoju produktów. W tym rozwijamy narzędzia. Proszę o cierpliwość.

 

SZN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zasilanie salda Panelu za mocą PayPal sprawdzamy - dziękuję za zgłoszenie.

 

Dalej nie działa. Przynajmniej wczoraj nie działało.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dalej nie działa. Przynajmniej wczoraj nie działało.

 

Licytacja w aukcji specjalnej przechwyconej domeny? Proszę o nazwę domeny na priv.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Licytacja w aukcji specjalnej przechwyconej domeny? Proszę o nazwę domeny na priv.

 

Proszę przeczytać mój poprzedni post ponownie. Cytat także.

(btw: dalej nie działa)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wygralem aukcje, mialem zasilone konto wystarczajaca kwota, lecz domena nie zostala do mnie przetransferowana (ja tego nie zauwazylem, myslalem ze mam czekac to 5 dni). Za to dzis nagle przychodzi mail

 

To jest automatyczne powiadomienie, że nie nastąpiło uznanie rachunku AZ.pl wylicytowaną kwotą.

Zgodnie z regulaminem AZ.pl ma prawo do złożenia Oferty Bezpośredniej Użytkownikowi, którego oferta była drugą najwyższą złożoną ofertą w Aukcji.

Twoja licytacja została uznana za nieważną, tym samym użytkownik z drugą najwyższą ceną uzyskał prawo kupna domeny.

 

 

bez zadnego przypomnienia ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę przeczytać mój poprzedni post ponownie. Cytat także.

(btw: dalej nie działa)

 

Hm, domena c*********a.pl jest już zarejestrowana w naszej głównej akredytacji. Mamy zidentyfikowany problem z automatycznym pobieraniem środków z Panelu Klienta po przechwyceniu lub wygranej aukcji. Odpowiednia poprawka będzie wgrana jeszcze dzisiaj. W testach nie widzę problemów z samym mechanizmem aukcji. Proszę o wszelkie informacje (wraz z przykładem domeny na priv) jeśli nadal są jakieś nieprawidłowości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wygralem aukcje, mialem zasilone konto wystarczajaca kwota, lecz domena nie zostala do mnie przetransferowana (ja tego nie zauwazylem, myslalem ze mam czekac to 5 dni). Za to dzis nagle przychodzi mail

 

 

 

 

bez zadnego przypomnienia ;/

 

Witam,

 

Częściowo odpisałem już powyżej. Domena nie miała jeszcze żadnych ofert na aukcji otwartej i została z niej wycofana. Oczywiście zostanie zarejestrowana na Pańskie dane.

 

Pozdrawiam,

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

 

 

Eh... Nie o to mi chodziło. Chodzi o to, że nie działa zasilanie konta przez PayPal! Przecież o tym była mowa w tamtym poście i cytacie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eh... Nie o to mi chodziło. Chodzi o to, że nie działa zasilanie konta przez PayPal! Przecież o tym była mowa w tamtym poście i cytacie...

 

Witam,

 

Ostatnie kilka wpisów związanych było z problemami z zakończeniem aukcji przechwyconych domen a sam problem PayPal-a zgłosił "forumo" i zgubiłem wątek.

 

Po zgłoszeniu z 25 stycznia sprawdzaliśmy to - zasilenia działały. Przed chwilą zasiliłem jeszcze raz konto za pomocą PayPal-a - pełen sukces (konto skojarzone z kartą MasterCard).

 

Poproszę więcej informacji - w szczególności na którym etapie występuje problem (np. zrzut ekranu, oczywiście bez numerów karty).

Share this post


Link to post
Share on other sites

proponuję wprowadzić jakiś bufor bezpieczeństwa przy licytacji (chociaz okienko - czy potwierdzasz, ze chcesz tyle zalicytowac)

 

Wpisałem kwotę 45zł, potem stwierdziłem że lepsze będzie jednak 55. Pech chciał, że 55 staneło obok 45, a jak kliknałem licytuj... Całe szczęście nikt mnie nie podbił, ale przyznam że było to dość cięzkie 10minut w moim życiu :rolleyes:

Niestety nadal w systemie tkwi błąd związany z przebijaniem. Pierwsza osoba zalicytowała 35zł, ja dałem to moje nieszczęsne 5545zł - wskoczyło co prawda 300.. no właśnie czemu 300 a nie 45?

Share this post


Link to post
Share on other sites
wskoczyło co prawda 300.. no właśnie czemu 300 a nie 45?

pewnie to był max poprzedniego licytującego

 

Masz szczęście, ze teraz aukcje normalnie się podbijają, wcześniej wygrałbyś aukcję za kwotę... 5545 zł :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie na az.pl ukryty jest jakiś cennik giełdy domen (prowizja od sprzedaży)?

 

W nagłówku Giełdy w formie dużego "0%" :).

 

Pozostałe koszty znajdują się w regulaminie:

 

http://domeny.az.pl/regulamin-gieldy-domen.html

 

ale w uproszczeniu można opisać to tak: pobieramy 20 zł opłaty administracyjnej od transakcji plus ewentualne dodatkowe koszty np. w przypadku płatnych cesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
proponuję wprowadzić jakiś bufor bezpieczeństwa przy licytacji (chociaz okienko - czy potwierdzasz, ze chcesz tyle zalicytowac)

 

Wpisałem kwotę 45zł, potem stwierdziłem że lepsze będzie jednak 55. Pech chciał, że 55 staneło obok 45, a jak kliknałem licytuj... Całe szczęście nikt mnie nie podbił, ale przyznam że było to dość cięzkie 10minut w moim życiu :)

Niestety nadal w systemie tkwi błąd związany z przebijaniem. Pierwsza osoba zalicytowała 35zł, ja dałem to moje nieszczęsne 5545zł - wskoczyło co prawda 300.. no właśnie czemu 300 a nie 45?

 

Witam,

 

Rozważamy takie okienko pośrednie. Ale na dzisiaj mam prostą radę - można zalicytować kilka razy tą samą domenę.

 

Licytując za pierwszym razem 45 zł zawsze mogę podnieść swoje maksimum licytując ponownie (np. na 55 zł) a także je obniżyć (np z 5545 zł na 300 zł ale nie mniej niż minimum drugiego licytanta).

 

Na pytanie dlaczego akurat 300 odpowiedział już @Jarek17 (dziękuję).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@snieradka @Jarek17 dziękuję za podpowiedzi.

 

Pewnie Jarek17 ma racje i był to maks poprzedniego licytującego. Tyle, że po moim zalicytowaniu widziałem, że prowadzę, a druga osoba miała nadal 35zł z groszami a ja to nieszczęsne 300.

 

Przy okazji, czy a jeśli tak to gdzie mogę zobaczyć listę zakończonych aukcji lub ostatnio sprzedanych?

Przepraszam za takie być może trywialne pytania, ale w panelu czuję się trochę jak dziecko we mgle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przepraszam za takie być może trywialne pytania, ale w panelu czuję się trochę jak dziecko we mgle :)

 

Nie tylko Ty ;) do najbardziej intuicyjnych na świecie ten panel nie należy i myślę, że właściciel się tu z nami zgodzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie tylko Ty ;) do najbardziej intuicyjnych na świecie ten panel nie należy i myślę, że właściciel się tu z nami zgodzi :)

No ale nie o panelu tu mowa.

snieradka juz zapewniał, że pracują nad jego intuicyjnością, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@snieradka @Jarek17 dziękuję za podpowiedzi.

 

Pewnie Jarek17 ma racje i był to maks poprzedniego licytującego. Tyle, że po moim zalicytowaniu widziałem, że prowadzę, a druga osoba miała nadal 35zł z groszami a ja to nieszczęsne 300.

 

Przy okazji, czy a jeśli tak to gdzie mogę zobaczyć listę zakończonych aukcji lub ostatnio sprzedanych?

Przepraszam za takie być może trywialne pytania, ale w panelu czuję się trochę jak dziecko we mgle :)

 

Aukcja wystartowała od 35 zł. Pierwszy oferent przebił a MAX 300 zł i ustawiła się cena na 35 zł. Nastąpiło potem drugie przebicie na 5545 zł więc cena aukcji ustawiła się na 301 zł. Tak działa ten mechanizm (analogicznie do Allegro). Wiem, że próba przebicia na ponad 5000 zł była omyłkowa ale i tak żadna próba przebicia na kwotę mniejszą niż 301 by się nie powiodła. Np. próbując podnieść kwotę na 55 zł podbiłoby to wyłącznie cenę pierwszemu licytantowi z 35 zł na 55 zł ale nadal jego oferta byłaby najwyższa.

 

 

 

Prezentujemy obecnie tylko trwające otwarte aukcje na stronie:

 

http://domeny.az.pl/aukcje-domen-przechwyconych.html

 

I podsumowanie miesiąca na:

 

http://aznews.pl/2011/02/przechwycenia-w-styczniu/

Share this post


Link to post
Share on other sites

@snieradka dziękuję za informacje. Jednak coś mi się przywidziało.

W przyszłości będe pamiętał, że system w Az działa jak ten z allegro i to na pewno ułatwi mi to licytacje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem wczoraj domenę na aukcji, zapłaciłem o razu przez DotPay, lecz nie mam żadnego kontaktu ze sprzedającym. W jaki sposób mogę skontaktować się ze sprzedającym? Czy sprzedawca w wypadku odstąpienia od transakcji ponosi jakieś koszty, czy może bez żadnych konsekwencji zrezygnować ze sprzedaży?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupiłem wczoraj domenę na aukcji, zapłaciłem o razu przez DotPay, lecz nie mam żadnego kontaktu ze sprzedającym. W jaki sposób mogę skontaktować się ze sprzedającym? Czy sprzedawca w wypadku odstąpienia od transakcji ponosi jakieś koszty, czy może bez żadnych konsekwencji zrezygnować ze sprzedaży?

 

Witam,

 

Proszę o informacje wraz nazwą domeny na adres broker[]az.pl. Przedwczoraj zakończyło kilkanaście aukcji i nie jestem pewien której domeny dotyczy zgłoszenie.

 

Procedura cesji zależy od rozszerzenia i tego, czy domena jest utrzymywana u nas czy u innego rejestratora. Dlatego trudno udzielić generalnej odpowiedzi.

 

Sam kontakt ze sprzedającym jest możliwe za pośrednictwem formularza na giełdzie. Przy każdym użytkowniku jest opcja "Skontaktuj się ze sprzedającym".

 

Rezygnacja ze sprzedaży może skutkować blokadą konta sprzedającego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po zgłoszeniu z 25 stycznia sprawdzaliśmy to - zasilenia działały. Przed chwilą zasiliłem jeszcze raz konto za pomocą PayPal-a - pełen sukces (konto skojarzone z kartą MasterCard).

 

Być może zasilenie konta działa, ale nie działa (przynajmniej nie działało) opłacenie przechwyconej domeny. Ostatnio nie wygrałem żadnej licytacji, ani nie przechwycono zamówionej przeze mnie domeny, więc nie mam jak sprawdzić.

 

Przy okazji, czy nie popsuło się Wam informowanie o zbliżającym się końcu aukcji? Wczoraj (albo dzisiaj?) zakończyła się aukcja domeny, na której mi zależało, ale byłem pewien, że wysyłacie przypomnienia...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • wycenamajatku.pl   WycenaMajatku.pl 500 zł    
    • L-4.PL   Sell: https://www.aftermarket.pl/domena/l-4.pl/
    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×