Jump to content
DESiGNER

AZ.pl wyciąga armaty wobec konkurencji :)

Recommended Posts

Przy okazji, czy nie popsuło się Wam informowanie o zbliżającym się końcu aukcji? Wczoraj (albo dzisiaj?) zakończyła się aukcja domeny, na której mi zależało, ale byłem pewien, że wysyłacie przypomnienia...

 

 

Nie no... można się wściec! Inną aukcję, w której uczestniczyłem, dodałem do obserwowanych (aby być informowanym o zmianach na aukcji) i co? I nic, nie przyszło żadne powiadomienie o kończącej się aukcji tylko, że aukcja się zakończyła..

Ekstra, domena poszła za 60zł, a mogła za o wiele więcej....

Naprawcie to bo ponosicie straty (ergo: nie zarabiacie tyle ile moglibyście)

Share this post


Link to post
Share on other sites

rzeczywiście.

 

AZ.pl nie wysyła powiadomień o kończących się aukcjach (może za to w nagrodę wysyłają powiadomienia o domenach, których nie udało sie przechwycić - czy można to gdzieś usunąć?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
AZ.pl nie wysyła powiadomień o kończących się aukcjach (może za to w nagrodę wysyłają powiadomienia o domenach, których nie udało sie przechwycić - czy można to gdzieś usunąć?)

Każdy szuka dla siebie niszy. Co wadą jest u jednych - u innych jest zaletą ;)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydała by się opcja na giełdzie, że po odrzuceniu oferty jest możliwość wpisania swojej ceny i komentarza do tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

@domenator

 

PayPal - sprawdziliśmy także przy opłacaniu przechwycenia. Całość jest obsługiwana przez DotPay w standardowy sposób na stronie:

 

http://www.az.pl/oplacanie-faktury.html?no=...

 

Będę zobowiązany za krótką informację na priv przy następnej nieudanej próbie (wraz z informacją w którym momencie proces się nie powiódł).

 

Ogólnie na temat powiadomień. Staramy się znaleźć balans pomiędzy niedoinformowaniem a spamowaniem. Terminy przy przechwytywaniu są dość napięte i w skrajnym wypadku wysyłalibyśmy kilka maili dziennie na jedno przechwycenie.

 

Całkiem niedawno (dokładnie od 14 lutego) włączyliśmy powiadomienie o konieczności opłacenia przechwyconej domeny. Wychodzą na 12 godzin przed terminem.

 

Z uwag które widzę powyżej (@rok1978) widzę, że raczej nie oczekujecie maili typu "Domena *.pl nie została przechwycona".

 

Idąc dalej. Obserwowanie aukcji wysyła powiadomienia jeśli zmieni się kwota przy niej (czyli w uproszczeniu coś się z tą aukcją dzieje). Nie wysyła przypomnienia o tym, że aukcja się kończy. Czy np. mail na 12h przed terminem zakończenia aukcji w której bierzesz udział lub ją obserwujesz byłby OK?

 

@pshemec

 

"możliwość wpisania swojej ceny i komentarza do tego" - można to teraz zrobić na około (poprzez "skontaktuj się z użytkownikiem giełdy") ale sam pomysł mi się podoba. Będziemy go realizować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idąc dalej. Obserwowanie aukcji wysyła powiadomienia jeśli zmieni się kwota przy niej (czyli w uproszczeniu coś się z tą aukcją dzieje). Nie wysyła przypomnienia o tym, że aukcja się kończy. Czy np. mail na 12h przed terminem zakończenia aukcji w której bierzesz udział lub ją obserwujesz byłby OK?

wg mnie byłoby OK gdybym dostał powiadomienie o tym, że aukcja kończy się za 24h ew. za 2h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transferuj Domeny do AZ.pl i Zgarnij KASĘ!

 

Data rozpoczęcia promocji: 22 lutego 2011 roku. Data zakończenia promocji: 1 marca 2011 roku (do końca dnia).

 

5. Warunkiem zasilenia konta w Panelu Klienta jest dokonanie transferów określonej ilości domen polskich do AZ.pl w czasie trwania promocji tj. od dnia 22 lutego 2011 roku do 1 marca 2011 roku (do końca dnia). Za przetransferowanie od 20 do 49 domen Panel zostanie zasilony kwotą 50 zł netto, za przetransferowanie co najmniej 50 domen zostanie zasilony kwotą 200 zł netto.

 

regulamin

 

 

co o tym sądzicie?

 

warto?

 

(powód edycji pogrubienie w cytowanej treści)

Edited by Anita

Share this post


Link to post
Share on other sites
co o tym sądzicie?

 

warto?

wystarczy policzyć ile dla kogo warta jest godzina,

 

myślę iż czas poświęcony na zarobienie tych 200pln to ok 2-3h na 50 domen (do czasu wliczyłem, czas potrzebny na powtórne wytransferowanie jeśli ktoś woli tańsze odnowienie np. w dropped) i w tym momencie z punktu widzenia rejestratora jest to dziwna promocja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Walka o klientow pozostalych w ppd? :)

 

Co by nie mowic, az.pl zaczyna po latach zyskiwac coraz bardziej w moich oczach, poniekad dzieki tego typu promocjom.

 

Jedyne co mnie nadal odpycha od wiekow do az.pl, to ich panel - totalna beznadzieja, wolniejsza od Odry(1)... Ktos, kto to projektowal, wodcznie robil to wg samouczkow HTML zamieszczanych w Enterze, a pozniej jedynie dopisywal co potrzeba. Jest nieergonomiczny, niefunkcjonalny, naćkany, chaotyczny, brzydki, strasznie wolny i ogolnie do ... nawet papier toaletowy ma wiecej zalet ;-)

 

---

1) http://pl.wikipedia.org/wiki/Odra_(komputer)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam pytanko, czy po wyborze płatności przez Pekao24 (Bank Pekao S.A.) w panelu płatności go.az.pl i po przekierowaniu do Dotpay macie aktywny wybór opcji Pekao24 Przelew? Jeszcze wczoraj było OK, a dziś już nie mogę tego wybrać :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam pytanko, czy po wyborze płatności przez Pekao24 (Bank Pekao S.A.) w panelu płatności go.az.pl i po przekierowaniu do Dotpay macie aktywny wybór opcji Pekao24 Przelew? Jeszcze wczoraj było OK, a dziś już nie mogę tego wybrać :rolleyes:

 

To czasem Dotpay wyłącza - możliwe, że nie mogę chwilowo realizować przelewów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To czasem Dotpay wyłącza - możliwe, że nie mogę chwilowo realizować przelewów.

 

Aha i wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Transferuj Domeny do AZ.pl i Zgarnij KASĘ!

 

Data rozpoczęcia promocji: 22 lutego 2011 roku. Data zakończenia promocji: 1 marca 2011 roku (do końca dnia).

 

 

 

regulamin

 

 

co o tym sądzicie?

 

warto?

 

(powód edycji pogrubienie w cytowanej treści)

A ja rozumieć ten punkt:

1. Celem promocji jest przeniesienie (transfer) domen do AZ.pl w celu odnowienia domen w AZ.pl.

Jeśli dobrze rozumiem, odnowienie domen już nie będzie takie korzystne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja rozumieć ten punkt:

 

1. Celem promocji jest przeniesienie (transfer) domen do AZ.pl w celu odnowienia domen w AZ.pl.

 

Jeśli dobrze rozumiem, odnowienie domen już nie będzie takie korzystne.

 

Heh, tak przypuszczalem, ze gdzies musi byc haczyk... Niestety po odczytaniu maila nie moglem znalezc regulaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli dobrze rozumiem, odnowienie domen już nie będzie takie korzystne.

 

 

Heh, tak przypuszczalem, ze gdzies musi byc haczyk... Niestety po odczytaniu maila nie moglem znalezc regulaminu.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem ów "Haczyk" mniej więcej polega na tym,że przenosisz określoną

ilość domen i je automatycznie odnawiasz( do czasu zakończenia promocji) , a po odnowieniu dostajesz "Nagrodę " od az.pl w formie zasilenia panelu . Bo jak myślę " Nagroda" za samo przeniesienie domen do az.pl się niestety nie należy !

Jeśli źle interpretuję regulamin ,proszę o sprowadzenie mnie na właściwy tor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to widzę tak:

Odnowienie jest celem a nie warunkiem. AZ nie ogranicza dostępu do authinfo - więc można przenosić. Panel zostanie zasilony dnia 2 marca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja przeniosłam właśnie kilkadziesiąt domenek do az.pl bo co mi szkodzi i tak miałam zamiar AM >> Premium a teraz po drodze zahaczyłam i tę promocję w Az :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja przeniosłam właśnie kilkadziesiąt domenek do az.pl bo co mi szkodzi i tak miałam zamiar AM >> Premium a teraz po drodze zahaczyłam i tę promocję w Az :rolleyes:

To sprawdź czy łapiesz się w AZ na lepsze ceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wiem co rozumiesz przez lepsze ceny ale domenka pl to dla mnie teraz 8.99 zł netto a odnowienie moich 79 dziś przeniesionych domen to 45.0 zł netto :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

W zależności od ilości administrowanych domen polskich możesz zostać Partnerem S50 , S200, S500, S1000 bądź Partnerem S5000.

 

 

W celu uzyskania kolejnych, wyższych statusów Partnera konieczne jest posiadanie następującej liczby domen w AZ.pl:

 

Partner S50 jest podmiotem, który posiada ponad 50 domen polskich w AZ.pl

Partner S200 - ponad 200 domen polskich

Partner S500 - ponad 500 domen polskich

Partner S1000 - ponad 1000 domen polskich

Partner S5000 - ponad 5000 domen polskich

Dużą korzyścią z nadania uprzywilejowanego statusu Partnera stanowią obniżone ceny odnowień.

Proponujemy zapoznać się z naszym hurtowym cennikiem odnowień domen: http://www.az.pl/domeny-cennik-hurtowy-domen-az.pl.html

 

Statusy Partnerów przyznawane są automatycznie każdego pierwszego dnia nowego miesiąca.

 

O przyznaniu kolejnego statusu, zostaniesz powiadomiony drogą mailową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no to tak jak napisałam Partner S50 zostanie mi przyznany nowego miesiąca więc 8.99 netto a odnowienia tych dziś przetransferowanych domen mam w cenie 45 netto.

 

CENY DOMEN POLSKICH PO TRANSFERZE DO AZ.PL

Ceny obowiązują za pierwszy rok odnowienia domeny po transferze, każde kolejne odnowienie wg cen standardowych.

 

Domena Kraj Cena Odnowienia

(cena promocyjna netto*)

 

.PL POLSKA 45.0 zł netto *

 

.COM.PL POLSKA 35.0 zł netto *

 

funkcjonalne POLSKA 35.0 zł netto *

 

regionalne POLSKA 12.0 zł netto *

 

 

* - warunkiem skorzystania z promocyjnej ceny dla domen .pl jest dokonanie przedłużenia do 31 grudnia 2011

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli dobrze zrozumiałem ów "Haczyk" mniej więcej polega na tym,że przenosisz określoną

ilość domen i je automatycznie odnawiasz( do czasu zakończenia promocji) , a po odnowieniu dostajesz "Nagrodę " od az.pl w formie zasilenia panelu . Bo jak myślę " Nagroda" za samo przeniesienie domen do az.pl się niestety nie należy !

Jeśli źle interpretuję regulamin ,proszę o sprowadzenie mnie na właściwy tor.

 

 

Po przeczytaniu regulaminu, mysle, ze jednak te bonusy sie dostaje. Jednakze jesli sie domen nie oplaci w az.pl to przy kolejnej tego typu promocji nie bedzie juz mozna uczestniczyc :rolleyes: Jesli przeniesc 50 domen, to odnowienia mamy po 41zl netto, czyli 50,43zl! Dla tych, co maja hurtowy cennik w premium.pl, na jedno wychodzi, albo o te 50zl netto/rok drozej. Dla tych, co sa w dropped juz wychodzi taniej (w przypadku firm VAT).

Oczywiscie podalem ceny dla S50 w powyzszej promocji, co podala Anita.

 

Troche zakrecony regulamin, ale calkiem ciekawe promo.

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wyjaśnienie poniższej sytuacji dotyczącej domeny przechwyconej przez AZ.pl. Kontaktowałem sie w tej sprawie z administracją AZ.pl mailowo (odpowiedź poniżej) i telefonicznie (poinformowano mnie ze odpowiedź uzyskam dopiero po weekendzie), ale niestety nie do końca zrozumiałem jak naprawdę wygląda przebieg wystawiania przechwyconych domen na aukcji.

 

Z uwagi na to, że bardzo zależało mi na tej domenie, a teraz także na szybkiej i konkretnej odpowiedzi pozwoliłem sobie, umieścić korespondencje na zadane przeze mnie pytania na di.pl mając nadzieje, że sprawa znajdzie rozwiązanie szybciej niż po weekendzie.

 

pytanie: Co się stało z domena xxxxxxx.pl ? Dlaczego domena po przechwyceniu nie została wystawiona na aukcje lub nie trafiła do osoby zamawiającej?

 

Odpowiedź Az.pl -

w chwili obecnej domena jest zarejestrowana.

AZ.pl nie posiada informacji o rezygnacji lub chęci sprzedaży domeny.

Proszę o przesłanie w mailu zwrotnym wiadomości do Abonenta domeny, którą grzecznościowo przekażemy.

Abonent zdecyduje o kontakcie z Państwem.

 

pytanie: Wiem, ze jest zarejestrowana. Domena została przechwycona przez Państwa firmę po tym jak wygasła/spadła. Dlaczego została zarejestrowana dla innego użytkownika .... gdy ja również zleciłem ją do przechwycenia?

 

Odpowiedź Az.pl -

w przypadku przechwyceń przez kilku użytkowników, wygrywa ten, który wyśle najwięcej tzw. zapytań przechwycenia.

W tym przypadku tak właśnie było, wygrała osoba, która wysłała najwięcej prób przechwycenia.

 

 

pytanie: Chyba powinno być tak, że domena trafia na aukcje dla użytkowników którzy dodali ją do przechwycenia!

 

 

Odpowiedź Az.pl -

oczywiście tak jest, pod warunkiem jeżeli wszyscy użytkownicy złożyli zamówienia na ten sam typ przechwycenia.

W przeciwnym wypadku, jeżeli pojawi się jeden użytkownik z innym typem przechwycenia i wyśle więcej zapytań przechwycenia, domena nie trafi na aukcję.

 

1. Jakich zapytań przechwycenia ?

2. Zleciłem przechwycenie za 20 pln netto czyli z wyższym priorytetem - czy to jest tzw. ten sam typ przechwycenia. ?

3. Co Az.pl ma zamiar zrobić w sytuacji jeśli okaże się, że popełniło błąd ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1. Jakich zapytań przechwycenia ?

2. Zleciłem przechwycenie za 20 pln netto czyli z wyższym priorytetem - czy to jest tzw. ten sam typ przechwycenia. ?

3. Co Az.pl ma zamiar zrobić w sytuacji jeśli okaże się, że popełniło błąd ?

Z tego co widzę na stronie Az.pl są tam 2 typy przechwyceń, za 10 zł i 20 zł. Może omyłkowo zaznaczyłeś te za 10 zł?

 

http://domeny.az.pl/przechwytywanie-domen-zamow.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×