Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Sprzedam całe portfolio domen

Recommended Posts

Dobry komentarz do sytuacji widocznej na di.pl czy allegro. Jednak chyba zły dział posta - niczego nie chcesz sprzedać, a tytuł wprowadza w błąd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jednak do działu 'Ogólne rozmowy' pasuje najbardziej ten wątek ;)

 

Co do samego wpisu. Moim skromnym zdaniem sądzę że słowotwórstwo (bo zazwyczaj tak to nazywam) nie jest niczym złym jeśli chodzi o domeny internetowe. No bo powiedz mi Danielu, jak ten rynek może się rozwijać jak tylko będziemy błąkać się w handlu na rynku wtórnym? Myślę że wiele wnoszą domeny które są zarejestrowane z palca, wymyślone przez młodych domainerów (tak się ich/nas nazywa?) Osobiście nie mam kapitału na dobre domeny z rynku wtórnego (kilka, kilkanaście tysięcy zł) a w swoim portfolio mam zaledwie niespełna 100 domen. Jak narazie sprzedałem jedynie kilkanaście w cenach wysokie XX - niskie XXXX PLN i wszystkie te domeny byly rejestrowane z palca. Chyba na tym polega ten biznes, wkońcu rynek domen internetowych to również rejestratorzy domen, a nie tylko domeniarze. ;)

Edited by administrator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zawsze chęć sprzedaży całego portfolio jest podyktowana tym, że w przeciągu kilkunastu/kilkudziesięciu dni większość z nich wygaśnie (a brakuje pieniędzy na ich przedłużenie). W moim wypadku była to/jest kwestia zapotrzebowania na $$$, no ale kto teraz nie potrzebuje kasy ;)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sprzedam całe portfolio domen

Daniel chyba szykuje się do współpracy z jakimś brukowcem i na forum sprawdza chwytliwość tytułów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zawsze chęć sprzedaży całego portfolio jest podyktowana tym, że w przeciągu kilkunastu/kilkudziesięciu dni większość z nich wygaśnie (a brakuje pieniędzy na ich przedłużenie)

 

Często jest to prosty chwyt reklamowy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, ale przeglądając wystawiane ostatnio portfolia uznałem, że nie kupiłbym tego nawet po 10 zł/szt. No może znalazłoby się kilka wyjątków ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za przeniesienie wątku i nie wyrzucenie go do kosza ;)

 

Oczywiście tutaj pasuje lepiej, ale na pierwsze wrażenie dział Ogłoszeń był lepszy ;):P

 

Zgoda, że czasami ogłoszenie o sprzedaży portfolio to tylko chwyt marketingowy, ale w większości chyba jednak nie. Nawet czasami przeglądam te oferty i naprawdę ciężko znaleźć jedną sensowną domenę, którą odkupiłbym powiedzmy za 100 zł.

 

Nie ma też nic złego w słowotwórstwie i nowych domenach, ale sami wiecie jak najczęściej takie portfolio wygląda. Myślę, że szczególnie dla osób początkujących w branży lepiej kupować domeny na aukcjach przechwyconych nazw niż rejestrować nowe. Albo chociaż rozłożyć jakoś pieniądze na rejestracje i przechwycenia. Źle jest pakować wszystkie jajka do jednego koszyka.

 

Nie chciało mi się jakoś specjalnie rozwodzić nad tematem, ale postanowiłem napisać parę zdań. Może kogoś ustrzeże przed wtopieniem paru tysięcy PLN. A tytuł faktycznie miał być chwytliwy - wzorowałem się na "Fakcie" ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
.. ale obyło się bez ostrzeżenia formalnego. Te znajomości ;)

Wiadoma sprawa - bez znajomości na tym świecie to... ;) ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sorry, ale przeglądając wystawiane ostatnio portfolia uznałem, że nie kupiłbym tego nawet po 10 zł/szt. No może znalazłoby się kilka wyjątków ;)

ostatnio sprzedawał Korneliusz.. ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatnio sprzedawał Korneliusz.. ;);)

Korneliusz sprzedawał wybrane domeny i zdecydowanie można tam znaleźć dużo ciekawych domen, więc to jednak inny przypadek ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
A tytuł faktycznie miał być chwytliwy - wzorowałem się na "Fakcie" wink.gif

 

Czytasz tego brukowca ? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ostatnio sprzedawał Korneliusz..

Nie tylko Korneliusz ;)

 

U niego nawet kupiłem jedną domenę na wyprzedaży ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgoda, że czasami ogłoszenie o sprzedaży portfolio to tylko chwyt marketingowy, ale w większości chyba jednak nie. Nawet czasami przeglądam te oferty i naprawdę ciężko znaleźć jedną sensowną domenę, którą odkupiłbym powiedzmy za 100 zł.

 

Nie ma też nic złego w słowotwórstwie i nowych domenach, ale sami wiecie jak najczęściej takie portfolio wygląda.

 

Czy odnosz to takze do oglaszaych przez ciebie regularnie paruset domen "po 50PLN", kiedy juz nie starcza na przedluzenia?

W koncu z kilkunastu tysiecy domen zredukowales juz portfolio do paru tysiecy. Pokusil bym sie o teze, ze suma domen wszystkich w tym roku ogloszonych portfolio "poczatkujacych" w stylu "sprzedam cale portfolio" nie dorownuje sumie domen ogloszonych przez ciebie jednego. Moze ktos pokusi sie o weryfikacje? ;)

 

Czy stosujesz sam gloszone przez siebie prawdy, po doswiadczeniach na wlasnej skorze, czy tez liczysz, ze "poczatkujacy inwestorzy" kupia od ciebie pare domen sluchajac rad "doswiadczonego (przez zycie) inwestora" i przy tym podreparuja Twe finanse? ;)

 

Na marginesie: Z tego co widze, to pare ludzi na rynku wlasnie rejestruje tanio domeny i sprzedaje je za stosunkowo niewielkie pieniadze. Niektorym ten model biznesowy widac dziala. Jesli sie wie co to jest domena komercyjna...

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy odnosz to takze do oglaszaych przez ciebie regularnie paruset domen "po 50PLN", kiedy juz nie starcza na przedluzenia?

W koncu z kilkunastu tysiecy domen zredukowales juz portfolio do paru tysiecy. Pokusil bym sie o teze, ze suma domen wszystkich w tym roku ogloszonych portfolio "poczatkujacych" w stylu "sprzedam cale portfolio" nie dorownuje sumie domen ogloszonych przez ciebie jednego. Moze ktos pokusi sie o weryfikacje? :P

Różnica jest taka, że znakomita ilość z tych domen się sprzedaje, a suma ze sprzedaży przewyższa zainwestowane pieniądze w rejestrację i ewentualne przedłużenia (jeśli miały miejsce) ;) To zasadnicza różnica. Bo nie ma nic złego w rejestracji 100 słabych domen za 1000 zł i potem sprzedaży 10 po 200 zł każda.

 

Zresztą zawsze dość chętnie powtarzam, że w Polsce nie ma chyba drugiej osoby, która zarejestrowałaby tyle słabych / średnich domen, co ja. Ja tylko zachęcam innych do nauki na moich błędach i nie popełnianiu ich samemu. Ale jak ktoś chce, to nie zabronię mu wydawania pieniędzy na rejestracje słabych domen ;) Moje domeny z wyprzedaży są często na tyle dobre, że znajdują nabywców. Niektóre domeny, które sprzedawałem po 100 zł znajdowały później nabywców po 1000 zł i więcej (choćby ostatni przykład mickiewicz.pl za 1500 zł).

 

Czy stosujesz sam gloszone przez siebie prawdy, po doswiadczeniach na wlasnej skorze, czy tez liczysz, ze "poczatkujacy inwestorzy" kupia od ciebie pare domen sluchajac rad "doswiadczonego (przez zycie) inwestora" i przy tym podreparuja Twe finanse? ;)

Naprawdę nie musisz się martwić o moje finanse. Jakoś daję sobie radę :P Od bardzo długiego już czasu mój bilans na biznesie domenowym jest wyłącznie dodatni. I to jest (dla mnie) najważniejsze. Nikogo też nie namawiam do kupowania moich domen, bo je staram się raczej sprzedawać klientom końcowym. A wyprzedaże to inna sprawa, ale tam akurat najwięcej klientów to doświadczeni domainerzy, którzy umieją znaleźć ciekawe nazwy. Zresztą sam też z tych wyprzedaży korzystałeś :P

 

Na marginesie: Z tego co widze, to pare ludzi na rynku wlasnie rejestruje tanio domeny i sprzedaje je za stosunkowo niewielkie pieniadze. Niektorym ten model biznesowy widac dziala. Jesli sie wie co to jest domena komercyjna...

Oczywiście, że tak!! Kupić taniej, sprzedać drożej. Wszystko jest OK dopóki występuje część po przecinku: sprzedać drożej.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

@alexis - good point

 

Sam widziałem na wyprzedażach DD takie tłumy ;) , że dziwię się, że ktoś, kto kreuje się na guru domainingu nie wstydzi się z tym afiszować ;)

Jednak chęć odzyskania choć częściowo kapitału jest ważna a i początkujący chętnie kupują plewy po wyjadaczach więc czemu nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy zaczynałem interesować się domenami trafiłem akurat na promocję w home, gdzie można było zarejestrować 100 domen po 1 zł. Z tych 100 domen wygasło ~90.

~5 sprzedałem za łączną kwotę w granicach średniego przedziału x.xxx zł , a ~5 domen przedłużyłem i mam do teraz lub nie przedłużyłem w roku następnym.

Przez następny rok rejestrowałem kolejne domeny w normalnych "cenach", dopiero po 1-1,5 roku zacząłem powoli ogarniać temat, co się sprzedaje, a co nie i nie koniecznie pokrywało to się z tym, co można było przeczytać na forum. Gdybym początkowo zamiast rejestrować domeny zaczął je kupować na rynku wtórnym z moją ówczesną wiedzą byłbym teraz na sporym minusie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam widziałem na wyprzedażach DD takie tłumy ;) , że dziwię się, że ktoś, kto kreuje się na guru domainingu nie wstydzi się z tym afiszować ;)

No właśnie - ja jakoś się tego wcale nie wstydzę ;) Tak jak się nie wstydzę być człowiekiem omylnym. Warto też zobaczyć daty rejestracji tych domen - większość z moich domen została zarejestrowana w 2007 roku (nawet jeśli create jest w 2008, ale to były przedłużenia.. tylko inne). A 2007 rok to był początek mojej "przygody" z wtórnym rynkiem domen :P

 

Ale najlepiej pokaż swoje portfolio, żeby dla odmiany można było obejrzeć trochę dobrych domen :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak chęć odzyskania choć częściowo kapitału jest ważna a i początkujący chętnie kupują plewy po wyjadaczach więc czemu nie.

Ocena wartości domeny przy zakupie to sprawa indywidualna - stąd wszystkie wyceny są g** warte.

Z taką różnicą, że "ninje" kupione od Daniela sprzedają się często za x.xxx PLN ;)

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy zaczynałem interesować się domenami trafiłem akurat na promocję w home, gdzie można było zarejestrować 100 domen po 1 zł. Z tych 100 domen wygasło ~90.

~5 sprzedałem za łączną kwotę w granicach średniego przedziału x.xxx zł , a ~5 domen przedłużyłem i mam do teraz lub nie przedłużyłem w roku następnym.

Przez następny rok rejestrowałem kolejne domeny w normalnych "cenach", dopiero po 1-1,5 roku zacząłem powoli ogarniać temat, co się sprzedaje, a co nie i nie koniecznie pokrywało to się z tym, co można było przeczytać na forum. Gdybym początkowo zamiast rejestrować domeny zaczął je kupować na rynku wtórnym z moją ówczesną wiedzą byłbym teraz na sporym minusie.

Myślę, że jest dużo racji w tym co piszesz. Chociaż z drugiej strony jak patrzę na swoje portfolio, to bardzo rzadko nie przedłużam domen, które kupiłem na aukcjach przechwyconych domen (wtórny rynek). Częściej sprzedaję z dobrą przebitką, co znacznie rzadziej ma miejsce dla domen zarejestrowanych "z palca".

 

Obecnie też przyznasz, że rynek trochę się zmienił i ciężej znaleźć dobre domeny "z palca" niż 2-3 lata temu. Mnie przynajmniej ciężej i 90-95% nowych domen w moim portfolio to zakup na aukcjach przechwyconych domen lub od innych domainerów.

 

Śmiem twierdzić, że to co było dobrą strategią 2-3 lata temu, teraz się nie sprawdzi.

 

Ale najważniejsze, żeby każda sam używał głowy i sam decydował jak i w co inwestować swoje pieniądze.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja mam bardzo mało domen, nie handluję nimi ale ogarniam mniej więcej rynek.

Pisałeś o wyprzedażach innych ale jak zauważył Alexis, największa ilość domen ogłoszonych do masowej wyprzedaży była Twoja. Z tym, że nie nazywałeś tego "wyprzedaż portfolio" (może nie brzmi to zbyt dobrze). Na stronie z linka należało napisać coś o swoich doświadczeniach z powodami redukowania portfolio a nie o cudzych ;)

Najważniejsze jednak, że ma to wymiar edukacyjny i może ktoś nowy to przeczyta i dobrze ulokuje pieniądze. Za to należy się pochwała ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja mam bardzo mało domen, nie handluję nimi ale ogarniam mniej więcej rynek.

Pisałeś o wyprzedażach innych ale jak zauważył Alexis, największa ilość domen ogłoszonych do masowej wyprzedaży była Twoja. Z tym, że nie nazywałeś tego "wyprzedaż portfolio" (może nie brzmi to zbyt dobrze). Na stronie z linka należało napisać coś o swoich doświadczeniach z powodami redukowania portfolio a nie o cudzych :P

Najważniejsze jednak, że ma to wymiar edukacyjny i może ktoś nowy to przeczyta i dobrze ulokuje pieniądze. Za to należy się pochwała ;)

Zaktualizowałem już artykuł ;)

http://danieldryzek.pl/2010/10/18/sprzedam...ortfolio-domen/

 

Mam nadzieję, że teraz będzie jeszcze bardziej wartościowy, bo poparty własnym przykładem. O to mi tylko chodziło. Nigdy nie wypierałem i nie wypieram się swojej przeszłości, kiedy miałem kilkanaście tysięcy domen - nie zawsze najwyższych lotów ;) Teraz pozostało tylko kilka tysięcy, więc i kłopot mniejszy i łatwiej nad tym zapanować.

 

Ale jak podkreśliłem i podkreślę - co innego organizować wyprzedaż części domen, a co innego ogłaszać sprzedaż portfolio i pożegnanie z branżą.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×