Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Michal

Rosyjskie IDNy sprzedane za majątek

Recommended Posts

[...]wiem i widzę jakie strony mają moi klienci...

I jak coś mówię, że domeny są IDN-y nonIDN-y to słyszę..że po co mi?

 

Byli tacy co jeszcze kilka lat temu na hasło domeny / strony internetowe mówili "po co mi" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję uważać na styl wypowiadania się, gdyż graniczy to z publicznym pomówieniem. Nie moja wina, że Twój świat się kończy na sprzedaży domen typu widzew.tv za 100 zł. Z resztą po co ja w ogóle z kimś takim jak Ty rozmawiam? :) Miłego dalszego grzebania w śmieciach życzę.

 

 

A zapomniałem dopisać : jak masz takie śmieci za 100 zł jak widzew.tv - to chętnie się ze mną skontaktuj. Ja takie śmieci skupuje.

 

a propo widzew.tv

 

 

http://web.archive.org/web/20080621210055/...pl/archiwum/42/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eeeetam gadasz, IDNy sa dobre... dla domainerow, bo kosztuja tylko 25% NonIDNa, a jak klientowi spod NonIDNa ucieka ruch na boki i nie moze robic reklamy offline (ani graficznej, ani akustycznej) to moze za takiego IDNa troche zaplacic, nie prawdaz Michal :)

 

...a ruskie pelne IDNy (tzn po lewo i prawo od kropki) to juz calkiem inna bajka...

 

 

Ja nie mówię, że są złe ;) I z tym się zgodzę z Tobą o reklamie ( tym bardziej akustycznej bo taką sprzedaję od ponad 10 lat ;) ) , ale też wiem i widzę jakie strony mają moi klienci...;)

 

I jak coś mówię, że domeny są IDN-y nonIDN-y to słyszę..że po co mi?

 

Dla mnie bajka 24 K netto ... ;) - tutaj widzę ten dłuuuuugi nosek kolegi ;)

 

Ot to... Z powyższym się zgadzam. Jednakże promowanie na siłę IDN to kolejna manipulacja naszych kilku kolegów.

IDN są dobre, ale porównywanie rynku rosyjskiego, koreańskiego, greckiego, arabskiego etc z naszymi IDN to lekkie nieporozumienie.

 

 

A propos - dlaczego wszyscy zwracacie się do kolegi o nicku Michal w formie IDN? Przecież on sam stwierdził, że ma nicek nonIDN - w wersji międzynarodowej. Skoro taki nick sobie wymyślił, prosiłbym o zwracanie się do niego tak, jak jest poprawnie, bo istnieje też kolega o nicku Michał i byłoby to nie fair wobec niego.

 

Prośba ta jest skierowana głównie do tych, co tak się podniecają tymi IDN. Skoro potrafią odróżnić IDN od nonIDN, to i powinni dostrzec różnicę między Michał a Michal.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję uważać na styl wypowiadania się, gdyż graniczy to z publicznym pomówieniem. Nie moja wina, że Twój świat się kończy na sprzedaży domen typu widzew.tv za 100 zł. Z resztą po co ja w ogóle z kimś takim jak Ty rozmawiam? :) Miłego dalszego grzebania w śmieciach życzę.

 

Powinienes zostac politykiem. Tam wszedzie wyszukuja "pomowien". Sorki za OT, ale nie moglem sie powstrzymac.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinienes zostac politykiem. Tam wszedzie wyszukuja "pomowien". Sorki za OT, ale nie moglem sie powstrzymac.

 

Uważaj siwy61 bo kolega Michal i Anwälte aus Deutschland ( prawnicy z Niemiec- za translator gooogle ;) ) wysmarują Ci pozew o pomówienie. :)

Zresztą zadałem swoim kolegą po "prawie" czy publiczne pisanie do mnie, że grzebie w śmieciach nie jest pomówieniem. Czekam na ekspertyzę...;)

A co?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Zresztą zadałem swoim kolegą po "prawie"[...]

 

Pytanie zadałeś na pewno kolegom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezłe ceny.. aukcje jeszcze nie zostały zamknięte, ale chyba nie zostaną dokończone ze względu na dochodzenie sprawie zarejestrowania 65000 domen po to, żeby wystawić je na aukcję:

 

квартиры.рф / $10,000,000 / “Apartments”

вода.рф / $1,222,220 / “Water”

телефон.рф / $450,010 / “Phone”

бизнес.рф / $330,060 / “Business”

автомобили.рф / $319,997 / “Cars”

золото.рф / $300,015 / “Gold”

игры.рф / $269,996 / “Games”

билеты.рф/$200,020 / “Tickets”

цветы.рф/$110,050 / “Flowers”

рестораны.рф / $110,001 / “Restaurants”

автомобиль.рф / $100,150 / “Car”

отели.рф / $100,051 / “Hotels”

отель.рф / $100,005 / “Hotel”

 

Rejestr domen .рф myśli nawet o cofnięciu akredytacji NIC.ru, która tę aukcję zorganizowała. Na razie domeny są zawieszone do wyjaśnienia. W "akcji" łapania najlepszych domen brało udział kilku rejestratorów, którzy połączyli siły.

 

http://idnblog.com/2010/11/24/auction-resu...russian-domain/

http://domainincite.com/gaming-scandal-hit...-domain-launch/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A przypomnijcie sobie akcje z "uwalnianiem" krótkich .eu i .de

Tak czy owak ceny robią wrażenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezydent Rosji Miedwiediew uznaje wprowadzenie TLD .рф jako jedno z największych osiągnięć w ostatnim czasie. I faktycznie - dla Rosji IDNy to coś więcej niż IDNy dla Polaków czy Niemców. Sam jednak fakt zauważenia jak IDNy mogą być ważne jest znamienny.

 

Ktoś zauważył też ciekawe zjawisko przekierowywania domen nonIDN .ru na IDN .рф - przykład http://fbank.ru - to faktycznie ciekawe. Takie przykłady przecierają ścieżki. Jeszcze jakiś czas temu większość się śmiała, że to z nonIDNów będzie się przekierowywać ruch na IDNy, a nie odwrotnie. Teraz chyba powoli ta myśl zaczyna się zadomawiać w głowach. Jak się wszyscy przyzwyczaimy i zaczną działać poprawnie emaile w domenach IDNowych, to pewnie strony zaczną się przestawiać na IDNy.

 

Źródło: http://idnblog.com/2010/12/01/medvedev-%25...ains-essential/

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
A Ty, Danielu, Zarejstrowales coś z rosyjskich idn ?

Nie, rosyjski rynek jest trudny. Bez odpowiedniego przygotowania i kapitału nie ma raczej za dużego sensu angażować się w rosyjski domaining. Dodatkowo Rosja nadal potrafi być nieobliczalna, więc inwestycja też narażona na dużą niepewność i wiele niewiadomych.

 

Myślałem o tym, ale ostatecznie zrezygnowałem.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie, rosyjski rynek jest trudny.

Dodatkowo jak głosi miejska legenda, niebezpiecznie jest posiadać tam dobre domeny, bo można znaleźć się w kręgu zainteresowań rosyjskiej mafii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prezydent Rosji Miedwiediew uznaje wprowadzenie TLD .рф jako jedno z największych osiągnięć w ostatnim czasie. I faktycznie - dla Rosji IDNy to coś więcej niż IDNy dla Polaków czy Niemców. Sam jednak fakt zauważenia jak IDNy mogą być ważne jest znamienny.

 

Ktoś zauważył też ciekawe zjawisko przekierowywania domen nonIDN .ru na IDN .рф - przykład http://fbank.ru - to faktycznie ciekawe. Takie przykłady przecierają ścieżki. Jeszcze jakiś czas temu większość się śmiała, że to z nonIDNów będzie się przekierowywać ruch na IDNy, a nie odwrotnie. Teraz chyba powoli ta myśl zaczyna się zadomawiać w głowach. Jak się wszyscy przyzwyczaimy i zaczną działać poprawnie emaile w domenach IDNowych, to pewnie strony zaczną się przestawiać na IDNy.

 

Źródło: http://idnblog.com/2010/12/01/medvedev-%25...ains-essential/

 

DD

 

Ja to raczej traktuję jako marketing polityczny Pana Miedwiediewa. "Wielka rosija" potrzebuje pokazać swojemu ludowi i światu , ....że jak chcesz wejść na nasze strony, to zapraszamy ale na naszych warunkach i na naszym alfabecie. ;) dla mnie słabe. Czy będzie to miało odbicie na rynek domen nie mam pojęcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja to raczej traktuję jako marketing polityczny Pana Miedwiediewa. "Wielka rosija" potrzebuje pokazać swojemu ludowi i światu , ....że jak chcesz wejść na nasze strony, to zapraszamy ale na naszych warunkach i na naszym alfabecie. :) dla mnie słabe. Czy będzie to miało odbicie na rynek domen nie mam pojęcia.

 

A czego się spodziewałeś? Że Rosja podwinie ogon i przejdzie na angielski? Że Chiny, Grecja i inni zmienią alfabet?

Amerykanie (a raczej emigranci którzy do ameryki wyemigrowali) zapoczątkowali to czy owo, ale bez przesady, świat to nie tylko język angielski czy ASCII.

Dobrze że istnieją jeszcze silne kraje które nie zatracają swojej tożsamości i mogą sobie pozwolić na utwierdzanie swojego ojczystego języka w mediach elektronicznych.

 

Może zamiast 50% SALE (ostatnio widziałem takie reklamy na szybach sklepu w W-wie) zobaczymy jeszcze kiedyś 50% TANIEJ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A swojego ojczystego............... języka w mediach elektronicznych.

 

Może zamiast 50% SALE (ostatnio widziałem takie reklamy na szybach sklepu w W-wie) zobaczymy jeszcze kiedyś 50% TANIEJ.

 

Ale ja pod Twoim stwierdzeniem również się podpisuję. Tylko cyrylica trochę mnie kuje w oczy i to co robi duży nieobliczalny niedźwiedź :) . Być może ( a raczej na pewno ) ma to wpływ z moimi historyczno-rodzinnymi kontaktami w rodzinie, gdzie nie zawsze były one powiedzmy delikatnie dobre z ludźmi, którzy posługują się cyrylicą...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×