Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Michal

Rosyjskie IDNy sprzedane za majątek

Recommended Posts

Guest Michal

школа.рф (szkoła)

200 005 USD

 

рестораны.рф (restauracje)

71 175 USD

 

форекс.рф (forex)

50 075 USD

 

суши.рф (sushi)

50 025 USD

 

рыба.рф (ryba/ryby)

41 000 USD

 

вода.рф (woda)

135 000 USD

 

рыбалка.рф (wędkarstwo)

90 000 USD

 

билеты.рф (bilety)

100 000 USD

 

меха.рф (futro)

100 000 USD

 

 

 

Źródło:

http://consultdomain.de/forum/dot-tld-foru...html#post282029

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkiem ciekawe kwoty jak za TLD, które przed chwilą powstało i to do tego IDN :)

 

Widać po kwotach, że rynek wtórny domen w Rosji ma się bardzo dobrze.

 

Ciekawe jak domena .рф wpłynie na domenę .ru.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jak domena .рф wpłynie na domenę .ru.

 

Zaryzykuję stwierdzenie, że przeciągu kilku lat to rozszerzenie zdominuje rynek, a w okresie kilkunastu lat domena .ru zupełnie straci na znaczeniu.

 

Ichne IDN-y .рф mają jednak całkiem inna specyfikę od naszych, wynikającą z charakteru samego alfabetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetne wyniki.

 

Wszystkie kraje operujące alfabetem zawierajacym specjalne znaki będą dążyć do implementacji ojczystego języka w informatyzacji.

Nie mogło być inaczej. Bez względu na to czy jest to japoński chiński, koreański, rosyjski, polski, grecki czy niemiecki etc., IDNy są naturalnym etapem rozwoju internetu.

 

Tu faktycznie ciekawostka bo chodzi dodatkowo o rozszerzenie IDN, i ceny bardzo przyzwoite.

Tak na marginesie to zauwazyłem że, IDNy w ostatnim roku roku rozwijają się w niesamowitym tempie :)

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak na marginesie to zauwazyłem że, IDNy w ostatnim roku roku rozwijają się w niesamowitym tempie

W Polsce też ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Całkiem ciekawe kwoty jak za TLD, które przed chwilą powstało i to do tego IDN :)

 

Wynalazki typu .mobi też chyba dobrze sprzedawały się zaraz po utworzeniu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Polsce też ?

Potwierdzam, w Polsce też :) Kiedyś zapytania o domeny IDN zdarzały się sporadycznie - teraz takie zapytania są na porządku dziennym.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoria piewców IDNów to jedno, a praktyka w życiu domenowym to drugie. Jak to jest wierzyć w słowo pisane? Czy jeśli będzie napisane na płocie "Dupa" to czy...?

 

Jakiś czas temu zapukałem do jednego z forumowych kolegów (właśnie zaliczanych do obozu żarliwych zwolenników IDNów) z pytaniem czy nie ma ochoty na zakup dobrego IDNa w dobrej cenie. Kolega mnie spławił (chciałbym móc napisać że grzecznie) a ów IDN dwa dni później bez problemów poszedł do KK za znacznie większą kwotę niż była moja propozycja.

 

Dodam, że ten IDN kupiłem od DD na jego wyprzedaży, a więc domena była z rodowodem :) i to właśnie, że DD ją puścił powinno mi dać do myślenia zanim wydałem na nią pieniążki.

 

Także młodzi i starzy inwestorzy pomyślcie dwa razy, zanim uwierzycie w tę rzekomo świetną sytuację IDNów i w to co piszą zwolennicy IDNów.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dodam, że ten IDN kupiłem od DD na jego wyprzedaży, a więc domena była z rodowodem :) i to właśnie, że DD ją puścił powinno mi dać do myślenia zanim wydałem na nią pieniążki.

 

Także młodzi i starzy inwestorzy pomyślcie dwa razy, zanim uwierzycie w tę rzekomo świetną sytuację IDNów i w to co piszą zwolennicy IDNów.

Na moich wyprzedażach domen już niejeden zarobił :) Ale chyba nie ma w tym nic złego ;)

 

Faktem jest, że liczba zapytań na IDNy się znacznie zwiększyła (przynajmniej ja to zauważyłem). Co innego, że najwyraźniej jeszcze możliwości finansowe kupców nie spotykają się oczekiwaniami sprzedawców. Stąd nie każde zapytanie kończy się sprzedażą. Ale to też raczej normalne.

 

W każdym bądź razie mnie nie zależy, żeby domainerzy rzucili się na IDNy, bo ja cały czas dokupuję dobre w dobrych cenach, więc po co sobie psuć rynek. A nastawiony jestem i tak na sprzedaż do KK.

 

Nie wierzysz w informacje moje czy Michała na temat IDNów - masz prawo :D Ja za Michała odpowiadać nie mogę, ale zapewniam Cię, że nie jestem osobą, która pisze coś bez poparcia faktami.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potwierdzam, w Polsce też :) Kiedyś zapytania o domeny IDN zdarzały się sporadycznie - teraz takie zapytania są na porządku dziennym.

 

DD

 

To bardzo dobra wiadomość. Nasz rynek podąża za trendami światowymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To bardzo dobra wiadomość. Nasz rynek podąża za trendami światowymi.

A może po prostu ilość sensownych domen nIDN się kończy ? a ceny tych pozostałych są jedynie dla Gigantów rynku ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na moich wyprzedażach domen już niejeden zarobił :) Ale chyba nie ma w tym nic złego :)

 

Nie ma w tym nic zlego, ale widoczny jest brak logiki ;) . Bo tak sie sklada, ze to co propagujesz ( IDN, trzyliterowki , ) to wlasnie to wyprzedajesz. W takim wypadku lepiej nie pisac, ze za kilka lat IDN i trzyliterowki beda mialy ceny, ze hooo hooo. Bez urazy :D

 

Oczywiscie Danielu nie tylko to sie Ciebie tyczy, tak robi wielu z tego forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie ma w tym nic zlego, ale widoczny jest brak logiki :D . Bo tak sie sklada, ze to co propagujesz ( IDN, trzyliterowki , ) to wlasnie to wyprzedajesz. W takim wypadku lepiej nie pisac, ze za kilka lat IDN i trzyliterowki beda mialy ceny, ze hooo hooo. Bez urazy :)

 

Oczywiscie Danielu nie tylko to sie Ciebie tyczy, tak robi wielu z tego forum.

A gdzie ja piszę, że IDNy czy trzyliterówki będą miały ceny w przyszłości, że hoho :) Znajdź choć jedną moją taką wypowiedź ;)

 

Na miejsce sprzedanych domen trzyliterowych bardzo często kupuję inne. Ale nieważne.

 

Żeby nie było - od dziś zmieniam politykę informacyjną w kwestii domen IDN i trzyliterowych: zarówno jedne jak i drugie za kilka lat będą bezwartościowe i każdego kto uważa podobnie zachęcam do ich wyprzedaży - czym prędzej tym lepiej. Ratujcie co się da! Za kilka lat nikt ich nie ruszy nawet za 10 zł.

 

Tak lepiej? ;) Mam nadzieję, że teraz nie posądzisz mnie o chęć wyciągnięcia od ludzi tanio domen. Bo przecież taki zarzut też mógłby się pojawić ;)

 

P.S Klienci końcowi i tak nie czytają tego forum. Mają gdzieś co myślą domainerzy i za trzyliterówkę płacą kilka tysięcy a nie kilkaset złotych. I o czym to świadczy?

 

P.S 2 Nie jest też prawdą, że na moich wyprzedażach dominują IDNy i domeny trzyliterowe. Wystarczy popatrzeć na domeny, które tam się pojawiają. IDNy i trzyliterowe stanowią mniejszość. Łatwo coś takiego powiedzieć, bo zwykle drugiej stronie nawet nie chce się odpowiadać. Mnie się chce. I nie będę słuchał przekłamanych informacji na mój temat.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teoria piewców IDNów to jedno, a praktyka w życiu domenowym to drugie. (...)

Także młodzi i starzy inwestorzy pomyślcie dwa razy, zanim uwierzycie w tę rzekomo świetną sytuację IDNów i w to co piszą zwolennicy IDNów.

 

ów IDN dwa dni później bez problemów poszedł do KK za znacznie większą kwotę niż była moja propozycja.

:)

To jest dowód na brak popularności IDN-ów?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytam i czytam i dalej nie widzę z wiązku z tematem wątku. Zwykła bajka . Lepsze opowiadam swoim dzieciom na dobranoc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Czytam i czytam i dalej nie widzę z wiązku z tematem wątku. Zwykła bajka . Lepsze opowiadam swoim dzieciom na dobranoc :)

Może fakt, że nie widzisz tego związku, tłumaczy, dlaczego dla Ciebie taka wypowiedź brzmi jak bajka ;) Z tego samego powodu zawsze będzie podział między przedsiębiorcami a zwykłymi śmiertelnikami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może fakt, że nie widzisz tego związku, tłumaczy, dlaczego dla Ciebie taka wypowiedź brzmi jak bajka ;) Z tego samego powodu zawsze będzie podział między przedsiębiorcami a zwykłymi śmiertelnikami :)

 

I tak wszyscy umrzemy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może fakt, że nie widzisz tego związku, tłumaczy, dlaczego dla Ciebie taka wypowiedź brzmi jak bajka :) Z tego samego powodu zawsze będzie podział między przedsiębiorcami a zwykłymi śmiertelnikami ;)

 

Na siłę w każdym prawie poście karmisz forumowiczów jakie tą są cacy IDN-y.

Opowiem Ci za to bajkę o PINOKIO . Jak ten chłopczyk kłamał to mu nosek się wydłużał :D Popatrz w lusterko i sprawdź :);)

 

A na koniec : Memento Mori ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na siłę w każdym prawie poście karmisz forumowiczów jakie tą są cacy IDN-y.

Opowiem Ci za to bajkę o PINOKIO . Jak ten chłopczyk kłamał to mu nosek się wydłużał :) Popatrz w lusterko i sprawdź ;):D

 

A na koniec : Memento Mori ;)

 

Eeeetam gadasz, IDNy sa dobre... dla domainerow, bo kosztuja tylko 25% NonIDNa, a jak klientowi spod NonIDNa ucieka ruch na boki i nie moze robic reklamy offline (ani graficznej, ani akustycznej) to moze za takiego IDNa troche zaplacic, nie prawdaz Michal :)

 

...a ruskie pelne IDNy (tzn po lewo i prawo od kropki) to juz calkiem inna bajka...

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eeeetam gadasz, IDNy sa dobre... dla domainerow, bo kosztuja tylko 25% NonIDNa, a jak klientowi spod NonIDNa ucieka ruch na boki i nie moze robic reklamy offline (ani graficznej, ani akustycznej) to moze za takiego IDNa troche zaplacic, nie prawdaz Michal :)

 

...a ruskie pelne IDNy (tzn po lewo i prawo od kropki) to juz calkiem inna bajka...

 

Ja nie mówię, że są złe :) I z tym się zgodzę z Tobą o reklamie ( tym bardziej akustycznej bo taką sprzedaję od ponad 10 lat ;) ) , ale też wiem i widzę jakie strony mają moi klienci...:D

 

I jak coś mówię, że domeny są IDN-y nonIDN-y to słyszę..że po co mi?

 

Dla mnie bajka 24 K netto ... ;) - tutaj widzę ten dłuuuuugi nosek kolegi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Dla mnie bajka 24 K netto ... :) - tutaj widzę ten dłuuuuugi nosek kolegi :)

Proponuję uważać na styl wypowiadania się, gdyż graniczy to z publicznym pomówieniem. Nie moja wina, że Twój świat się kończy na sprzedaży domen typu widzew.tv za 100 zł. Z resztą po co ja w ogóle z kimś takim jak Ty rozmawiam? ;) Miłego dalszego grzebania w śmieciach życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michał mimo młodego wieku obraca się w klimatach dużych sprzedaży, więc kwota za wymienioną przez niego domenę, jest jak najbardziej prawdopodobna. Można pozazdrościć takiej kwoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proponuję uważać na styl wypowiadania się, gdyż graniczy to z publicznym pomówieniem. Nie moja wina, że Twój świat się kończy na sprzedaży domen typu widzew.tv za 100 zł. Z resztą po co ja w ogóle z kimś takim jak Ty rozmawiam? :) Miłego dalszego grzebania w śmieciach życzę.

Sorry, ale nie zniżę się do twojego stylu wypowiedzi i mnie nie sprowokujesz do pyskówki. Dalej się zastanawiaj...nad ceną albo swoim noskiem. Bez odbioru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×