Jump to content
Sign in to follow this  
Domeny_Wroclaw

stropy*pl

Recommended Posts

Mam podobne zdanie. Łatwo przyszło, tanio poszło. :)

 

Tu nie chodzi o łatwe przy- i pochodzenie ;) .

Ci z nas, którzy się nie nauczą szanować swojego czasu i poprzez to, swoich domen, nie mają szans na zarobienie sensownych pieniędzy w tym biznesie .

Często pojawia się argument..... no bo potrzebowałem pilnie kasy . Jak się naprawdę potrzebuje pilnie kasy, to można wtedy sobie pozwolić na sprezentowanie KK za podobną kwotę np. domeny strupy.pl (właśnie ją przed chwilą zarezerwowałem), ale nie takiego Top'a jakim jest z całą pewnością domena stropy.pl

Nasz kolega Gaudzinski, jest jakby nie było starym wyjadaczem w branży .

Ale z drugiej strony, skoro się jeszcze zdarzają takie sytuacje, że możliwy jest przykładowo zakup domeny pinezki*pl za 280 € (- 10 % prowizji Sedo), gdzie sprzedającym jest osoba bardzo doświadczona w domainingu .....

Szkoda gadać .

Share this post


Link to post
Share on other sites
strupy.pl (właśnie ją przed chwilą zarezerwowałem), ale nie takiego Top'a jakim jest z całą pewnością domena stropy.pl

 

 

jeszcze stepy są na aukcji dropped

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu nie chodzi o łatwe przy- i pochodzenie :) .

Ci z nas, którzy się nie nauczą szanować swojego czasu i poprzez to, swoich domen, nie mają szans na zarobienie sensownych pieniędzy w tym biznesie .

Często pojawia się argument..... no bo potrzebowałem pilnie kasy . Jak się naprawdę potrzebuje pilnie kasy, to można wtedy sobie pozwolić na sprezentowanie KK za podobną kwotę np. domeny strupy.pl (właśnie ją przed chwilą zarezerwowałem), ale nie takiego Top'a jakim jest z całą pewnością domena stropy.pl

Nasz kolega Gaudzinski, jest jakby nie było starym wyjadaczem w branży .

Ale z drugiej strony, skoro się jeszcze zdarzają takie sytuacje, że możliwy jest przykładowo zakup domeny pinezki*pl za 280 € (- 10 % prowizji Sedo), gdzie sprzedającym jest osoba bardzo doświadczona w domainingu .....

Szkoda gadać .

keyword... To rynek narzuca ceny, nie domeniarze...

Liczy się zwrot inwestycji. Jeżeli po kilku latach wychodzisz na + to jest dobrze.

Zrozumiałem to jakiś czas temu i naprawdę warto się nad tym chwilę zastanowić.

Równie dobrze mógłbym ją trzymać kilka lat w oczekiwaniu na zapytanie kk, ale internet jest w takim stadium rozwoju, źe nigdy nie ma pewności co przyniesie następny dzień.

 

Kwoty rzędu kilku k dzisiaj nie można porównać ze zwrotem inwestycji jaki się otrzyma za kilka lat.

Skoro już jesteśmy przy temacie kwot - jak uważasz, jaka cena byłaby odpowiednia dla tej domeny ? 10 ? 20? 30k ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest radse

Wręcz nie wypada się wtrącać ale jak domena znalazła się wśród domen na wyprzedaży to nie były wówczas poruszane kwestie marnotrawienia takiej domeny tylko pojawiały się głosy gratulowania refleksu. Dziś klient końcowy miał refleks szybko zaoferował przyzwoitą ofertę którą zaakceptował sprzedający. Zysk dla sprzedającego w tym wypadku był widocznie zadowalający i wcale nie był zły. Mogę śmiało z ręką na sercu powiedzieć że w porównaniu w Wami mam wręcz zerowe doświadczenie w domainingu ale to troszkę chyba niesprawiedliwe komentarze w obliczu tego z jakiego źródła pochodzi domena i jak niedawno została zakupiona. Zawsze po sprzedaży jest niedosyt że można było więcej wyciągnąć. Trzymam kciuki aby za podobne kwoty jak ta sprzedawały się domeny wiele razy gorsze ale i tak raz jeszcze gratuluję słusznego zarobku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równie dobrze mógłbym ją trzymać kilka lat w oczekiwaniu na zapytanie kk, ale internet jest w takim stadium rozwoju, źe nigdy nie ma pewności co przyniesie następny dzień.

 

czyli poszła po mailingu?

Edited by monty

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro już jesteśmy przy temacie kwot - jak uważasz, jaka cena byłaby odpowiednia dla tej domeny ? 10 ? 20? 30k ?

 

Moim zdaniem, gdybyś się bardziej cenił :) , klient (niekoniecznie ten sam), nie miałby z tym większego problemu, aby za domenę zapłacić 20k netto .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem, gdybyś się bardziej cenił :) , klient (niekoniecznie ten sam), nie miałby z tym większego problemu, aby za domenę zapłacić 20k netto .

 

A na takiego klienta czekałby 20 lat. Dla mnie kwota jak najbardziej w porządku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem, gdybyś się bardziej cenił :) , klient (niekoniecznie ten sam), nie miałby z tym większego problemu, aby za domenę zapłacić 20k netto .

Oj tam.. nie jest tak źle, przy okazji chciałem poprawić DD statystyki na kolejnej wyprzedaży ;)

Tylko mi nie mów, że psuję rynek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A na takiego klienta czekałby 20 lat. Dla mnie kwota jak najbardziej w porządku

 

Taki klient kupił właśnie (swoją wymarzoną i dla niego optymalną) domenę stropy.pl

 

Mógłbym przytaczać w nieskończoność przykłady podobnych domen, gdzie klienci składali oferty w przeciągu 1-2 lat, regularnie 2-3 razy do roku, mając nadzieję, że w ten sposób uda im się "wymusić" obniżkę cen . W efekcie końcowym, domenę jednak nabyli (na moich warunkach) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie kwota jest niezła, ale to pewnie dlatego, że nigdy nie sprzedałem domeny za podobne pieniążki. Z drugiej strony keyword ma też sporo racji.

 

Gratulacje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gratuluję Marcin dużo lepszego wyczucia niż miał Daniel, któremu najwidoczniej częste spoglądanie na tak duże stadko wraz z rozmyślaniem o konieczności jego utrzymania przy - być może - niedużym ruchu i małej ilości zapytań, doprowadza czasami do znudzenia się niektórymi i powoduje chwilowe osłabienie instynktu domenowego :)

 

Jeszcze troszkę takich odpuszczonych domen i Daniel zatrudni jasnowidza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie kwota jest niezła, ale to pewnie dlatego, że nigdy nie sprzedałem domeny za podobne pieniążki. Z drugiej strony keyword ma też sporo racji.

 

Gratulacje. ;)

jeżeli ktos uzywa okreslenia pieniażki, to tylko w kregu pieniażkow bedzie sie obracal (tzn. do 1k PLN)

dobrze ze keyword czasmi przypomina sobie o istnieniu di.pl, od razu inaczej wygladaja komentarze typu "GRATY" ;)

mysle, ze on stary wyjadacz nalezy do grona niewielu uzytkownikow di, ktorzy nigdy nie sprzedaja domeny z powodu braku gotowki, oby takich wiecej

 

@ domainer ponownie wrociles do swojego makabrycznego awatara :)

Edited by Edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sprzedaży i takich wysokich kwot, to trzeba mieć szczęście. Osobiście zastanawiam się nad pielgrzymką do Świebodzina lub Torunia w intencji jakiekolwiek sprzedaży :) tak więc z mojego bezsprzedażowego punktu widzenia, sprzedaż domeny kupionej za 150 PLN i sprzedanej kilka tygodni później firmie, która używa póki co domeny jako przekierowanie i która jak się wydaje nie przykłada większej uwagi do posiadanej domeny (.com.pl) uważam za całkiem przyjemną.

 

Oczywiście żeby powyższa opinia miała uzasadnienie, to trzeba obracać się w kręgach takich sprzedaży, więc no cóż...Można tylko pogratulować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gratuluję kupującemu, kwota bardzo zaniżona w stosunku do wartości domeny.

Fajnie jest prorokować.

Tylko rzeczywistość jest zupełnie inna... :)

Domena przez kilka lat była u DD i z jakiegoś powodu wystawił ją na wyprzedaży - podejrzewam, że z braku ofert.

Nie muszę chyba pisać takich banałów, że inną kwotę uzyskujesz kiedy to klient zgłasza się po domenę, a inną kiedy Ty oferujesz sprzedaż.

Takie domeny równie dobrze można trzymać w nieskończoność...

Biorąc pod uwagę, że środki ze sprzedaży zostaną ponownie zainwestowane - kilka k więcej za rok czy dwa - nie warto czekać.

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodze sie z keywordem tylko po czesci. W biznesie nie chodzi o absoltna wysokosc poszczegolnych sprzedazy, a o stope wzrostu i oczywiscie tez obrot.

 

Dwa przeliczenia na przykladzie domeny z watku, ktore obrazuja o co mi chodzi:

 

1.

Domena stropy.pl kupiona 4.9.2010 za 150PLN netto (z przedluzeniem) sprzedana 29.10.2010 (czyli 55 dni pozniej) za 6700PLN brutto, czyli 5491PLN netto.

Daje to stope wzrostu wysokosci 3561% w skali 55 dni, czyli niewiarygodne 2.381.088.566.900% w skali roku! Czyli reinwestujac te pieniadze w podobnie genialny sposob osiagnie sie kwote 3.571.632.850.400 PLN (tak, 3.571 miliardow!) przez zaledwie rok!

 

Czym sa wiec 20.000PLN w skali dziesieciu lat? I to przy kosztach 550PLN (150PLN + 10x przedluzenie) jesli sprzeda sie za "najwyzsza mozliwa" kwote za 10 lat. To oznaczaloby 3536% w 10 lat (czyli MNIEJ niz u Gaudzinskiego w 55 dni!), albo rocznie 43% wzrostu.

 

2.

Czym bardziej atrakcyjne ceny tym wieksza szybkosc sprzedazy a zarazem obrot. Gaudzinski potrzebowal 55 dni by sprzedac te domene za 5491 netto, a na sprzedaz za 20.000 netto potrzebowalby powiedzmy 10 lat, co oznacza ze sprzedajac domeny za tak atrakcyjne ceny sprzedaje je 66,4 razy szybciej, niz za "najwyzsze mozliwe" ceny.

Zalozmy dla uproszczenia, ze dysponuje on wieloma podobnymi domenami i sprzedaje je w dalszym ciagu podobnie szybko za podobnie rozsadne ceny. Spojrzmy na przedzial 10 lat:

 

W tym czasie sprzedaje on 66 domen kupionych za 150PLN (z przedluzeniem) po cenie 5491 w ciagu 2 miesiecy, wiec zarabia na kazdej 5491-150 = 5341PLN, wiec w sumie za 66 domen 66x5341=352.506PLN

 

A teraz zalozmy, ze kieruje sie strategia osiagniecia "najwyzsze mozliwe" ceny. Wowczas w ciagu 10 lat sprzedaje tylko jedna domene (tak jak wyliczone wyzej: prawdopodobienstwo sprzedazy jest 66 razy nizsze niz w pierwszym przypadku) za 20.000PLN, natomiast musi oplacic wszystkie 66 domen przez dziesiec lat ponoszac koszty 66x40x10=26.400. W wyniku robi strate wysokosci 6.400 PLN. Co prawda pozostaje mu 65 wartosciowych domen, ale na biezaco doklada do interesu.

 

To oczywiscie bardzo uproszczone modele nie uwzgledniajace rozwoju rynku i wzrostu wartosci domen, ale mam nadzieje ze obrazuja, o co chodzi. Nie chodzi o podniecanie sie wysokoscia sum sprzedazy, a o oplacalnosc biznesu. Oczywiscie trzeba brac tez pod uwage wklad pracy (czyli kupowanie po 10PLN i sprzedawanie po 20PLN nie ma sensu).

 

Wniosek: Pelne gratulacje dla Gaudzinskiego. Wyluskal dobra domene za niewielkie pieniadze i potrafil ja bardzo szybko sprzedac przy OGROMNEJ stopie wzrostu.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena przez kilka lat była u DD i z jakiegoś powodu wystawił ją na wyprzedaży - podejrzewam, że z braku ofert.

Precyzyjniej pisząc 3 lata ( link ).

W dodatku Daniel do niej dopłacił bo kupił ją za 310 zł.

Przedłużenia kosztowały go kolejne ok. 150 zł a odzyskał tylko 100 zł.

Patrząc z tej perspektywy, Marcin przeprowadził o niebo lepszą transakcję i ma powody do zadowolenia.

 

Daje to stope wzrostu wysokosci 3561% w skali 55 dni, czyli niewiarygodne 2.381.088.566.900% w skali roku!

Jak to wyliczyłeś ? :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to wyliczyłeś ? :)

 

Prosta matematyka: stopa wzrostu w ciagu 55 dni w=(5491/150-1)*100%

przeliczenie na rok wr=((w+1)^(365/55)-1)*100%

 

albo jeszcze prosciej:

z = (5491/150), w=(z-1)*100%

zr=z^(365/55), wr=(zr-1)*100%

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wniosek: Pelne gratulacje dla Gaudzinskiego. Wyluskal dobra domene za niewielkie pieniadze i potrafil ja bardzo szybko sprzedac przy OGROMNEJ stopie wzrostu.

udalo sie, wiesz dobrze, ze nie zawsze tak bylo

przyklad rzecznik*pl

 

mozna podawac wiele analiz i tworzyc skrajnie rozne teorie

mozna zalozyc ze sprzedajesz w tym czasie tylko te jedna domene -teraz za 6700 i np. za dwa miesiace temu samemu klientowi za 15k

jest tez pesymistyczna wersja - nie sprzedajesz jej nigdy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
rzecznik*pl

 

Oferta o której mowa została złożona po akceptacji warunków licytacji(1 dzień przed konferencją) i nie dało się jej zaakceptować :)

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Alexisem. Gaudzinskiemu należą się gratulacje. To mimo wszystko jest dobra sprzedaż. Nie każdego stać, żeby trzymać u siebie domeny w nieskończoność.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×