Jump to content
Sign in to follow this  
Slawko

Przechwytywanie opcji w Dropped!

Recommended Posts

Dzisiaj ruszyło przechwytywanie opcji w Dropped.

 

Drodzy użytkownicy,

 

Już wkrótce mijają trzy lata od dużej obniżki cen opcji na domeny przez NASK. Ponieważ opcje rejestruje się właśnie na trzy lata, niebawem zacznie wygasać wiele opcji założonych tuż po wprowadzeniu niższych cen.

 

Z tej okazji, pragniemy zaprosić Was do skorzystania z naszej nowej usługi: przechwytywania wygasających opcji:

http://www.dropped.pl/search_option.php

 

Przechwycenie opcji to kolejna droga dostępu do wartościowych domen. Opcja daje bowiem prawo pierwokupu wygasłej domeny, bez konieczności licytowania w aukcji. Wprawdzie posiadacz opcji nie ma gwarancji na to, że domena rzeczywiście wygaśnie, lecz z z drugiej strony cena opcji jest bardzo niska w porównaniu z wartością samej domeny, dlatego warto zainwestować w pewną liczbę opcji.

 

Zapraszamy zatem do skorzystania z przechwytywania opcji, i życzymy jak najlepszych domen!

 

Z pozdrowieniami,

Michał Pleban

Dropped.pl

 

Kolejna nisza zostaje więc wypełniona. :)

Edited by Slawko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak kilka osob zleci przechwycenie opcji na te sama domene, to w przypadku przechwycenia opcji rozpocznie sie aukcja na te opcje? (podobnie do przechwyconych domen)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak kilka osob zleci przechwycenie opcji na te sama domene, to w przypadku przechwycenia opcji rozpocznie sie aukcja na te opcje? (podobnie do przechwyconych domen)

tak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bańka domenowa znów napęcznieje napompowana "kup pan powietrze". Ciekawe jakie narzędzie spekulacyjne spowoduje, że bańka pęknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam z tym pewien problem:

 

1) Wg Whois opcja założona w 2008.02.01 czyli wygasa w 2011.02.01

2) 17 grudnia zaraz po informacji o nowej usłudze dodałem pewną domenę / opcję do przechwycenia

3) Z ciekawości zerkami dzisiaj w listę opcji do przechwycenia, a tam komunikat nieprzechwycona (powinno być data wygasania)

4) na liście wygasających opcji figuruje nadal bez zmian jako opcja wygasająca 2011.02.01

5) sprawdzam czy mogę dodać ponownie do przechwycenia - nie mogę, komunikat: Opcja już została przechwycona

 

Pytanie: co jest w końcu z tą opcją i jej przechwyceniem? Jest możliwe czy mogę o niej zapomnieć? Czy podpowiedzi mam szukać w dacie założenia opcji ;) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja zapytam o inną rzecz. Opcja założona 2008-01-20, czyli teoretycznie wygasa 2011-01-20.

Dzisiaj sprawdzam domenę i widzę, że w whois widnieje: opcja została założona w dniu 2011-01-02. Czy taka zmiana jest spowodowana tym, że abonent opcji ją przedłużył drugiego stycznia?

Edited by qrka

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja zapytam o inną rzecz. Opcja założona 2008-01-20, czyli teoretycznie wygasa 2011-01-20.

Dzisiaj sprawdzam domenę i widzę, że w whois widnieje: opcja została założona w dniu 2011-01-02. Czy taka zmiana jest spowodowana tym, że abonent opcji ją przedłużył drugiego stycznia?

 

Wszystko (daty) na to wskazuje, że tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie: co jest w końcu z tą opcją i jej przechwyceniem? Jest możliwe czy mogę o niej zapomnieć? Czy podpowiedzi mam szukać w dacie założenia opcji ;) ?

 

Podejrzewam, że właścicielem tej opcji jest Dropped i takich opcji system nie pozwala dodawać do przechwytywania. Z tym że w wypadku tej opcji skrypt z opóźnieniem się zorientował, że to Droppedowa opcja. Też mam kilka takich już na liście...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podejrzewam, że właścicielem tej opcji jest Dropped i takich opcji system nie pozwala dodawać do przechwytywania. Z tym że w wypadku tej opcji skrypt z opóźnieniem się zorientował, że to Droppedowa opcja. Też mam kilka takich już na liście...

 

Moje podejrzenia są takie same ;) Gdyby był regulamin usługi, a w nim byłoby napisane "nie dotyczy naszych opcji" lub gdyby dodanie do przechwycenia było od początku niemożliwe to byłoby wg mnie OK. Natomiast w takim układzie mam oferowaną usługę, korzystam z niej, a później usługodawca wycofuje się, bo sam zapomniał zabezpieczyć swoich interesów wcześniej. W ten sposób efekt jest taki, że zamiast samemu skorzystać z usługi, do dałem dropped znak: "uważajcie, bo czaję się na Waszą opcję" ;) Teraz to pewne, że jej nie przechwycę :/

 

[ostatnie dwa zdania dotyczą wyłącznie sytuacji, w której faktycznie to dropped w posiadaniu wygasającej opcji]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje podejrzenia są takie same ;) Gdyby był regulamin usługi, a w nim byłoby napisane "nie dotyczy naszych opcji" lub gdyby dodanie do przechwycenia było od początku niemożliwe to byłoby wg mnie OK. Natomiast w takim układzie mam oferowaną usługę, korzystam z niej, a później usługodawca wycofuje się, bo sam zapomniał zabezpieczyć swoich interesów wcześniej. W ten sposób efekt jest taki, że zamiast samemu skorzystać z usługi, do dałem dropped znak: "uważajcie, bo czaję się na Waszą opcję" ;) Teraz to pewne, że jej nie przechwycę :/

 

[ostatnie dwa zdania dotyczą wyłącznie sytuacji, w której faktycznie to dropped w posiadaniu wygasającej opcji]

 

hmmm..... czy da się to jakoś sprawdzić bez cienia wątpliwośći ze taka a taka ocja jest dropped a inna akurat kogos innego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
hmmm..... czy da się to jakoś sprawdzić bez cienia wątpliwośći ze taka a taka ocja jest dropped a inna akurat kogos innego ?

NIE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem po 2 maile na jedną wiadomość o licytacji przechwyconej opcji. Mam teraz zawaloną skrzynkę..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dostałem po 2 maile na jedną wiadomość o licytacji przechwyconej opcji. Mam teraz zawaloną skrzynkę..

 

 

Ja też :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to na szczęście przez jakiś czas "opcjonerzy" zostawią łapanie zwykłych domen innym, a pobawią sie w tym czasie łapaniem powietrza. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wygląda sytuacja gdy zwycięzca aukcji opcji nie opłaci jej ? Drugi na liście dostaje możliwość jej zakupu?

Pomijam kwestie kar dla zwycięzcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×