Jump to content
alpine5

Jak sobie poradzić z faxowym spamem ?

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu otrzymuję coraz więcej spamu na fax, co tylko marnuje mi papier.

 

Od jednej "firmy" uporczywie, kilka razy w tygodniu otrzymuję niezamawianą nigdy wcześniej ofertę zakupu akcji giełdowych.

 

Na dole strony jest niby informacja, że jak nie chcę otrzymywać, to proszą o wysłanie faksu zwrotnego z informacją o rezygnacji. Dlaczego mam niby wysyłać rezygnację na swój koszt (i to na numer kierunkowy kraju 0044), podczas gdy nie zamawiałem nigdy tego syfu...

 

Da się to gdzieś zgłosić/zablokować ?

 

Sebastian

alpine5

 

p.s. podczas pisania tego posta otrzymałem kolejny fax-spam, tym razem od firmy, która oferuje usługi faxmailingu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zrób pętlę z kilku kartek i odeślij im to ;p

Niby tak, ale szkoda kasy na połączenie zagraniczne...

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niby tak, ale szkoda kasy na połączenie zagraniczne...

 

Sebastian

alpine5

 

alpine5 proponuję skorzystać z usługi fax2mail :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
alpine5 proponuję skorzystać z usługi fax2mail :D

 

przepraszam z góry za OT ale możesz mi polecić jakiś fax2mail z którego da się wysyłać faxy a nie tylko odbierać bo chyba mam pecha i co wykupię usługę to działa w jedną stronę

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites
przepraszam z góry za OT ale możesz mi polecić jakiś fax2mail z którego da się wysyłać faxy a nie tylko odbierać bo chyba mam pecha i co wykupię usługę to działa w jedną stronę

 

Ja korzystam z ipfon.pl

 

przy czym trzeba wykupywać dwa konta - jedno do odbierania faksów (około 25zł/pół roku), drugie do wysyłania faksów (10zł przedłuża na 3 miesiące, 9gr/minutę połączenia przy wysyłaniu faksu).

Share this post


Link to post
Share on other sites
przepraszam z góry za OT ale możesz mi polecić jakiś fax2mail z którego da się wysyłać faxy a nie tylko odbierać bo chyba mam pecha i co wykupię usługę to działa w jedną stronę

 

Np. na moneybookers.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Od jednej "firmy" uporczywie, kilka razy w tygodniu otrzymuję niezamawianą nigdy wcześniej ofertę zakupu akcji giełdowych.

 

SWISS-cośtam? :D

 

p.s. podczas pisania tego posta otrzymałem kolejny fax-spam, tym razem od firmy, która oferuje usługi faxmailingu :P

 

Ja również polecam przenieść się do XXI wieku i korzystać z fax2email (oraz email2fax), jeśli już otoczenie zmusza nas do korzystania z faksu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja korzystajac z ipfon.pl wysylam przez email2fax czarne kartki (ok 40) z czego pisze bialym tekstem prosbe o wykreslenie mnie z ich bazy adresowej.

Nigdy nie dostaje powtornie.

 

Chamskie, ale dziala i nie mam zadnych oporow moralnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja korzystajac z ipfon.pl wysylam przez email2fax czarne kartki (ok 40) z czego pisze bialym tekstem prosbe o wykreslenie mnie z ich bazy adresowej.

Nigdy nie dostaje powtornie.

 

Chamskie, ale dziala i nie mam zadnych oporow moralnych.

 

Mocne, ale niestety w większości przypadków nie ma innej rady ;)

Jakby się dało podobnie to szukam sposobu na niechciane listy w mojej skrzynce (nie maile, tylko fizyczne listy i ulotki, które pod spam nie podchodzą).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mocne, ale niestety w większości przypadków nie ma innej rady ;)

Jakby się dało podobnie to szukam sposobu na niechciane listy w mojej skrzynce (nie maile, tylko fizyczne listy i ulotki, które pod spam nie podchodzą).

 

Jak nie jestes firma i sa na przesylkach Twoje dane teleadresowe, to po prostu zgloszenie do GIODO... A odnosnie firm, to sam sie z tym borykam.

 

Pamietam swego czasu, jak wkurzala mnie Panorama Firm telefonicznie... Na poczatku dziekowalem i grzecznie odmawialem... Pozniej telefony zaczely byc coraz bardziej nachalne, wiec zadzwonilem do centrali i kazalem im usunac moj nr z ich bazy. Nie skutkowalo, to zadzwonilem jeszcze raz i wrecz opieprzylem i zagrozilem pozwem. Odpuscili... A odnosnie innego spamu telefonicznego, to wystarczylo zamowic usluge blokady polaczen anonimowych i od tamtej pory nie bylo zadnego spamu na stacjonarce :o W sieciach komorkowych tez mozna to wlaczyc. Na SMSy reklamowe tez jest sposob. Jesli nie przez BOK, to telefon z odpowiednim oprogramowaniem, ktory takowe SMSy traktuje tak, jak filtr w emailu.

 

Odnosnie jeszcze zwyklych przesylek, Znajoma opowiadala, jak dostala do urzedu przesylke za potwierdzeniem odbioru. Po otwarciu, znalazla tam ksiazke z zakresu podatkowego, f-re pro forma i kartke papieru, na ktorej bylo napisane, ze jesli adresat nie chce tej ksiazki, to musi odeslac do nadawcy, w przeciwnym wypadku musi zaplacic ok. 300zl :o Znajoma poszla do szefowej, a ta na to, ze skoro to nie bylo zamawiane, wiec nie maja zamiaru niczego odsylac, ani za nic placic. Po jakims czasie zaczelo sie male piekielko - "ksiegarnia" podala urzad do biura windykacyjnego ;) Cale szczescie, ze w urzedach pracuja/maja dyzury radcy prawni/prawnicy... Ale ile jest malych firemek, ktore takowych "papug" nie maja, a ich wlasciciele sa "wszedobogobojni" i daja sie okradac? Albo pracownicy ze strachu przed szefostwem, placa z wlasnej kieszeni?

Edited by empireus

Share this post


Link to post
Share on other sites
przepraszam z góry za OT ale możesz mi polecić jakiś fax2mail z którego da się wysyłać faxy a nie tylko odbierać bo chyba mam pecha i co wykupię usługę to działa w jedną stronę

 

Pracowałem kilka miesięcu temu dla operatora HaloNet (telefonia IP) obecnie został przejęty przez firmę Tartel ale technologia została nasza - sprawdzona jeżeli chodzi o fax2mail. http://halonet.pl

 

W razie pytań szczegółowych zapraszam na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja korzystajac z ipfon.pl wysylam przez email2fax czarne kartki (ok 40) z czego pisze bialym tekstem prosbe o wykreslenie mnie z ich bazy adresowej.

Nigdy nie dostaje powtornie.

 

Chamskie, ale dziala i nie mam zadnych oporow moralnych.

Hehe, pomysłowe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×