Jump to content
SELES

sztukateria*pl

Recommended Posts

Dawno nic nie dawałem do wyceny.

Domena kupiona kilka dni temu, w tym czasie już trzy zapytania i dosyć spory ruch.

 

Googlarka pokazuje dużo firm w branży, najróżniejsze kombinacje pozajmowane są od lat, jednak branży nie znam i być może na wyrost określam potencjał.

Wyceniłem ją po swojemu :P, może są jednak osoby związane z branżą i urealnią moje oczekiwania. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego Panowie nie licytowaliście więc na tak niskim (w stosunku do wycen) poziomie, skoro można ją było kupić na za niecałe 4k?

Edited by Sir_Elwood

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego Panowie nie licytowaliście więc na tak niskim poziomie, skoro można ją było kupić na za niecałe 4k?

:rolleyes: Nie wiedziałem o aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Dlaczego Panowie nie licytowaliście więc na tak niskim (w stosunku do wycen) poziomie, skoro można ją było kupić na za niecałe 4k?

Również nie wiedziałem o aukcji. Nie śledzę już spadów, bo nie mam na to czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ Domena 10 letnia, chociaż według whois od 2010 :rolleyes:

+ szacunkowo 70-140 wejść intuicyjnych

+ pojedyncze słowo wyszukiwane nawet do 1000 dziennie

- spora konkurencja reklamodawców

- niestety w branży trudno będzie uzyskać kwotę powyżej 10.000,- PLN dla klienta Końcowego

- potencjał duży, ale przy świadomym marketingu i nakładach (niestety wskazany schemat "internet + realne zaplecze,")

+/-można uzupełnić branżowo o wyszukiwanie sztukateria styropianowa, sztukateria gipsowa, sztukateria budowlana, sztukateria elewacyjna,

co da zwiększenie potencjalnej grupy docelowej o około 20%.

 

Jakie wnioski?

Jeżeli na krótko uda Ci się sprzedać na poziomie 8.000,- PLN lub troszkę więcej nie wahaj się,

to b.dobra domena, ale trzeba sporo w nią zainwestować, żeby osiągnąć wyższą jej wartość,

natomiast inwestycja tego typu wymaga dobrego konsolidatora i niestety współpracy zewnętrznej,

dla świadomych markerów i specjalistów są łatwiejsze (co nie znaczy łatwe i tanie) projekty,

a dla nieświadomych (w tym branża informatyczna), nakłady do poniesienie poza zasięgiem.

 

Dlaczego tak?

Bo zwrot kwotowy + 100% zysku w czasie krótkim - do roku to dobry interes.

Natomiast utrzymywanie domeny (nawet przy lekkich przychodach z parkowania),

do czasu wzrostu wartości samej domeny, mimo, że kwota może być wyższa,

opłacalność w czasie niestety maleje znacznie. Lepiej powtórnie obrócić zysk jak wyżej.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Share this post


Link to post
Share on other sites
+ Domena 10 letnia, chociaż według whois od 2010 :rolleyes:

+ szacunkowo 70-140 wejść intuicyjnych

+ pojedyncze słowo wyszukiwane nawet do 1000 dziennie

- spora konkurencja reklamodawców

- niestety w branży trudno będzie uzyskać kwotę powyżej 10.000,- PLN dla klienta Końcowego

- potencjał duży, ale przy świadomym marketingu i nakładach (niestety wskazany schemat "internet + realne zaplecze,")

+/-można uzupełnić branżowo o wyszukiwanie sztukateria styropianowa, sztukateria gipsowa, sztukateria budowlana, sztukateria elewacyjna,

co da zwiększenie potencjalnej grupy docelowej o około 20%.

 

Jakie wnioski?

Jeżeli na krótko uda Ci się sprzedać na poziomie 8.000,- PLN lub troszkę więcej nie wahaj się,

to b.dobra domena, ale trzeba sporo w nią zainwestować, żeby osiągnąć wyższą jej wartość,

natomiast inwestycja tego typu wymaga dobrego konsolidatora i niestety współpracy zewnętrznej,

dla świadomych markerów i specjalistów są łatwiejsze (co nie znaczy łatwe i tanie) projekty,

a dla nieświadomych (w tym branża informatyczna), nakłady do poniesienie poza zasięgiem.

 

Dlaczego tak?

Bo zwrot kwotowy + 100% zysku w czasie krótkim - do roku to dobry interes.

Natomiast utrzymywanie domeny (nawet przy lekkich przychodach z parkowania),

do czasu wzrostu wartości samej domeny, mimo, że kwota może być wyższa,

opłacalność w czasie niestety maleje znacznie. Lepiej powtórnie obrócić zysk jak wyżej.

 

Pozdrawiam Wszystkich

 

Bardzo ciekawa analiza, a domena faktycznie bardzo dobra. Ja jednak nie sprzedawałbym poniżej niskiego xx xxx.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo ciekawa analiza, a domena faktycznie bardzo dobra. Ja jednak nie sprzedawałbym poniżej niskiego xx xxx.

Bardzo proste kup ją za 8K i sprzedaj nawet za xxx xxx. Obaj skorzystacie.

 

Nie kwestionuję Twojej opinii, ale sam też pozyskuje domeny pod konkretne projekty (czyli dopiero wtedy, gdy jest projekt,

a nie sama domena i "potencjalny pomysł"), jednak wtedy jeżeli dysponuję płynnym budżetem to zwykle nie wydaję

na domenę xx xxx, i na pytaniu o cenę pozostaję (nie podejmuję negocjacji, jeżeli odpowiedź przekracza moje założone widełki).

Prawdopodobieństwo, że ktoś własnie ma zaawansowany projekt związany ze sztukaterią i za tydzień zacznie szukać domeny jest bliski zeru.

Ci, którzy mają dobre domeny wiedzą, że to częsta praktyka, i nie są to pytania z ciekawości).

Po prostu lepiej wydać na domenę x xxx i przeznaczyć różnicę (xx xxx - x xxx) na marketing, bo jeżeli dysponujesz takim budżetem,

to sama domena staje się drugorzędna (nie znaczy, oczywiście że bez znaczenia).

Krótko bogate firmy stać na promocję i te rzadko są skłonne przepłacić,

to małym dobre domeny są bardziej potrzebne,

ale po pierwsze małe firmy o tym zwykle nie wiedzą,

a na dodatek nie dysponują budżetem/decyzją nawet na poziomie x xxx.

 

Generalnie więc nie szukam ich na DI, SEDO, Allegro itd.,

tylko tworzę listę potencjalnych adresów i sprawdzam za ile można je odkupić,

czasami od firm, czasami trafiam na domeny na sprzedaż.

Warto po prostu zastanowić się kto i za ile może kupić domenę,

a nie jak ta "moja genialna domena" jest dużo warta.

 

Oczywiście dyskusja na zasadzie przykładowo, że Polkomtel kupił domenę plus.pl

więc ta domena była tyle warta, cóż to Polkomtel ją chciał!

Takich przypadków jest jak wygranych w lotto.

Dlaczego tak, bo np. PlayMobile.pl nie chce kupić domeny play.pl - może zmieni

zdanie, ale na razie woli wydać na promocję i zupełnie nie przeszkadza mu

posiadanie domeny "PLEJMOBAILE".

To proste, wpisz samo play w pasek adresu;

po pierwsze pierwszą pozycją nie sponsorowaną jest właśnie operator,

kolejnymi zresztą też :rolleyes:

licząca pierwsza 4ka wyników to też oni,

oczywiście może zawsze zagrozić im link sponsorowany/reklama

na pierwszej pozycji nad wynikami, Ale to też ich reklama - jak się przyjrzeć bliżej :P

Więc nawet "psują sobie sami" naturalne wyniki Google przez ich "przesunięcie w dół" ich reklamą płatną.

 

Inaczej właściciel domeny sztukateria.pl by ja trzymał, a nie pytał za ile może ją sprzedać.

Można czekać, aż ktoś kupi domenę, wtedy nie ma sensu odpowiadać pytającym za ile chcą

ją sprzedać, przecież z każdym dziesięcioleciem będzie więcej warta :P

 

Pozdrawiam Wszystkich

Edited by Koziołek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koziołek bardzo ciekawe posty, przyjemnie się czyta

co do play.pl to chyba P4 sp. z o.o. jednak czyniła jakieś starania o odkupienie play.pl z tego co się orientuję :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego Panowie nie licytowaliście więc na tak niskim (w stosunku do wycen) poziomie, skoro można ją było kupić na za niecałe 4k?

Przeważnie tu tak jest :)

 

Domena oczywiście fajna, wyceniam na max. 12k PLN (ze wskazaniem na 7-8k PLN)

 

Sebastian

alpine5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postaram się przemnożyć kwotę Koziołka i alpine5 (8k) kilka razy. :)

Czas pokaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×