Jump to content
pb

premium.pl - nowa jakość domainingu

Recommended Posts

Zleciłem transfer do premium.pl

 

Kliknąłem w link w mailu i komunikat :" Nie masz jeszcze żadnych zarejestrowanych domen".

 

hmm...gdzie jest moja domena?:)

 

Zerknij w szczegóły transferu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zleciłem transfer do premium.pl

 

Kliknąłem w link w mailu i komunikat :" Nie masz jeszcze żadnych zarejestrowanych domen".

 

hmm...gdzie jest moja domena?:)

Jeszcze kilka linków przed tobą ;)

(sprawdzaj pocztę)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze kilka linków przed tobą :)

(sprawdzaj pocztę)

 

Właśnie znalazłem info na premium : Transfer od innego rejestratora Oczekuje na potwierdzenie przez obecnego abonenta .

 

;)

 

Ale skoro tak mówisz epson - sprawdzam - ta domena to nazwa mojej działalności -firmy więc nie chciałbym jej utracić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem właścicielem spółki (sp.k. jest spółką osobową), zaś wspólnikami są... Sukces i Determinacja. ;-)

 

Czy w nazwie spółki komandytowej nie powinien być wymieniony choć jeden komplementariusz ?

 

Jest: "Premium.pl Sp. k. "

Edited by jamesbond

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy w nazwie spółki komandytowej nie powinien być wymieniony choć jeden komplementariusz ?

 

Jest: "Premium.pl Sp. k. "

 

Powinien i jest, w whois jest błędny wpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Właśnie znalazłem info na premium : Transfer od innego rejestratora Oczekuje na potwierdzenie przez obecnego abonenta .

 

:)

 

Ale skoro tak mówisz epson - sprawdzam - ta domena to nazwa mojej działalności -firmy więc nie chciałbym jej utracić ;)

 

 

Tak jak widzisz nie wszystko potwierdzone. Jeśli kliknąłeś w linki (1-3) i nic więcej do klikania nie ma, w szczegółach transferu kliknij "wyślij potwierdzenie ponownie" i od razu będzie wiadomo gdzie nie został kliknięty.

 

Osoby, które mają ponad 100 domen mogą napisać na e-mail kontaktowy, a przedstawię wygodne rozwiązanie dla błyskawicznego transferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Słuszna uwaga, poprosiłem o zmianę na "aby rozpocząć proces kupna"

Jeszcze jedna uwaga co do przejścia z home.pl do premium. Jeżeli klient dowie się że domena jest zajęta i przejdzie na premium - dostaje panel z ofertą sprzedaży - super. Panel zawiera jednak za dużo informacji. Tak naprawdę powinna tam być cena kupna, opis domeny, kontakt do sprzedającego i info jak kupować/negocjować/wynająć. Reszta czyli pełne menu premium , cały prawy panel z alexą, indeksami itd tylko odwracają uwagę.

Ostatni ekran na home.pl gdzie jest zapowiedź przekierowania to zresztą też miejsce gdzie polegnie cenny procencik klientów.

 

W/w ścieżka to ma być głowne nowe źródło klientów więc warto nad tym popracować.

Edited by geronimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyglada na to ze podmioty zagraniczne nie beda mogly wydawac swoich pieniedzy w premium.pl

 

1. Nie mozna sie zarejestrowac, bo system nie akceptuje europejskiego NIPu

2. Nie mozna wyslac wiadomosci do suportu, bo formularz nie pokazuje obrazka z kodem niezbednym do wyslania zapytania.

3. Nie mozna zadzwonic do suportu, bo podany telefon 801... dziala tylko w polsce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co z forsą ?

Bądź gentlemanem i nie zaglądaj innym do kieszeni.

@Przemek nie szkoda Ci wolności? Teraz będziesz pracownikiem.

Taki "pracownik" czyli komplementariusz w innych formach prawnych, np. w Sp.z o.o. nazywany jest Prezesem Zarządu a to chyba nie jest takie najgorsze stanowisko :)

Zwłaszcza jeśli dojdą do tego udziały w zysku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę, że zniknęła domena Medyk.pl za 250.000zł - czyżby pierwsza sprzedaż? (joke)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najwieksza zaleta premium.pl to mozliwy , zwiekszony ruch KK do serwisu.

Ale to mozna bylo wczesniej zrobic, wystarczylaby funkcjonalnosc alberta...czyli pewne escrow dla kupujacego.

 

Chetnie dalbym zarobic serwisowi premium.pl na prowizji od sprzedazy moich domen.

Niestety przenosiny calego portfolio nie wchodza w gre, bo w AM mam parkowanie w ND, sedo.., API....i panel jest prosty, jednoczesnie zawiera tyle opcji ile jest mi aktualnie potrzebnych.

Jedyne rowiazanie jakie widze, to mozliwosc dodania do premium domen zewnetrznych i transfer domeny wtedy kiedy klient bedzie zainteresowany kupnem. Zarobek dla serwisu to prowizja, dla mnie sprzedaz domeny.

 

Dodam, ze domeny z AM sa widoczne w wyszukiwarce sedo (chyba trzeba miec ustawiony parking sedo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwery PPD.pl nie wytrzymują :) wszyscy rzucili się transferować domeny:)

Ja poczekam, znając rzetelność ppd.pl nic się złego z domenami nie stanie.

 

Gratulacje Przemek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem zaalarmować że ppd.pl padł, nie mam dostępu do domen i nie mogę ich przedłużać, wiadomo kiedy serwis będzie dostępny?

 

nie chciałbym ponosić dodatkowych kosztów związanych z przechwytywaniem domen które spadły podczas zawieszenia funkcjonowania serwisu, ani też z dodatkową opłatą 20 zł w przypadku nie przedłużenia na 14 dni przed wygaśnięciem.

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PPD.pl już działa. Mieliśmy problem z restartem serwera. Dokonujemy analizy zdarzenia, żeby znaleźć powód zwieszeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytałem o własne środki na koncie.

W takim razie przepraszam - ja jestem gotów zrzec się moich środków w PPD bo zostało mi tam 1,10 zł :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponawiam swoje pytanie.

 

Co z moją domeną. Przeniosłem ją z ppd do premium whois pokazuje już nowego rejestratora premium.pl Sp. k, ale w panelu premium.pl dalej mam informacje: transfer w trakcie( żółte kółeczko ) Transfer od innego rejestratora Oczekuje na potwierdzenie przez obecnego abonenta . były mail- kliknąłem -zatwierdziłem transfer i dalej nic.

 

Prosze o info ( napisałem maila - brak odpowiedzi w godzinach urzędowania )mam ...... :) domen w ppd, ale nie widzę sensu na tą chwilę na przeprowadzkę ;skoro delikatnie pisząc kuleje to tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najwieksza zaleta premium.pl to mozliwy , zwiekszony ruch KK do serwisu.

Ale to mozna bylo wczesniej zrobic, wystarczylaby funkcjonalnosc alberta...czyli pewne escrow dla kupujacego.

 

Chetnie dalbym zarobic serwisowi premium.pl na prowizji od sprzedazy moich domen.

Niestety przenosiny calego portfolio nie wchodza w gre, bo w AM mam parkowanie w ND, sedo.., API....i panel jest prosty, jednoczesnie zawiera tyle opcji ile jest mi aktualnie potrzebnych.

Jedyne rowiazanie jakie widze, to mozliwosc dodania do premium domen zewnetrznych i transfer domeny wtedy kiedy klient bedzie zainteresowany kupnem. Zarobek dla serwisu to prowizja, dla mnie sprzedaz domeny.

 

Dodam, ze domeny z AM sa widoczne w wyszukiwarce sedo (chyba trzeba miec ustawiony parking sedo).

Zgadzam się z powyższym.

 

Jeśli porównać ilości domen na poszczególnych giełdach, to widać, że najlepsze efekty w najszybszym czasie osiągnęła giełda AZ.pl. W kilka miesięcy udało się zgromadzić ponad 30 tysięcy domen, ale to właśnie dzięki umożliwieniu dodawania domen spoza AZ.pl.

 

Tak duży rejestrator jak Nazwa.pl przez półtora roku działania "uzbierał" tylko 20 tysięcy ofert. Domeny jednak, podobnie jak w premium.pl / home.pl, muszą być przeniesione do rejestratora. Wchodzenie w rynek wtórny na tym etapie rozwoju (premium.pl to opóźnione wejście home.pl na ten rynek) nie może wiązać się z wymaganiem od inwestorów domenowych, że porzucą dotychczasowych partnerów i rzucą się do premium.pl. Gdyby tak było, to już dawno wszyscy przenieśliby się np. z Dropped.pl do Nazwa.pl, a tak się jak widać nie stało.

 

Podobnie jak ryskadow nie widzę siebie w najbliższym czasie jak przenoszę setki czy tysiące domen do premium.pl. Za dużo z tym kłopotu, znacznie wyższe ceny (45 PLN netto za .pl), wyższa prowizja i brak jakichś niesamowitych korzyści.

 

Zresztą zobaczymy za parę tygodni, ile domen znajdzie się w ofercie premium.pl. Na razie w ofercie widzę 323 domen na sprzedaż i 98 aukcji w toku.

 

Zamiast próbować robić kolejną zamkniętą giełdę, kiedy już wszyscy inni taką giełdę mają, wolałbym żeby premium.pl było otwarte na współpracę z giełdami, które już działają. Dogadało się do prowizji i dodało domeny z giełd Aftermarket.pl, AZ.pl czy nawet nazwa.pl, chociaż tu pewnie byłoby najtrudniej o współpracę. Wtedy to byłaby nowa jakość na rynku. A tak to mamy kolejną giełdę, która nie daje nic, czego już wcześniej nie zaoferowały inne firmy. Więc dlaczego nagle domainerzy mieliby się rzucić drzwiami i oknami, żeby z tej oferty skorzystać?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle, ze same gieldy nie maja dla sprzedajacych domeny wiekszego sensu a przynajmniej nie generuja dla nich duzych dochodow.

Kto tam wchodzi - glownie sami domeniarze ktorzy szukaja okazji.

A jak byloby 100 000 domen to kto to by przegladal?

Klient koncowy w 99% nigdy nie bedzie szukal domen na gieldach.

 

Jedyna szansa to wejscie na domene bezposrednio z adresu lub po probie rejestracji.

Tak tez probuje sie zmieniac az.pl, nazwa.pl chyba tez pokazuje zeby chociaz sprawdzic czy domena nie jest na gieldzie i to jest mysle przewaga takich gield.

 

Czy jak wszystkie gieldy beda mialy te same domeny to czy to dobrze czy zle (teraz majac domene w nazwa.pl mozesz ofertowac je rowniez w Aftermarket, az.pl, namedrive, sedo)? Troche dodatkowej pracy ale zyski pewno sa w 95% z tej gieldy/oferty na ktora prowadzi adres strony.

 

Jezeli Premium.pl stawia tylko na sprzedaz domen to warto to przemyslec - skorzystac na maksa z ruchu jaki da home.pl.

Jezeli chce sie rozwijac i utrzymywac, lapac domeny to powinien szukac nowych Klientow ktorzy do nich przejda w celu skorzystania z zamknietej gieldy. Czyli dac jak najlepsze warunki na rynku. Wtedy predzej czy pozniej Klienci w duzej czesci do nich moze przejda i cale 5% dla nich :) + zyski z innych uslug.

Warunki jednak wiadomo ze musialyby byc najlepsze - dla kogos kto ma 20-30 domen 40-42-45 zl nie ma roznicy ale jak ktos ma 500-1000 domen to to przeklada sie na kilka tysiecy w roku wiec wtedy wiadomo ze nie bedzie wielu chetnych. Zobaczymy czy premium zawalczy o duzych graczy na rynku czy tez nie ;)

Edited by mag

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc dlaczego nagle domainerzy mieliby się rzucić drzwiami i oknami, żeby z tej oferty skorzystać?

 

Musisz ich zapytać. Od startu projektu transfery do premium się nie zatrzymują.

A na mądrości myślę, że przyjdzie czas za pewien okres - teraz czas na realizację planów ;-).

 

Przenieś bez kosztów trochę domen, poznaj przez tydzień-dwa panel i zdobędziesz pierwszą część odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Musisz ich zapytać. Od startu projektu transfery do premium się nie zatrzymują.

A na mądrości myślę, że przyjdzie czas za pewien okres - teraz czas na realizację planów ;-).

 

Przenieś bez kosztów trochę domen, poznaj przez tydzień-dwa panel i zdobędziesz pierwszą część odpowiedzi.

To było pytanie retoryczne. Życzę premium.pl jak najlepiej, a wsparcie wtórnego rynku domen ze strony kolejnego dużego rejestratora takiego jak home.pl zaliczam tylko i wyłącznie na plus. Tak jak też napisałem - za parę tygodni będzie można zobaczyć, ile domen zostało przeniesionych, a za rok wstępnie ocenić jak giełda się przyjęła.

 

Takie jeszcze pytanie techniczne dla osób chcących przetestować premium.pl - rozumiem, że po przeniesieniu domeny do premium.pl cały czas będę miał dostępny kod AuthInfo i w dowolnym momencie mogę przenieść domenę do innego rejestratora?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×