Jump to content
pb

premium.pl - nowa jakość domainingu

Recommended Posts

jakie dnsy trzeba ustawic, aby domena przekierowywała bezpośrednio na stronę z ofertą?

 

Edit: OK widze, chyba trzeba zaparkowac domene w premium.pl i wystawić na giełdę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamknęliście już PPD? Chciałem pobrać kod promocyjny, ale widzę, że serwis leży :-(

 

u mnie działa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi również PPD nie działa - w ipconfig /displaydns pokazuje, że nie ma rekordu A (Nazwa nie istnieje).

Przy okazji sprawdziłem whois domeny premium.pl i stąd moje pytanie - dlaczego domena jest zarejestrowana na osobę fizyczną, i ma dnsy home.pl? :)

Edited by Klipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Nie myśleliście aby przez jakiś okres czasu np. do czasu ostatecznego zamknięcia PPD zaoferować kod promocyjny? Na pewno spowodowałoby to znaczne zwiększenie liczby użytkowników kosztem innych rejestratorów.

 

W tym kontekście i w kontekście poprzednich postów proszę o skonkretyzowanie zapisu :

 

"3. Kod dotyczy jedynie osób, które w PPD.pl do momentu startu Premium.pl posiadały ponad 19 domen"

 

Jaką datę przyjmujemy za datę startu Premium.pl?

Edited by br3slau

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi również PPD nie działa - w ipconfig /displaydns pokazuje, że nie ma rekordu A (Nazwa nie istnieje).

 

chyba wiem o co chodzi, sprawdź teraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy rejestracji nie było możliwości wyboru czy ukryć swoje dane we Whois czy nie - mam na myśli sytuację gdy firma jest zarejestrowana na os. fizyczną.

Mam też pytanie - czy saldo konta (złotówkowe) zostanie przeniesione z ppd.pl na premium.pl czy lepiej było by je wydać w PPD unikając wysyłania dyspozycje wypłat?

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po aktywacji konta powinna być możliwość ustalenia widoczności we whois.

Z PPD.pl nic nie zostaje przeniesione prócz ewentualnego cennika, jeśli jest coś do przeniesienia - trzeba to zrobić samodzielnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przy rejestracji nie było możliwości wyboru czy ukryć swoje dane we Whois czy nie - mam na myśli sytuację gdy firma jest zarejestrowana na os. fizyczną.

Mam też pytanie - czy saldo konta (złotówkowe) zostanie przeniesione z ppd.pl na premium.pl czy lepiej było by je wydać w PPD unikając wysyłania dyspozycje wypłat?

 

Saldo można wydać lub wypłacić. Możliwość ukrycia danych osób fizycznych jest przy rejestracji, możliwości ukrycia danych firmy (także DG) nigdy nie było i nie ma, bo NASK na to nie pozwala.

Share this post


Link to post
Share on other sites
możliwości ukrycia danych firmy (także DG) nigdy nie było i nie ma, bo NASK na to nie pozwala.

Tak wiem...

Zapytam inaczej - nowy kontakt (subkontakt) można utworzyć dopiero po przeniesieniu przynajmniej jednej domeny? Bo teraz takiej możliwości nie widzę.

No i czy holder będzie można sobie wybrać czy zostaje narzucony z "góry".

 

Poza tym panel bardzo intuicyjny - gratuluję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak wiem...

Zapytam inaczej - nowy kontakt (subkontakt) można utworzyć dopiero po przeniesieniu przynajmniej jednej domeny? Bo teraz takiej możliwości nie widzę.

No i czy holder będzie można sobie wybrać czy zostaje narzucony z "góry".

 

Poza tym panel bardzo intuicyjny - gratuluję.

 

Nowy kontakt stworzysz w Obiekty -> Lista kontaktów (z górnego menu), przy transferze wybierasz na jaki kontakt chcesz przenieść.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowy kontakt stworzysz w Obiekty -> Lista kontaktów (z górnego menu), przy transferze wybierasz na jaki kontakt chcesz przenieść.

Ok, dziękuję i od razu zauważyłem błąd - nowy kontakt będzie pre_XXXX a w objasnieniu jest var_XXXX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy mi się wydaje, czy nie ma już możliwości ustawienia własnej nazwy kategorii na liście domen? Możliwe jest tylko wybranie kategorii z gotowej listy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak szuka się w home.pl domeny, która jest w Premium.pl, to na pierwszym ekranie pojawia się informacja "kup na premium.pl"

 

Klikam i na następnym ekranie widzę tekst:

 

"Przekierowanie na stronę premium.pl. Wybrana przez Ciebie domena jest wystawiona na sprzedaż w serwisie premium.pl. Aby zakończyć proces kupna wybranej domeny zgodnie z zasadami premium.pl, kliknij na przycisk znajdujący się poniżej."

 

Mój komentarz:

Ja bałem się kliknąć, bo nie wiedziałem czy zaraz nie zostanę obciążony wysokimi iksami, a co dopiero zwykły, szary internauta, który może pierwszy raz w życiu sprawdza dostępność domeny. Myślę, że ten tekst MUSI zostać zmieniony, bo inaczej większość internautów na tym ekranie skończy przygodę z Premium.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak szuka się w home.pl domeny, która jest w Premium.pl, to na pierwszym ekranie pojawia się informacja "kup na premium.pl"

 

Klikam i na następnym ekranie widzę tekst:

 

"Przekierowanie na stronę premium.pl. Wybrana przez Ciebie domena jest wystawiona na sprzedaż w serwisie premium.pl. Aby zakończyć proces kupna wybranej domeny zgodnie z zasadami premium.pl, kliknij na przycisk znajdujący się poniżej."

 

Mój komentarz:

Ja bałem się kliknąć, bo nie wiedziałem czy zaraz nie zostanę obciążony wysokimi iksami, a co dopiero zwykły, szary internauta, który może pierwszy raz w życiu sprawdza dostępność domeny. Myślę, że ten tekst MUSI zostać zmieniony, bo inaczej większość internautów na tym ekranie skończy przygodę z Premium.pl.

 

 

Słuszna uwaga, poprosiłem o zmianę na "aby rozpocząć proces kupna"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kategorie zostały ujednolicone, ponieważ w starym systemie (PPD.pl) trzeba było ustalać je osobno dla listy domen i osobno dla giełdy, co w efekcie powodowało konieczność żmudnego, czasochłonnego uzupełniania kategorii dla domen, a także nie mogliśmy tworzyć dedykowanych narzędzi, które by mogły wykorzystywać potencjał uzupełnionych kategorii.

 

W nowym systemie został wprowadzony mechanizm "uczenia się". W krótkim czasie system będzie potrafił bardzo celnie, automatycznie ustalać kategorie dla domen. Dzięki temu przy transferze przykładowo 200 domen, po kilku minutach 150 będzie miało już swoje kategorie. Był to krok w kierunku redukcji zbędnych i powielanych czynności, które trzeba było wykonywać w starym panelu.

 

W najbliższym czasie będziemy monitorowali konieczność dodawania nowych pozycji, rozbudowując listę kategorii tak, aby ich przyporządkowanie nie rodziło problemów. Wkrótce też zaprezentujemy kolejne narzędzia, które powstaną dzięki omawianej zmianie.

 

Aby oznaczyć domeny, które w jakiś sposób powinny być wyróżnione na liście spośród reszty, planujemy wprowadzenie tagowania/oznaczania wybranych domen. Poza tym oczywiście jest dostępna opcja "ukryj".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co z przekierowaniami ? Na ppd przy przekierowaniu w ramce przekierowywałem sobie na swoją stronę z formularzem .Tutaj ta sama opcja przekierowuje mnie na formularz na ppd chociaż mam zaznaczone przekierowanie na własną stronę .

Edited by plachcik

Share this post


Link to post
Share on other sites
Serwis zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Nie myśleliście aby przez jakiś okres czasu np. do czasu ostatecznego zamknięcia PPD zaoferować kod promocyjny? Na pewno spowodowałoby to znaczne zwiększenie liczby użytkowników kosztem innych rejestratorów.

 

Ale tu chodzi o to żeby wynagrodzić użytkowników, którzy byli z nami (w PPD.pl) cały czas, a nie żeby zwołać jak najwięcej osób na darmowy obiad. :)

 

W tym kontekście i w kontekście poprzednich postów proszę o skonkretyzowanie zapisu :

 

"3. Kod dotyczy jedynie osób, które w PPD.pl do momentu startu Premium.pl posiadały ponad 19 domen"

 

Jaką datę przyjmujemy za datę startu Premium.pl?

 

 

Serwis został otwarty 20.01.2011 i wtedy też została wygenerowana lista uprawnionych osób wraz z kodami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Transfer części domen przebiegł bez zarzutu.

 

Jedna uwaga - w tabeli lista domen w premium.pl brakuje liczby porządkowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No nie, ppd jest fajny a i cennik hurtowy ma lepszy od "nowego" :) Tylko te pady ostatnimi czasy dokuczały. Czekam jedynie na te nowości i jak wpłyną na rynek.

 

Dziękuję za kontynuację cennika hurtowego z ppd.pl w premium.pl. ;) Jedynie co do tego miałem obawy patrząc z zewnątrz. Jednocześnie gratuluję startu serwisu.

 

Ale tu chodzi o to żeby wynagrodzić użytkowników, którzy byli z nami (w PPD.pl) cały czas, a nie żeby zwołać jak najwięcej osób na darmowy obiad. ;)

 

I jeszcze dopytam, jak długo będzie obowiązywał specjalny cennik hurtowy dla hurtowych klientów z PPD.pl? Czy będzie to zgodne z hasłem widocznym przy rejestracji domen w ppd.pl:

Tylko w PPD.pl! Teraz i na zawsze - rejestrujesz i przedłużasz po cenach NASK!

 

Aha, na teraz mam jeszcze jedno ważne pytanie, którego jak widzę dotąd nikt nie zadał:

To tak na poważnie z tym stałym czasem zakończenia aukcji? Bo nie widzę w regulaminie możliwości przedłużenia aukcji w przypadku oferty złożonej tuż przed końcem. Jeśli tak, to widzę sporą rewolucję, ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×