Jump to content
ryskadow

premium.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Były z tym problemy (w zasadzie problem - jeden przypadek od początku działalności serwisu), więc wyłączyliśmy do czasu naprawienia, ale od razu mówię, że to ma bardzo niski priorytet. Trzeba odnowić i dopiero transferować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przydałby się wprowadzić pakiety do promocji domen - np na 15 czy 30 dni - oczywiście trochę taniej niż standardowa cena :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to się dziś zaskoczyłem.

 

Sprawdziłem czy domeny do testów są wolne i okazało się, że tak. Podałem kod rabatowy na 100zł, by sprawdzić ile będzie faktycznie po podliczeniu i kod natychmiast oznaczono jako zrealizowany. Nigdzie nie potwierdziłem, że chcę zrealizować zamówienie. Chciałem tylko sprawdzić ile to będzie po przeliczeniu z kodem. Oraz czy można go zrealizować na testy ponieważ na stronie rejestracji testów i kodów pisze, że można wykorzystać go na rejestrację domeny i odnowienie, lecz o testach nie wspomniano - a można.

Efekt taki, że mam proformę, której wolałbym nie opłacać ze zrealizowanym kodem.

 

Sugestie:

-możliwość usuwania zamówień/proformy w celu odzyskania kodu

-nie zaznaczanie kodu jako wykorzystany natychmiast po przeliczeniu (tak jak to u mnie było tylko orientacyjnym)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypłaty mogłyby wychodzić automatycznie - przynajmniej dla stałych klientów.

Specjalnie(z urlopu) zalogowałem się do neta, zleciłem wypłatę w piątek rano a wyszła dopiero w sobotę po północy - więc dotrze najwcześniej w poniedziałek. A sprzedaż umówiona mailowo/telefonicznie więc tak trochę niefajnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to już było postulowane, ale ja bym się ucieszył gdyby z jednego konta premium było możliwe utworzenie z szablonów i podpięcie pod swoje domeny, wielu różnych tematycznych zbiorów domen. Teraz potrzebuje np. 2 konta, aby stworzyć folio dla: dlaseo.pl i AgencjaDomen.pl.

 

Druga sprawa, to fajnie jeżeli między swoimi własnymi kontami można było przenosić domeny bez konieczności podawania authinfo i klikania cesji.

 

Tyle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypłaty mogłyby wychodzić automatycznie - przynajmniej dla stałych klientów.

 

Nie ma sprawy, napisz ile % chcesz za to płacić, a na pewno znajdzie się jakaś możliwość podpięcia tej usługi. Wypłaty są zazwyczaj wysyłane codziennie na koniec dnia (tzn. w nocy, najpóźniej nastepnego dnia rano), czasem jest też dodatkowa "sesja" w dzień, ale rzadko. Automatyzacja byłaby bardzo fajna, ale to dodatkowy koszt - już nawet nie mówię o oskryptowaniu, tylko o prowizjach pośredników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem tylko sprawdzić ile to będzie po przeliczeniu z kodem.

 

Oj apze, domainer powinien wykazać się większą czujnością. ;-)

Po wpisaniu domen, wkleiłeś kod do okienka: http://s1.zrzut.pl/kJMfi9D.png

Kliknąłeś "Przelicz" i pojawiła się taka informacja: http://s1.zrzut.pl/OzRf3nx.png

wystarczyło kliknąć [usuń] i kod nie byłby wykorzystany.

Mało tego, możesz to zrobić w każdej chwili, wchodząc w Finanse -> Do opłacenia i klikając "Zapłać" przy tej operacji.

Tym sposobem wrocisz na stronę, na której wprowadziłeś kod, i będziesz mógł go "uwolnić". :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mogę znaleźć nigdzie nic nt promocji domen w premium. Koszt to 1.23zł/dzień, ale w jaki sposób jest domena promowana ?

 

Podświetlenie oferty na liście, wysortowanie na górze w danej kategorii - lub na liście aukcji, jeśli dotyczy aukcji - prezentacja oferty w boksach na stronie głównej premium.pl, pojawienie się domeny na liście wewnętrznej, z której moderator wybiera oferty, jakie będą prezentowane w boksie na stronie home.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to już było postulowane, ale ja bym się ucieszył gdyby z jednego konta premium było możliwe utworzenie z szablonów i podpięcie pod swoje domeny, wielu różnych tematycznych zbiorów domen. Teraz potrzebuje np. 2 konta, aby stworzyć folio dla: dlaseo.pl i AgencjaDomen.pl.

 

Pomysł jest ok, sam też bym skorzystał, bo obecnie mam osobne konto dla domen trzyliterowych ;-), ale to raczej melodia przyszłości, niemniej dodam gdzieś na końcu listy todo.

 

Druga sprawa, to fajnie jeżeli między swoimi własnymi kontami można było przenosić domeny bez konieczności podawania authinfo i klikania cesji.

 

Teg na pewno nie wprowadzimy, byłaby to poważna luka w bezpieczeństwie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szukałem w szczegółach, nie pomyślałem, że może to być w zakładce sugerującej zapłacenie - chodziło mi o nieopłacenie ;)

Także status kodu jako wykorzystany mnie zmylił. Sądziłem, że nie można cofnąć czasu.

 

Mimo wszystko już odblokowałem kod. Dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy jest opcja podzielenia swoich domen w grupy? Często przeprowadzam różne masowe operacje na domenach i chętnie bym sobie wydzielił domeny pod którymi mam różne projekty, żeby przypadkiem nie dokonać na nich jakichś modyfikacji.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stwórz "własne kategorie" (tab na liście domen), poprzypisuj do nich domeny, a potem na liście domen możesz filtrować wg tych kategorii (rozwijanka po prawej na górze).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie pewna rzecz: wchodzę na ofertę https://premium.pl/t%C5%82umacz-przysi%C4%99g%C5%82y.pl

gdy chce wyświetlić wszystkie domeny sprzedającego to są dwie oferty, ale już tej powyższej nie ma( https://premium.pl/profil/domenydlafirm#forsale ). Dlaczego ?

 

Sprzedający ograniczył liczbę domen wyświetlanych w profilu. Można to zrobić tworząc pewien zbiór domen (w kreatorze ofert), a następnie w ustawieniach profilu - https://premium.pl/mojprofil.html?tab=0&section=sections - ustawić wyświetlanie wyłącznie tego zbioru, a wyłączyć boks ze wszystkimi domenami na sprzedaż. Ja np. mam wyświetlanie w profilu tylko aukcje, a ofert nie. ;-) Może nie jest to wszystko oczywiste, ale wystarczy trochę pokombinować i wszystko się da. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co zrobić, żeby ograniczyć liczbę domen wyświetlanych w profilu do 0? Czyli nic nie wyświetlać? Dlaczego po prostu nie da się odznaczyć opcji "wszystkie"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

? przecież można wyłączyć zarówno boks z ofertami, jak i z aukcjami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Użytkownik doggystyle4 dnia 17 lipiec 2012 - 12:17 napisał

Kolumna z ruchem przydałaby się również wchodząc na dane portfolio (Domeny użytkownika na sprzedaż).

 

 

Czy zostanie wprowadzona taka funkcjonalność?

 

No i jak będzie?

Tyle tam miejsca, że zmieści się jeszcze jedna kolumna... <_<:excl: a z wcześniejszej odpowiedzi na sugestię apze wynika, że chyba niezbyt wiele przy tym roboty...

 

 

edit:

Jeżeli mnie wzrok nie myli, w kategorii domeny z ruchem nie ma filtrów związanych z wielkością ruchu, nie można nawet posortować wg ruchu. Należy odwiedzić każdą domenę osobno ? :)

Dodamy jutro :-).

Edited by doggystyle4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie że nikt nie wspomniał, bo premium wprowadza kolejną niezbyt miłą nowość mianowicie likwidację kodów za sprzedaż, był to dla mnie spory argument dla wystawiania tam aukcji, escrow czy ogólnie utrzymywania domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwi mnie że nikt nie wspomniał, bo premium wprowadza kolejną niezbyt miłą nowość mianowicie likwidację kodów za sprzedaż, był to dla mnie spory argument dla wystawiania tam aukcji, escrow czy ogólnie utrzymywania domen.

mindryl skąd takie informacje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mindryl skąd takie informacje?

 

Takie info o końcu przyznawania kuponów za sprzedaż wyświetliło się dziś po zalogowaniu na konto.

Niestety po kliknięciu "ukryj" już nie znalazłem tej wiadomości, ale jeśli mnie pamięć nie myli to w wiadomości pokazało się, że po którymś dniu września nie będą już przyznawane kupony (za które można było opłacać m.in. przedłużenia i rejestracje domen) za sprzedaż domen na giełdzie.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://premium.pl/panel.html

 

Drogi użytkowniku! Z dniem 9.09 zakończona zostaje promocja "Sprzedawaj i zbieraj kody", Za transakcje zawarte po tej dacie, nie będą już przyznawane kody rabatowe. Wszystkie aktywne kody zachowują oczywiście swoją ważność. Dziękujemy za udział w tej promocji, a już wkrótce zaprosimy Cię do kolejnej!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo usprawniłoby pracę z premium przeniesienie filtrów do góry strony (filtrowanie listy domen, historii finansów etc.) Pewnie ktoś już o tym pisał.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy rejestracji testów ustawiłem dns na namedrive ale pomimo tego po wejściu na domenę wyświetla się formularz kontaktowy premium, dlaczego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×