Jump to content
Sign in to follow this  
DD

MeetDomainers 2011 Warszawa

Recommended Posts

Gdzie to dokładnie jest?

 

dopiero dzisiaj mam czas żeby sobie obejrzeć

Materiały wideo offline z aukcji i sesji poświęconej inwestycjom alternatywnym będą dostępne wkrótce (pewnie po weekendzie).

 

A póki co zapraszam do obejrzenia zdjęć z MD 2011 ;)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...2814&type=1

 

P.S Dajcie znać czy możecie się oznaczać na zdjęciach czy ta funkcja nie jest dostępna (nie pamiętam jak działają albumy fanpage'y na FB).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis
P.S Dajcie znać czy możecie się oznaczać na zdjęciach czy ta funkcja nie jest dostępna (nie pamiętam jak działają albumy fanpage'y na FB).

 

DD

 

Działa. Mnie już Michał poharatał na trzech zdjęciach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja dla odmiany wymienię kilka wpadek organizatorów (bez urazy):

 

1. Przy lunchu odniosłem wrażenie, że nie ma gdzie osiąść, gdyż cześć miejsc siedzących była zarezerwowana dla uczestników innej konferencji.

2. W restauracji hotelu gdzie odbywał się lunch kolejność dań była powiedzmy mało profesjonalna i licząc od wejścia: desery, przystawki, sałaty, dania główne i żeby było zabawniej talerze do głównych dań stały na samym końcu. Pomijam takie drobiazgi, że kelner nie potrafił powiedzieć jakie wino podaje ;), ale to już nie wina organizatorów. Efekt był taki, że wiele osób jadło jak w dworcowym barze zanim okazało się że można usiąść po ludzku przy rzekomo zarezerwowanych stolikach. Obsługa restauracji była zaskoczona faktem, że przyszło tak dużo ludzi jakby była powiadomiona o tym fakcie 5 minut wcześniej.

3. Kielich goryczy dopełnił pewien nikomu nie znany osobnik, który niezatrzymywany wszedł na naszą imprezę, jadł i pił do syta, a następnie w czasie aukcji dawał różne ciekawe znaki oraz stwierdził, że Mazur jest tak wyjątkowo dobrym człowiekiem, że z całą pewnością znajdzie na dla niego robotę w "swojej" firmie. Jako wisienkę na torcie można dodać, że ów osobnik ganiał się z obsługą hotelu (dla przypomnienia dodam, że hotel 5 gwiazdek) kiedy okazało się w nie jest uczestnikiem MD (co ciekawe okazało się to po zakończeniu konferencji). Dodam jeszcze, że złapanie tego człowieka obsłudze hotelu i ochronie zajęło ok. 20 minut, a na koniec został rzucony na glebę w korytarzu głównego wejścia do hotelu aby wszyscy goście widzieli jaka sprawna jest ochrona :P. Okazało się że w plecaku miał komplet gadżetów rozdawanych przed wejściem na salę konferencyjną i był generalnie "dobrze zrobiony" więc ja się pytam po co były te identyfikatory skoro każda osoba z ulicy mogła normalnie wejść na tę konferencję i wziąć w niej "udział". Ciekawy jestem czy gdyby nie ta alkoholowa śmiałość tego człowieka to czy by się załapał jeszcze na after party? Mnie osobiście ten show się niezmiernie "podobał" mam nadzieję, że na stałe wejdzie do programu konferencji ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Materiały wideo offline z aukcji i sesji poświęconej inwestycjom alternatywnym będą dostępne wkrótce (pewnie po weekendzie).

 

A póki co zapraszam do obejrzenia zdjęć z MD 2011 ;)

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1...2814&type=1

 

P.S Dajcie znać czy możecie się oznaczać na zdjęciach czy ta funkcja nie jest dostępna (nie pamiętam jak działają albumy fanpage'y na FB).

 

DD

Dzięki, widać , ze impreza była przednia.

Tylko coś mało zdjęć rozwodowych ;) pewnie już przeszły cenzurę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ja dla odmiany wymienię kilka wpadek organizatorów (bez urazy):

Każda kolejna konferencja to dla nas źródło nauki. Jeszcze nam się nie udało by wszystko poszło w 100% tak jak zostało zaplanowane, ale chyba taki urok organizowania spotkań / konferencji ;)

 

1. Doszły mnie słuchy od Agnieszki, że faktycznie obsługa hotelu nie przygotowała na czas restauracji dla Uczestników MD. Ostatecznie miejsca siedzące się znalazły, ale za wszelkie niedogodności, które mogły Was spotkać, serdecznie przepraszamy.

 

2. Jak wyżej.

 

3. Podobne incydenty nie zdarzyły się podczas czterech poprzednich spotkań, ale wyciągniemy wnioski na przyszłość, żeby podobna sytuacja już się nie powtórzyła.

 

Wszystkie powyższe sprawy są już w toku wyjaśnień z hotelem.

 

Za uwagi serdecznie dziękujemy. Wykorzystamy je w przyszłości, żeby uniknąć podobnych błędów ;)

 

W Sieci pojawiła się galeria zdjęć wykonanych przez Dawida z AZnews.pl, zapraszamy:

http://www.flickr.com/photos/dawid-zarazin...57627950846694/

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeszcze jedną rzecz dodam od siebie. Losowanie iPada 2 było tendencyjne. Dlaczego? Dlatego, że jedna Pani ze stoiska powiedziała, że osoby, które nie mają wizytówek (ja z powodu zmiany miejsca pracy jeszcze się nie dorobiłem) mogą zostawić dane na kartkach. Z tego co widziałem zapisało się na tych kartkach jeszcze kilkanaście osób, a żeby było zabawnie kartki nie zostały wrzucone do kuli i losowane więc każda z osób, która zostawiła swoje dane na kartkach może się czuć słusznie poszkodowana. Po losowaniu Panie ze stoiska skrzętnie ukryły owe kartki i udawały, że nie wiedzą o co chodzi.

 

Że podobne incydenty nie miały miejsca to nie znaczy ten akurat nie przyniósł wstydu tobie i pięciogwiazdkowemu hotelowi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Że podobne incydenty nie miały miejsca to nie znaczy ten akurat nie przyniósł wstydu tobie i pięciogwiazdkowemu hotelowi.

Zażalenia odnośnie konkursu proszę zgłoś bezpośrednio na piśmie do organizatora.

 

Jeśli tak rzeczywiście było (nie wiem, nie nadzorowałem konkursu), byłoby świetnie, gdybyś zgłosił uwagi przed losowaniem. Wtedy myślę udałoby się problem rozwiązać.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stronie MeetDomainers (dział aukcja) został dodany materiał wideo z przebiegu aukcji domen na żywo. Klip trwa 1 godzinę i 40 minut :)

 

W dziale Agenda zostały dodane filmy z niektórych sesji, być może jutro uda się też dodać film z inwestycji alternatywnych. Są też dostępne prezentacje Prelegentów.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
wie ktos w jakim okresie sprzedane na MD domeny zmieniaja abonenta??? :)

 

Na opłacenie domeny jest 21 dni.

 

21 dni licząc od dnia aukcji czyli 14 października wypada 4 listopada, więc wszystkie już powinny zmienić, chyba, że jakieś nieopłacone zakupy są w windykacji czy coś to może dłużej (nie wiem, nie znam się, ja swoje zakupy opłaciłem). :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na opłacenie domeny jest 21 dni.

Nie wiem o jaką domenę pyta Edit ale trzeba pamiętać, że transfer niektórych domen może trwać nawet kilkanaście dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem o jaką domenę pyta Edit ale trzeba pamiętać, że transfer niektórych domen może trwać nawet kilkanaście dni.

 

Heh, faktycznie dobra uwaga, bo sprzedający musi poczekać na otrzymanie pieniędzy do zakończenia transferu (nawet jeśli kupujący je przelał na konto AM), a tylko dla domen polskich szybko są przeprowadzane transfery.

 

Wszystkie w każdym razie powinny już być opłacone przez kupujących i transfery zlecone.

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na opłacenie domeny jest 21 dni.

(nie wiem, nie znam się, ja swoje zakupy opłaciłem). :)

 

oplaciles a masz u siebie?

Pytalem o pl wiec powinno byc szybko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja swojego bizona też mam już u siebie od ponad tygodnia.

 

bez sprawdzania latwo domyslec sie ktorego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem o jaką domenę pyta Edit ale trzeba pamiętać, że transfer niektórych domen może trwać nawet kilkanaście dni.

 

A ile może trwać oczekiwanie na płatność od wygrywającego?

 

Czy na forum jest Pan Tomasz z Instytut Północny lub Izby...?

 

Do nie wiem jak długo mam przedłużyć termin płatności.

 

Nie sądzę żeby nieopłacone domeny były wynikiem kryzysu - raczej to jest kwestia indywidualna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

W związku z tym, iż dwie z 4 moich domen, które zostały sprzedane na MD, a nie zostały opłacone (mimo, iż wyrażałem zgodę na przedłużenie czasu na opłacenie), mam pytania do organizatora konferencji i aukcji:

- czy osoba (osoby?) która nie opłaciła domen poniesie jakąś karę? np. nie zostanie dopuszczona do licytacji na kolejnych aukcjach MD?

- czy ta osoba (osoby?) także będzie miała naliczoną opłatę karną w AM i połowa z tej kary wpłynie na moje konto po jej opłaceniu?

- czy istnieje możliwość upublicznienia nicków AM tych osób, abym mógł sobie je dodać do blacklisty?

 

I dodatkowe pytanie, takie ogólne: ile wylicytowanych domen nie zostało opłaconych? Czy w związku z brakiem opłat nie powinna być zaktualizowana informacja o ilości sprzedanych domen na aukcji MD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprosiłem Michała z AM o podsumowanie statusu transakcji zawartych na tegorocznym MD. Niektóre z postawionych przez Ciebie pytań nurtowały również mnie. Poprosiłem Michała o ustosunkowanie się do nich w trybie pilnym w związku z dotychczasowym brakiem odpowiedzi. Chodzi między innymi o ujawnienie nicków osób, które nie opłaciły domen oraz określenie kwestii związanych z opłatami karnymi.

 

Ze swojej strony: osoby, które nie opłaciły aukcji nie będą mogły brać udziału w kolejnych aukcjach MD (chyba, że wcześniej zapłacą pełną kwotę Sprzedawcy, co jednak nie będzie się już wiązało z przekazaniem domeny).

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×