Jump to content
Sign in to follow this  
vesp

ustawki na aukcjach

Recommended Posts

Mógłbym zgodzić się z Tobą w całej rozciągłości. Jest jednak mała, subtelna różnica- kupione oklaski nie wpływają na cenę biletu. Z aukcjami, niestety, jest wprost przeciwnie...

 

no cóż, sprzedający ma dwie możliwości ustawić cenę minimalną lub kupić oklaski, jeżeli nie kupi oklasków i tak ustawi cenę minimalną na poziomie zakupionych oklasków.

 

Licytując, wiem ile mogą dać za daną nazwę, wiem że aukcja może mieć cenę minimalną, jeśli nie ma - to może mieć "oklaski" lub sprzedający niedoszacował nazwy, ale są przecież inni licytujący którzy jak i ja dostrzegli nazwy wartość.

 

Problem mają tylko ci licytujący, którzy przystępując do aukcji nie wiedzą ile mogą dać, ile nazwa jest dla nich warta i wyobrażają sobie że kupią domenę po cenie startowej.

Przyznasz chyba, że to kombinacja niezbyt złożona do rozszyfrowania i dużo tańsza niż zatrudnianie detektywa do śledzenia i analizy każdej aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...dokładnie "konia z rzędem temu, kto znajdzie sposób" a wyjść zawsze można i nie brać więcej udziału w aukcjach danego użytkownika.

Przyjrzałem się kilku niby podejrzanym aukcjom i daleki byłbym w ich przypadku od wyciągania oskarżeń. Po prostu domena jest dobrem indywidualnym i nigdy nie wiadomo komu się spodoba, iloma pieniędzmi w danej chwili dysponuje i w jakim jest stanie ;)

Można kasować konta osób, które mają więcej niż 3 aukcje nieopłacone zamiast przyzwalać robić to po 100 i więcej razy. :) Najlepszą metodą na to jest z góry zaplanowane maksimum. W większości przypadków mimo, że aukcja jest podbijana opłaca się kupić domenę. Tym zaś, którzy zajmują się tym procederem chciałbym przypomnieć, iż nie mają jaj, ale pewnie doskonale o tym wiedzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadal polecam rozwiązanie z premium.pl - blokada konta już po pierwszym niezrealizowaniu płatności ( i późniejsze odblokowanie za kasę)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nadal polecam rozwiązanie z premium.pl - blokada konta już po pierwszym niezrealizowaniu płatności ( i późniejsze odblokowanie za kasę)

 

98% kont z których nie opłacono aukcji jest blokowanych na AM poprzez kaucje i kary do zapłaty i co z tego?

Zobacz ile wystawiamy domen na wyprzedażach zleconych do przechwycenia.

Jedynym rozwiązaniem wg mnie minimalizującym zjawisko jest weryfikacja użytkowników podczas rejestracji kont i umożliwienie licytacji do wysokości posiadanych środków na koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedynym rozwiązaniem wg mnie minimalizującym zjawisko jest weryfikacja użytkowników podczas rejestracji kont i umożliwienie licytacji do wysokości posiadanych środków na koncie.

Weryfikacja - popieram

Środki na koncie - już mniej. Można przecież na wiele sposobów zdobyć odpowiednią kwotę na opłacenie "wymarzonej" domeny. Dla AM to niższe kwoty na aukcjach ale więcej nieoprocentowanych pieniędzy.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
98% kont z których nie opłacono aukcji jest blokowanych na AM poprzez kaucje i kary do zapłaty i co z tego?

Zobacz ile wystawiamy domen na wyprzedażach zleconych do przechwycenia.

Jedynym rozwiązaniem wg mnie minimalizującym zjawisko jest weryfikacja użytkowników podczas rejestracji kont i umożliwienie licytacji do wysokości posiadanych środków na koncie.

 

No tak, kara do zapłaty jest, ale wszelkie operacje nadal można wykonywać (np. transfery itd.). A tak jest blokada konta i pozamiatane, jeśli ktoś ma domeny na koncie to płacze ;) Weryfikacja użytkowników jest potrzebna, ale co do licytacji do wysokości środków posiadanych na koncie, no nie wiem- jeśli nie wygrałbym aukcji, a wpłacił wcześniej na konto np. 500 zł to mam przez kilka dni zamrożoną kasę, rozumiem, że byłyby jakieś procenty od tego? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
moim również

 

I ja się pod tym podpisuję. Zwłaszcza, że wypłacenie środków z AM nie jest natychmiastowe, a mało kto lubi zamrażać pieniądze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak jak juz ktoś wcześniej wspomniał na pewno nie mozna tego wyeliminować w 100% , ale mówienie że nie ma problemu i że dopóki nie zobaczę dowodów to nie uwierzę jest trochę naiwne. Może na początek po jednym koncie na AM? wiem że jest jeszscze cała rodzina której mozna pozakładać konta ale zawsze ti juz jakies ograniczenie, a tolerowanie stanu obecnego jest trochę nie zrozumiałe - z jednej strony co to niby obchodzi AM bo przecież chodzi o prowizję, ale z drugiej to myslę że z czasem wiarygodność aukcji na AM może drastycznie spaść a konkurencja nie śpi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Można kasować konta osób, które mają więcej niż 3 aukcje nieopłacone zamiast przyzwalać robić to po 100 i więcej razy. :)

 

wtedy założą nowe na ciotke czy brata i będą bruzdzić dalej...

 

licytacja do wysokosci środków na koncie to bezsens moim zdaniem

 

tez tak mysle, ja czesto licytując dopiero uzupelniam stan konta,

nikt nie bedzie trzymal 50-100k na koncie giełdowym tylko dlatego ze może zalicytuje w 50 aukcjach

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites
No tak, kara do zapłaty jest, ale wszelkie operacje nadal można wykonywać (np. transfery itd.). A tak jest blokada konta i pozamiatane, jeśli ktoś ma domeny na koncie to płacze ;) Weryfikacja użytkowników jest potrzebna, ale co do licytacji do wysokości środków posiadanych na koncie, no nie wiem- jeśli nie wygrałbym aukcji, a wpłacił wcześniej na konto np. 500 zł to mam przez kilka dni zamrożoną kasę, rozumiem, że byłyby jakieś procenty od tego? :)

 

Niestety są to konta bez domen, więc i nie ma co zabezpieczać.

 

Kwestia weryfikacji - musiałaby się ona odbywać na podstawie nadsyłanych potwierdzonych kserokopii dokumentów wtedy zweryfikowany użytkownik otrzymałby odpowiednie oznaczenie przy Niku (byłby bardziej wiarygodny)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem powinna być weryfikacja zakładanych kont a właściciel konta który nie opłacił wylicytowanej domeny powinien w kolejnych aukcjach móc licytować tylko do wysokości posiadanych środków na koncie. Po opłaceniu jakiejś ilości wylicytowanych domen sankcję można by użytkownikowi likwidować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kwestia weryfikacji - musiałaby się ona odbywać na podstawie nadsyłanych potwierdzonych kserokopii dokumentów wtedy zweryfikowany użytkownik otrzymałby odpowiednie oznaczenie przy Niku (byłby bardziej wiarygodny)

 

kserokopii? nie zartuj prosze...

weryfikacja moze odbyc sie dzieki pierwszemu przelewowi na konto,

wystarczyc porównac dane z rejestracji z danymi konta bankowego

Share this post


Link to post
Share on other sites
ale z drugiej to myslę że z czasem wiarygodność aukcji na AM może drastycznie spaść a konkurencja nie śpi :)

 

Myślę, że jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim konkurencja w ogóle zbliży się do AM (o ile kiedykolwiek to nastąpi)

PZDR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem powinna być weryfikacja zakładanych kont a właściciel konta który nie opłacił wylicytowanej domeny powinien w kolejnych aukcjach móc licytować tylko do wysokości posiadanych środków na koncie. Po opłaceniu jakiejś ilości wylicytowanych domen sankcję można by użytkownikowi likwidować.

 

Ciekawy pomysł.

 

W sumie lata temu jak zakładałem konto na allegro to była listowna weryfikacja (może i dalej jest, ale się nie orientuję) i jakoś mimo tego ludziom nie przeszkadzał ten fakt i zakładali konta.

 

Obawiam się jednak, że KK, który chciałby kupić tylko jedną domenę taka procedura mogłaby odstraszyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem powinna być weryfikacja zakładanych kont a właściciel konta który nie opłacił wylicytowanej domeny powinien w kolejnych aukcjach móc licytować tylko do wysokości posiadanych środków na koncie. Po opłaceniu jakiejś ilości wylicytowanych domen sankcję można by użytkownikowi likwidować.

 

i to jest dobry pomysł

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obawiam się jednak, że KK, który chciałby kupić tylko jedną domenę taka procedura mogłaby odstraszyć :)

 

Można weryfikować choćby przez obowiązek wpłaty symbolicznej kwoty z konta o danych zgodnych z tymi podanymi przy zakładaniu konta.

Przy pomocy szybkich płatności weryfikacja taka nie zajęłaby zbyt wiele czasu i KK bez problemu mogliby licytować w aukcjach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kserokopie to w Netart, skan jeszcze bym jakoś przeżył...

 

skan dobry jak ksero :) , ale najlepszy przelew na 1 pln - chyba nie przestraszy KK a pozwoli potwierdzić dane i ewentualnie pociągnąć do odpowiedzialności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
skan dobry jak ksero :) , ale najlepszy przelew na 1 pln - chyba nie przestraszy KK a pozwoli potwierdzić dane i ewentualnie pociągnąć do odpowiedzialności.

 

Przelew to dobry pomysł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możliwości jest mnóstwo ale to AM jest liderem rynku, więc raczej wiedzą co robią.

 

...jednak zawsze słuchamy naszych użytkowników :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×