Jump to content
Sign in to follow this  
vesp

ustawki na aukcjach

Recommended Posts

Ile waszym zdaniem procentowo aukcji na AM to ustawki ?, ustawki albo aukcje w których ludzie sami sobie sprzedają :) z tego co zaobserwowałem to chyba dosć powszechna praktyka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procentowo to nie wiem ale na pewno jest to znaczny odsetek. Wg mnie są 2 główne powody:

  • domeny to bardzo fajna metoda na unikanie podatków przez firmy
  • nakręcanie rynku przez kilka osób które poprzez lipne sprzedaże za XXXX próbują skłonić innych do inwestowania w określone typy domen

 

Znam 3 przypadki gdy KK uśmiał się do łez na wieść ile niby zapłacił za domenę, z czego 2 to przypadki gdzie owszem na FV byłą taka suma jak podano ale ogłaszający wszem i wobec sprzedaż "zapomniał" poinformować że karp którego sprzedał za XXXX, sprzedany był razem ze stawem w którym sobie pływał oraz domem właściciela stawu (bynajmniej nie chodziło tu o sprzedaż domeny z serwisem)

 

Do tego należy dodać podbijaczy własnych aukcji lub zlecajacych podbicie ojcom wujkom i kochankom :) (niedawno jednego wyczajono i była mała afera PodbijGate, żeby było śmieszniej wpadł Pierwszy Społeczniak )

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serwis AM niby ma to na uwadze ale tak naprawdę to więcej $ także my musimy cisnąć w temacie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kto jest bohaterem Podbijgate :lol: ?

a AM strzela sobie w kolano łakomiąc się na jakies drobne prowizje, ale to tylko moja opinia, szczerze mówiąc ja tez znam kulisy kilku "spektakularnych" dealow "spoełczniaków" jak to pięknie określiłeś i to tych z pierwszego frontu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeglądając aukcję też czasami mam wrażenie że niektóre sprzedaże są sztucznie podbijane.

A już w ogóle nie rozumiem jeżeli aukcja jest z ceną minimalną xxxx a ktoś licytuje 500zł. jeżeli naprawdę jest zainteresowany kupnem domeny to minimum jakie powinien licytować to jest 1000zł.( po prostu tworzą sztuczny tłum).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
Procentowo to nie wiem ale na pewno jest to znaczny odsetek. Wg mnie są 2 główne powody:

  • domeny to bardzo fajna metoda na unikanie podatków przez firmy
  • nakręcanie rynku przez kilka osób które poprzez lipne sprzedaże za XXXX próbują skłonić innych do inwestowania w określone typy domen

 

Znam 3 przypadki gdy KK uśmiał się do łez na wieść ile niby zapłacił za domenę, z czego 2 to przypadki gdzie owszem na FV byłą taka suma jak podano ale ogłaszający wszem i wobec sprzedaż "zapomniał" poinformować że karp którego sprzedał za XXXX, sprzedany był razem ze stawem w którym sobie pływał oraz domem właściciela stawu (bynajmniej nie chodziło tu o sprzedaż domeny z serwisem)

 

Do tego należy dodać podbijaczy własnych aukcji lub zlecajacych podbicie ojcom wujkom i kochankom :)(niedawno jednego wyczajono i była mała afera PodbijGate, żeby było śmieszniej wpadł Pierwszy Społeczniak )

mozesz jasniej ( moze byc nawet na PW, chociaz dlaczego nie tu... ) - pilnuje wlasnego podworka i nie bawie sie w odgadywanki - stad moja wiedza jest czasem niewystarczajaca, zdarza sie,ze nawet nie wiem i nie wnikam kto jest pod jakim nickiem na forum - chetnie jednak poznam szczegoly

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile waszym zdaniem procentowo aukcji na AM to ustawki ?, ustawki albo aukcje w których ludzie sami sobie sprzedają :lol: z tego co zaobserwowałem to chyba dosć powszechna praktyka :)

Jak długo to obserwujesz? Czas?

Jakieś przykłady?

Co zrobiłeś z posiadaną "wiedzą" na ten temat?

 

A tak btw to jak można w jednym zdaniu zapytać o procentową ilość ustawek i stwierdzić że jest to dość powszechna praktyka.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak długo to obserwujesz? Czas?

Jakieś przykłady?

Co zrobiłeś z posiadaną "wiedzą" na ten temat?

 

A tak btw to jak można w jednym zdaniu zapytać o procentową ilość ustawek i stwierdzić że jest to dość powszechna praktyka.....

 

Ile waszym zdaniem procentowo aukcji na AM to ustawki ?,

z tego co zaobserwowałem to chyba dosć powszechna praktyka

 

jak dla mnie to są 2 zdania przedzielone trzecim :)

 

Twoja wypowiedź albo świadczy o tym że sam się w to bawisz albo lubisz mówić jak ktoś pluje, ze pada deszcz.

 

Kolega może ma więcej przykładów, ja z zupełnie luźnej obserwacji przykład domeny: skinhead.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega może ma więcej przykładów, ja z zupełnie luźnej obserwacji przykład domeny: skinhead.pl

 

To nie musi być ustawka, sprzedający pospamował trochę po forach reklamując aukcję..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ile waszym zdaniem procentowo aukcji na AM to ustawki ?,

z tego co zaobserwowałem to chyba dosć powszechna praktyka

 

jak dla mnie to są 2 zdania przedzielone trzecim :)

 

Twoja wypowiedź albo świadczy o tym że sam się w to bawisz albo lubisz mówić jak ktoś pluje, ze pada deszcz.

 

Kolega może ma więcej przykładów, ja z zupełnie luźnej obserwacji przykład domeny: skinhead.pl

Lepiej milcz inteligentnie niż pisz takie bzdury.

 

Proszę o przykłady bo trochę mało merytoryczna ta "dyskusja"

Zapytałbym o poparcie tezy zwiazanej z skinhead.pl ale nie trzymasz poziomu dyskusji i nie jestem zainteresowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pewno jest niezły udział 'podbijaczy' (to zresztą złe określenie moim zdaniem), nikomu nie da się dokładnie określić ile, ale mam nadzieję, że nie jest tego jeszcze sporo więcej niż wiem, ile na pewno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega może ma więcej przykładów, ja z zupełnie luźnej obserwacji przykład domeny: skinhead.pl

 

To była jakaś wyjątkowo luźna obserwacja. :)

 

skinhead.pl:

przechwycona za 510 zł

sprzedana miesiąc później za 140 zł

 

Bardzo, bardzo słaba sprzedaż, ze stratą 370 zł, więc ta aukcja na pewno nie była podbijana.

 

Zresztą cały ten wątek celuje jakoś dziwnie tylko w Aftermarket.pl, a jest wiele platform, gdzie aukcji podbijanych jest dużo więcej np. Allegro.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja tez wolałbym na konkretnych przykladach,

ale czasami trudno nie miec podejrzen kiedy "srednie" domeny maja tlum na aukcji, a lepsze od nich jedynie 2-3 licytujacych...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega może ma więcej przykładów, ja z zupełnie luźnej obserwacji przykład domeny: skinhead.pl

 

Mogę zapewnić, że aukcja domeny skinhead.pl nie była w żaden sposób ustawiona. Jak kolega zauważył straciłem na niej 370 zł, a do aukcji zamieściłem dwa linki na forach tematycznych.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak długo to obserwujesz? Czas?

Jakieś przykłady?

Co zrobiłeś z posiadaną "wiedzą" na ten temat?

 

A tak btw to jak można w jednym zdaniu zapytać o procentową ilość ustawek i stwierdzić że jest to dość powszechna praktyka.....

uważasz że tylko ktoś kto ma profil na di od kilku lat może miec jakaś wiedzę ?:)

to były moje podejrzenia ale czytając wypowiedzi innych okazuje się że delikatnie mówiąc coś w tym ;), a Ty napraqwdę nigdy nic takiego nie zaobserowałeś ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
uważasz że tylko ktoś kto ma profil na di od kilku lat może miec jakaś wiedzę ?:)

to były moje podejrzenia ale czytając wypowiedzi innych okazuje się że delikatnie mówiąc coś w tym ;), a Ty napraqwdę nigdy nic takiego nie zaobserowałeś ?

Co ma profil do wiatraka?

Obserwuję spadające domeny , aukcje LM i okazje "kup teraz" ;) nie mam ochoty na śledztwo jeśli sprawa mnie nie dotyczy.

 

Konkrety?

Bo nie odpowiedzialeś na moje pytania. Fakt obowiązku nie ma, ale bez Twoich przykladów i odpowiedzi dalsza "dyskusja" jest bezcelowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak długo to obserwujesz? Czas?

Jakieś przykłady?

Co zrobiłeś z posiadaną "wiedzą" na ten temat?

z całym szacunkiem ale w ten sposób nie mam ochoty z Tobą dyskutować bo nie jestem na przesłuchaniu, a jeżeli uważasz że dyskusja jest bezcelowa to nie bierz w niej udziału ! piszę o swoich DOMYSŁACH i podejrzeniach i widzę że inni też mają podobne spostrzeżenia, nie zgadzasz się z tym ? ok nikt Cię do tego nie namawia, tylko nie zwracaj się do mnie takim tonem jakbyś był moim ojcem bo nim nie jesteś i podejrzewam nawet że z racji mojego wieku nawet nie mógłbyś nim być. Pamiętaj jednym; wszyscy jesteśmy ludźmi więc szanujmy się nawzajem ! a ja z racji właśnie szacunku nie będę podawał konkretnych przykładów bo mógłbym kogoś bezpodstawnie oskarżyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
z całym szacunkiem ale w ten sposób nie mam ochoty z Tobą dyskutować bo nie jestem na przesłuchaniu, a jeżeli uważasz że dyskusja jest bezcelowa to nie bierz w niej udziału ! piszę o swoich DOMYSŁACH i podejrzeniach i widzę że inni też mają podobne spostrzeżenia, nie zgadzasz się z tym ? ok nikt Cię do tego nie namawia, tylko nie zwracaj się do mnie takim tonem jakbyś był moim ojcem bo nim nie jesteś i podejrzewam nawet że z racji mojego wieku nawet nie mógłbyś nim być. Pamiętaj jednym; wszyscy jesteśmy ludźmi więc szanujmy się nawzajem ! a ja z racji właśnie szacunku nie będę podawał konkretnych przykładów bo mógłbym kogoś bezpodstawnie oskarżyć.

 

To że istnieje życie pozaziemskie to również "domysły i podejrzenia". Bez niezbitych dowodów domysły pozostaną domysłami, a podejrzenia podejrzeniami, dlatego nie dziwię się reakcji Lufthansy, bo takie dyskusje nie poparte konkretnymi przykładami prowadzą donikąd. Masz podejrzenia, że jakaś aukcja była ustawką to wklej link, może tematem zainteresują się odpowiednie osoby odpowiadające za daną giełdę/serwis aukcyjny i jeśli Twoje przypuszczenia okażą się prawdziwe, to zostaną podjęte jakieś kroki mające na celu walkę z takimi patologicznymi zachowaniami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, zamknijmy ten temat, niektórzy widzą że tak jest i jest to oczywiste i bardzo łatwe do wychwycenia, niektórzy nie widzą, jeszcze inni nie chcą widzieć bo sami pewnie biorą w tym udział...

Temat uważam za zamknięty, a wnioski każdy sam wyciągnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadnej giełdzie nie udało się wyeliminować podbijania aukcji i mimo wprowadzenia na AM ceny minimalnej, podbijanie przez rodzinę czy znajomych nadal będzie stosowane, ponieważ jest to stary jak świat element marketingu aukcyjnego.

Tak jak każda frakcja polityczna na swoich wiecach ma skandującą "Grupę Witamy-żegnamy", tak trzeba liczyć się z tym że na niektórych aukcjach natkniemy się również z podbijaniem, w pokerze blefowaniem, ale jeżeli w teatrze sztuka mi się nie podoba to i nie przeszkadzają mi kupione oklaski - wychodzę wcześniej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żadnej giełdzie nie udało się wyeliminować podbijania aukcji (...) ale jeżeli w teatrze sztuka mi się nie podoba to i nie przeszkadzają mi kupione oklaski - wychodzę wcześniej :)

 

Mógłbym zgodzić się z Tobą w całej rozciągłości. Jest jednak mała, subtelna różnica- kupione oklaski nie wpływają na cenę biletu. Z aukcjami, niestety, jest wprost przeciwnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mógłbym zgodzić się z Tobą w całej rozciągłości. Jest jednak mała, subtelna różnica- kupione oklaski nie wpływają na cenę biletu. Z aukcjami, niestety, jest wprost przeciwnie...

 

Wydaje mi się jednak, że wpływają - ktoś musi za ich kupienie zapłacić i tym kimś są widzowie spektaklu :)

 

Edit: A co się tyczy samego tematu ustawek i podbijania aukcji myślę, że jak słusznie zauważył TomNice jest to zjawisko praktycznie nie do wyeliminowania. Jednak myślę, że obserwując na bieżąco sprzedaże na giełdach i tematy poświęcone sprzedaży na di.pl można wyciągnąć pewne wnioski i wystrzegać się takich "ustawianych aukcji" ;)

Edited by bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się jednak, że wpływają - ktoś musi za ich kupienie zapłacić i tym kimś są widzowie spektaklu ;)

 

Edit: A co się tyczy samego tematu ustawek i podbijania aukcji myślę, że jak słusznie zauważył TomNice jest to zjawisko praktycznie nie do wyeliminowania. Jednak myślę, że obserwując na bieżąco sprzedaże na giełdach i tematy poświęcone sprzedaży na di.pl można wyciągnąć pewne wnioski i wystrzegać się takich "ustawianych aukcji" ;)

 

...dokładnie "konia z rzędem temu, kto znajdzie sposób" a wyjść zawsze można i nie brać więcej udziału w aukcjach danego użytkownika.

Przyjrzałem się kilku niby podejrzanym aukcjom i daleki byłbym w ich przypadku od wyciągania oskarżeń. Po prostu domena jest dobrem indywidualnym i nigdy nie wiadomo komu się spodoba, iloma pieniędzmi w danej chwili dysponuje i w jakim jest stanie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×