Jump to content
Domeniarz

AZ również uderza - kilka złotych za domenę PL!

Recommended Posts

co było w pkt 30? bo widze, ze zapis o koniecznosci odnowienia u nich nadal pozostal

 

 

... więc go może przytocz ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4. Klient przed dokonaniem transferu domeny do innego Usługobiorcy NASK, zarejestrowanej w ramach promocji, przed upływem pierwszego rocznego abonamentu, zobowiązuje się do przedłużenia domeny w Az.pl na kolejny rok lub zwróceniem różnicy pomiędzy ceną za rejestracje domeny a właściwą ceną domeny opublikowanej na stronie Az.pl w cenniku. Różnica wynosi: 95.0 zł netto dla domen .pl

Nie do końca rozumiem ten pkt. Regulaminu...

Z tego co wiem, właściwa cena rejestracji domeny w 2008 r. będzie trochę niższa;)

W takim razie mam rozumieć, że aby zarejestrować "właściwie" domenę muszę zapłacić 100 PLN za rok?

I wtedy bez problemu otrzymam AuthInfo, itp. ? Po co w takim razie płacić 3.99 PLN skoro i tak będziemy musieli dopłacić tą "różnicę" za przedłużenie domeny na kolejny rok , czy np. przy próbie odzyskania AuthInfo... ?

Podam przykładowy problem: Kupujemy domenę w promocji za 3.99, po kilku miesiącach np. chcemy ją sprzedać -wysyłamy wniosek o wydanie kodu AuthInfo - cena za AuthInfo - ok. 100 PLN... nagle Nasz klient się wycofuje, a My aby nie stracić domeny przedłużamy ją na kolejny rok... za? 100 PLN... Czyli w sumie, za cały pakiet musimy zapłacić?! 203.99 PLN.

Moim zdaniem trochę drogo, ale może się mylę ?:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gaudzinski a po co Ci w ogóle kod authinfo? Jesli martwisz się że kod tyle kosztuje bo z góry zakładasz że będziesz chciał zmienić rejestratora to nie rejestruj w Az.pl. Wszystkie operacje jakie wykonujesz w związku z domeną następują po wpłacie pieniązków na twoje konto. Jeśli sprzedajesz domenę to zakładasz nowy panel klienta i transferujesz ją do nowego panelu, tam zmieniasz dane panelu na dane klienta, robisz cesję on-line a potem wysyłasz cesję faxem i już. Przekazujesz kupującemu dane do konta w którym znajduje się domena a co on z nią zrobi to już jego sprawa. Sprzedaż zakończona.

 

Zaden z moich klientów nie chciał zmieniać rejestratora - dla zaoszczędzonych 20 zł( czy ile tam wynosi róznica w cenie odnowień) rocznie po prostu mu się to nie opłaca...To domainerzy mają ten problem posiadając kilkaset domen na stanie. Zawsze uprzedzasz klienta że kod authoinfo może być wydany zgodnie z regulaminem i opłatami rejestratora.

 

Kupujesz w Az.pl najtaniej, stąd są takie ceny za wydanie kodu czy też ceny za odnowienie. Nikt Cie nie zmusza od nowego roku do obowiązkowego przedłużenia zakupionej domeny więc nie musisz płacić za przedłużenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nie ja chce zmienić rejestratora tylko kupujący.

Nie miałbym nic przeciwko, gdyby wszyscy Swoje domeny utrzymywali u Jednego Rejestratora... ale to niestety niemożliwe.

Kilka razy miałem do czynienia z firmami, utrzymującymi swoje domeny np. w Nazwa.pl. - i uwierz mi, nie chcieli tego zmieniać. W takim wypadku wymagany jest kod authinfo. Podałem trudną sytuację, wycofajnia się kupującego z transakcji, ale Takie sytuacje też czasami się zdarzają i trzeba być na to przygotowanym :P Wtedy, jeżeli nie chcesz stracić domeny Musisz ją przedłużyć(zakładam że jest ona "coś" warta).

Fakt że wszelkie operacje dokonujemy po podpisaniu umowy, ale Nigdy nie wiadomo na kogo trafisz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też chyba pozostanę w Az.pl :P

Interesuje mnie jeszcze kwestia DNT. Co z domenami których testy rozpoczną się przed 2008r? Aktualna cena dla domen *.pl wynosi 59 PLN netto, domyślam się że ulegnie ona zmianie :P

Czy istnieje możliwość testowania domeny teraz i jej rejestracja w styczniu 2008r po obniżonej cenie(tak jak to jest w przypadku domen rezerwowanych)? Ile będzie wynosić nowa cena rejestracji DNT? :P

 

 

wiec jak to jest z DNT? testujac dzisiaj i oplacajac 2 stycznia zaplace za rejesracje te 4zł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi na to pytanie... a nie ukrywam że bardzo mnie to interesuje.

Napiszę do Az.pl, jeżeli czegoś się dowiem umieszcze to w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiec jak to jest z DNT? testujac dzisiaj i oplacajac 2 stycznia zaplace za rejesracje te 4zł?

 

 

mysle ze nie,

do tej pory rejestracja w panelu byla po 39zl, a domeny testowe po 59zl

 

wiec teraz pewnie bedzie miedzy 15-25zl za domene testowa

 

zdziwilbym sie gdyby dali ponizej 10zl....ale i bardzo ucieszylbym sie;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mysle ze nie,

do tej pory rejestracja w panelu byla po 39zl, a domeny testowe po 59zl

 

wiec teraz pewnie bedzie miedzy 15-25zl za domene testowa

 

zdziwilbym sie gdyby dali ponizej 10zl....ale i bardzo ucieszylbym sie;)

 

Zgodnie z logiką, rejestracja domeny testowej powinna teraz kosztować 9 zł (o 1 zł mniej niż koszt w NASK – tak jak było 59 zł podczas gdy NASK pobierał 60 zł).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodnie z logiką, rejestracja domeny testowej powinna teraz kosztować 9 zł (o 1 zł mniej niż koszt w NASK – tak jak było 59 zł podczas gdy NASK pobierał 60 zł).

Tak właśnie to mnie ciekawi. Wysłałem zapytanie w tej sprawie, cen rejestracji domen testowych i odpowiedzieli mi ze cena bedzie najprawdopodobniej po 9,99 zł ale szefowie nie podjeli decyzji jeszcze. Jestem tylko ciekaw czy majac juz domene w testach ktore koncza sie 4 stycznia bede mogł ją kupić za to 9,99 czy 59?

Wiem, ze beda nowe ceny ale roznie z tym moze byc

Pozdro :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak właśnie to mnie ciekawi. Wysłałem zapytanie w tej sprawie, cen rejestracji domen testowych i odpowiedzieli mi ze cena bedzie najprawdopodobniej po 9,99 zł ale szefowie nie podjeli decyzji jeszcze. Jestem tylko ciekaw czy majac juz domene w testach ktore koncza sie 4 stycznia bede mogł ją kupić za to 9,99 czy 59?

 

A „najlepsze”, że i tak trzeba będzie dopłacić te 90 zł gdyby się chciało authinfo. Czysty zysk. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
A „najlepsze”, że i tak trzeba będzie dopłacić te 90 zł gdyby się chciało authinfo. Czysty zysk. :-P

No pb ale jesli znajdzie sie amator na taka domene to co to dla niego bedzie cena + 90 za authinfo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupiłem kilkanascie domen w Az.pl ale teraz nie bardzo rozumiem ich regulamin, konkretnie punkt 5 w tej promocji,

tzn. zapłaciłem za te domeny w cenie po 4 zł(transfer online) bo tak naliczyli automatycznie a w regulaminie jest ze jak zapłaciłem przed 1 stycznia to bede musiał płacic kwotę obowiazującą w 2007? teraz mogą mnie poporsić o zapłacenie różnicy w cenie czy tez nie:D? wszystkie domeny mam w liscie rezerwacji wiec jeszcze jedno pytanie czy bede musiał za nie jeszcze raz zapłacic czy policza te wpłate ktorą dokonałem?

 

W przypadku płatności online domeny polskie podlegają rezerwacji, a ich rejestracja odbędzie się od dnia 2 stycznia 2008 w kolejności złożonych zamówień.

 

 

juz sobie chyba odpowiedziałem, dziwne tylko ze w liscie rezerwacji wszystkie wygasają 1 stycznia ale powinno byc ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

To będzie największa rzeź domen w historii, pewnie na di.pl zaroi się w dziale wycen od całych koloni nindż bo teraz będzie na domenę stać każdego, zwłaszcza że nie ma limitu ilości domen jaką można dać do wyceny w jednym temacie. Gorzej jak takie nindże będą spamowały skrzynki z pytaniem o kupno - ludzie się wkurzą i będę mieć alergię na tego typu korespondencje co może utrudnić sprzedaż domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To będzie największa rzeź domen w historii, pewnie na di.pl zaroi się w dziale wycen od całych koloni nindż bo teraz będzie na domenę stać każdego, zwłaszcza że nie ma limitu ilości domen jaką można dać do wyceny w jednym temacie. Gorzej jak takie nindże będą spamowały skrzynki z pytaniem o kupno - ludzie się wkurzą i będę mieć alergię na tego typu korespondencje co może utrudnić sprzedaż domen.

 

dlatego od nowego roku zatrudniam telefonistke, i niech zapracuje na prowizje;)

mejle do malych firm rzadko sie sprawdzaja, a chce rowniez trafic do firm, ktore niemaja jeszcze wlasnej strony www.

 

 

To będzie największa rzeź domen w historii,.

 

nie wyobrazam sobie za rok przegladac listy dropped z spadajacymi domenami;)

troszke tego bedzie

 

 

do tej pory w az za 1000zl mozna bylo kupic ok 20 domen, teraz 200..... ale przynajmniej w statystykach .pl-ki pojda w gore;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wyobrazam sobie za rok przegladac listy dropped z spadajacymi domenami;)

 

tylko dropped nie ma najnowszego pl.outputa(a listy generowanie nie sa doskonale) wiec jakosc wyszukiwania domen gwaltownie spadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem początkujący w domenowym świecie więc polecili byście mi kupować te tanie domeny w az.pl czy też nie? Po co jest to authinfo? Bez tego nie można sprzedać domeny? A jak to jest jeśli chce kupić domenę dla siebie, a nie sprzedaż?

Share this post


Link to post
Share on other sites

authinfo jest po to by się do innego rejestratora przeprowadzić, domene nadal mozesz sprzedać tyle, że jedynie wewnątrz danego rejestratora

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety ceny domen DNT nie zmieniły się w Az.pl i są nadal po 59.0zł netto :ph34r:

 

edit: serwery NASK przeżywają teraz oblężenie, ciężko coś zarejestrować: "Serwer nask.az.pl zbyt długo nie odpowiada" ludzie wyluzujcie, macie na rejestracje cały rok hehe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
edit: serwery NASK przeżywają teraz oblężenie, ciężko coś zarejestrować: "Serwer nask.az.pl zbyt długo nie odpowiada" ludzie wyluzujcie, macie na rejestracje cały rok hehe :ph34r:

Mi jak narazie idzie gładko:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No niestety ceny domen DNT nie zmieniły się w Az.pl i są nadal po 59.0zł netto :ph34r:

Sprawdź jeszcze raz, ja mam po 9.99 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, super ze to zmienili.

Pisalem o to do nich od kilku dni i jeszcze rano bylo 59, musialem oplacic pewna domene do dzis do 12, ale wiadomo ze chcialem za 9,99 i o 10 30 sprawdzam cene i jest - 9,99 to od razu ja oplacilem :ph34r:

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
edit: serwery NASK przeżywają teraz oblężenie, ciężko coś zarejestrować: "Serwer nask.az.pl zbyt długo nie odpowiada" ludzie wyluzujcie, macie na rejestracje cały rok hehe :ph34r:

 

nask.az.pl to nie jest serwer NASK, tylko AZ. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×