Jump to content
Domeniarz

AZ również uderza - kilka złotych za domenę PL!

Recommended Posts

nask.az.pl to nie jest serwer NASK, tylko AZ. ;-)

Chodziło mi bardziej oto że komunikacja między serwerami AZ a NASK była obciążona ale swoją drogą jestem przekonany że serwery NASK ostro dostały z rana po tyłku :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem słowa PROMOCJA w odniesieniu do tego co AZ.pl robi :blink:

 

Jeżeli cena za domenę opłaconą na 2 lata wynosi 108.99 pln

Czyli realna cena roczna jest 54.49 pln czyli więcej niż normalnie.

 

Chyba to jest normalne że nie rejestruję domeny na rok tylko więcej i będę ją przedłużał ;)

Przy takim schemacie używanie słowa PROMOCJA to naruszenie prawa i wprowadzenie klienta w błąd.

Jest to tak zwana metoda "na balona"... z jednej strony ściskasz a z drugiej wychodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promocja w AZ odwolana !

 

Notabene wg regulaminu miala trwac do 31.12.2008

 

Taki niewinny zarcik z klienta :blink:

 

Zobaczyli, ze konkurencja nie walczy cenami, wiec sie wycofali.

 

Wszystkie domeny zarezerwowane w panelu trzeba oplacic po cenie ponad 100% wyzszej.

 

No comment

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promocja w AZ odwolana !

 

hehe, kolejny raz potwierdzają swój profesjonalizm :-)

a ja kolejny raz odradzam tą firmę ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promocja w AZ odwolana !

 

Porażka...

Złotówkę taniej niż w Active24, a authinfo kosztuje 90 zł (w Active24 gratis).

W takim razie pozostałe w rezerwacji domeny potraktuję metodą – poczekać aż rezerwacja wygaśnie i zarejestrować gdzie indziej. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiscie wiekszosc osob zrobi podobnie pb...

No chyba ze pozwola nam przynajmniej te zarezerwowane oplacic po "starej" cenie.

 

Co na to p. Natalia ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

o ja Cie pitole, jak ja sie ciesze ze nie mam tam zarezerwowanej zadnej domeny :blink:

 

Pozostaje jedynie wytransferowac te trzy ktore sie tam ostaly ;]

 

promocje mozna zmieniac kiedy i jak sie chce, a co tam takie prawo firmy - pewnie sobie zastrzegaja jej zmiane lub zakonczenie w dowolnym terminie bez podania przyczyn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale mnie zaskoczyli. Moim zdaniem na pewno byli by w plecy z taką ceną. Szczęśliwie dzis o drugiej nad ranem cierpiąc na bezsennosc zarejestrowalem okolo 40 domen po 4zl :blink: Ale mam jeszcze 70 rezerwacji ;/

 

Zastanawia mnie tez to, ze gdy rezerwowalem kiedys domeny przykladowo przed promocją po 59zł i byla potem promocja na 39zł to musialem je oplacic w starej drozszej cenie. A gdy teraz zarezerwowalem domeny w nizszej cenie o juz nie moge oplcacic ich w nizszej cenie obowiazujacej przy rezerwacji. Jakby nie bylo rezerwujac domene obowiazywal regulamin, ktory gwarantowal mi rejestracje domeny po 3.99!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fakt faktem -6,01 na każdej .pl było odważnym posunięciem. Największa obniżka w historii AZ wytrzymała 4 dni?:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale mnie zaskoczyli. Moim zdaniem na pewno byli by w plecy z taką ceną. Szczęśliwie dzis o drugiej nad ranem cierpiąc na bezsennosc zarejestrowalem okolo 40 domen po 4zl :blink: Ale mam jeszcze 70 rezerwacji ;/

 

Zastanawia mnie tez to, ze gdy rezerwowalem kiedys domeny przykladowo przed promocją po 59zł i byla potem promocja na 39zł to musialem je oplacic w starej drozszej cenie. A gdy teraz zarezerwowalem domeny w nizszej cenie o juz nie moge oplcacic ich w nizszej cenie obowiazujacej przy rezerwacji. Jakby nie bylo rezerwujac domene obowiazywal regulamin, ktory gwarantowal mi rejestracje domeny po 3.99!

 

 

Coś miałeś zepsute, u mnie w panelu rejestracja zawsze odbywała się po cenie obowiązującej w danym momencie.

Tak się zastanawiałem wczoraj, czy nie porejestrować tych domen, ale nie chciało mi się. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wierze, ze ktos z AZ sie odezwie i pozwola chociaz oplacic wczesniej zarezerwowane domeny.

 

No bo jaki jest sens najpierw robic pomocje, ruszac na polowanie na klientow, nastepnie usuwac "haki" z regulaminow, by na koniec strzelic sobie w kolano ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez komentarza...

W regulaminie promocji wyraźnie pisało że będzie ona trwała do końca 2008 roku.

Od dziś rejestruję w Active24.pl :blink:

//Edit: A jak wygląda cena DNT? Domyślam się że też uległa zmianie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby chociaż Az.pl poinformowało klientów o zakończeniu promocji... np. 2 dni wcześniej...

Dzisiaj wchodzę do Panelu z zamiarem rejestracji kilkunastu zarezerwowanych domen, a tutaj taka "niespodzianka"...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdyby chociaż Az.pl poinformowało klientów o zakończeniu promocji... np. 2 dni wcześniej...

Dzisiaj wchodzę do Panelu z zamiarem rejestracji kilkunastu zarezerwowanych domen, a tutaj taka "niespodzianka"...

 

To nie pierwszy taki numer - w 2006 promocja miała się kończyć 28 lutego, a skończyła się 26., a w 2007 letnią promocję też zakończyli jakoś dzień czy dwa wcześniej. No ale to parę dni, a nie 360! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie skomentuję całej sytuacji, bo mi nie wypada :blink:

 

--

Daniel Dryzek

http://active24.pl - .pl za 9.90 PLN! Bez opłat za AuthInfo, hurtowa rejestracja domen.

http://domenytanio.pl - domeny .pl tylko 9.00 PLN, przedłużenie ważności tylko 79 PLN

http://secondarymarket.pl - pierwsza międzynarodowa konferencja o domenach w Polsce! Wstęp: BEZPŁATNY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry!

 

Cena domeny polskiej została zmieniona w dniu dzisiejszym zarówno na stronie, jak i w panelu. Zgodnie z informacją, z dnia 24.12.2007 roku, do której kierowałam Państwa wcześniej, umieszczoną pod adresem:

http://www.az.pl/news_x_wielki,upust,cenow...ewsGeneral.html

 

„Ceny domen polskich poniżej 10 zł netto przez cały 2008 rok!

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować o Wielkim Upuście na ceny rejestracji wszystkich domen polskich w Az.pl! Od godziny 14:00 dnia 21.12.2007 wprowadziliśmy największą w historii Az.pl obniżkę cen rejestracji domen polskich.

Obecnie opłata za rejestrację domeny na okres jednego roku wynosi tylko:

 

• 3.99 zł + VAT dla domen .pl,

• 2.99 zł + VAT dla domen funkcjonalnych,

• 1.99 zł + VAT dla domen regionalnych.

Naszym Klientom i Partnerom obiecujemy, iż do końca 2008. roku ceny rejestracji domen polskich nie przekroczą 10 zł netto.

Pragniemy również poinformować, iż punkt 30. Regulaminu Usług Az.pl został wycofany i nie będzie miał zastosowania dla wszystkich domen- zarówno już utrzymywanych w firmie Az.pl, jaki i noworejestrowanych.

Firma Az.pl zrezygnowała również z zapisu regulaminu, informującego o wstrzymaniu promocji dla dowolnego numeru ID w przypadku stwierdzenia, iż rejestracje domen nie odbywają się na potrzeby serwisów www przy rejestracji ponad 100 domen miesięcznie.

Życzymy Państwu szczęśliwych, pogodnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wielu sukcesów, radości i uśmiechu w Nowym Roku.”

 

cena rejestracji domeny polskiej nie przekroczyła 10 zł netto. Nie łamiemy zatem słowa danego Państwu przed Świętami. Jest to w stosunku do cen zeszłorocznych znacznie niższa kwota, przy czym proszę zwrócić uwagę na ceny domen europejskich i globalnych, które w tym samym czasie uległy znacznemu obniżeniu. Promocja nie trwała także 4 dni, a 17, ponieważ została wprowadzona już przed Świętami Bożego Narodzenia. Cena nie została podniesiona do poziomu sprzed promocji (39zł netto) lecz do wysokości 8,99 zł netto.

 

Proszę również pamiętać, iż byliśmy jedną z dwóch firm, które zaoferowały Państwu rejestrację w tak atrakcyjnej cenie i to przez dłuższy okres czasu. Jednocześnie informuję, iż cena ta będzie powracała w promocjach (różnych), które będziemy Państwu oferować równie często, jak do tej pory, umożliwiając rejestracje na bardzo atrakcyjnych warunkach.

 

Zwracam Państwa uwagę, iż cena rejestracji jest w dalszym ciągu niższa, niż ceny oferowanej przez innych Rejestratorów. Będzie również obniżana w ciągu roku podczas promocji.

 

Jednocześnie, pragnę zapewnić, iż zamówienia, na które zostały wygenerowane faktury Pro Forma, będą zrealizowane zgodnie z kwotą wygenerowaną na fakturze. Samodzielne rejestracje w panelu będą realizowane zgodnie z cennikiem obowiązującym w panelu.

 

W nawiązaniu do mojej wcześniejszej wiadomości, ponownie bardzo proszę, by w razie pytań lub wątpliwości, kontaktowali się Państwo bezpośrednio z nasza firmą, pod adresami wskazanymi na stronie lub telefonicznie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

Natalia Szrejder- Bruczko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promocja nie trwała także 4 dni, a 17, ponieważ została wprowadzona już przed Świętami Bożego Narodzenia.

Tutaj się nie mogę zgodzić. 17 dni temu nie było możliwości Rejestracji Domen w cenie 3.99 PLN. Istniała tylko możliwość rezerwacji nazw, które należało opłacić 2 stycznia. Tak więc nie mogliśmy korzystać z zamówionych domen - cena ówczesnej rejestracji w panelu wynosiła 39 PLN. Co daje równe 4 dni "fizycznego" czasu trwania promocji domen w cenie 3.99 PLN ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Promocja nie trwała także 4 dni, a 17, ponieważ została wprowadzona już przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

Idąc tym tokiem rozumowania, od dwóch tygodni trwa promocja domen za 8,99 – bo tyle czasu trwa rezerwacja. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh ale numer...Chyba doszli do wniosku po ilości rejestracji że nie opłaca się im tyle dopłacać do domen. Gdyby człowiek wiedział...nawet jeśli na weekendy zmniejszą cenę do 3.99 za .pl to i tak raczej nie zmniejszą ceny do 3.99 w panelu gdzie każdy ma domeny czekające na opłacenie a przecież nikt nie będzie czekał na weekend i ryzykował że jego domeny będą wolne i akurat nikt ich nie złapie...Wychodzi na to że nie każda bajka kończy się dobrze :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście przeczytając w regulaminie o tym iż promocja trwa do końca 2008 postanowiłem się upewnić i skontaktowałem się przez chat z obsługą klienta pytając czy cena 3,99 zł za domeny pl będzie obowiązywała do końca 2008 roku , odpowiedz oczywiście otrzymałem TAK :unsure: Tak więc pozostawię to bez komentarza ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×